معرفی و دانلود کتاب صوتی سفر سیلکا: براساس داستانی واقعی از عشق و استقامت

عکس جلد کتاب صوتی سفر سیلکا: براساس داستانی واقعی از عشق و استقامت
قیمت:
۳۳۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سفر سیلکا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سفر سیلکا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سفر سیلکا: براساس داستانی واقعی از عشق و استقامت

روایتی شگفت‌انگیز از استقامت و عشق! هدر موریس در کتاب صوتی سفر سیلکا داستان تکان‌دهنده و واقعی دختری را روایت می‌کند که مدتی را در اردوگاه آشویتس زندانی بود و مورد آزار فراوانی قرار گرفت، اما در نهایت به پختگی و شجاعت رسید. این رمان جذاب که به نوعی مرتبط با داستان «خالکوب آشویتس» است، در سال 2019 نامزد جایزه بهترین داستان تاریخی گودریدز شد.

درباره کتاب صوتی سفر سیلکا:

سیلکا در شانزده‌سالگی به اردوگاه آشویتس فرستاده می‌شود. زیبایی او در آنجا توجه فرماندهٔ اردوگاه را جلب می‌کند و باعث جدا کردنش از بقیهٔ زندانی‌ها می‌شود. تن‌دادن به خواسته‌های جنسی دو افسر نازی راه نجات سیلکا از اردوگاه است. بعد از مدتی او را به نگهبانی ساختمانی که محل قتل زنان است می‌گمارند و او در طی این مدت رنج می‌کشد و هم‌زمان قوی‌تر می‌شود.

بعد از پایان جنگ، سیلکا تصور می‌کند که درد و رنجش به پایان رسیده، اما اتهام همکاری او با رژیم نازی از طرف روسیه او را دوباره محکوم به زندانی بودن در اردوگاه‌های کار اجباری گولاگ می‌کند. سیلکا در تمام این مدت با وجود تمام سختی‌هایی که کشید، میل به زنده ماندن را در خود تقویت کرد و در نهایت موفق شد جان سالم به در ببرد. پانزده سال تحمل تمام فشارها، حقارت‌ها و تجاوزها او را واداشت که نیروی نهان درونش را بیابد؛ نیروی عشق!

هدر موریس در کتاب سفر سیلکا (Cilka's Journey) استقامت افرادی را به تصویر می‌کشد که حتی در بدترین و سخت‌ترین شرایط، ارزش‌هایی همچون دوستی و عشق را فراموش نکردند و تمام تلاششان را برای بقای خود و هم‌نوعانشان به کار گرفتند. موریس این بار هم با روایت تاریخ هولناک جنگ جهانی دوم، جنایات انسانی را طوری توصیف کرده که گویی در جلوی چشمانتان در حال رخ‌دادن هستند.

نویسنده داستان زندگی سیلکا را از زبان «لالی سوکولوف»، کسی که داستان زندگی‌اش را در رمان «خال‌کوب آشویتس» نوشت، شنیده بود. لالی، سیلکا را از زمانی که در اردوگاه کار اجباری بود می‌شناخت و طی مصاحبه‌هایی که با موریس داشت، تمام داستان او را برایش روایت کرد. زندگی سیلکا را می‌توان نوعی حرکت به‌سوی قدرت والای روح انسانی و استقامت به‌خاطر میل به بقا دانست.

نکوداشت‌های کتاب صوتی سفر سیلکا:

- در ادامهٔ داستان هیجان‌انگیز خالکوب آشویتس، موریس داستان زنی را روایت می‌کند که از آشویتس جان سالم به در می‌برد، اما دوباره محبوس می‌شود. داستان جذاب موریس پیام‌رسان این است که مهربانی را حتی در داخل گولاگ نیز می‌توان یافت. (پابلیشرز ویکلی - مجله خبری تجاری هفتگی در آمریکا)

- بر اساس یک داستان واقعی! داستانی غم‌انگیز و درعین‌حال تأثیرگذار درباره زنده ماندن در اردوگاه‌های کار اجباری. اثری تکان‌دهنده که نشان از قدرت مهربانی، نبوغ و امید می‌دهد. (پیپل - هفته‌نامه آمریکایی)

