معرفی و دانلود کتاب صوتی خشم و هیاهو

عکس جلد کتاب صوتی خشم و هیاهو
قیمت:
۴۳۰۰۰ تومان - 7.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خشم و هیاهو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خشم و هیاهو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خشم و هیاهو

کتاب صوتی خشم و هیاهو نوشته ویلیام فاکنر، به چالش‌های موجود در یک خانواده پرداخته و سیر فروپاشی آن‌ها را شرح می‌دهد. فاکنر در خشم و هیاهو از لحن روایی بهره می‌برد که در آن، شما به ذهن شخصیت‌های خانواده کامپسون وارد شده و از دیدگاه آن‌ها به مسائل می‌نگرید.

خشم و هیاهو (The Sound and the Fury)، چهارمین کتاب ویلیام فاکنر و اولین شاهکار ادبی این رمان‌نویس آمریکایی و برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات است. این رمان، اثر محبوب خود فاکنر نیز بوده و آن را «درخشان‌ترین شکست» خود توصیف کرده است. شاید زمانی که این نویسنده خط به خط خشم و هیاهو را پشت دستگاه تایپش می‌نوشت، هیچگاه فکر نمی‌کرد که کتابی که در حال تحریرش است، روزی در بهترین و مشهورترین دانشگاه‌های جهان به عنوان یکی از بهترین نمونه‌های رمان مدرن قرن بیستم تدریس شود.

رمان خشم و هیاهو به چهار بخش مختلف تقسیم شده که راوی هرکدام از این بخش‌ها یکی از فرزندان خانواده کامپسون است و بخش چهارم از دیدگاه سوم شخص بیان می‌شود. بنجامین یا بنجی، فرزند معلول ذهنی خانواده، کوئنتین، پسر تحصیل کرده و محبوب خانواده و جیسون جوان‌‌ترین برادر آن‌هاست. آن‌ها خواهری به نام کدی نیز دارند.

بسیاری از منتقدان نظرات گوناگونی را دربارۀ داستان کتاب خشم و هیاهو و فرم روایی آن بیان کرده‌اند. به صورت خلاصه می‌توان گفت: «خصوصیت فرمی اصلی در این رمان استفاده از چهار نگاه مختلف در روایت سرنگونی خانواد‌ه‌ی کامپسون است. از ذهن درمانده بنجی به ذهن وسواسی کونتین و سپس حرکت به ذهن متفاوت و یا بی‌اندازه وسواسی جیسون و در انتها نیز به سوی دنیای عینی دیلسی. به این ترتیب حرکت خواننده را در این رمان، حرکتی از ساده‌لوحی و مظلومیت به سوی روشنگری فزاینده می‌یابیم.» در واقع اینکه راوی در این کتاب چند بار عوض می‌شود و امکان تاویل‌های مختلفی را برای شما فراهم می‌کند.

"ویلیام فاکنر (William Faulkner)" را در کنار "ارنست همینگوی" باید از بزرگترین نویسندگان آمریکای شمالی به حساب آورد. او از مهم‌ترین ادبای جنوب آمریکاست که برنده‌ی جایزه‌ی نوبل نیز شده است. فاکنر برای نام‌گذاری رمان خشم و هیاهو از عبارت مشهور نمایشنامه مکبث،‌ اثر شکسپیر الهام گرفته است: «زندگی، داستانی است لبریز از خشم و هیاهو که از زبان ابلهی حکایت می‌شود و معنای آن هیچ است.» این الهام‌گیری توجه بسیاری از منتقدین را به خود جلب کرد.

فاکنر در این اثر توانایی بالای خود را در به کار گیری سبک‌های مختلف نوشته به رخ کشیده است. او آثار زیادی دارد که بسیاری از آن‌ها به فارسی نیز ترجمه شده است. از آثار ترجمه شده‌ی او می‌توان به گور به گور، یک گل سرخ برای امیلی، روشنایی ماه اوت، اسب ها و آدم ها اشاره کرد.

در سال 1998، مؤسسه کتابخانه نوین، رمان مهیج "خشم و هیاهو" را ششمین کتاب در فهرست صد رمان برتر انگلیسی قرن 20 قرار داد. شنیدن این کتاب صوتی به تمام کسانی که علاقمند به ادبیات کلاسیک و ادبیات داستانی هستند، پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب خشم و هیاهو آمده است:

