معرفی و دانلود کتاب صوتی آخر هفته دخترانه

عکس جلد کتاب صوتی آخر هفته دخترانه
قیمت:
78000 تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آخر هفته دخترانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آخر هفته دخترانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آخر هفته دخترانه

کتاب صوتی آخر هفته دخترانه رمانی مهیج و جنایی نوشته‌ی جودی گرمن است. در این رمان پرفروش سایت آمازون، چند دوست قدیمی، به خانه‌ی یکی دیگر از دوستان قدیمی‌شان دعوت می‌شوند تا در یک دورهمی شرکت کنند. یک روز که مهمان‌ها بدون خاطره‌ای از شب گذشته بیدار می‌شوند، میزبان‌شان غیبش می‌زند. آن‌ها برای پیدا کردن او باید در اطراف خانه و همینطور در خاطرات قدیمی‌شان جست‌و‌جو کنند.

درباره‌ی کتاب صوتی آخر هفته‌ی دخترانه

یکی از مهم‌ترین زیرشاخه‌های ژانر جنایی، داستان‌های «جنایت در اتاق بسته (locked-room)» هستند. در این دسته از داستان‌های جنایی، عموماً انجام جرم ناممکن است و شخصیت‌ها به همراه خواننده برای پیدا کردن مجرم باید حدس‌های فراوانی بزنند. این داستان‌ها پیچش‌های فراوانی دارند و بسیار پیش‌بینی‌ناپذیرند. به راحتی می‌توان گفت کتاب صوتی آخر هفته دخترانه (The Girls Weekend) نوشته‌ی جودی گرمن (Jody Gehrman) نمونه‌ای بسیار جذاب از داستان جنایت در اتاق بسته است.

شخصیت نقش اول رمان آخر هفته‌ی دخترانه، جون مودی است که در دانشگاه به تدریس ادبیات انگلیسی می‌پردازد. او سال‌هاست با دوستان قدیمی‌اش رابطه‌ای نداشته ولی از سمت یکی از دوستان دانشگاهی‌اش به نام سَدی که نویسنده‌ای موفق شده است برای یک دورهمی به خانه‌ی مجللش در یک جزیره دعوت می‌شود. دیگر دوستان‌شان، ام، ایمی و کیمیکو نیز به این دورهمی دعوت شده‌اند و جون علی‌رغم اینکه سدی رقیب عشقی‌اش بوده است، با آن‌ها می‌رود.

در ادامه‌ی کتاب صوتی آخر هفته دخترانه ما متوجه می‌شویم این دوستان با اینکه در مورد خاطرات خوب گذشته‌شان زیاد صحبت می‌کنند، آن‌قدرها هم از یکدیگر خوش‌شان نمی‌آید. اختلاف‌نظرها و کینه‌های قدیمی به زودی خودشان را در مکالمات و تصمیم‌گیری‌های کوچک نشان می‌دهند و برای ما و حتی خود شخصیت‌ها این سؤال پیش می‌آید که آن‌ها چطور در زمان دانشگاه با هم دوست بوده‌اند؟

داستان کتاب آخر هفته دخترانه زمانی پیچش و تعلیق واقعی را پیدا می‌کند که شخصیت‌ها با حالتی خمار از خواب بیدار می‌شوند و متوجه می‌شوند سدی در خانه نیست. زمانی که آن‌ها به دنبال او می‌گردند، اتاقش را نامرتب می‌بینند و حتی روی راه‌پله ردی از خون پیدا می‌کنند. اولین کسی که شخصیت‌ها به او مشکوک می‌شوند، جون است؛ چون او روز قبل مخفیانه با شوهر سدی، که در سال‌های دانشگاه معشوقه‌اش بود دیدار داشته است. اما با پیش رفتن داستان، متوجه می‌شویم همه‌ی کسانی که در آن جمع هستند، حتی دختر 17 ساله‌ی سدی، انگیزه‌هایی برای کشتن سدی دارند. تنها با رجوع به خاطرات قدیمی است که شخصیت‌ها قادر به حل معمای این قتل می‌شوند.