- من این کتاب را بدون قیدوشرط به همه توصیه می‌کنم، خواه صدها داستان هولوکاست را خوانده باشند یا هیچ. (گرام سیمسیون - نویسنده، فیلمنامه‌نویس و نمایشنامه‌نویس استرالیایی)

- سفر سیلکا گزارشی به‌یادماندنی از جزئیات زندگی زنان در گولاگ ارائه می‌دهد. (جویش کرونیکل - هفته‌نامه منتسب به یهودیان انگلیس)

- داستانی مسحورکننده درباره شجاعت و عشق. (Library Journal - نشریه تجاری آمریکایی)

- اگرچه موضوع آن غم‌انگیز است، اما این رمان یک داستان الهام‌بخش و در نهایت نشاط‌آور از قدرت و بقا را روایت می‌کند. (ماهنامه گود هاوس‌کیپینگ)

کتاب صوتی سفر سیلکا مناسب چه کسانی است؟

اگر به رمان‌های تاریخی و داستان‌های واقعی مربوط به جنگ جهانی دوم علاقه دارید، شنیدن این رمان صوتیِ تأثیرگذار برایتان جذاب خواهد بود.

هدر موریس را بیشتر بشناسیم:

این نویسندهٔ نیوزلندی شهرت اولیه‌اش را به‌خاطر نگارش رمان خالکوب آشویتس به دست آورد. او قبل از شروع نویسندگی در یک بیمارستان دولتی کار می‌کرد و هم‌زمان خواندن و نوشتن فیلمنامه را آغاز کرده بود. آشنایی هدر موریس (Heather Morris) با لالی سوکولوف زندگی‌اش را تحت‌تأثیر قرار داد و آن زمان بود که تصمیم گرفت داستان زندگی او را بنویسد.

وی در ابتدا داستان لالی را به‌عنوان فیلمنامه نوشت که در مسابقات بین‌المللی فیلم‌نامه نیز رتبه بالایی کسب کرد. اما پس از مدتی تصمیم گرفت آن را تبدیل به رمان کند.

در بخشی از کتاب صوتی سفر سیلکا می‌شنویم:

یکشنبه شبی که فرصتی می‌یابند تا زیر نور خیره‌کنندهٔ خورشید بالا سرشان که از میان ابرها بیرون‌زده، اطراف اردوگاه قدمی بزنند و لذتی ببرند، النا ملتمسانه می‌گوید: «تو قول دادی سیلکا. خواهش می‌کنم به قولت عمل کن.» سیلکا می‌گوید: «میدونم.» او دلش برای جوزی بیشتر از همه تنگ شده است. اما هنوز نمی‌داند با معتمدان زندان که چشم از او برنمی‌دارند چه کند؛ چون ممکن است هرکس را که به او نزدیک باشد تهدید کنند.

البته خیالش راحت است که فقط بعد از پایان شیفتش سروکلهٔ آن‌ها پیدا می‌شود. وقتی به خوابگاه بیست و نه برمی‌گردد، هرگز اثری ازشان نمی‌بیند: «فردا میرم اتاق کودکان و به جوزی پیغام میدم که وقتشه شما ناشا رو ببینید.» الگا در بخش زایمان کار می‌کند. اما تا به حال جوزی را ندیده است. فقط وقتی مادر و نوزادی را به اتاق نوزادها برده بود، ناشا را آن‌جا دیده بود.

