معرفی و دانلود کتاب عادت‌های اتمی

عکس جلد کتاب عادت‌های اتمی
قیمت:
۷۵۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب عادت‌های اتمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب عادت‌های اتمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب عادت‌های اتمی

کتاب عادت‌های اتمی نوشته جیمز کلیر، به روشی جالب و روان، به ما آموزش می‌دهد که چگونه با شناخت عادت‌های کوچک و مدیریت آن‌ها، هر روز یک درصد بهتر شویم. هر روز یک درصد بهتر شدن، معادل سالی 37 برابر بهتر شدن است!

به قول نویسنده کتاب، جیمز کلیر (James Clear)، همین رفتارها و عادت‌های کوچک است که تعیین می‌کند پس از 5 سال کجا هستیم و چقدر موفق شده‌ایم یا شکست خورده‌ایم!

اساس کتاب عادت‌های اتمی (Atomic habits)، مدل چهار مرحله‌ای نویسنده برای عادت‌ها است، سرنخ، تمایل، پاسخگویی و پاداش و چهار قانون تغییر رفتار می‌باشند که این مراحل را تکامل می‌بخشند. امکان دارد مخاطبانی که پیش‌زمینه‌ی روانشناسی دارند، برخی از این اصطلاحات را در شرطی‌‌سازی عامل شنیده باشند که ابتدا با شرح «تحریک، پاسخ، پاداش» توسط اسکینر در دهه‌ی 30 میلادی بیان شد و اخیرا با عبارت «سرنخ، روتین، پاداش» در کتاب «قدرت عادت» نوشته‌ی چارلز داهیگ محبوبیت یافته است.

دانشمندان علوم رفتاری همچون اسکینر دریافتند که اگر پاداش یا تنبیه صحیح را ارائه کنید، می‌توانید افراد را تحریک کنید که به شیوه‌ای معین عمل نمایند. اما در حالی‌ که مدل اسکینر به‌ خوبی شرح داد چگونه یک محرک بیرونی بر عادت‌های ما تاثیر می‌گذارد، اما نتوانست به‌ خوبی درباره‌ی تاثیرگذاری افکار، احساسات و باورهای ما بر رفتارمان توضیح بدهد. در دهه‌های اخیر، دانشمندان شروع به تعیین رابطه‌ی میان افکار، احساسات و رفتارمان کردند.

رفتار انسان پیوسته در حال تغییر می‌باشد: موقعیت به موقعیت، لحظه به لحظه، ثانیه به ثانیه. اما کتاب عادت‌های اتمی در مورد چیزهایی است که تغییر نمی‌کند. درباره‌ی اصول رفتار انسانی است. اصول جاودانی که هر سال می‌توانید به آن اتکا کنید. ایده‌هایی که می‌توانید کسب‌وکارتان را پیرامونش بسازید، خانواده را حول آن شکل دهید و زندگی را پیش ببرید.

هیچ راه واحدی برای ایجاد عادت‌های بهتر وجود ندارد، اما کتاب عادت‌های اتمی برترین راه‌هایی که می‌شناسیم را توضیح می‌دهد، رویکردی که صرف نظر از نقطه‌ی شروع یا موردی که در تلاش برای تغییر آن هستید، موثر خواهد بود. استراتژی‌هایی که این اثر پوشش می‌دهد، برای هر کسی که به دنبال سیستمی گام‌ به‌ گام برای بهبود است مفید خواهد بود، چه اهداف‌تان متمرکز بر سلامتی، پول، بهره‌وری و روابط باشند و چه مجموعه‌ای از این‌ها را شامل شود. تا زمانی که رفتار انسانی مطرح باشد، این کتاب راهنمای شما خواهد بود.

در کتاب عادت‌های اتمی یاد می‌گیریم چگونه:

- سیستمی طراحی کنیم که هر روز 1 درصد بهتر شویم.
- عادت‌های بد را بشکنیم و به عادت‌های خوب بچسبیم!
- از اشتباهاتی دوری کنیم که اغلب افراد، موقع تغییر عادات‌شان مرتکب می‌شوند.
- بر نبود انگیزه و اراده غلبه کنیم.
- هویت قوی‌تری را توسعه دهیم و به خودمان اعتقاد داشته باشیم.
- برای عادت‌های جدید وقت بگذاریم (حتی وقتی زندگی با ما سر ناسازگاری دارد).
- محیط‌مان را طوری طراحی کنیم که در آن موفقیت آسان‌تر باشد.
- تغییرات کوچک و ساده‌ای ایجاد کنیم که نتایج بزرگی به همراه دارند.
- چطور وقتی در مسیر اشتباهی قرار می‌گیریم، مجددا به مسیر درست برگردیم.
- و مهم‌تر از همه، چگونه این ایده‌ها را در زندگی واقعی‌مان به اجرا در آوریم.

