معرفی و دانلود کتاب صوتی هنر ظریف اهمیت ندادن: رویکردی نامتعارف به خوب زندگی کردن

عکس جلد کتاب صوتی هنر ظریف اهمیت ندادن: رویکردی نامتعارف به خوب زندگی کردن
قیمت:
۲۷۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هنر ظریف اهمیت ندادن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هنر ظریف اهمیت ندادن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی هنر ظریف اهمیت ندادن: رویکردی نامتعارف به خوب زندگی کردن

کتاب صوتی هنر ظریف اهمیت ندادن نوشتهٔ مارک منسون، به شما این پیام مهم را می‌رساند که برای خوشبخت بودن نیازی نیست فرد خارق‌العاده‌ای باشید و می‌توانید در اوج معمولی بودن خوب زندگی کنید و خودتان را دوست داشته باشید. این کتاب در زمان انتشار به پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز تبدیل شد و بیش از 6 میلیون نسخه از آن به فروش رفت.

درباره کتاب صوتی هنر ظریف اهمیت ندادن:

طی چندین دهه گذشته بسیاری از افراد موفق به ما گفته‌اند که کلید رسیدن به یک زندگی شاد، داشتن تفکر مثبت است. اما این حرف چقدر صحت دارد؟ مارک منسون عقیده دارد تفکر مثبت دروغ مزخرفی بیش نیست! او این پیام را به مخاطبین خود می‌رساند که زندگی لحظات بدی هم دارد و ما باید با آن کنار بیاییم. به عقیدهٔ این نویسنده و وبلاگ‌نویس پرطرفدار شیوهٔ تفکر مثبت، جامعه مدرن را آلوده کرده و باعث ناامیدی نسل جدید شده است.

کتاب هنر ظریف اهمیت ندادن (The Subtle Art of Not Giving a F*ck) به شما می‌گوید اگر همیشه رویای این را داشته باشید که به همهٔ آرزوهایتان رسیده‌اید، به هیچ جایی نمی‌رسید! با شنیدن این کتاب متوجه این موضوع مهم می‌شوید که معمولی بودن هیچ اشکالی ندارد و لازم نیست همهٔ انسان‌ها از مهارت‌های کافی برخوردار باشند.

کتاب حاضر به شما یاد می‌دهد دغدغهٔ فکری کمتری داشته باشید و تنها به چیزهای ارزشمند در زندگی‌تان اهمیت بدهید. اگر مدام در تلاش باشید از چیزهای منفی دوری کنید، ممکن است نتیجه عکس را دریافت کنید. همچنین فرار کردن از رنج، چیزی جز بازگشت درد را به همراه دارد. هیچ راهی برای رهایی از استرس وجود ندارد و طبیعت انسان این گونه است که همیشه مشغولیتی داشته باشد. اما این که دغدغهٔ شما چه چیز باشد موضوع مهم و اصلی این کتاب است.

کتاب صوتی هنر ظریف اهمیت ندادن نشان می‌دهد که کتاب‌های دیگر فقط بر روی انتظارات غیرواقعی شما تاکید می‌ورزند. همچنین این اثر به شما یادآوری می‌کند که گول تبلیغات را نخورید و زندگی خوب را در گرو داشتن یک خانهٔ لوکس و یک همسر زیبا نبینید. شاید تصور کنید این کتاب بر روی بی‌خیالی تاکید دارد اما باید گفت پیام اصلی آن توجه کردن بر روی اهداف واقعی و دست یافتنی و ارزش‌های اصلی و بی‌توجهی به حواشی است.

در هر یک از فصول این کتاب یک داستان از شخصیت‌های معروفی مثل چارلز بوکفسکی و ارنست بِکِر می‌شنوید. با شنیدن روایت‌های این افراد و سرگذشت آن‌ها متوجه می‌شوید که در راه رسیدن به موفقیت چه سختی‌هایی کشیده‌اند. به همین ترتیب درمی‌یابید که انتظارات غیرواقعی از خود را کنار بگذارید و مسیر منحصر به فرد خود برای رسیدن به خوشبختی را انتخاب کنید.