من گریه نمی‌کردم، ولی نمی‌توانستم جلوی خودم را بگیرم. گریه نمی‌کردم اما زمین آرام نبود و بعد داشتم گریه‌ می‌کردم. زمین اریب بالا می‌رفت و گاوها از تپه‌ها بالا می‌دویدند. تی پی سعی کرد بلند شود و دوباره زمین خورد و گاوها از تپه‌ها پایین دویدند. کونتین بازوی مرا گرفت و به طرف طویله رفتیم. بعد طویله آن‌جا نبود و ما مجبور شدیم صبر کنیم تا برگردد. من برگشتنش را ندیدم. از پشت ما آمد و کونتین مرا در آخوری که گاو‌ها می‌خوردند زمین گذاشت. من به آن چسپیدم. آن هم داشت در می‌رفت، و من بهش چسپیدم. گاوها دوباره از تپه پایین دویدند. از جلوی در. نمی‌توانستم جلوی خودم را بگیرم. کونتین و تی پی از تپه بالا آمدند، داشتند دعوا می‌کردند. تی پی داشت از تپه پایین می‌افتاد و کونتین او را از تپه بالا کشید. کونتین تی پی را زد. من نمی‌توانستم جلوی خودم را بگیرم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
نمونه 4
۳۴ دقیقه
فصل اول: هفتم آوریل ۱۹۲۸ - بخش اول
۲۵ دقیقه
فصل اول - بخش دوم
۲۸ دقیقه
فصل اول - بخش سوم
۲۸ دقیقه
فصل اول - بخش چهارم
۳۴ دقیقه
فصل اول - بخش پنجم
۱۸ دقیقه
فصل اول - بخش ششم
۳۲ دقیقه
فصل دوم: دوم ژوئن ۱۹۱۰ - بخش اول
۳۷ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۲۷ دقیقه
فصل دوم - بخش سوم
۳۷ دقیقه
فصل دوم - بخش چهارم
۳۵ دقیقه
فصل دوم - بخش پنجم
۲۴ دقیقه
فصل دوم - بخش ششم
۲۸ دقیقه
فصل دوم - بخش هفتم
۲۳ دقیقه
فصل دوم - بخش هشتم
۲۹ دقیقه
فصل سوم: ششم آوریل ۱۹۲۸ - بخش اول
۲۹ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
۳۲ دقیقه
فصل سوم - بخش سوم
۲۷ دقیقه
فصل سوم - بخش چهارم
۲۸ دقیقه
فصل سوم - بخش پنجم
۳۶ دقیقه
فصل سوم - بخش ششم
۳۹ دقیقه
فصل چهارم: هشتم آوریل ۱۹۲۸ - بخش اول
۳۵ دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
۳۸ دقیقه
فصل چهارم - بخش سوم
۱۸ دقیقه
فصل چهارم - بخش چهارم
۲۱ دقیقه
پیوست - بخش اول
۳۲ دقیقه
پیوست - بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خشم و هیاهو
نویسنده
مترجمبهمن شعله ور
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر چاپیانتشارات نگاه
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ ساعت و ۵۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۴۳۰۰۰ ت - 7.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خشم و هیاهو

