معرفی و دانلود کتاب صوتی تن‌پروری: هفت گناه کبیره

عکس جلد کتاب صوتی تن‌پروری: هفت گناه کبیره
قیمت:
۲۶۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تن‌پروری: هفت گناه کبیره و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تن‌پروری: هفت گناه کبیره و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تن‌پروری: هفت گناه کبیره

کتاب صوتی تن‌پروری: هفت گناه کبیره اثر وندی واسراشتاین، به شما می‌آموزد که آرام و خوشحال باشید و خودتان را از مشکلات زندگی رها کنید.

برنامه تن‌پروری از آن برنامه‌های غذایی یا ورزشی معمولی نیست. تن‌پروری فلسفه‌ای است که کل زندگی‌تان را از امروز به بعد دگرگون خواهد کرد. تن‌پروری رو به رشدترین سبک زندگی در تمام دنیاست، و این امر به سبب قابلیت‌های بالای آن است.

کتاب حاضر دومین کتاب از مجموعه هفت گناه کبیره است. وندی واسراشتاین (Wendy Wasserstein) فیلمنامه‌نویس با بیانی طنزآمیز کتاب راهنما پیش رویمان قرار داده است تا شنوندگان را به جانب زندگی سرشار از سستی غیر مسئولانه هدایت کند. 

در کتاب تن‌پروری: هفت گناه کبیره (Sloth the seven deadly sins) با مواردی از قبیل مجموعه شعرهای تن‌پروری، بسته‌های صبحانه مخصوص تن‌پرورها و... روبه‌رو می‌شوید.

اشتاین در این کتاب به تمسخر معیارهای موفقیت و خوشبختی از نگاه بشر امروز و حتی شوخی با کتاب‌های راهنمای رشد و موفقیت در آمریکا می‌پردازد. او حتی از شوخی با شخصیت‌های بزرگ تاریخی و اشخاصی مانند هنرمندان و روشنفکران و کسانی که در زمینه  تجارت الگوی موفقیت و خوشبختی محسوب می‌شوند، ابایی ندارد.

در کتاب حاضر معیارهای خوشبختی تعریف شده در جامعه‌ی آمریکا و چه بسا جهان، زیرسوال برده می‌شوند. معیارهایی همچون اندام زیبا و ورزشکار بودن، درآمد مکفی و حتی زیاد، شهرت و محبوبیت. حتی کسانی هم که این معیارها را تعریف کرده‌اند،‌ مانند دولت،‌ ورزشکاران و قهرمانان پرورش اندام، بازیگران، رؤسای شرکت‌های معتبر، رسانه‌ها و کتاب‌های مربوط به رشد و پیشرفت ازین مساله در امان نیستند. نویسنده به زیرکی و گاه با زبان جد، نکاتی از غرق شدن در زندگی روزمره و طی کردن مسیر پیشرفت را گوشزد می‌کند که بسیار قابل تأمل هستند. اینکه آیا واقعاً ما با این تلاش‌ها و حتی رسیدن به اهدافمان خوشبختیم؟ تعریف ما از خوشبختی چیست؟ آیا این تعریف، بی‌عیب است؟ چه کس یا کسانی اولین بار آن را ارائه داده‌اند و چرا ما آن را بی‌چون‌و‌چرا می‌پذیریم؟

هفت گناه کبیره در سنت مسیحی (غرور، طمع، بی‌بندوباری، حسد، شکمبارگی، غضب و تن‌پروری) فهرست تعدیل شده همان هشت عمل شیطانی (تکبر، حرص و آز، بی‌بندوباری، خودستایی، شکمبارگی، غضب، غم و یأس) است که راهبی یونانی به نام اِواگریوس پونتیکوس (Evagrius Ponticus) به دست داده بود، فهرستی که پاپ گرگوری در قرن شانزدهم با جایگزینی تن‌پروری به جای غم و یأس آن را به هفت گناه مهلک یا کبیره تقلیل داد. 

در سنت مسیحی ارتکاب این گناهان مستوجب دوزخ است و راه بخشایش این گناهان نیز دست‌کم با یکی از دو طریق ذیل میسر می‌شود: راه اول: برگزاری مراسم مذهبی اعتراف، راه دوم: توبه و پرهیز همیشگی.

در مجموعه پیش رو در باب این هفت گناه کبیره که به همت کتابخانه‌ عمومی نیویورک و انتشارات دانشگاه آکسفورد انتشار یافته است سعی شده تا در قالب مجلدهای مجزا و از چشم‌انداز جهان امروز، به‌ویژه سنت فرهنگی مغرب‌زمین، به استفسار از هر یک از این گناهان در گذشته و امروز و به‌ویژه در سنت مسیحی پرداخته شود. در این راه سعی شده تا با به کارگیری زبان‌های مختلف (جِد و طنز)، وضعیت اسفبار، انسدادها و وضعیت متناقض حاصل از ارتکاب این گناهان در جهان امروز به تصویر کشیده شود. 

