معرفی و دانلود کتاب صوتی تخم مرغ

عکس جلد کتاب صوتی تخم مرغ
قیمت:
18000 تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تخم مرغ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تخم مرغ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تخم مرغ

دینو بوتزاتی یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان ادبیات ایتالیا در طول قرن بیستم بود. در کتاب صوتی تخم مرغ مخاطب یکی از داستان‌های کوتاه زیبای این نویسنده خواهید بود. شخصیت اصلی این داستان، دختربچه‌ای معصوم و بازیگوش است که برای تصاحب تخم مرغِ دخترکی دیگر، با او طرح دوستی می‌ریزد...

درباره کتاب صوتی تخم مرغ

داستان کتاب تخم مرغ (Egg) حول محور ماجرایی می‌گردد که میان دو کودک به نام‌های «آنتونلا» و «ایگنازیا» درمی‌گیرد. قصه از این قرار است که ایگنازیا سبدی پر از تخم مرغ دارد و آنتونلا برای دیدن دستانِ پُرِ او، خودش را به ایگنازیا نزدیک می‌کند و با وی طرح دوستی می‌ریزد. ایگنازیا نیز در پاسخ، یکی از تخم مرغ‌های خود را به او تعارف می‌کند. این حادثه‌ی کوچک اما، به ماجرایی بزرگ‌تر ختم می‌‌شود که شرح آن را در اثر پیش رو خواهید شنید.

کتاب صوتی تخم مرغ توسط دینو بوتزاتی نوشته شده است. بوتزاتی یکی از نامدارترین نویسندگان ادبیات ایتالیا در سده‌ی بیستم بود. امید که اثر پیش رو شما را به مطالعه‌ی سایر نوشته‌های این نویسنده ترغیب کند.

کتاب تخم مرغ توسط انتشارات نوین کتاب گویا به نسخه‌ی صوتی پیش رو بدل گشته. خوانش این اثر بر عهده‌ی نغمه قدسی بوده است.

درباره مجموعه روایت آواهای سوپرانو

عناوینی که ذیل مجموعه‌ی روایت آواهای سوپرانو به انتشار رسیده‌اند، داستان‌های کوتاهِ صوتی‌ای هستند که به همت انتشارات نوین کتاب گویا تهیه و تولید شده‌اند. این داستان‌ها به قلم برترین قصه‌نویسان ادبیات غرب، از جمله چهره‌هایی چون آنتون چخوف و ارنست همینگوی، به رشته‌ی تحریر درآمده‌اند.

کتاب صوتی تخم مرغ مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به داستان‌های کوتاه مخاطبین اصلی کتاب صوتی تخم مرغ به شمار می‌روند.

با دینو بوتزاتی بیشتر آشنا شویم

دینو بوتزاتی (Dino Buzzati)، نویسنده‌ی شهیر و پرافتخار ایتالیایی، به سال 1906 دیده به جهان گشود و در سال 1972 از دنیا رفت. او داستان‌نویسی برجسته با آثاری درخشان و خواندنی بود. از میان این آثار، می‌توان به کتاب‌هایی چون «شصت داستان»، «یک مورد بالینی»، «تصویر بزرگ» و «تخم مرغ» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی تخم مرغ می‌شنویم

آنتونلا هاج و واج نگاهش می‌کرد. دختر موبور با مهربانی ازش سوال کرد: «چیزی پیدا نکردی؟»
«نه، هیچی.»
«اگه دوست داری می‌تونی یه دونه از تخم مرغ‌های منو برداری.»
«واقعاً می‌تونم؟ کدومشو؟»
«یه دونه از این کوچک‌ها.»
«اینو؟»
«آره، برش دار.»
آنتونلا گفت: «ممنون.» کمی آرام شده بود. پرسید: «اسمت چیه؟»
دختر کوچولو گفت: «ایگنازیا.»
همان لحظه خانم آراسته‌ای که به نظر مادر ایگنازیا بود، جلو آمد و گفت: «چرا یکی از تخم مرغ‌هاتو دادی به این دختره؟»...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
21 دقیقه
تخم مرغ

