معرفی و دانلود کتاب صوتی عشق در زمان وبا

عکس جلد کتاب صوتی عشق در زمان وبا
قیمت:
۸۲۰۰۰ تومان - 14.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عشق در زمان وبا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عشق در زمان وبا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی عشق در زمان وبا

کتاب صوتی عشق در زمان وبا (عشق سال‌های وبا) اثر گابریل گارسیا مارکز رمانی عاشقانه و جذاب است که محور اصلی آن روایت داستان عشق یک پسر به نام فلورنتینو به فرمینا دازا است.

شخصیت اصلی کتاب عشق در زمان وبا (Love in the Time of Cholera) فلورنتینو، جوانی لاغر اندام و نحیف از خانواده‌ای متوسط است. او فرزند نامشروع مردی است که صاحب یک شرکت کشتیرانی است. او در کودکی پدرش را از دست داده است و با مادرش که مغازه‌ای خرازی دارد زندگی می‌کند. در جوانی در تلگراف‌خانه مشغول کار می‌شود و وقتی برای رساندن یک تلگراف به خانه‌ای وارد می‌شود، با دیدن دختر خانواده (فرمینا) عاشق او می‌شود.

فرمینا که مادرش را در کودکی از دست داده است با پدرش زندگی می‌کند. پدرش ثروتمند است اما پیشینه شغلی مشکوکی دارد، از خانواده اشراف نیست اما خیال‌های خاصی برای ازدواج دخترش با خانوادهای با اصل و نسب دارد. پدر فرمینا که از علاقه‌ی دو طرفه آن‌ها باخبر می‌شود او را به مدرسه غیر انتفاعی می‌فرستد و آن‌ها را از هم دور می‌کند.

اما فرمینا در ادامه داستان عشق در زمان وبا با مردی به نام اوبرینو که پزشکی محقق و به دنبال ریشه کن کردن وبا می‌بوده ازدواج می‌کند. فلورنتینو پس از ازدواج معشوقه‌اش به خود قول می‌دهد تا عشق او را در درون خود تا ابد زنده نگه داشته و به آن وفادار بماند.

سال‌ها می‌گذرد و فلورنتینو با وجود روابط دوستی متعددی که با زنان برقرار می‌کند به عقیده خود هنوز به عشق فرمینا احترام می‌گذارد و ازدواج نمی‌کند و تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا معشوقه‌اش از این آشنایی‌ها بویی نبرد. یک روز اوبرینو که برای پایین آوردن سگ از روی درخت بر بالای نبردبان رفته‌ بود سقوط کرده و فوت می‌کند و فلورنتینو بعد از مراسم خاکسپاری عشق خود به فرمینا را مجدداً ابراز کرده و فرمینا به این عشق پاسخ مثبت می‌دهد.

گابریل خوزه گارسیا مارکز (Gabriel Garcia Marquez)، رمان‌نویس، نویسنده، روزنامه‌نگار، ناشر و فعال سیاسی کلمبیایی بود. وی در سال ۱۹۸۲ موفق به کسب جایزه نوبل شده است.

گابریل گارسیا مارکز در طول حیات خود به شهرتی بی‌بدیل در سراسر جهان دست یافت که قسمت اعظم آن را مدیون خلق کتاب صد سال تنهایی است. بسیاری از صاحب‌نظران این کتاب را شاهکار مارکز و همچنین دنیای ادبیات می‌دانند. فروش بی‌نظیر این اثر در تمام کشورها گواه این مطلب است.

از جذابیت‌های آثار گابریل گارسیا مارکز درگیر کردن خواننده در روند داستان است. بسیاری از اتفاقات و جزئیات مهم و سرنوشت‌ساز در کتاب نوشته نشده و چگونگی آن‌ها به تخیل نویسنده واگذار شده است. همچنین اینکه وی در طول کتاب به یک سبک خاص بسنده نکرده و سبک‌های مختلف را در موقعیت‌های مقتضی به کار گرفته است. کارهای ابتدایی او به سبک رئالیسم و تاثیرپذیرفته از ویلیام فالکنر بوده است ولی به تدریج سبک رئالیسم جادویی قالب اصلی داستان‌هایش شده است.

