معرفی و دانلود کتاب صوتی ترس: خرد ضروری برای گذشتن از طوفان‌ها

عکس جلد کتاب صوتی ترس: خرد ضروری برای گذشتن از طوفان‌ها
قیمت:
32000 تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ترس: خرد ضروری برای گذشتن از طوفان‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ترس: خرد ضروری برای گذشتن از طوفان‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ترس: خرد ضروری برای گذشتن از طوفان‌ها

تیک نات هان، معلم و راهب مشهور بودایی، در کتاب صوتی ترس: خرد ضروری برای گذشتن از طوفان‌ها به ما از ریشه‌ی اضطراب‌ها و دل‌نگرانی‌هایمان گفته و راه حل مواجهه‌ی صحیح و اصولی با آن‌ها را برایمان شرح داده است. گوش سپردن به این کتاب کوچک می‌تواند هر فردی را برخوردار از بینشی نوین و سرشار از عزمی تازه برای عبور از مشکلات ریز و درشت زندگی کند.

درباره کتاب صوتی ترس: خرد ضروری برای گذشتن از طوفان‌ها:

این یک واقعیت انکارناپذیر است که تمام ابنای بشر در طول زندگی خود، در معرض دست‌وپنجه نرم کردن با انواع و اقسام عواطف و احساسات‌اند. کم‌وبیش همه‌ی ما، حتی خوشبخت‌ترین‌هایمان نیز، در برهه یا برهه‌هایی از زندگی با عواطفِ مشوش‌کننده‌ای چون غم، اضطراب، نومیدی، خشم و... مواجه شده‌‌ایم. این شاید به خودی خود مسئله‌ی چندان مهمی نباشد. به هر حال زندگی سرشار از بالا و پایین‌های پیشبینی‌ناپذیر است. آنچه پذیرفتنی و تاب‌آوردنی نیست، واقعیت دیگری‌ست، و آن اینکه عواطف ناخوشایندی که نام بردیم، اغلب در حالت عادی نیز درون ما جریان دارند، و چه بسا که در خوش‌ترین ایام و شادترین لحظات عمر نیز گریبانمان را رها نکنند.

تیک نات هان (Thich Nhat Hanh) در توضیح اینکه چرا اوضاع به این منوال است، به دلایلی متعدد و تأمل‌برانگیز اشاره کرده است که نظر به همه‌ی آن‌ها در این مجال اندک ممکن نیست. اما مهم‌ترین نکته و به عبارتی، اصل آموزه‌ی او را می‌توانیم به اختصار بیان کنیم:

به باور تیک نات هان، ریشه‌ی تمامی عواطف ناخوشایند ما، از جمله اضطراب و زودرنجی و ناآرامی، ترسمان از مرگ محتومی‌ست که انتظارمان را می‌کشد. توجه به این نکته از آن جهت مهم است که دلیل درمان‌ناپذیریِ عواطف مورد اشاره را بیان می‌کند. صورت‌بندی ساده‌ی مسئله چنین است: ما از مرگ می‌هراسیم و این هراس، منشأ تمامی احساسات مخرب دیگرمان است. از طرفی، این را نیز می‌دانیم که مواجهه با مرگ گریزناپذیر است. پس عجیب نیست که اغلب اوقات (آگاهانه یا ناآگاهانه) درگیر با ترس و اضطرابی مداوم و رفع‌ناشدنی باشیم.

البته بسیاری از متفکران، از دیرباز تاکنون، مسئله‌ی فوق را به صورت‌های گوناگون مطرح کرده‌اند. پس تیک نات هان در این زمینه نوآوری‌ای نداشته است. نوآوری و اصالت او به واقع نه در «تشخیص» معضل، بلکه در پیشنهادات و «تجویز»هایش برای عبور از آن است.

این پیشنهادات و تجویزها را وی به طور مبسوط در کتاب صوتی ترس (Fear: Essential Wisdom for Getting Through the Storm) بیان کرده است. در این اثر که عنوان فرعی خرد ضروری برای گذشتن از طوفان‌ها را بر خود دارد، از طریق مرور مباحث مرتبط با ذهن‌آگاهی و مدیتیشن، راه‌حل‌هایی فکری و عملی آموزش داده شده که در نهایت شما را به انسانی با ذهنیتی شجاع و در عین حال واقع‌بین بدل می‌کند.

مرور عناوین فصول پانزده‌گانه‌ی کتاب صوتی ترس نشان می‌دهد که در این اثر از تلاش برای فهم ماهیت ترس آغاز می‌کنیم و در ادامه با یادگیریِ راه‌های بدل نمودن آن (یعنی ترس) به شکلی از آگاهی فعال و نوعی از محبت بی‌پایان، بر اثرات منفی و مخربش فائق می‌آییم.