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تخم مرغ
نویسنده
مترجمسپیده جعفرزاده
گویندهنغمه قدسی
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۲
فرمت کتابMP3
مدت۲۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
18000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تخم مرغ

بهنام رئیسی
۱۴۰۲/۵/۴
کتاب زیبا و آموزنده‌ای بود، داستان این کتاب به دو موضوع اشاره می‌کنه، اول معصومیت کودکان و قلب پاک آن‌ها که جدای از تمام اختلاف‌ها و طبقه‌های اجتماعی، آن‌ها به هم دیگر محبت می‌کنند و هر آنچه که داشته باشند به یکدیگر می‌بخشند، در واقع این داستان می‌خواهد بگوید که کودکان نه کینه می‌فهمند چیست و نه و دشمنی نه اختلاف طبقاتی و نه نژاد پرستی و... مثلا در این داستان ایگنازیا که کودکی پولدار است و با اینکه کودکان اساسا دوست دارند چیز‌های بیشتری داشته باشند اما وقتی که آنتونلا را می‌بیند که هیچی ندارد، به راحتی به او محبت می‌کند و یکی از تخم مرغ هایش را به او می‌بخشد، در این زمان برای ایگنازیا مهم نیست که آنتونلا پولدار است یا بی پول، سفید پوست است یا سیاه پوست، از چه نژادی است، چه فرهنگی دارد، هیچ کدام برای او مهم نیست، برای ایگنازیا فقط این مهم است که آنتونلا ناراحت و غمگین است چون که هیچ چیزی ندارد، به همین دلیل با قلب پاک خود به او محبت و بخشش می‌کند، اما مادر ایگنازیا نماد همه بزرگ سالانی است که کینه و دشمنی و نژادپرستی و اختلاف طبقاتی را به کودکان آموزش می‌دهند، در واقع تمام زشتی‌های دنیا به انسان آموزش داده می‌شود وگرنه انسان به طور طبیعی مهربان و زیباست و هیچ زشتی ندارد، دومین موضوع این کتاب بی عدالتی سیستماتیک در این دنیا است، بی عدالتی و ظلمی که از طریق سلاحی به نام "پول" بر انسان‌های عادی تحمیل می‌شود، ظلم و ستم و بی عدالتی که دائم می‌خواهند عادی سازی کنند، ‌ای کاش در کشور ما هم با بی عدالتی مبارزه می‌شد، از کتابراه هم تشکر می‌کنم❤
sadaf khd
۱۴۰۲/۵/۱۷
داستان کوتاه و عمیقی بود گویندگی و موسیقی متن عالی بود ترجمه هم خوب بود در واقع داستان خیلی نمادین بود نه اینکه واقعا مادر اونقدر قدرتمند شده باشه اشاره به کلیت داشت به اینکه قدرت عشق مادر به فرزندش باعث خیلی چیزا میشه و یه مورد دیگه راجب بچه ها بود که در دنیای کوچیک و شیرین خودشون براشون ثروت و و زرق برق اهمیتی نداره باهم مهربون و بخشنده هستن دختر کوچولو بین اون همه تخم مرغای قیمتی فقی اونیو که ازش گرفته بودن میخواست اینجا حق خواهی خیلی مهمه هممون بیشتر به دنبال چیزی هستیم که ازمون گرفته شده و میخوایم بهمون برگرده حالا اون چیز میتونه هر چی باشه فرق نمیکنه این داستان ها با اینکه کوتاهن اما خیلی عمیق و اامل برانگیزن اگر بهشون فکر کنیم این برداشت من از کتاب بود ممنون
بهاره محمدی اسفه
۱۴۰۲/۵/۳