نکوداشت‌های کتاب صوتی هنر ظریف اهمیت ندادن:

- انعطاف‌پذیری، خوشبختی و آزادی ناشی از این است که بدانید به چه چیزی اهمیت دهید و مهمتر از همه اینکه به چه چیزی اهمیت ندهید. این کتاب بسیار فلسفی و کاربردی است که به خوانندگان یاد می‌دهد بتوانند به هر چیزی اهمیت ندهند. (رایان هالیدی - نویسنده، بازاریاب و کارآفرین آمریکایی)

- توانایی مارک در بررسی عمیق و ارائه بینشی شگفت‌انگیز و در عین حال غیرقابل درک در مورد چالش‌های زندگی، او را به یکی از نویسندگان مورد علاقه من تبدیل می‌کند و این کتاب بهترین اثر او است. (متیو کپنس – وبلاگ نویس و نویسنده پرفروش نیویورک‌تایمز)

- این کتاب مانند یک سیلی به صورت شما برخورد می‌کند و بسیار تامل برانگیز است. در صورت تمایل به کنار گذاشتن همه بهانه‌ها و ایفای نقش فعال در زندگی این کتاب را بخوانید. (استیو کمب - نویسنده، ناشر و مربی تناسب اندام آمریکایی)

- این کتاب برعکس کتاب‌های دیگر به شما می‌گوید تلاش نکنید، اشتباه کنید و استانداردهای خود را پایین بیاورید. اعتقاد به خود را کنار بگذارید. مختصر اما به طرز شگفت‌انگیزی عمیق است. آن را یک شبه خواندم. (درک سیورز - نویسنده، موسیقیدان، برنامه‌نویس و کارآفرین آمریکایی)

- یک راهنمای شخصی برای زندگی با صداقت و یافتن خوشبختی در موقعیت‌های گاهی دردناک... این کتاب، پر از پیشنهادات غیرقابل تصور است که غالباً حس بسیار خوبی دارند. خواندن آن لذت‌بخش است و ارزش بازخوانی دارد. همچنین یک معیار خوب برای اندازه‌گیری کتاب‌های خودسازی است. (Kirkus Review - مجله نقد کتاب آمریکایی)

کتاب صوتی هنر ظریف اهمیت ندادن مناسب چه کسانی است؟

اگر به کتاب‌های توسعه فردی و موفقیت علاقه دارید، شنیدن این کتاب صوتی می‌تواند برای شما لذت‌بخش باشد.

با مارک منسون بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده، وبلاگ‌نویس و کارآفرین آمریکایی تحصیلات خود را در رشته مدیریت مالی ادامه داد و در کنار آن مطالعات زیادی در زمینه روان‌شناسی داشته است. او با فروش نخستین کتابش به شهرتی جهانی دست یافت و به نویسنده‌ای پرفروش در نیویورک تایمز تبدیل شد. مارک منسون (Mark Manson) همچنین دارای یکی از بزرگ‌ترین وب‌سایت‌های رشد شخصی در جهان است و ماهانه بیش از دو میلیون نفر نوشته‌های او را می‌خوانند.

آثار وی به 50 زبان زنده ترجمه شده و بیش از 12 میلیون نسخه از آن‌ها در سراسر جهان به فروش رفته است. نوشته‌های منسون در نیویورک‌تایمز، وال‌استریت ژورنال، مجله TIME، فوربس، سی. ان. ان و ووکس و بسیاری دیگر از مطبوعات به چاپ رسیده و طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کرده است. کتاب‌های دیگر این نویسنده که به فارسی نیز ترجمه شده است «عشق کافی نیست و همه چیز به فنا رفته» نام دارد.

در بخشی از کتاب صوتی هنر ظریف اهمیت ندادن می‌شنویم:

لذت عالی است. اما اگر اولویت‌های زندگی‌تان را هول آن تعیین کنید، ارزشی ناگوار می‌شود. از معتادان بپرسید تعقیب لذت برایشان چه حاصلی داشته است. از یک فرد بی‌بند و بار که خانواده‌اش را نابود کرد و فرزندانش را از دست داد بپرسید آیا لذت در نهایت باعث خوشحالی او شد یا نه. از مردی که تا سرحد مرگ پرخوری کرد بپرسید لذت چه کمکی به حل مشکلاتش کرده است.

لذت خدایی دروغین است. تحقیقات نشان داده‌اند افرادی که انرژی خود را بر لذت‌های سطحی متمرکز می‌کنند، در آخر مضطرب‌تر، از لحاظ احساسی نامتعادل‌تر و افسرده‌تر می‌شوند. لذت سطحی‌ترین شکل رضایت از زندگی است و به همین خاطر راحت‌تر از سایر رضایت‌ها به دست می‌آید و راحت‌تر هم از دست می‌رود.