از تیک نات هان تاکنون آثار گوناگونی به فارسی ترجمه شده؛ از جمله کتابی با عنوان نیلوفر و مرداب، که به زعم بسیاری از برترین نوشته‌های اوست. با این حال، پیشنهاد ما به مخاطبینی که برای نخستین بار به سراغ آثار این نویسنده می‌روند، مطالعه‌ی همین کتابی‌ست که در دست دارید. زیر این اثر، علی رغم حجم اندکی که دارد، چکیده‌ی تمام بینش رهایی‌بخش نویسنده را در خود جای داده است. به نحوی که با مطالعه‌ی آن، شاید خود را از رجوع به دیگر آثار تیک نات هان بی‌نیاز ببینید...

در نکوداشت کتاب ترس: خرد ضروری برای گذشتن از طوفان‌ها:

- کتابی فوق‌العاده با نوشتاری غنی و آرامش‌بخش. (Sogyal Rinpoche)

کتاب صوتی ترس: خرد ضروری برای گذشتن از طوفان‌ها مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به آشنایی با تمرینات مدیتیشن و دوست‌داران مباحث مرتبط با ذهن‌آگاهی، مخاطبین اصلی کتاب صوتی ترس از تیک نات هان‌اند.

با تیک نات هان بیشتر آشنا شویم:

تیک نات هان یک معلم معنوی و از رهبران بودایی مشهور در جهان امروز است. آموزه‌های او که بیش از هر چیز ناظر به حل مشکلات روحی و روانی انسان مدرن‌ است، در چند اثر شناخته‌شده‌ی این نویسنده‌ی پرفروش نیویورک تایمز، از جمله «نیلوفر و مرداب»، «نه مرگ، نه ترس» و «ترس» به خوبی بیان گشته و توضیح داده شده‌اند. گفتنی‌ست که تیک نات هان این روزها ساکن کشور فرانسه است. همچنین، جالب است بدانید که او چند سال گذشته، به دلیل فعایلت‌های بشردوستانه‌ی خود، نامزد دریافت جایزه‌ی صلح نوبل شد.

در بخشی از کتاب صوتی ترس: خرد ضروری برای گذشتن از طوفان‌ها می‌شنویم:

به جای اینکه از ترسمون فرار کنیم، می‌تونیم اونو به آگاهی‌مون دعوت، و با دقت و عمیقاً نگاهش کنیم. ما از عوامل بیرونی که کنترلی روشون نداریم می‌ترسیم. نگرانیم بیمار بشیم، پیر بشیم و چیزایی رو که بسیار دوست داریم از دست بدیم. ما سعی می‌کنیم به چیزایی که برامون اهمیت داره، مثل موقعیتمون، اموالمون، و کسایی که دوستشون داریم محکم بچسبیم. اما سفت چسبیدن به اونها ترس ما رو از بین نمی‌بره. در نهایت یه روز باید همه‌ی اونها رو ول کنیم. نمی‌تونیم با خودمون ببریمشون. فکر می‌کنیم اگه ترس‌هامون رو نادیده بگیریم، از بین می‌رن. اما در واقع، اگه نگرانی‌ها و اضطراب‌هامون رو در آگاهی‌مون دفن کنیم، به نگران کردن ما ادامه می‌دن. ما ترس شدیدی از ناتوان شدن داریم. اما این قدرت رو داریم که عمیقاً به ترس‌هامون نگاه کنیم و اون‌وقت ترس دیگه نمی‌تونه کنترلمون کنه...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
11 دقیقه
مقدمه
13 دقیقه
فصل اول: در گذشته
11 دقیقه
فصل دوم: ترس اصلی
12 دقیقه
فصل سوم: آشتی با گذشته‌مان
19 دقیقه
فصل چهارم: رها کردن ترس از آینده
27 دقیقه
فصل پنجم: نه آمدن، نه رفتن
18 دقیقه
فصل ششم: هدیه‌ی بی‌باکی
13 دقیقه
فصل هفتم: قدرت ذهن‌آگاهی
9 دقیقه
فصل هشتم: یادگیری دست کشیدن
10 دقیقه
فصل نهم: آرام در طوفان
14 دقیقه
فصل دهم: تغییر ترس اطرافمان
12 دقیقه
فصل یازدهم: آسمان ابی بر فراز ابرها
10 دقیقه
فصل دوازدهم: تبدیل ترس به عشق
17 دقیقه
فصل سیزدهم: نقطه‌ی مقابل ترس
39 دقیقه
فصل چهاردهم: تمرین برای تغییر ترس
30 دقیقه
فصل پانزدهم: استراحت عمیق برای تغییر ترس و استرس

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ترس: خرد ضروری برای گذشتن از طوفان‌ها
نویسنده
مترجمسهیلا مختاری
گویندهغلامرضا صادقی
ناشر صوتی شادن پژواک
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۲۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی دین و عرفان، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
32000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ترس: خرد ضروری برای گذشتن از طوفان‌ها