در بخشی از کتاب عادت‌های اتمی می‌خوانیم:

ژن‌های ما به‌ گونه‌ای نیستند که نیاز به سخت‌کوشی را از بین ببرند. آن‌ها شفاف‌سازی می‌کنند. آن‌ها به ما می‌گویند باید در این حوزه‌ها تلاش کنی. وقتی نقاط قوت‌مان را متوجه شدیم، دیگر می‌دانیم باید زمان و انرژی خود را در کجا صرف کنیم. می‌دانیم که باید به دنبال کدام فرصت‌ها بگردیم و باید از کدام چالش‌ها اجتناب کنیم. هر قدر ماهیت‌مان را به شکل بهتری درک کنیم، استراتژی ما بهتر خواهد شد.

تفاوت‌های بیولوژیک اهمیت دارند. با این‌ حال بهتر است که بر روی برآورده‌سازی پتانسیل خودتان تمرکز کنید تا اینکه به مقایسه‌ی خودتان با دیگران بپردازید. این حقیقت که هر انسان در هر توانمندی به خصوص دارای محدودیت‌ها و سقف مشخصی است، دلیل نمی‌شود که برای رسیدن به سقف توانمندی‌ها تلاش نکنید. افراد آن‌ قدر به این محدودیت‌ها و سقف‌ها می‌نگرند و اسیرشان می‌شوند که به‌ ندرت تلاش لازم برای نزدیک شدن به آن‌ها را انجام می‌دهند.

همچنین اگر تلاش نکنید، ژن‌ها به‌ تنهایی نمی‌توانند شما را به موفقیت برسانند. بله، امکان دارد آن مربی باشگاه دارای ژن‌های بهتری از شما باشد، اما باید به‌ اندازه‌ی او تمرین کنید تا بتوانید درباره‌ی ژنتیک بهتر یا بدتر اظهار نظر کنید. تا زمانی که به‌ اندازه‌ی آدم‌های مورد ستایش‌تان تلاش نکردید، هیچ‌وقت نمی‌توانید موفقیت‌شان را به شانس و ژنتیک ارتباط دهید.

مخلص کلام اینکه یکی از بهترین راه‌ها برای حفظ رضایت‌مندی از عادت‌ها در طولانی‌ مدت، انتخاب رفتارهایی است که بیشترین هم‌خوانی را با مهارت‌ها و شخصیت شما دارند. سخت بر روی مسائلی تلاش کنید که به‌ سادگی حاصل می‌شوند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه: داستان من
اصول پایه: چرا تغییرات کوچک، موجب تفاوت‌های بزرگ می‌شوند
1: قدرت غافلگیرکننده‌ی عادت‌های اتمی
2: چگونه عادت‌های شما موجب شکل‌دهی به هویتتان می‌شوند (و بالعکس)
3: چگونه با 4 گام ساده، عادت‌های بهتری بسازیم
قانون اول: آن را شفاف و آشکار کنید
4: مردی که خوب به نظر نمی‌رسید
5: بهترین راه برای شروع یک عادت جدید
6: برای انگیزه اعتبار بیش‌ازحدی قائل شده‌اند؛ غالبا محیط اهمیت بیشتری دارد
7: راز کنترل شخصی
قانون دوم: آن را جذاب کنید
8: چگونه یک عادت را غیرقابل مقاومت کنید
9: نقش خانواده و دوستان در شکل‌دهی به عادت‌ها
10: چگونه علل عادت‌های بد را شناسایی و اصلاح کنید
قانون سوم: آن را ساده کنید
11: آرام جلو بروید، اما هیچ‌گاه عقب‌گرد نکنید
12: قانون کمترین تلاش
13: چگونه اتلاف وقت را با استفاده از قانون دو دقیقه‌ای متوقف کنیم
14: چگونه عادت‌های خوب را ناگزیر و عادت‌های بد را محال کنیم
قانون چهارم: آن را رضایت‌بخش کنید
15: قانون اساسی تغییر رفتار
16: چگونه هر روز به عادت‌های خوب پایبند بمانیم
17: چگونه یک همراه در مسئولیت می‌تواند همه‌چیز را تغییر دهد
تاکتیک‌های پیشرفته: چگونه‌ از کم‌وبیش خوب، به واقعا عالی تبدیل شوید
18: حقیقتِ استعداد (چه وقت ژن‌ها مهمند و چه وقت نیستند)
19: قانون طلایی: چگونه در زندگی و کار، باانگیزه بمانیم
20: نقطه‌ضعف ایجاد عادت‌های خوب
نتیجه‌گیری: راز نتایجی که ماندگار می‌شوند
ضمیمه
در ادامه چه چیزی را باید مطالعه کنید
درس‌های کوچک برگرفته از چهار قانون
نحوه‌ی اعمال این ایده‌ها در کسب‌وکار
نحوه‌ی اعمال این ایده‌ها در پرورش فرزند