بسیاری از آثار گابریل گارسیا مارکز به فارسی ترجمه شده و در ایران با اقبال عمومی مواجه شده‌اند، از جمله: صد سال تنهایی، پاییز پدر سالار، عشق سال‌های وبا، گزارش یک آدم‌ربایی، خاطرات دلبرکان غمگین من، ژنرال در هزارتوی خود و قدیس هستند.

جملات برگزیده کتاب عشق در زمان وبا:

- از این می‌ترسم بزرگترین دردم در لحظه‌ی مرگ این باشد که چرا از درد عشق نمیمیرم...
- هر چه در مورد یک عشق اتفاق بیافتد بر همه عشق‌ها در سراسر جهان اثر خواهد گذاشت.
- عشق علاوه بر اینکه استعداد خدایی است می‌تواند معجزه کند و به انسان نیرویی بیش از حد تصور اعطا کند.
- انسان فقط روزی متولد نمی‌شود که از شکم مادر بیرون می‌آید، بلکه زندگی وادارش می‌کند چندین مرتبه دیگر از شکم خود بیرون بیاید و متولد شود.
- هر فردی می‌تواند در آن واحد، عاشق چند نفر باشد، همان غم و اندوه عاشقی را با هر یک از آن‌ها احساس کند، ولی به هیچ یک از آنان خیانت نورزد.

در قسمتی از کتاب صوتی عشق در زمان وبا می‌شنویم:

فلورنتینو آریثا بدون این که به خود رحم کند هر شب نامه می‌نوشت. نامه‌ای پس از نامه دیگر در دود چراغ روغن نخل سوز در پستوی مغازه خرازی، و هر چه سعی می‌کرد نامه‌هایش بیشتر به مجموعه اشعار شعرای مورد علاقه‌اش در کتابخانه ملی که در همان زمان به هشتاد جلد می‌رسیدند، شباهت پیدا کنند، نامه‌ها طولانی تر و دیوانه وارتر می‌شدند. مادرش که در ابتدا در آن عذاب عشق تشویقش کرده بود، رفته رفته نگران سلامتی او می‌شد. وقتی از اتاق خواب صدای بانگ اولین خروس‌ها را می‌شنید به طرف او فریاد می‌کشید: داری عقلت را از دست می‌دهی، مغزت معیوب می‌شود، هیچ زنی در عالم وجود ندارد که لیاقت این همه عشق را داشته باشد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
۳۰ دقیقه
فصل اول - بخش اول
۲۷ دقیقه
فصل اول - بخش دوم
۳۱ دقیقه
فصل اول - بخش سوم
۳۱ دقیقه
فصل اول - بخش چهارم
۳۱ دقیقه
فصل اول - بخش پنجم
۱۵ دقیقه
فصل اول - بخش ششم
۳۱ دقیقه
فصل اول - بخش هفتم
۳۴ دقیقه
فصل دوم - بخش اول
۳۵ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۲۹ دقیقه
فصل دوم - بخش سوم
۳۵ دقیقه
فصل دوم - بخش چهارم
۲۳ دقیقه
فصل دوم - بخش پنجم
۳۳ دقیقه
فصل دوم - بخش ششم
۳۴ دقیقه
فصل سوم - بخش اول
۳۱ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
۳۵ دقیقه
فصل سوم - بخش سوم
۲۳ دقیقه
فصل سوم - بخش چهارم
۳۳ دقیقه
فصل سوم - بخش پنجم
۱۸ دقیقه
فصل سوم - بخش ششم
۲۵ دقیقه
فصل سوم - بخش هفتم
۲۸ دقیقه
فصل چهارم - بخش اول
۲۹ دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
۲۵ دقیقه
فصل چهارم - بخش سوم
۲۵ دقیقه
فصل چهارم - بخش چهارم
۳۱ دقیقه
فصل چهارم - بخش پنجم
۲۱ دقیقه
فصل چهارم - بخش ششم
۱۹ دقیقه
فصل چهارم - بخش هفتم
۲۷ دقیقه
فصل چهارم - بخش هشتم
۲۷ دقیقه
فصل پنجم - بخش اول
۲۵ دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم
۲۷ دقیقه
فصل پنجم - بخش سوم
۲۹ دقیقه
فصل پنجم - بخش چهارم
۳۰ دقیقه
فصل پنجم - بخش پنجم
۲۵ دقیقه
فصل پنجم - بخش ششم
۱۷ دقیقه
فصل پنجم - بخش هفتم
۳۲ دقیقه
فصل ششم - بخش اول
۳۰ دقیقه
فصل ششم - بخش دوم
۳۰ دقیقه
فصل ششم - بخش سوم
۲۸ دقیقه
فصل ششم - بخش چهارم
۳۸ دقیقه
فصل ششم - بخش پنجم
۳۰ دقیقه
فصل ششم - بخش ششم
۳۹ دقیقه
فصل ششم - بخش هفتم
۱۷ دقیقه
فصل ششم - بخش هشتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی عشق در زمان وبا
نویسنده
مترجمبهمن فرزانه
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۲۰ ساعت و ۱۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۸۲۰۰۰ ت - 14.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی عشق در زمان وبا

