معرفی و دانلود کتاب صوتی ذن: هنر ساده زیستن

عکس جلد کتاب صوتی ذن: هنر ساده زیستن
قیمت:
30000 تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ذن: هنر ساده زیستن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ذن: هنر ساده زیستن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ذن: هنر ساده زیستن

کتاب صوتی ذن: هنر ساده زیستن نوشتهٔ شون میو ماسه یو با زبانی ساده نحوهٔ رسیدن به آرامش از طریق مکتب ذن را به شما یاد می‌دهد. این کتاب که یکی از آثار پرفروش بین‌المللی است، با تمثیل‌ها و داستان‌هایی از ادبیات ذن به شما کمک می‌کند تا ساده زندگی کنید و به شادی و آرامش در دنیای مدرن دست یابید.

درباره کتاب صوتی ذن: هنر ساده زیستن:

آیا می‌دانید چگونه می‌توان خود را یافت و به طبیعت اصلی و ذاتی خویشتن بازگشت؟ یکی از بهترین روش‌ها برای این مسئله ذهن‌آگاهی است. ذهن‌آگاهی زمانی حاصل می‌شود که شما بتوانید در زمان حال حضور کامل داشته باشید و خود را از گذشته و آینده رها سازید. اصلی‌ترین روش دستیابی به ذهن‌آگاهی نیز مراقبه و مدیتیشن است.

مراقبه خود انواع مختلفی دارد که یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین آن مکتب «ذن» است. ذن دقیقاً به معنی یافتن خود در عین فراموشی است. اگر بتوانید در سکون و سکوت کامل بنشینید و به اصل خود بازگردید، آن زمان است که آیین ذن را به جا آورده‌اید. این آیین را راهبان بودایی طرح کرده‌اند و به شاگردان خود نیز آموزش می‌دهند.

یکی از مشهورترین راهبان اعظم بودایی در معابد ذن، «شون میو ماسه یو» است که از او به‌عنوان پیشاهنگ طراحی باغ در ژاپن نیز یاد می‌شود. او در کتاب ذن: هنر ساده زیستن (The Art of Simple Living) 99 توصیهٔ اصلی مکتب ذن را با زبانی ساده به شما توضیح می‌دهد. وی همچنین تمرین‌های روزانه‌ای به شما معرفی کرده که با کمک آن‌ها می‌توانید شادی را به زندگی‌تان برگردانید.

با شنیدن این کتاب یاد می‌گیرید ایجاد تغییرات کوچک در زندگی احساس آرامش درونی را برایتان به همراه دارد. نویسنده این پیام مهم را به شما می‌رساند که هر قدمی که در مسیر رشد شخصی بردارید، هرچقدر هم کوچک باشد، می‌توانید تأثیرات بزرگی در شما ایجاد کند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی ذن: هنر ساده زیستن:

- این کتاب کاری را که ماری کوندو برای به‌هم‌ریختگی خانه انجام داده است، برای بی‌نظمی ذهنی انجام می‌دهد. (پابلیشرز ویکلی - مجله خبری تجاری هفتگی در آمریکا)

- 100 فعالیت ذن که می‌توانید روزانه انجام دهید تا آرامش بیشتری به زندگی خود بیفزایید ... هنر ساده‌زیستی، روح بودیسم ذن را به زندگی روزمره می‌آورد. (دیلی تلگراف - یکی از روزنامه‌های قطع بزرگ انگلستان)

- بسیار قدرتمند... اثری بسیار زیبا و آسان برای خواندن، تشویق به تفکر و تأمل عمیق، اما مهم‌تر از همه، به‌عنوان راهنمای عملی برای انجام ذن. (ژاپن تایمز - بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین روزنامه انگلیسی‌زبان در ژاپن)

- این کتاب پرفروش بین‌المللی به مردم در سراسر جهان کمک کرده است تا زندگی‌شان را از هرج‌ومرج زندگی روزمره خلوت کنند، استرس کمتری داشته باشند و بیشتر قدردانی کنند... نکات ماسونو به‌راحتی قابل اجرا هستند. (BookPage)

- 100 تمرین ساده روزانه تا به شما کمک کند سکون را در مرکز وجود خود بیابید و آن را در آغوش بگیرید. (Energy Times)

- نکاتی در مورد چگونگی افزایش احساس خوب. (Lion’s Roar)

- من عاشق این کتاب هستم. این تمرین‌های کوچک ذن می‌توانند آرامش زیادی را به زندگی شما بیاورند. (Francine Jay)

- من عاشق هنر ساده‌زیستی هستم. این کتاب با توصیه‌های ساده و الهام‌بخش و داستان‌های دوست‌داشتنی که چیزهای کوچک را به تصویر می‌کشند، لحظات شادی را در هر روز زندگی شما به ارمغان می‌آورد. (جیمز والمن)

کتاب صوتی ذن: هنر ساده زیستن مناسب چه کسانی است؟

افرادی که به دنبال آرامش در هیاهوی زندگی مدرن هستند، می‌توانند از آموزه‌های ارائه شده در این کتاب بهره‌مند شوند.

شون میو ماسه یو را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده، استاد دانشگاه، راهب و طراح باغ ژاپنی در سال 1975 از دانشکده کشاورزی دانشگاه تاماگاوا فارغ‌التحصیل شد. او بعد از اتمام تحصیلات شروع به یادگیری طراحی باغ کرد و بعد از آن باغ معبد پدرش را طراحی کرد. شون میو ماسه یو (Shunmyo Masuno) از سال 1979 در مدرسه سوتو شروع به یادگیری مکتب ذن کرد و در سال 1982 شرکت طراحی باغ خود را تأسیس کرد.