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب عادت‌های اتمی
نویسنده
مترجمهادی بهمنی
ناشر چاپی نشر نوین
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۷۵
زبانفارسی
شابک978-600-8738-82-4
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۷۵۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب عادت‌های اتمی

Negin PN
۱۴۰۰/۲/۲۷
کتاب خیلی خوب و کاربردی هست. اگر دچار خیلی از عادت‌های بد هستین که میخواین کنار بزارین ولی انگار توانش رو ندارین یا جرات تغییر خودتون رو ندارین و از طرفی یک سری کارها و عادت‌های خوبِ به ظاهر کوچیک شروعش براتون سخت شده راهکارهای ساده و کاربردی رو کتاب بهتون پیشنهاد میکنه. البته این رو بگم که این بخش راهکارها زمانی نتیجه هست که در زندگیتون به کار ببندین، صرف خوندن کتاب مشکلی رو از شما حل نمیکنه شاید فقط بهتون انگیزه بده و بهتر هست که اقدامات رو کم کم به کار ببندین چون یه موقع میبینین خیلی پیش رفتین و هنوز هیچ اقدامی نکردین و اون راهکارهای اول کتاب شاید به مرور یادتون بره چون کتاب به مرور به نظر من سختتر و پیچیده تر میشه. یه خوبی دیگه هم که داره اینه که مثال و چیزهای مهمی رو از کتابهای دیگه که مخصوصا مرتبط با عادت هاست آورده که برای منی که هیچ کتاب دیگه‌ای در مورد عادتها نخونده بودم خوب بود.
در مورد ترجمه هم به نظر من خوب و روان بود من مشکلی باهاش نداشتم البته جاهایی بود که خیلی ملموس نبود به خصوص فصلهای آخر کتاب یعنی 19 و 20 ولی به چشم نمیومد و اذیت کننده نبود.
ALI REZAEI
۱۴۰۱/۱/۳
نقد کتاب: این کتاب جز کتابایی شد که بعد از خوندنش به خودم افتخار کردم که تونستم این کتاب رو بخونم... میشد گفت که الان تبحر کافی در انتخاب کتاب دارم و با تمام اطمینان این کتاب رو به همه شما خوبان پیشنهاد که نه وصیت میکنم...
از ویژگی هاش میتونم بگم.. ‌.
_ فهرست مطالب کاربردی
_ داستان جذاب خوده و
نویسنده
_ قلم بسیار بسیار عالی نویسنده (جیمز کلیر)
_بازی کردن با مغز خواننده به وسیله سوالات اطلاعات
_ داستان‌ها و مثال‌هایی که به شدت کافی و مناسب که درک رو بهتر از هر چیزی میکرد
_ مهمترین و بهترین کار در این کتاب این بود که برای مطالب بسیار خوب و کاربردی‌اش تکنیک و فرمول ارائه کرد
_ جمع بندی خوب و قابل قبول
پیشنهاد میکنم بعد از خوندن این اثر بسیار عالی حتما چاپیش رو هم تهیه کنید و مطالب رو بنویسید... این کتاب نکوداشت‌های مفتخری داره و درکل یک کتابی که میتونه رفیقتون بشه...
F S
۱۳۹۹/۱/۳
این کتاب عالیه 👌👌👌👌
توصیه میکنم همه کسانی که تمایل دارند تو زندگی در هر سن و سالی هستند پیشرفت کنند و حس رضایت داشته باشند از این کتاب استفاده کنند و خوبی این کتاب این هست که ابتدا تمام ویژگی‌هایی که ممکنه به عادت تبدیل شده باشند رو بیان میکنه و مثال میزنه و نهایتا راهکارهای عملی برای هر نوع در
تغییر هر فردی رو ارائه میکنه... بخش‌هایی از این کتاب👇
👈تا زمانی که ناخودآگاه را خودآگاه نکنید زندگی شما را هدایت خواهد کرد و اتفاقات رخ داده را سرنوشت قلمداد میکنید.
👈برای اینکه به بهترین نسخه خودتان تبدیل شوید باید دائما اعتقاداتتان را ویرایش کنید و هویت خود را به روز رسانی نمایید و توسعه دهید