به احتمال زیاد ساعت کار جوزی در ساختمان اداری، طولانی‌تر از ساعت کار اوست. النا می‌گوید: «ببخشید مدام بهت پیله می‌کنم. چند هفته‌ایه که انگار از چیزی نگرانی. من و بقیه واقعا دلواپست شدیم. شاید دیدن ناشا و جوزی کمکت کنه.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۶ دقیقه
فصل یکم
۲۵ دقیقه
فصل دوم
۵۵ دقیقه
فصل سوم
۵۶ دقیقه
فصل چهارم
۴۱ دقیقه
فصل پنجم
۸ دقیقه
فصل ششم
۱۸ دقیقه
فصل هفتم
۲۹ دقیقه
فصل هشتم
۳۰ دقیقه
فصل نهم
۲۱ دقیقه
فصل دهم
۲۲ دقیقه
فصل یازدهم
۵۹ دقیقه
فصل دوازدهم
۲۵ دقیقه
فصل سیزدهم
۳۲ دقیقه
فصل چهاردهم
۲۹ دقیقه
فصل پانزدهم
۲۲ دقیقه
فصل شانزدهم
۱۱ دقیقه
فصل هفدهم
۲۵ دقیقه
فصل هجدهم
۲۰ دقیقه
فصل نوزدهم
۲۰ دقیقه
فصل بیستم
۱۷ دقیقه
فصل بیست و یکم
۱۳ دقیقه
فصل بیست و دوم
۱۷ دقیقه
فصل بیست و سوم
۶ دقیقه
فصل بیست و چهارم
۱۸ دقیقه
فصل بیست و پنجم
۲۷ دقیقه
فصل بیست و ششم
۱۰ دقیقه
فصل بیست و هفتم
۲۴ دقیقه
فصل بیست و هشتم
۱۰ دقیقه
فصل بیست و نهم
۲۳ دقیقه
فصل سی‌ام
۱۷ دقیقه
فصل سی و یکم
۱۰ دقیقه
فصل سی و دوم
۳۷ دقیقه
فصل سی و سوم
۶ دقیقه
فصل سی و چهارم
۱۱ دقیقه
فصل سی و پنجم
۹ دقیقه
فصل سی و ششم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سفر سیلکا: براساس داستانی واقعی از عشق و استقامت
نویسنده
مترجمسارا حسینی معینی
گویندهنوتاش نیک نژاد
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۳ ساعت و ۳۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۳۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سفر سیلکا