کتاب آخر هفته دخترانه توسط حسین مسعودی آشتیانی ترجمه شده و انتشارات کتاب کوچه آن را منتشر کرده است. نسخه‌ی صوتی این کتاب را نشر صوتی نوین کتاب گویا به گویندگی بازیگر مشهور ایرانی، آشا محرابی تهیه کرده است.

نکوداشت‌های کتاب آخر هفته دخترانه

  • تفکری عمیق درباره‌ی اینکه چطور زمانی که ما از موفقیت دیگران آزرده می‌شویم، دوستی‌های‌مان دچار مشکل می‌شوند. (واشنگتن پست)

  • جودی گرمن به شکلی بسیار حرفه‌ای شخصیت‌های زن این داستان را ترسیم می‌کند. (پابلیشرز ویکلی)

  • سبک نوشتن جودی گرمن و شخصیت‌های داستان او ظرافت و عمق فراوانی دارند. من خواندن این کتاب را شدیداً توصیه می‌کنم. (نشریه‌ی نقد کتاب سیاتل)

  • داستانی مهیج و هیجان‌انگیز درباره‌ی بخش تاریک دوستی. کتاب آخر هفته دخترانه نثری گیج‌کننده دارد و محیطی زیبا را تصویر می‌کند. (مگان کالینز، نویسنده)

  • کتاب صوتی آخر هفته دخترانه قلب شما را به ضربان می‌اندازد و شما را تا پایان به حدس زدن وا می‌دارد. (ال مار، نویسنده)

کتاب صوتی آخر هفته دخترانه برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به داستان‌های جنایی و مهیج علاقه‌مندید، شنیدن کتاب صوتی آخر هفته دخترانه به شما توصیه می‌شود. علاقه‌مندان به کتاب‌های نویسندگانی چون روث ور و لوسی فولی نیز از شنیدن این کتاب لذت خواهند برد.

با جودی گرمن بیشتر آشنا شویم

جودی گرمن نویسنده و نمایشنامه‌نویس آمریکایی‌ست. او که مدرک کارشناسی ارشد رشته‌ی نویسندگی خلاق خود را از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی دریافت کرده است، در کالج مندوسینو در کالیفرنیای شمالی در رشته‌ی ارتباطات به تدریس می‌پردازد. بیشتر رمان‌های جودی گرمن در ژانر مهیج و دلهره‌آمیز قرار می‌گیرند و برخی، آثار او را با روث ور (Ruth Ware) و لوسی فولی (Lucy Foley) مقایسه کرده‌اند. نمایشنامه‌های این نویسنده جوایزی متعددی را دریافت کرده‌اند و از آثار دیگر او می‌توان به کتاب‌های «بیب در سرزمین پسران» و «تابستانی که دفن کردیم» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی آخر هفته دخترانه می‌شنویم