Mahdi Baratloo
۱۴۰۰/۴/۵
عجب کتاب باحالیه اما من یه توصیه دارم و اونم اینه که قبل خوندن اینجور کتاب‌ها، ابتدا کتاب شغل دوست داشتنی رو مطالعه کنید تا اول در مسیر درست قرار بگیرید و سپس با کتاب عادت اتمی و کار عمیق و کتاب‌های دیگر، این مسیر درست رو با ثبات کنید. (چون شغل و رشته تحصیلی اشتباه، خیلی خوشایند نیست و با خودن این کتاب، ما حیطه کاری خودمون رو متصور میشیم و شاید خودمون ندونیم ولی حس بدی بهمون منتقل میشه و هم از کتاب‌های موفقیت و هم از زندگی زده میشیم چون نتونستیم تو کارمون پیشرفت کنیم و زندگی به کانون تلخ میشه. پس کتاب شغل دوست داشتنی از بهنام مرادیان رو حتما مطالعه بفرمایید)
سید محمود محسن اصل
۱۴۰۱/۲/۵
کتاب "عادتهای اتمی" از جیمز کلیر، تقریبا کتابی کامل در رابطه با شکل گیری عادتهاست.
از نحوه تا دلیل شکل گیری عادت‌ها به تفصیل صحبت کرده است.
همچنین، برای حذف یا ایجاد عادت‌ها نیز توضیحات و آموزش و راهکار‌هایی ارائه کرده است که کاملا عملی و علمی هستند. و همچنین به زبانی کاملا ساده شیوا بیان شده و
است.
مثالهای خوب واقعی در کتاب به کار برده شده است.
اشخاصی که از عادتهای بد رنج میبرند، میتوانند به کمک این کتاب از عادتهای بدشان خلاص شوند و به جای آن‌ها عادتهای خوبی را درونشان بکارند.
این کتاب، نسبت به کتاب "اثر مرکب" علمی تر است و هضم آن برای همه ساده میباشد.
صادق مسیب نزاد
۱۴۰۱/۲/۲۶
کتاب عالی وعمق وجود افکار انسان رو هدف قرار میده. خیلی کتاب خوبیه من توصیه میکنم حتما خونده بشه. روز اول که باشگاه رفتم احساس حقارت میکردم بعد که هر هفته چند بار رفتم این افکار کوچک بودن از ذهن من خارج شد وبعد از گذشن زمان متوجه شدم حسرت کسانی رو که اوایل میخوردم رو دیگه نمیخورم وخودم رو با افراد بالاتر مقایسه میکردم. تجلی هر فکر تلاش وزمان رو می‌طلبه. ذهن غیر موفق همیشه میخواد انسان رو کوچک کنه دائم غر میزنه. ذهن رام عشقه🙏🏼🙏🏼
alireza sharifi
۱۴۰۰/۶/۱۲
این کتاب فوق‌العاده بود به جزییات بسیار با دقت نگاه میکنه و نویسنده معتقد هست که انسان‌ها از جزییات هست که به رفتار‌های کلی تبدیل میشوند و در نهایت شخصیت ما شکل میگیره خواهشن قبل از خواندن کتاب حتما اثر مرکب هم خونده بشه چون من فکر میکنم مکمل این کتاب اثر مرکب از دارن هاردی هست البته که این کتاب و خیلی زیاده گویی داره میشد خیلی خلاصه تر بیان کرد و این همه داستان سرایی نکرد. هر کسی برای موفق شدن باید این کتاب رو بخونه به نظرم.
هانیه ع
۱۳۹۹/۵/۲۲
کتاب کلا بر پایه‌ی اسمش میچرخه و راجب تاثیر عادت‌های کوچک روی زندگی حرف میزنه، راهکار‌های مفیدی ارائه میده برای خلق عادت‌های خوب و حذف عادت‌های بد که کاملا خوب و قابل اجرا هستن...
قلم نویسنده خیلی خوب و دلنشینه و از خوندنش خسته نمیشین
کتاب سودمندی هست، انسجام خوبی داره و خبری از اضافه و گزافه و
گویی نیست
در کل: مفید عالی🌱
سپاس بیکران از کتابراه عزیز بابت اینکه رایگان این کتاب رو در اختیامون گذاشت❤
khaled nikandish
۱۳۹۸/۱۲/۲۸