Rahil najafi
۱۴۰۱/۱/۲۱
باز هم کتابی از جنگ جهانی دوم
بی رحمی بر انسانها و اینبار داستان زنی روایت میشود که با سن کم در دریای خروشان بی رحمی در تلاطم امواج خشم و جنگ گیر افتاده
توانی برای مقابله ندارد و فقط خود را به دست امواج سپرده
گویی مرده‌ای متحرک است
نازی‌ها چه بر سر مردم آوردند که هنوز قصه‌های ناگفته‌ی جا از
بسیاری مانده است
و سپس بعد آن
استالین و شوروی
تمام آنچه که هیتلر بر سر انسانها آورد تا سالها استالین با به ظاهر حکم قانونی باز هم بر سر آن بیچارگان بخت برگشته آورد حتی به مراتب فراتر از آن
هیتلر سه سال مردم را کشت و استالین ١٠ سال
١٣ سال زندگی مردان و زنان و بچه‌ها به تاراج رفت
واقعا چرا؟
کتاب آموزنده‌ای بود
نباید انسانها را قضاوت کرد
اول با کفش آن‌ها راه برو سپس بر راه رفتنش خنده کن
ممنون از عوامل تولید و کتابراه
جمشید شاوری زاده
۱۴۰۱/۴/۴
کتاب بسیار جذابی بود با شنیدن این کتاب این حس در انسان بوجود می‌آید که چرا این آدم دو پا هر گاه حتی برای چند روزی به قدرت می‌رسد خوی شیطانیش بر او غالب شده و مرتکب جنایاتی می‌شود که کلمات از توصیف آن‌ها قاصرند همین قوم یهودی که برای هیچ و پوچ قربانی این همه درد و رنج شد، چند سال بعد که قدرت پیدا چه کرد بر سر فلسطینیان در صبرا و شتیلا و دیگر مسلمانان در جاهای دیگر آورد، یا همان روسیه‌ای که در حمله ارتش نازی متحمل آن همه بیچارگی شدند بلافاصله بعد از جنگ چه بر سر همنوعان خود در اردوگاه‌های کار اجباری در سیبری آوردند، متاسفانه تاریخ بشر پر است از این حرکاتی که شرمندگی آن برای اوست. ‌ای کاش ذهن تاریخی مردم اینقدر فراموش کار نبود، و این حوادث تکراری نداشت
مونا مجتبی زاده
۱۴۰۰/۱۲/۱۴
فوق العاده بود 💯 عالی. هم خود کتاب و داستانش و هم صدا و اجرای راوی عزیز. کاملا میشد تک تک لحظه‌های داستان رو با وجودت حس کنی و چقدر داستان به زیبایی از رنجها و سختیهای زنان در طول جنگها و مبارزات و مقاومتهای اونها صحبت کرده. زنان قدرتمندی ک خیلی هامون حتی اسمی از اونها نشنیدیم ولی سرنوشت ساز بودن. ممنون از کتابراه بخاطر این کتاب بینظیر
Elham Ghavami
۱۴۰۰/۱۲/۱۹
کتاب عالی بود واقعا زیبا از سرگذشت دختری که سختیهای زیادی در اردوگاه کار اجباری بر سرش امده وراقعا پیشنهاد میکنم گوش کنید صدای راوی عالی وگوشنواز ممنون از کتابراه بعدخاطر زحمات زیادی که میکشند ونظر مخاطبان برایشان مهم است
Fer Elh
۱۴۰۱/۴/۱
واقعا داستان جالبی بود. حیرت برانگیز هست که انسان در شرایط سخت چگونه مقاومت و سازگاری از خودش نشون میده. تمام مدت سعی میکردم حس اون زنها رو درک کنم و متاثر از اینکه داستان واقعی بود. بازم ممنون از کتابراه. 🙏
نازيلا هادی نژاد
۱۴۰۱/۲/۱۶
هم داستان هم گوینده داستان بسیارعالی بود البته داستان به دلیل خشونتی که علیه شخصیت اصلی و بقیه شخصیت صورت گرفته کمی تلخ است و متاسفانه یک داستان واقعی ست که عمق جنایت نازیها و دوران بعداز جنگ جهانی دوم را روایت میکند
فرزانه خراسانی
۱۴۰۱/۲/۱۱
سفرسیلکا کتابی بسیار عالی وجذاب است. وقتی در ادامه کتاب خالکوب اشویتس، این کتاب را شنیدم، هر دو کتاب برایم جذاب‌تر از آنچه بود شدتوصیه میکنم کتاب خالکوب آشوویتش را حتما بشنوید.
ممنون از کتابراه و ماه آوا.
Maryam M
۱۴۰۱/۱/۶
تلخ اما دوست داشتنی. البته نویسنده گرفتار نوعی قهرمان پروری شده بود ولی کتاب پخته و منسجمی بود در کل. راوی هم با اینکه گاهی در روایت کسل و بیحوصله میشدن اما کارشون دلنشین بود. 🌱
مریم مهرشاد
۱۴۰۱/۳/۴
کتاب خالکوب آشویتس رو قبلا خوندم و این کتاب در تکمیل اون بسیار جالب بود. این که از هر جنبه‌ای دشمن حساب بشی و از زندانی به زندان دیگه منتقل بشی برام غیرقابل باور بود.
امیر تموزان
۱۴۰۱/۲/۲۱
کتابی بسیار تاثیر گذار و الهام بخش بود، از توانایی ذهنی و جسمی انسان در سخت‌ترین شرایط، که می‌تونه برای هر آدمی جذاب و شنیدنی باشه، روایتی دردناک و بسیار بیرحمانه
سعید طوری
۱۴۰۱/۱/۱۵
خیلی خیلی خیلی خوب بود این سبک داستانها واقعا عالین ممنون از گوینده و کسانی که باعث شدن این داستان به گوش ما برسه همسر پنهانی هم تو همین سبکه توسیه میکنم گوش کنید
مریم محمدی
۱۴۰۱/۳/۲۸
یکی از بهترین کتاب‌هایی که خوندم هم گویندگی و هم داستان عالی بود. اما ابتدا کتاب خالکوب آشویتس رو بخونید.
فاطمه فیضی
۱۴۰۱/۳/۱۴
به خوبی جنگاوری سیلکا را برای زنده ماندن به تصویر میکشد و وقایع وحشتناکی را از جنگ جهانی نمایان میکند
Roshanak Yahyaie
۱۴۰۱/۲/۲۵
عالی و بینظیر. کتابی که تا آخر عمر فراموشش نمی‌کنم. با تشکر از اجرای زیبا و دلنشین خانم نوتاش نیک نژاد.
سنا زارعی
۱۴۰۱/۲/۲۱
داستانی واقعی و غم انگیز که شما را شیفته خود میکند صدای گوینده در تمام لحظه‌های حساس متفآوت و زیباست
مشاهده همه نظرات ۲۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سفر سیلکا

برای دریافت کتاب صوتی سفر سیلکا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.