Gashin Minaiy
۱۴۰۱/۱/۱۰
این کتاب نه تنها در مورد ترس بلکه در مورد تمام احساسات منفی مثل خشم و رنج و کینه واضطراب و... صحبت میکنه میتونید گفته هاشو به کنترل تمام احساستتون تعمیم بدید و احساستون رو با ذهن آگاهی که کتاب توضیح و آموزش میده کنترل کنید چون گاهی وقت‌ها آنقدر در احساسات و افکارمون غرق میشیم که هیچ راه چاره‌ای رو نمیتونیم ببینیم و فراموش میکنیم که ما میتونیم شرایط رو کنترل کنیم با کمک این کتاب میتونیم در شرایط سخت و احساسات قوی به واقعیت زندگی برگردیم، ذهن و احساساتمون رو آرام کنیم و بدون اینکه از خودمون و احساساتمون فرار کنیم با پذیرش، درک، دلسوزی و عشق به آرامش برگردیم و بهترین تصمیم‌ها را بگیریم و در نهایت لذت واقعی زندگی رو هر روز و در هر شرایطی احساس کنیم.
مریم 🦋💙✨
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
بسیار عالی و ضروریست خواندن این کتاب، صدا و موسیقی استفاده شده در متن بسیار خوشایند است همه ما باید بدانیم که ترس یک مانع نیست بلکه اگر با ان ارتباط برقرار کنیم می‌تواند راهنمای رشد و تعالی ما باشد🦋💙
مصطفی عزیزی
۱۴۰۱/۱۰/۲
چقدر خوب بود این کتاب از همه لحاظ، ترجمه‌ی عالی و خوانش فوق العاده‌ی آقای صادقی عزیز محتوای کتاب رو جذاب تر و قابل درک تر کرد برای من. متن خوب و روانی داشت و خیلی نکات مهمی رو ازش یاد گرفتم. سپاس از تهیه کنندگان این کتاب خوب و تیم کتابراه
ابراهیم زبیری
۱۴۰۱/۸/۲۴
ترس یک احساسیه که خیلی ریشه ایه و حتی احساسات دیگه هم ممکنه از ترس نشئت بگیره، از طرفی اکثر ما هیچ آگاهی از احساساتمان نداریم و نیاز به مطالعه و تحقیق در این زمینه داریم، این یک کتاب فوق العاده س
گوینده بسیار عالی
مهدی محمدی
۱۴۰۱/۱/۱
کتاب خیلی جالبی و گوینده و صدای فوق العاده آدم را بیشتر به ادامه کتاب جذب میکرد، واقعا مفید بود برای من البته ترس را از بین نمیبرد ولی یاد میدهد چطوری ترس را بغل کنید و باهم پیش برید
مریم رجبی
۱۴۰۱/۵/۳۱
با سلام. این کتاب واقعا ارزش چندین بار شنیدن و البته فکر کردن و عمل کردن داره. وقتی ترس تو ریشه یابی میکنی و بجای فرار باهاش دوست میشی اصلا ترسه معلوم نیست کجا میره.
Mona Shafiei
۱۴۰۱/۱/۱۸
سلام. کتاب بسیار خوبی بود. احساسات درونی مونو ژیرو رو می‌کنه و بسیار آموزنده است. گوش دادنش رو به همه دوستان توصیه میکنم. گویندگی خوبی هم داره. موفق باشید.
افشین خسروی
۱۴۰۲/۲/۱۸
با مطالعه این کتاب بسیار منقلب شدم حتی یک شبانه روز ناخواسته دچار برون فکنی شدم و چندین بار مطالب را خوانده و نقشه ذهنی هر فصل را ترسیم کردم
NAVID PRV
۱۴۰۱/۱۲/۶
داستان جالب و قشنگی داره، میتونین باهاش ساعت خوبی رو سپری کنید و نکات جالبی رو بگیرید به احتمال بسیار قوی نظر شمارو درمورد ترس عوض میکنه D:
لیلا تفرقه
۱۴۰۲/۱/۹
بسیار کتاب مفیدی بود‌ای کاش زودتر بااین کتاب آشنا میشدم به جوان‌ها توصیه میکنم حتما این کتاب رو بخوانندبسیار تاثیر گذار است
بهار سامانی
۱۴۰۰/۱۲/۱۸
تاقبل از مطالعه کتاب همیشه از ترس هایم فراری بودم با خواندن این کتاب متوجه شدم که باید باترس‌ها زندگی کرد
وحید
۱۴۰۲/۳/۱
خواندن این کتاب را برای غلبه بر ترسهایتان پیشنهاد میکنم کتاب خوبیست.
حمید یزدان پناه
۱۴۰۱/۱۱/۱
عالی بود واقعا خوب بود به خیلی‌ها معرفیش کردم بعدا هم معرفی خواهم کرد
نیلوفر سفیداری
۱۴۰۱/۵/۱۷
کتاب بسیارکاملی است دربیان تمامی مطالب... مفیدواموزنده است... عالی
مقداد نصری
۱۴۰۱/۳/۲۴
شناخت ترس خیلی سخته ولی این کتاب خیلی کمک میکنه بهمون 👏👏👏
مشاهده همه نظرات 25

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ترس: خرد ضروری برای گذشتن از طوفان‌ها

برای دریافت کتاب صوتی ترس: خرد ضروری برای گذشتن از طوفان‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.