الناز محمدی
۱۴۰۱/۵/۲۸
🍁‌باز هم قلم‌ گابریل گارسیا مارکز و یه شاهکار اسپانیایی دیگه! بعد از رمان صد سال تنهایی که بی نهایت از خوندنش لذت بردم، این کتاب دومین کتاب مارکز هست که مطالعه کردم.
به نظرم مارکز در عین ساده گویی، بسیار دقیق و با تفسیر می‌نویسه و همین مورد هست که اون رو توی دنیا معروف کرده. به طرز جالبی درون و
مایه دو‌کتاب صدسال تنهایی عشق سال‌های وبا شبیه هم هستش؛ مثلا هر دو‌ توی‌ ژانر رئالیسم جادویی نوشته شدن و در هر دو تم سیاسی هم احساس میشه. اما توی این کتاب واقعا می‌تونیم عشق فلورینتینا آریزا رو به فرمینا دازا بسیار عمیق تر و ماندگارتر احساس کنیم.
عشق تنها موضوعی ست که توی این کتاب تونسته زندگی پسر قصه رو کاملا دگرگون کنه، به طوری که ۵۱ سال برای وصال معشوق انتظار بکشه ‌و نهایتا توی یه سفر دریایی به قول مارکز؛ “همراه با بوی بد پیری! ” به خواست دلش برسه!
فلورنتینا برای من شخصیتی خاکستری بود، چراکه به عاشق شدن‌های متعدد معتاد شده بود، اما در عین حال کلمات پرشور و عاشقانه‌اش را به فرمینا همچنان با خود داشت! ‌و فرمینا برای من شخصتی زیبا، مستقل، و‌درعین‌حال بی ثبات در عشق بود! همچنین تعالیر جالب و اما عجیبی هم‌نظر من رو جلب کرد؛ تعبیرهایی مثل: عطر روسبی وار کلاغ‌ها،
رشد عروسکی که به عنوان هدیه به شخصی داده شده! صدای فلزی روح فرمان دهنده‌ی خواهر روحانی دلاروس، اینکه بیوه زنی با نام خانوادگی طولانی نمی‌تونست موسیقی گوش بده و یا
وجود شبه زنی توی دریا که می‌خواد مسیر کشتی‌ها را تغییر دهد! … اینها همه تعابیری بودند عجیب و تأمل برانگیز. ممنون دوست عزیزم کتابراه …☘️
F Z
۱۴۰۱/۱۰/۱۵
در اوایل کتاب هیجانات بیشتری در رمان بود و از اواسط کتاب برای من، یکنواخت و کسل کننده بود. قلم توانای گابریل گارسیا مارکز همه چیز را به زیبایی نشان می‌داد ولی به دلیل تشابه زیاد اسم‌ها در رمان و تفاوت فرهنگی با کشور ما بعضی جاهای داستان برام قابل درک نبود ولی بازم چیزی از زیبایی رمان کم نکرده است. گویندگی زیبا و ماهرانه آقای سلطان زاده جذابیت رمان را تا حد زیادی بالا برده است که توانستم تا پایان کتاب و گوش بدم. و ازاین بابت خوشحالم که بعد از مدت‌ها که کتاب را رها کرده بودم تمامش را گوش دادم و پایانش زیبا بود... ممنونم از کتابراه و خداقوت آقای آرمان سلطان زاده.
ازاده جوان
۱۳۹۹/۲/۷
خیلی چیزهارو روایت میکنه برای شناخت زندگی دیدگاه قشنگیه مخصوصا اینکه با بیان زندگی از دیدگاه هر کدوم از شخصیت‌ها بینششون رو بهمون میشناسونه اینکه میشه برای چشیدن طعم عشق حتی یه عمر صبر کرد طعم عشقی که متاسفانه این روزها خیلی سخت ممکنه پیدابشه. راوی جناب اقای ارمان سلطان زاده متفاوت بودن مثل بقیه که کتابهای صوتی با تغییر شخصیتها و گفته هاشون دوبلری خیلی زیباشونو به نمایش میزاشتن اینجا بدلیل اینکه تمام داستان از زبان نویسنده بیان میشد فقط صدای مارکز رو میشنویم ولی باز هم خیلی خیلی گویا و زیبا ممنون از کتابراه