تخم مرغ یک داستان سورئال است که به بحث اختلاف طبقاتی و ظلم و محرومیت در جوامع می‌پردازد. تخم مرغ در این داستان نمادی از هر آن چیزی است که بشر امروز می‌خواهد و حق اوست و به ناحق از او گرفته شده و به دیگری داده می‌شود. آنکه داراست اموالش افزوده می‌شود و فقیر، فقیرتر می‌گردد. (چقدر شبیه جامعه خودمان) و در نهایت عصیان و سرکشی طبقه محروم را شاهد هستیم که گیلدا نمادی از آن است و اینکه یک کشور در برابر او تاب نمی‌آورد با اینکه سورئال به نظر می‌رسد ولی عاقبت محتوم هر ظالمی است. استفاده از اسم صلیب بنفش به جای صلیب سرخ شاید به سخره گرفتن نهادها و سازمان‌های حقوق بشری در دنیای امروز باشد. روایت بسیار خوب بود. با سپاس از کتابراه.
Maryam Kazemi
۱۴۰۲/۵/۱۲
کتاب رو برای یکبار گوش دادن پیشنهاد میکنم ولی زیاد جالب نبود، سبکش با یه حالت واقع گرایانه شروع شد ولی در میانه داستان به قدری غیر واقعی شد که انگار کلا داستان عوض شده بود، یه مادر ناراحت که ناگهانی یه قدرت کشنده پیدا میکنه! نویسنده اصلا در مورد این قدرت ناگهانی مادر هیچ اطلاعات و پیش زمینه‌ای حتی نداشت! اون رو با یه چهره مهربان در ابتدای داستان توصیف کرده بود و به نظر من هیچ مادری جلوی چشم بچه خودش و بچه‌های دیگه که ناظر هستن این جور خشن رفتار نمیکنه و از طرف دیگه چطور مردمی که شاهد این مناظر بودن فرار نکردن و نظاره گر بودن. در انتها خیلی عادی به صلح خاتمه پیدا کرد بعد از اون همه لشگر کشی نظامی!
مهدیه قائمی
۱۴۰۲/۵/۲۴
سلام وقتتون بخیر داستان کوتاه و بسیار جالب و خیلی خیلی خواندنی... داستان تخیلی که مادری با داشتن قدرت ماورائی و غیر طبیعی توانست دل دخترش را بدست بیاورد... نویسنده به همین راحتی خشم و کینه و بغض یک مادر و دختر را به تصویر کشید... چقدر خوب بود.. در واقع با قدرتی که گیلدا پیدا کرده منم دلم خنک کاش و میشد‌ای همیشه میتونستیم قدرت بغض دل شکسته یک نفر رو ببینیم و بفهمیم چقد میتونه آسیب زننده باشه به کل جامعه و قدری هواسمونو جمع کنیم بیشتر دقت کنیم در هر منصبی که هستیم اول انسانیت را پیش قدم کنیم... ممنونم از کتابراه عزیز. خسته نباشید و خدا قوت
الهام حمیدی
۱۴۰۲/۴/۲۹
کوتاه ولی تریلر... در واقع با توجه به سبک بوتزاتی که همیشه تخیل و واقعیت رو نه فقط به موازات هم بلکه کاملاً چسبیده به هم بیان می‌کنه در این داستان هم یه بی رحمی ساده که مسلماً تو هر جایی همه مون دیدیم وحسش کردیم (بخش واقعی) و قدرت ماوراییِ شخصیت داستان (بخش تخیلی) که اگه زیادتر بگم اسپویل میشه!! با توأمان هم پیش میرن تا برسه به نقطه‌ی آرامش یا بهتره بگم دل خنکی خواننده و اینکه آرزو کنه اونم می‌تونست اینکارا رو انجام بده. در نهایت پاکی و معصومیتی حاکم و پیروزه که هیچ ثروتی نمی‌تونه فریفته ش کنه چون اصلاً معصومیت شاید یعنی بی نیازی.... 🙃
فرییا جمالی
۱۴۰۲/۴/۳۰
داستان بیانگر تفاوت و بی عدالتی‌هایی بین سردمداران کشور و یه فرد معمولی را بیان میکنه. مادری که به خاطر آرزوهای به فنا رفته‌ی خودش نمیخواد وه دختر کوچیکش مثل اون این تجربه‌ی تلخ رو داشته باشه. و انتهای تاثیر گذار داستان که دختر کوچیک فقط یه تخم مرغ معمولی در بین اون همه تخم مرغ بزرگ و پر زرق و برق انتخاب کرد. و اینکه دولت بهتر است که به فکر تامین نیازهای معمولی ملت که حق مسلم هست بر بیاد نه اینکه همیشه امتیازها رو بده به سردمداران خودش و کوچکترین اهمیتی به ملت نده. خیلی خیلی داستان خوبی بود.