هیچ چیز شیرین‌تر از آن نیست که با رفیقت در دل جنگلی زیبا رانندگی کنی و به ترانه‌ای از آنی دی فرانکو گوش کنی. شیشه‌ها را پایین داده‌ایم تا هوای دم‌دار جنگل به صورت‌مان بخورد. از بادهای ماشین ام، ترانه‌ی سقوط با چنان صدای بلندی پخش می‌شود که انگار هر کلمه‌اش در اعماق سینه‌ام فرو می‌رود. آن هم در روزی آفتابی که آسمان آبی خودنمایی می‌کند. دیشب را در یوجین گذراندیم. حالا در بزرگراه 20 هستیم و بخش پایانی سفر. جاده‌ی قدیمی و پُرپیچ‌و‌خم در دل جنگل. برگ درختان از خیسی باران می‌درخشد. میان راه از استارباکس قهوه می‌خریم. فیات کوچک و زردرنگ ام خرناس‌کشان از میان سایه‌ی درختان به راهش ادامه می‌دهد. شاخه‌هایی که جلوی نور خورشید را گرفته‌اند، روی شیشه‌ی ماشین شکل‌های تورمانندی درست کرده‌اند. حتی وقتی چشمانش را می‌بندم، از پشت پلک می‌توانم سایه‌ها را ببینم که میان باریکه‌های نور در حال رفت‌و‌آمدند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
41 دقیقه
معرفی و فصل اول
56 دقیقه
فصل دوم
46 دقیقه
فصل سوم
35 دقیقه
فصل چهارم
26 دقیقه
فصل پنجم
33 دقیقه
فصل ششم
58 دقیقه
فصل هفتم
26 دقیقه
فصل هشتم - بخش اول
41 دقیقه
فصل هشتم - بخش دوم
50 دقیقه
فصل نهم
57 دقیقه
فصل دهم
43 دقیقه
فصل یازدهم
31 دقیقه
فصل دوازدهم
38 دقیقه
فصل سیزدهم
28 دقیقه
فصل چهاردهم
53 دقیقه
فصل پانزدهم
36 دقیقه
فصل شانزدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آخر هفته دخترانه
نویسنده
مترجمحسین مسعودی آشتیانی
گویندهآشا محرابی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوچه
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۲
فرمت کتابMP3
مدت۱۱ ساعت و ۳۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
78000 ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آخر هفته دخترانه