Mohammed QNBy
۱۳۹۹/۱/۲۵
در کل به نظر من فاکنر از آن جور نویسنده‌هایی است که بیش از حد لقمه را دور سرش می‌چرخاند و سپس به مخاطب می‌دهد و ارتباط برقرار کردن با آن مشکل است. خب این هم برای خود سبکی است مخاطب را گیج کردن و ضربه نهایی را زدن البته این‌ها نظر شخصی من است اما این کتاب صوتی مشکلاتی دارد مانند کلمه گفت گفت گفت گفت گفت و باز هم گفت در نهایت گفت. چی گفت و کی گفت و به کی گفت و در کجا گفت خدایش بهتر می‌داند. من که کتاب را نمی‌توانم تا آخر گوش کنم این گفت‌ها خیلی اذیتم می‌کند آن هم در پارت اول و در کل از ژانر معمایی خیلی خوشم نمی‌آید. و.... . البته به غیر از یکی دو قسمت بیشتر نمی‌توانم جلو بروم شاید فاکنر بنده خدا بی‌گناه است و مشکل ترجمه وجود دارد من از گور به گور که از همین نویسنده است خیلی لذت بردم ولی این اثر نمی‌دانم چرا... حالا شما دوستان فقط کافی است مکالمه‌هایی که در کتاب برادران کارامازوف است مقایسه کنید چند بار از گفت استفاده شده است در کل با شنیدن اولین قسمتش خیلی ناامید شدم. در پایان دوستان اگر کسی می‌داند آخرش چه کسی چی گفت برای من هم بگوید چی گفت زیرا حوصله ندارم تا آخرش گوش کنم البته دوستان بنده خودم را در مقامی نمی‌بینم که به یک اثر ادبی امتیاز بدهم اما امتیازم را متوسط می‌دهم که نه سیخ بسوزه و نه کباب.
علیرضا خاکسار
۱۳۹۸/۷/۱۵
عالی، محشر، بی‌نظیر... ولی فوق‌العاده دشوار! این کتاب فقط برای خوانندگان حرفه‌ای توصیه می‌شود. کار آرمان سلطان زاده در خوانش این اثر دشوار بی‌نظیر است. توصیه می‌کنم قبل از گوش دادن به این، کتاب دیلسی را از ایران صدا دانلود کنید و گوش دهید که فاکنر به عنوان مقدمه و پیش درآمدی بر این اثر آن را نوشته است
رویا ارقندی
۱۳۹۹/۵/۱۶
من این کتابو دوس نداشتم و پیشنهادش نمیکنم دو فصل اول رو که هیچ چیز متوجه نمیشه ادم‌مگه اینکه دو دور بخونی کتابو در کل هم موضوع خا۲ی نداره اخرش هم معلومه نمیشه چی میشه
این همه تعریف و تمجید به نطر من بخاطر بازی کردن با زمانه که چون موضوع خاصی نداره من‌دوس نداشتم وگرنه شاید اگه موضوعش قشنگ بود و در اخر همه چی مثه یه پازل حل میشد لذت بخش بود
س ض
۱۳۹۹/۴/۳
این کتاب شاهکار است. فاکنر یک نابغه بوده که این اثر راخلق کرهد. من از خواندن و بعد هم شنیدن این کتاب بسیار لذت بردم. نهایت سبک سیال ذهن را در این اثر می‌توان دید. این کتاب را به تمام کسانی که علاقه مند به سبک سیال ذهن هستند پیشنهاد می‌کنم. اجرای راوی هم بی نظیر بود.
R A Bakhshi
۱۴۰۰/۱۲/۲۸
داستان خطی نیست و تا حدودی پیچیده است و تعداد زیاد شخصیت‌ها گمراه کننده است. ممکنه با یک بار خوندن متوجه نشید کتاب رو. البته این کتاب یکی از مهم‌ترین کتاب‌های قرن بیستم هست ولی خوندن این کتاب رو صرفا به کسایی که حوصله بسیار زیاد دارند توصیه میکنم.
امید رویان
۱۴۰۰/۸/۲۱
یکی از زیباترین کتابهایی که خوندم. واقعا متاسفم که بعضی‌ها در مورد این کتاب نقدهای عجیب میکنن چون تنها کاری که باید بکنید اینه که ۲ بار کتاب رو گوش کنید تازه سری دوم شاهکار نویسنده رو متوجه میشید. در هر صورت مناسب همه نیست و باید مخاطب خودش رو داشته باشد.
صادق ستوده نیا
۱۳۹۹/۱۲/۷
فوق العاده،،، فقط رمان خوان‌های حرفه‌ای میتونن ازش لذت ببرن، خیلی‌ها ممکنه هیچی نفهمن ازش، قبل از خریدن توصیه میکنم قبل از اقدام به خرید حتما نمونه ش رو بشنوید ببینید میتونید باهاش ارتباط برقرار کنید یا نه، ممنون از جناب سلطان زاده با خوانش فوق حرفه ای
samira pourmozaffar
۱۳۹۹/۵/۷
این رمان با جلو و عقب کردن داستان و اسامى زیادش، تمام سلولهاى مغزو بکار میگیره. فصل اولش واقعا" بخاطر تعداد کلمه ى گفت، رو مخه. اینکه به این شکل با ذهن شخصیتها پیش میرفت رو پسندیدم. ولى در کل مورد علاقه ى من نبود و از نظر من، ارزش اینهمه تعریف رو نداشت.
حامد واحدی
۱۳۹۹/۳/۳۰
ابتدای داستان تکرار کلمه "گفت" آزار دهنده هست. حالتی که اصلا جذبم نکرد و نتونستم بیش از قسمت اولش رو گوش کنم. شاید برای کتابخوان‌های حرفه‌ای نوشته شده باشه. جالب نبود. ولی صدای آقای سلطان زاده بسیار دلنشین بود.
سینا خدابخشیان
۱۴۰۰/۱/۱۰
صدای راوی محشره موسیقی واقعازیباودرست کارشده شروع کتاب مثل فیلم‌های مطرح آمریکایی نامفهوم شروع میشه بعدکم کم همه چی معلوم میشه من که لذت بردم حتما بایدپیوسته گوش بدیدتاآخرین قسمت خیلی مسائل روشن میشه
کورش فرودی
۱۴۰۰/۱۲/۱۹
چندین بار این کتاب را تا نصفه گوش دادم با وجد اینکه هم نویسنده و هم راوی جزو بزرگان این مجموعه هستند ولی من متاسفانه ارتباط بر قرار نکردم که حتما ایراد از بنده است
محمد زمانی
۱۴۰۰/۵/۵
اصلا سبک فاکنر رو نمیپسندم، چون قبلا هم یک کتاب ازش خونده بودم (گور به گور) یاد کتاب سنجش خرد ناب کانت افتادم، حیف زحمتی که جناب سلطانزاده کشیدند
محمد پورملک
۱۳۹۹/۱/۱۷
ای کاش برای گفتگو‌های کتاب چند شخصیت انتخاب می‌شد که مدام کلمه «گفت» تکرار نمی‌شد و آدم رو اذیت نمی‌کرد ولی در کل خوب بود.
علی خسروشاهی
۱۴۰۰/۱۲/۵
مانند "گور به گور" داستان را از لنز راویان مختلف دیدم با این تفاوت که بخشی را خود نویسنده روایت می‌کند. سبک خاص فاکنر را دوست دارم.
Arash Mahmoodi
۱۴۰۰/۵/۲۸
سلام. حقیقتا موضوع کتاب خیلی خیلی پوچ بود. حیف اجرای بسیار حرفه‌ای استاد سلطان زاده که برای این کتاب هزینه شد. پیشنهاد نمیکنم که بشنوید.
مشاهده همه نظرات ۴۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خشم و هیاهو

برای دریافت کتاب صوتی خشم و هیاهو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.