رها
۱۴۰۱/۶/۲
درود
با وجود اینکه کتابخوان هستم اما اولین باری بود که از گابریل گارسیا مارکز کتابی میخواندم، قلم قدرتمندی داره؛ در رابطه با این رمان اگه میتونستم فقط دو کلمه بگم: فراموش نشدنی!
به وضوح عشق رو توصیف کرده بود، چقدر زیبا بود، چقدر دلنشین بود، با صداقت میگم من تا بحال برای هیچ کتابی اشک نریختم اما
این کتاب ۵بار اشک منو دراورد و گاهی از زیبایی کلمات بود که چقدر دقیق انتخاب شدن:)
گوینده انقدر فوق العاده بود که تصمیم گرفتم هرکتاب صوتیِ معروفی که ایشون گویندگی کردن رو گوش کنم❤
Vahid amroudi
۱۴۰۱/۱۰/۱۰
درویشی از منصور حلاج پرسید که عشق چیست؟
گفت: امروز بینی و فردا بینی و پس فردا!
آن روزش بکشتند و دیگر روز بسوختند و سوم روزش به باد دادند _ یعنی عشق این است.
عشق در زمان وبا... بایستی آرام، باحوصله، شراب زندگی را از جام ساقی عشق، گابریل مارکز مزه مزه کرد، و در هر جرعه‌ی آن چه لذت بخش غمبار تا
تامّل نمود.. در نهایت غرق آن شد.. ان که رمان «عشق در زمان وبا» را میخواند یا میشنود، بسیار زندگی‌ها تجربه کرده و سالهای بسیار به عمرش افزوده میشود..
Pejman Pirmoradi
۱۴۰۰/۷/۳
صرفاً داستان عاشقانه اى معمولى و به دور از اغراق و زیاده روى و اتفاقاتى ساده و ابدى بود که حس همزادپندارى شدیدى رو القا میکند و عیان نشان میدهد که رفتارهاى آدمى در هر کجاى دنیا و هر فرهنگ تقریباً مشابه و یکسان است و همه اینها با سبک و سیاق مارکز شکل گرفته و داستانى چنین عامى را با ارزش و خواندنى هر کرده. چند که سبک جادویى درهمرفتگى زمان و مکان خاص این نویسنده در این اثر به چشم نمیخورد باز هم کشش و خاص بودن را میتوان احساس کرد
Monir Naghikhani
۱۳۹۸/۴/۱۲
عالی بود، بله، من پنج ستاره رو بخاطر جناب آقای سلطان زاده دادم وبس، اینقدرگفتارش شیرین است که اندازه ندارد، مثل یک ملودی آرام، ولی کتاب را دوست نداشتم، خرفی برای گفتن نداشت، ولی توصیفات عالی بود، کلا از عشق پیری خوشم نمیاد، ه چیزی به نظرم در زمان خودش خوب است، کلام آقای سلطان زاده باعث شد که گوش از بدم، ولی چندش آور است، کلا نوشته‌های این نویسنده خوشمدنمیاد، صدسال تنهایی هم خوشم نیومد، ممنونم از کتابراه عزیز.
ب ف
۱۳۹۹/۲/۲۶
هنوز کامل گوش ندادم (کمتر از نصف کتاب مونده) ولی تا اینجا که گوش دادم از اینکه نویسنده اینقدر به توصیف محیط داستان پرداخته خسته شدم. حس میکنم بیشتر انرژی رو صرف توصیف میز و کشتی و هوا و مبلمان و.. کردهاما لحن خوندن گوینده خیلی خوبه و اصلا حس نمی‌کنی‌ی نفر خواننده است. مسلط و قدرتمند داستان رو می‌خونه
سحر فوزی
۱۳۹۹/۲/۵