نیلوفر ملکی
۱۴۰۲/۵/۲۹
کتاب بدی نبود موضوعش تا حدودی تکراری بود مثل فیلم‌های هالیوودی که چندین نفر که با هم آشنا هستن در یه مکان جمع میشن و قتلی اتفاق میفته و همه به هم مشکوک میشن و رازهاشون برملا میشه و در آخر هم اونی که فکرشو نمیکنی قاتل از آب درمیاد البته در این مورد تا حدودی از وسطای کتاب میشد حدس زد که تمام این زیر اتفاقات سر کی هست در کل بد نبود و توصیفات خوبی هم داشت جوری که میشد اون متن رو به صورت تصویر در ذهن مجسم کرد پیام کتاب خیلی مستقیم در آخرش عنوان شد که البته پیام درستی هم هست که باید از داشته هامون لذت ببریم و حسرت زندگی دیگران رو نخوریم چون آواز دهل شنیدن از دور خوش است در ضمن صدای خانم محرابی هم خیلی خوب بود و خوانش کتاب هم روان بود
Nahid Ghovanloo
۱۴۰۲/۵/۲
قصه خیلی جذاب بود و در عین معمایی و جنایی بودن اضطراب چندانی به خواننده وارد نمیکرد که احتمالا صدا و خوانش روان خانم محرابی در این مورد بی تاثیر نبوده است شخصیت پردازی قوی بود به طوری که کاملا میشد کاراکترها را با تمام قوت و ضعفشون از هم متمایز کرد و درکشون کرد و خب در دل این داستان جنایی درسهای و جدی عمیقی نهفته است که بدون اینکه خواننده رو خسته کنه در ذهن تاثیر داره و قابل باورهاجرای خانم محرابی بی نظیر بود ممنون
زهرا عسگری
۱۴۰۲/۵/۱۸
اگر بخوام منصفانه نظر بدم، بنظرم داستان کمی کلیشه‌ای و قابل پیش بینی بود، مثلا عاشق شدن تو‌ی نگاه و حسادت‌های بی جا، تصمیمات عجیب و غیر قابل باور، تا حد زیادی شخصیت‌های داستان، بخصوص شخصیت اول منو اذیت میکرد، یکم منطقی نبود، ولی بهرحال باعث نشد از تموم کردنش دست بکشم، نهایتا هم بد تموم نشد، ولی خیلی نظر منو جلب نکرد. برخلاف اسم کتاب، فقط مختص خانم‌ها نیست، آقایون هم میتونن از شنیدنش لذت ببرن
Fariba
۱۴۰۲/۴/۳۱
هم داستان و هم راوی خیلی خوب بودن. خیلی غیر منتظره و پرکشش در تمام طول داستان ذهن رو بارها و بارها به چالش میکشید هر بار حدس میزدی ولی در نهایت جریان داستان جور دیگه‌ای پیش میرفت. نویسنده خیلی ماهرانه جریان پرپیچ و خم داستان رو جلو میبره و در نهایت شما رو شگفت زده میکنه.
پریسا پریسا
۱۴۰۲/۴/۲۹
تا فصل ۳ کتاب تا اینجا خوندم صدای راوی که خوب منو همیشه جذب میکنه برای اینکه کتاب را گوش کنم چون خانم آشا محرابی بسیار حرفه‌ای هستن و خود کتاب هم تا اینجا برای منی که خیلی سخت جذب کتابی میشیم عالی بوده ولی کاش تو توضیحات کتاب اینقدر اسپویل نمیکردن
Suger
۱۴۰۲/۶/۱۹
روایت کتاب مثل رمان‌های سایت نود‌ و هشتیا و شاید ضعیف‌تر بود، همچنین بویی از رمان‌های معمایی-جنایی نبرده و بسیار قابل حدس بود، من فقط با اعتماد به انتخاب سرکار خانم محرابی خریداری کردم و توصیه نمی‌کنم
negar soltani
۱۴۰۲/۶/۴
فوق العاده، فوق العاده، فوق العاده صدای گرم و دلنشین سرکار خانم محرابی و فضاسازی زیبای داستان، این ماجرا رو هیجان انگیزتر و جذابتر کرد خیلی لذت بردم داستان کمی کلیشه بود ولی از جذابیت کتاب کم نمیکرد
پریا باروزه
۱۴۰۲/۵/۲۱
سرگرم کننده بود، گویندگی عالی بود صدای بسیار دلنشینی داشتن، پایان خیلی شوکه کننده نبود و مخصوصا اگه اهل رمانهای راز آلود هستید احتمالا شوکه نمیشید ولی ارزش گوش دادن رو داشت
تانی حیدری
۱۴۰۲/۵/۷
از خانم محرابی عزیز کمال تشکر و دارم بخاطر صدای بسیار زیبا و گیرایی که داشتن. داستان خیلی به من کمک کرد که انقدر فکر نکنم کسانی هستن که از من برتر هستن. توصیه میکنم گوش کنید
HR
۱۴۰۲/۷/۱۲
کتاب جذاب و پرکشش است. ماجرای قتل زیاد عجیب و غریب نیست. ولی توصیف رفتارها و احساسات انسانی بسیار دقیق و جذاب است. اجرای راوی خوب و بی نقص است.
parnian narani
۱۴۰۲/۷/۴
من بیشتر از داستان از خوانش خوش صدا و پر حس خانوم محرابی لذت بردم. داستان هم معمایی و نسبتا ساده و شیرین بود. پیشنهاد میکنم
هاله ک
۱۴۰۲/۷/۴
کتاب سرگرم کننده‌ای بود، کمی کلیشه‌ای و تا حدودی قابل حدس زدن ولی با صداپیشگی عالی از شنیدنش لذت بردم. ارزش شنیدن داشت.
زهرا بهرامی
۱۴۰۲/۵/۱
کار راوی خوبه داستان گیرا و پر تعلیقه و پایان قابل قبولی داره فقط به نظرم نمونه رو گوش ندین بهتره چون یه چیزی رو لو میده
Leila Arefi Arefi
۱۴۰۲/۵/۳۰
چقدر خوبه که آخر داستان رو آدم نتونه حدس بزنه، هر لحظه منتظر بودم یکی از این جمع قاتل باشه. پراز هیجان و اضطراب
هلیا مرتضی زاده
۱۴۰۲/۵/۱۳
داستان جذاب و پر کشش همراه با گویندگی خانم محرابی قشنگی داستان رو چند برابر کرد. پیشنهاد میدم حتما گوش بدین.
مشاهده همه نظرات 29

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آخر هفته دخترانه

برای دریافت کتاب صوتی آخر هفته دخترانه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.