باوجود این لذت چیزی است که در بیست و چهار ساعت هفت روز هفته برای ما تبلیغ می‌شود. لذت چیزی است که روی آن تمرکز داریم. چیزی است که از آن استفاده می‌کنیم تا خود را بی‌حس و حواسمان را پرت کنیم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۹ دقیقه
فصل اول: سعی نکنید
۲۲ دقیقه
هنر ظریف اهمیت ندادن
۲۳ دقیقه
فصل دوم: خوشحالی یک مشکل است
۳۱ دقیقه
خوشحالی از حل کردن مشکلات سرچشمه می‌گیرد
۶۳ دقیقه
فصل سوم: شما خاص نیستید
۵۰ دقیقه
فصل چهارم: ارزش رنج
۲۳ دقیقه
ارزش‌های مزخرف
۳۳ دقیقه
فصل پنجم: شما همواره در حال انتخاب هستید
۳۲ دقیقه
پاسخ دادن به تراژدی
۵۴ دقیقه
فصل ششم: شما دربارۀ همه‌چیز اشتباه می‌کنید (من هم همین‌طور)
۲۷ دقیقه
قانون اجتناب منسن
۴۴ دقیقه
فصل هفتم: شکست راه پیشرفت است
۴۱ دقیقه
فصل هشتم: اهمیت نه گفتن
۲۵ دقیقه
فصل هشتم / بخش دو
۵۶ دقیقه
فصل نهم: و سپس می‌میرید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی هنر ظریف اهمیت ندادن: رویکردی نامتعارف به خوب زندگی کردن
نویسنده
مترجمفاطمه بلدی، محمد خلعتبری
گویندهحمید یزدانی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۲۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
۲۷۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی هنر ظریف اهمیت ندادن

Pouya Soltani
۱۴۰۰/۸/۱۸
فقط می‌تونم بگم بی نظیر
خواننده با لحن و صدای فوق االعاده مناسب
محتوای کتاب، بی نهایت مفید و تامل برانگیز
بسیار بسیار بسیار این کتاب رو پیشنهاد می‌کنم؛ کافیست چند فصل از آن را بخوانید، اوائل حس می‌کنید چرند است، اما به مرور زمان به این مهم پی می‌برید که چرند تنها چیزی‌ست که نمی‌شود به این کتاب نسبت داد؛ قول می‌دهم معتادش شوید
مجددا می‌گویم، بی نظیر است...
سحر شاکرى یکتا
۱۴۰۰/۷/۲۹
عمیقا به چنین دیدگاهى نیاز داشتم و با اینکه بعضى از فایل‌ها رو دو بار گوش کردم، دلم میخواد شنیدن کل کتاب رو دوباره تکرار کنم. کتاب شامل واقعیت هایى هست که همه میدونیم، ولى نوع چیدمان جملات و فصول باعث میشه از دانسته هامون نتیجه بهترى بگیریم. بعد از مثبت اندیشى وسیعى که بخاطر جبر زمانه بهش پناه بردیم، شنیدن این واقعیتها میتونه کمک کنه به تعادل برسیم.
Mohammad Reza Ebadi
۱۴۰۱/۱/۳۰
این کتاب زندگی من رو برای همیشه عوض کرد.
اولین بار بیش از ۱۰ درصد ازش نفهمیدم.
دومین بار شاید ۲۰ درصد.
این کتاب علیرغم طولانی بودن باید بارها و بارها شنیده بشه (حداقل یکبار بدون اینکه کار دیگه‌ای در کنارش انجام بدین) تا بشه فهمید که اصلا با کی کار داره.
جزو ۳ کتاب برتر من
سما غفاری
۱۴۰۰/۱۲/۱۳
به نظرم کتاب جالبی بود بهمون یادآوری می‌کنه توی زندگی به اون چیزاهایی که نمی‌خواییم فکر نکنیم و اهمیت ندیم به جاش تمام توجه امون باشه به چیزهایی که می‌خواییم در واقع ما زمانمون رو برای چیزهایی که اهمیت ندارن تلف می‌کنیم
ممنون صوت گوینده هم خوب بود
ستایش کوثری
۱۴۰۰/۱۲/۱۸
بهترین کتابی که که میتونید در زمینه موفقیت پیدا کنین واقعا کتاب خوبیه بعضی از فصل هاش مثل فصل آخر که کل کتاب جمع بندی کرده چند بار گوش دادم خیلی عالیه حتما استفاده کنید ازش
مرتضی بافته چی
۱۴۰۱/۱/۱۰
کتاب فوق العاده‌ای بود. واقعا تونست در بسیاری از جهات به من کمک کنه و مسیردیدگاه‌های منو تغییر بده. حتما مطالعه این کتاب رو به همه توصیه میکنم
فاطمه یزدانی
۱۴۰۱/۱/۲
کتاب خوبی بود برای رهایی از خیلی چیزهای مهم بی اهمیت
Adis Nk
۱۴۰۱/۳/۲
کتاب خوبی است ارزش خواندن دارد
Shiva Dadkhah
۱۴۰۱/۲/۳۰
نکات ظریفی داشت، ارزش خوندن داره
Snour Rah
۱۴۰۰/۱۰/۸
هنوز همشو گوش ندادم ولی تا اینجا خوبه
مشاهده همه نظرات ۱۰

راهنمای مطالعه کتاب صوتی هنر ظریف اهمیت ندادن

برای دریافت کتاب صوتی هنر ظریف اهمیت ندادن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.