معرفی و دانلود PDF کتاب جهان در پوست گردو

عکس جلد کتاب جهان در پوست گردو
قیمت:
56000 تومان - 10.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب جهان در پوست گردو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جهان در پوست گردو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جهان در پوست گردو

استیون هاوکینگ در کتاب جهان در پوست گردو، شما را با مرزهای فیزیک نظری آشنا می‌کند، درست در باریکه‌ای که واقعیت بسیار عجیب‌تر و شگفت‌انگیزتر از خیال، خود را به نمایش می‌گذارد.

هاوکینگ همانند دانشمندان بسیار دیگر، در این حیطه به دنبال تئوری‌ای بود که به کمک آن بتوان تمامی رخدادهای این جهان پهناور را شرح و تفسیر کرد. او نظریه نسبیت عام اینیشتین و تئوری تاریخچه‌های چندگانه ریچارد فینمان را با یکدیگر می‌آمیزد و این دو را به صورت یک نظریه یکپارچه به نام تئوری -‌ ام بازگو می‌کند.

هاوکینگ شما را به یک سفر هیجان‌انگیز درون فضا - زمان می‌برد و از ریسمان‌ها، ذرات، پی - بران‌ها، سفر در زمان و بُعد یازدهم سخن می‌گوید. در کتاب جهان در پوست گردو (The universe in a nutshell) شما با راز و رمزهای سیاهچاله‌ها و منشأ دنیا آشنا خواهید شد و تکه‌های جورچین جهان هستی را در کنار هم خواهید چید.

با استیون هاوکینگ بیشتر آشنا شویم:

استیون هاوکینگ (Stephen Hawking) فیزیکدان، کیهان‌شناس و نویسنده انگلیسی و مدیر تحقیقات مرکز کیهان‌شناسی نظری دانشگاه کمبریج در هشتم ژانویه سال 1942 در انگلیس متولد شد. او عضویت ثابت جامعه اسقفان دانشمند را داشت و در سال 2009 مدال آزادی ریاست جمهوری آمریکا را دریافت کرد.

او از سال 1979 تا سال 2009 به مدت سی سال، صاحب کرسی ریاضیات لوکاس بود. عمده شهرت او به دلیل کیهان‌شناسی و گرانش گوانتومی به‌خصوص در مورد سیاه‌چاله بود. معروف‌ترین کتاب وی با نام تاریخچه زمان که به مدت 237 هفته پرفروش‌ترین کتاب در بریتانیا به شمار می‌رفت، شهرت بیشتر او را به همراه داشت. دیگر کتاب هاوکینگ با نام طرح بزرگ که در سال 2010 منتشر شد، به سرعت به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های سایت آمازون تبدیل شد.

او به بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک دچار بود و هیچ‌گونه حرکتی نداشت، نه قادر به نشستن بود و نه راه رفتن و ایستادن. حتی نمی‌توانست دست و پای خود را به حرکت درآورد یا بدنش را خم کند و یا سخن بگوید. او سرانجام در سال 2018 در سن 76 سالگی در خانه‌اش درگذشت.

در بخشی از کتاب جهان در پوست گردو می‌خوانیم:

تئوری نسبیت عام اینیشتین زمان و فضا را از پس‌زمینه‌ای منفعل که رویدادها در آن به وقوع می‌پیوندند به کنشگری فعال در سازوکارهای جهان تبدیل کرد. این امر منجر به مشکلی بزرگ شد که در صف مقدم مشکلات فیزیک در قرن بیست و یکم باقی می‌ماند. جهان آکنده از ماده است و ماده فضا را چنان تاب می‌دهد که اجرام بر یکدیگر سقوط می‌کنند. اینیشتین دریافت که معادلاتش پاسخی ندارند برای آنکه جهانی ایستا را که با گذر زمان تغییر نکند شرح دهند. او به جای دست برداشتن از چنان جهانی دیرپا، که او و بسیاری افراد دیگر آن را باور داشتند، معادلات را دستکاری کرد و عبارتی به نام ثابت کیهان‌شناختی به آن افزود. ثابت کیهان‌شناختی فضازمان را در جهت متضاد تاب می‌داد به گونه‌ای که اجرام از یکدیگر دور می‌شدند.

فهرست مطالب کتاب

فصل 1: تاریخچه مختصری از نسبیت
فصل 2: ریخت زمان
فصل 3: جهان در پوست گردو
فصل 4: پیش‌بینی آینده
فصل 5: حراست از گذشته
فصل 6: آینده ما؟ پیشتازان فضا، آری یا نه؟
فصل 7: دنیای جدید برانی
واژه‌نامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جهان در پوست گردو
نویسنده
مترجمعبدالحسین صبوری
ناشر چاپیانتشارات شبگیر
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات238
زبانفارسی
شابک978-600-6774-11-4
موضوع کتابکتاب‌های فیزیک
قیمت نسخه الکترونیک
56000 ت - 10.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب جهان در پوست گردو

محمدسجاد فردیار
۱۴۰۱/۱۰/۲۸
اگر پیش زمینه خوبی از فیزیک دارید و قبلا کتاب نسبیت انیشتین رو مطالعه کردید میتونم بهتون بگم بهتر از این کتاب برای مطالعه پیدا نمیکنید
بهترین کتابی بود که خوندم
fekr bartar
۱۳۹۹/۱۰/۱۳
از نظر من کتاب فوق العاده ایه که نویسنده اقای استیون همه چیز رو مثل همیشه به سادگی شرح دادم
shadi rangbar
۱۳۹۹/۱۱/۵
بسیار کتاب خوب وقابل فهمی بود
M.kool
۱۴۰۱/۱۲/۲۲
کتاب خوبی بود، و من رو به سمت یک سری سوالات دیگه سوق داد
کاربر Q
۱۴۰۱/۷/۲۰
خلاصه کنم: عاشق این کتابم
امین اله معصومی
۱۴۰۱/۲/۳۰
هنوز تمام نشده ولی استفاده میکنم
ائلمان دانافر
۱۴۰۱/۹/۲۶
خوب پیشنهاد می‌شود
حرکت بین بودن و نبودن
۱۴۰۰/۱۲/۲۳
کیهان شناسی جزیی
مشاهده همه نظرات 8

راهنمای مطالعه کتاب جهان در پوست گردو

برای دریافت کتاب جهان در پوست گردو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.