مژدی
۱۴۰۲/۵/۲۱
داستان در مورد همه آدم هاست. همه‌ی ما به نحوی گذشت و فداکاری رو از یاد بردیم و متاسفانه کودکان با الگو برداری از ما، نه تنها ایثار و فداکاری و گذشت رو یاد نگرفتن که در مواقع لزوم رفتاری درست رو از خودشون نشون نمیدن. در این داستان عشق مادر به فرزند به خوبی لمس میشه. حمایت و عشق مادر به فرزند فقط مخصوص آدم سطح بالا نیست. و اینکه بچه‌ها با کوچکترین چیز خوشحال میشن و قانع هستن بر عکس ما آدم بزرگ ها
سید حسین پورمسجدی
۱۴۰۲/۴/۳۰
داستانی کوتاه ترکیبی از واقعیت و خیال که اتفاقاتی خیلی ساده ولی در عین حال خواسته‌هایی عمیق رو که میتونن موجب آزادی احساسات بنیادی ما مثل خشم یا دلسوزی شوند رو در قالبی تخیلی ریخته. از اتفاق ساده که شاید در زندگی همه ما هر روز در حال تکراره به شیوه‌های مختلف میتونه مارو به این توجه بده که اونها میتونن احساساتی رو چنان عمیق در دیگران برانگیزند که تاثیرات زنجیره ایی بزرگی به جا بزارن.
ن ح
۱۴۰۲/۴/۲۹
با مزه بود اما بطور کامل متوجه منظور نویسنده نشدم. جز این نکته که افراد طبقه پایین و آسیب دیده که در جامعه حقشان پایمال میشود چیز زیادی جز حقوق ابتدایی و اولیه خود را نمیخواهند (تخم مرغ کوچک مقوایی و نه از طلا) و منطقی تر است که دولتمردان به فکر تامین نیاز‌های ابتدایی افراد اسیب دیده اجتماعی باشند تا متحمل هزینه‌های سنگین تر ناشی از عواقب ان نشوند.
فرنوش محسن
۱۴۰۲/۶/۳۰
چند تا نکته جالب کتاب: مادری که از فرزندش حمایت می‌کند تا به حقش برسد قوی تر و شجاع تر از همه است. جنگ‌های بزرگ به دلیل بی عدالتی بوجود می‌آیند. سازمانهای صلح طلب خودشان عامل جنگ می‌شوند و اینکه بچه‌ها را اگر به حال خودشان بگذاریم با معصومیت ذاتی شان بهتر با هم کنار می‌آیند.
فاطمه فریور
۱۴۰۲/۵/۶
داستان گنگ بود. معلوم نبود مادر اون بچه نیروهاشو از کجا به دست میاره و در انتهای داستان ممکن بود بمبی چیزی داخل تخم مرغ جا ساز کرده باشن و جان بچه درخطر باشه. اختلاف طبقاتی روهم نشان میداد که اینروزها در کشور ماهم خیلی پررنگ شده.
الهه ابیار
۱۴۰۲/۵/۱۰
اصل داستان راجع به فقر و اثرات اون توی جامعه هست.
راجع به دختر کوچولویی که نتونسته توی جشن تخم مرغ بدست بیاره و مادرش میخواد دختر رو به خواسته‌اش برسونه
البته که چاشنی تخیل و اغراق هم داره.
افسون
۱۴۰۲/۵/۳
در این داستان کوتاه انسان‌ها را با معیار دارایی می‌سنجند و قضاوت می‌کنند واین که انسانها فقیر حق خودشان را می‌خواهند ولی همه جا هستند آدمهایی که با ظلم و زورگویی حق این افراد را تصاحب می‌کنند
مهناز کیان مهر
۱۴۰۲/۵/۱
داستان جذاب هست، نویسنده به خوبی در یه داستان کوتاه، هم نحوه رفتار با طبقه پایین رو که خواسته‌های کوچکی دارن رو نشون داده و هم اینکه عاقبتی که ناشی از این رفتار هست رو به صورت نمادین بیان کرده.
مشاهده همه نظرات 32

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تخم مرغ

برای دریافت کتاب صوتی تخم مرغ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.