صدای گوینده حیلی عالی بود، هرچند اول کتاب خیلی جذبش نشدم بنظرم کتاب افسرده کننده‌ای بود، ولی ازفصل دوم خیلی عالی شد، موضوعش خیلی به واقعیت نزدیک بود بجز شخصیت مردی که میخواست فقط ثابت کنه عاشقه، بنظرمن خیلی رذل بود که باعث کشته شدن دوتا زن شد ولی عین خیالشم نیومد. کتابش مناسب افراد باظرفیت هستش، واصلا برای نوجوونها پیشنهادش نمیکنم
فرخ شعاعی
۱۴۰۰/۵/۱۳
خیلی عالی بود
اگه شما «رمان» دوست داسته باشید این کتاب یه رمان عالی و کم نظیر
مارکز استاد تعریف کردن داستان‌های طولانی با شخصیت‌های زیاد ‌و دنبال کردن کاراکترها در یه دوره زمانی طولانی در کنار معرفی جغرافیایی و فرهنگی آمریکای جنوبی
من که واقعا لذت بردم و گفتن نداره که خوانش حرفه‌ای و بی‌نقص «آرمان سلطان‌زاده» هم زیبایی کتاب رو دو چندان کرده
بهار مجیدی
۱۳۹۸/۵/۵
تا فصل سوم برای من خیلی کسل کننده بود و دوسش نداشتم و میخواستم کتاب رو نصفه رها کنم و بقیه رو گوش ندم اما صدای دلنشین راوی ترغیبم کرد که فصل چهارم رو هم گوش بدم. به نظرمن از فصل چهار کتاب خیلی جذاب شد طوری که دیگه نتونستم کنار بذارم و تا آخرشو پشت سرهم گوش دادم. حتی رفتم یه نسخه چاپی این کتاب رو خریدم تا تو کتاب خونه‌ام به عنوان یه کتاب عالی داشته باشمش❤
Pejman Mohammadi
۱۴۰۱/۳/۱۵
یک رمان طولانی عاشفانه بدون عناصر غافلگیری و هیجان انگیز هست و داستان تقریبا یکنواختی رو روایت میکنه
با سلیقه شخصی من خیلی سازگاری نداشت و واقعا چند فصل آخر رو با کلافگی گوش دادم تا هر چه زودتر تمام بشه و برم سراغ کتاب دیگه ای
اونقدر معمولی بود که از گوش دادن صدسال تنهایی فعلا منصرف شدم
در عین حال بیان گوینده بسیار خوب و دوست داشتنی بود.
مهسا شکرنژاد
۱۴۰۰/۳/۲۷
دوسش داشتم، با اینکه تصمیم گرفته بودم دیگه کتابی از مارکز نخونم (چون صد سال تنهایی رو با ترجمه افتضاح خوندم) این کتابو شروع کردم، یکم اغراق آمیز بود و در واقعیت قابل لمس نیست یه همچین عشقی، ولی خوب رمانه دیگه، ولی اخر داستان همش از پیری میگفت، دلم لرزید و از پیری ترسیدم، همش میگفتم کاش زودتر بهم میرسیدن و انقدر دیر نمیشد.
Sani Ghorbani
۱۳۹۸/۳/۱۲
عاشقانه‌ای متفاوته. تعریف و نوع دیگه‌ای از عشق رو بیان کرده. برای من جذاب بود. علاوه بر داستان، من به ابعاد دیگر کتاب هم توجه میکنم مثل تاریخ و جامعه‌ی آن دوران و طرز تفکر شخصیت‌ها که ناشی از قرنی بود که در ان میزیستن. راوی هم عالی بود👍🏽
افشین علی پور
۱۳۹۷/۴/۲۹
اتفاقا به نظر من عشق در سالهای وبا منسجم تر از صد سال تنهایی است. در صد سال تنهایی نویسنده تقریبا ۱۰۰ سال زندگی یک خاندان رو روایت میکنه امت این کتاب تقریبا ۱۰۰ سال زندگیه یک نفرو. که اون شخص در فصل دوم وارد داستان میشه.
مشاهده همه نظرات ۱۵۷

راهنمای مطالعه کتاب صوتی عشق در زمان وبا

برای دریافت کتاب صوتی عشق در زمان وبا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.