در قسمتی از کتاب صوتی تن‌پروری می‌شنویم:

از آن جایی که در حال حاضر چند ماهی را در حالت تن‌پروری گذرانده‌اید، حتما تا حالا روال روزمره‌ای هم برای خود ایجاد کرده‌اید که به شما کمک کند تا باقی عمرتان هم همین طور تن‌پرور باقی بمانید. امیدوارم تمام عواملی را که باعث عذاب وجدان شما می‌شود از خود رانده باشید. مثلا امیدوارم خانه تان را از شر تمام مجلات فارغ‌التحصیلی خلاص کرده باشید چون شما را به یاد این موضوع می‌اندازد که دوستان صمیمی‌تان در جامعه یکی پس از دیگری موفقیت‌های بیشتری درو می‌کنند. امیدوارم تا حالا زندگی‌تان را از شر هرکسی که احتمال می‌دهید جذب او شوید رهانیده باشید. به یاد داشته باشید که عشق واقعی باعث ایجاد اشتیاق می‌شود و همین اشتیاق بزرگ‌ترین دشمن تن‌پروری است. آخرش هم به تلخی می‌انجامد و تن پرورها انسان‌های قانعی هستند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۶ دقیقه
مقدمه
۱۸ دقیقه
فصل اول: چرا تن پروری چاره ساز است - بخش اول: برنامه تن پروری
۱۷ دقیقه
فصل اول: چرا تن پروری چاره ساز است - بخش دوم: تاریخچه شخصی
۱۷ دقیقه
فصل اول: چرا تن پروری چاره ساز است - بخش سوم: تاریخچه دقیق تن پروری
۱۱ دقیقه
فصل اول: چرا تن پروری چاره ساز است - بخش چهارم: تن پروری زندگیتان را تغییر خواهد داد
۱۱ دقیقه
فصل دوم: چگونه به تن پروری تمام عیار تبدیل شویم - بخش پنجم: موفقیت در تن پروری
۱۳ دقیقه
فصل دوم: چگونه به تن پروری تمام عیار تبدیل شویم - بخش ششم: به تن پرور درون خود خوش آمدید
۷ دقیقه
فصل دوم: چگونه به تن پروری تمام عیار تبدیل شویم - بخش هفتم: مرحله اول: قدم آغازین
۱۱ دقیقه
فصل دوم: چگونه به تن پروری تمام عیار تبدیل شویم - بخش هشتم: مرحله دوم: در راه پیشرفت
۸ دقیقه
فصل دوم: چگونه به تن پروری تمام عیار تبدیل شویم - بخش نهم: وضعیت ثابت
۱۵ دقیقه
فصل دوم: چگونه به تن پروری تمام عیار تبدیل شویم - بخش دهم: حفظ کردن تن پروری
۲۶ دقیقه
فصل دوم: چگونه به تن پروری تمام عیار تبدیل شویم - بخش یازدهم: یافته های پزشکی: تن پروری راهی به سوی سلامتی پایدار!
۵ دقیقه
فصل دوم: چگونه به تن پروری تمام عیار تبدیل شویم - بخش دوازدهم: وقفه ای در روند کتاب
۱۵ دقیقه
فصل دوم: چگونه به تن پروری تمام عیار تبدیل شویم - بخش سیزدهم: فراتن پروری

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تن‌پروری: هفت گناه کبیره
نویسنده
مترجمنسترن ظهیری
گویندهشیما درخشش
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۱۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی دین و عرفان، کتاب‌های اخلاق و معارف
قیمت نسخه صوتی
۲۶۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تن‌پروری: هفت گناه کبیره

هایده بلالی
۱۳۹۹/۲/۷
این کتاب خوبه از این جهت که به انسان به چشم یک انسان نگاه می‌کنه و به ما کمک می‌کنه که از اینکه با یه سری افکار انگیزشی بی‌سر و ته مثل رباط یا موتور زندگی کنیم، رها بشیم. تا آخرش همش منتظر بودم مثل تمام کتابهای موفقیت و انگیزشی و روانشناسی دیگه به مذمت و نکوهش تن پروری بپردازه ولی اینطور نیست و یک نگاه کاملا جدید، مثبت و مفید به این قضیه داره. ضمنا گوینده هم مسلط و جذاب اجرا کرده. ممنون از کتاب راه 🙏🌷
Abdullah Emrahi
۱۳۹۹/۹/۱۶
شنیدن این کتاب 3 جنبه مفید دارد:
1_ حین گوش دادن به این کتاب از لحاظ روحی به ریلکس‌ترین حالت ممکن میرسید و احساس افزایش جریان خون در رگ هاتون رو تجربه خواهید کرد.
2_ از استرس کاری و شغلی شما به شدت کاسته خواهد شد.
3_ با مفهوم جدید فرا تن پرورهای قرن بیست و یکی آشنا خواهید شد و به تفاوت و شباهت تن پرورهای سنتی یا فرا تن پرورهای قرن بیست و یکی پی خواهید برد.
عباس صفری
۱۳۹۹/۵/۳۱
نسبت به بقیه کتب مجموعه ۷گناه، خیلی متفاوت بود! و رمان گونه و به صورتِ "روان شناسی معکوس" به گناه تن پروری پرداخت... و از لحاظ مبانی فلسفی و دینی مسیحی، نسبت به دیگر کتب، خیلی ضعیف و ساده بود. در عین حال، خالی از لطف نبود.
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تن‌پروری: هفت گناه کبیره

برای دریافت کتاب صوتی تن‌پروری: هفت گناه کبیره و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.