متاسفانه ما اهداف درازمدت را یا اصلا در نظر نمیگریم یا خیلی بهشون بی‌توجه هستیم فرضا اگر میزان پیشرفت در هر کاری را ولو با درصد پایین در دراز مدت مثلاً یک سال مد نظر قرار بدیم شگفت انگیزند به فرض اگر در هر زمینه ایی روزانه یک در صد پیشرفت داشته باشیم میدونید در طی یکسال چه پیشرفتی می‌کنیم (رهرو ان نیست گهی تند و گهی خسته رود. رهرو انست که اهسته و پیوسته رود) کتاب خوبیه پیشنهاد میکنم اگر فرصت کردید کتاب رو مطالعه کنید
Karam Zare
۱۴۰۰/۱۰/۲۹
اگر از انجام یک سری کار‌ها در زندگی خود خسته شدید یا می‌خواهید عادت‌های بدی که در زندگی دارید را از بین ببرید یا در راستای رسیدن به هدف خود نیاز به خلق یک سری عادت سازنده و خوب دارید اما این کار را سخت تلقی می‌کنید یا چند بار تلاش کردید اما بر آن پایدار نمانده اید با خواندن این کتاب می‌توانید به حل راه برسید و با بکار بستن روشی ساده و اثبات شده بر این مشکلات غلبه کنید
من ترجیح می‌دهم آن را بخوانید
shekoofe shamshiri
۱۳۹۹/۱/۴
با تشکر از کتابراه. بهترین اپلیکشن کتابخونی ایران. کتاب عادت‌های اتمی و کتاب قدرت عادت هردو درمورد یک اصول و روند برای عادت سازی و ترک عادت حرف میزنند. با این تفاوت که کتاب عادت‌های اتمی با پرداخت به ریز جزییات و باز کردن بهتر روند موضوع کمک فوق العاده بهتری در عادت سازی ه. این جزییات و شرح درست مراحل اونقدر کمک کننده ست که فقدانش در کتاب قدرت عادت کاملا حس میشه. کتاب فوق العاده یه. ممنون.
Mina Gholami
۱۳۹۹/۵/۲۴
یکی از تاثیرگذارترین و کاربردی‌ترین کتابهایی بود که تو حوزه خودشناسی خوندم. راهنمای عملی قدم به قدم که با تفسیر نتیجه ش ارائه میده کمک می‌کنه تو زمان کم پناهی کم کم تغییرات وارد زندگی کنید. برای کاربرد بیشتر توصیه میکنم بهمراه این کتاب، کتابهای (ترفندهای عالی زمانسنجی، غول درون، اثر مرکب، جادوی نظم ژاپنی، ابر مغز و تغییر افکار رو هم مطالعه کنید. موفق باشید
علی فلاح زاده
۱۳۹۹/۵/۶
واقعا کتاب عالی‌ای هست این را می‌گویم نه به خاطر این که امتیاز جمع کنم من این کتاب را خواندم و توانستم بعد از 8 سال شاگرد آخر کلاس بودن در کلاس نهم نفر اول کلاس شوم طوری که همه‌ی دوستانم فکر کردن معلم خصوصی گرفتم خواهش می‌کنم حتما این کتاب را بخوانید.
Taha Hassanpoor
۱۳۹۹/۳/۲۶
کتاب بسیار زیبا اما خسته کننده‌ای بود اگر کسی میخواهد در رابطه با قدرت عادت بیشتر متوجه بشه قبل از خوندن این کتاب
1:کتاب اثر مرکب از اقای دارن هاردی
2:کتاب قدرت عادت از چارلز داهینگ
این دوتا کتاب بیس این کتاب هستند و ساده تر و کوتاه و مانند این کتاب پربار هستند چون خودمن هم اوایل خیلی خسته شدهم تقریبا 1 ماه طول کشید این کتاب را تموم کنم برخلاف کتاب اثر مرکب که چندبار خوندم
Zheenoos Javanmardi
۱۴۰۰/۱/۱۵
این کتاب واقعا مفید هست، چرا که برای ما که درگیر کارهای مختلف هستیم و وقتی یک کار را انجام می‌دهیم از انجام کارهای دیگر غافل می‌شویم و به عبارتی بیشتر سمت تک بعدی بودن میرویم (البته نه دقیقا تک بعدی، ابعاد کم)، راهکار خوبی ارائه میدهد. کافیست برای هر یک از برنامه هایمان حتی شده کم، مرتب وقت بگذاریم به مرور شاهد پیشرفت در تمامی ان برنامه‌ها خواهیم بود.
مشاهده همه نظرات ۲۷۷

راهنمای مطالعه کتاب عادت‌های اتمی

برای دریافت کتاب عادت‌های اتمی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.