وی در سال 2000 به کشیش اعظم کنکو - جی تبدیل شد. ماسه یو سخنرانی‌های گسترده‌ای در زمینه مکتب ذن و مراقبه در دانشگاه‌هایی مثل هاروارد، دانشگاه کرنل، و دانشگاه براون داشته است.

در بخشی از کتاب صوتی ذن: هنر ساده زیستن می‌شنویم:

خودِ دیگرتان را کشف کنید. قهرمان درونتان را پیدا کنید. قهرمانتان بی‌نهایت استعداد نهانی دارد. برای آن که آزادتر یا آسان‌تر زندگی کنید، ذن بودایی به ما می‌آموزد که به خودمان برچسب این یا آن نوع شخص را نزنیم. بگذارید برایتان مثالی بزنم. در درون شما خود دیگری وجود دارد. گونه‌ای از شما که آزادتر از خودی است که شما می‌شناسید و سرشار از استعدادهای نهانی. این همان خود اصلی‌تان است.

طرفدار و حامی‌تان در درون شما زندگی می‌کند. در اصطلاح ذن کلمهٔ قهرمان به‌عنوان آقا نیز ترجمه شده است. داستان معروفی درمورد راهب ذنی وجود دارد که خودش را این‌گونه خطاب می‌کرد: «هی آقا!» و خودش پاسخ می‌داد: «بله.» او سپس می‌پرسید: «آیا بیداری؟» و خودش دوباره پاسخ می‌داد: «بله» و با جدیت به این پرسش‌وپاسخ ادامه می‌داد.

هر یک از ما در جامعه نقش‌های گوناگونی را ایفا می‌کنیم. امکان دارد شما کارمند رسمی، یک مادر و یا آشپز رستوران باشید. این‌ها بدون تردید شکل‌های متفاوت از خودمان است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
7 دقیقه
پیشگفتار
26 دقیقه
بخش اول / قسمت اول: بکوشید عادت‌هایتان را تغییری نامحسوس بدهید
31 دقیقه
بخش اول / قسمت دوم: اتاقتان را ساده بچینید
25 دقیقه
بخش دوم: راه‌هایی برای ایجاد اعتمادبه نفس و اشتیاق به زندگی
27 دقیقه
بخش دوم / قسمت دوم: از تغییر نترسید
36 دقیقه
بخش سوم: راه‌هایی برای کاهش سردرگمی و نگرانی
36 دقیقه
بخش چهارم: روش‌هایی برای آنکه هر روز را بهترین روز خود کنید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ذن: هنر ساده زیستن
نویسنده
مترجمگلی نژادی
گویندهپروین دشتی
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی دین و عرفان، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
30000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ذن: هنر ساده زیستن

حامد کارخانه
۱۴۰۱/۵/۲۱
آنچه نیاز است که از هیاهو و تنش ما رو دور کند و به همان حس بکر و آرامش عمیق وجود به سادگی دست پیدا کنیم بواسطه ذن و نکات بسیار ساده در این کتاب میتوانید تجربه کنید فوق العاده کاربردی ساده و شدیدا برای همه توصیه میکنم. ترجمه خوب و روان است گوینده مسلط و متناسب است امیدوارم با مطالعه این کتاب لذت ببرید.
وهیشتا کاویانی
۱۴۰۲/۶/۲۰
این کتاب نکات مهم ذن را به زبان ساده بیان کرده که خوبه. هر چند وقت یکبار باید گوش داد تا ملکه ذهن بشه و با تمرین زیاد جزو جدایی ناپذیر زندگی مون باشه. وقتی خشم، کینه و تعصب، زیاده خواهی و حسادت رو از خودمون جدا کنیم واقعا انسانهای بهتری میشویم. با یکدیگر مهربان باشیم.
عادل زیرک آیلار
۱۴۰۱/۹/۷
عالی بود نکته‌ای که گرفتم توی این کتاب بنده فکر میکردم واقعا ترشی برای بدن انسان ضرر داره اما با خواندن این کتاب متوجه شدم ترشی سراسر سبزیجات هستش چه ضرری میتوانست داشته باشد ودر مورد نظمی که در کتاب گفته شده فکر میکنم توی زندگیم درصدی را اثر گذاشته و رفته رفته بیشتر میشه
Arian Salimi
۱۴۰۱/۶/۲۲
کتاب در کل خوب هست اما دو ستاره از امتیازش کم کردم اول اینکه تمرینات خیلی معمولی ذن رو بیان می‌کنه که البته برای انسان مدرن و شهری شده مناسب هست اما برای کسانی که بدنبال رسیدن به ذن سنتی هستند خیلی تمرینات قوی نیستن و ایراد دوم هم توضیح ندادن اصول اصلی ذن هست.
Neda Asdm
۱۴۰۱/۱۲/۱۱
یه کتاب خوب برای ایجاد و داشتن یه حس خوب ومثبت، خیلی تاثیرگذاره و آرامشبخش، البته دوست داشتم بیشتر ازاین هم به موضوع می‌پرداخت، در کل کتاب مفیدی هست و گوش کردنشو توصیه می‌کنم، صدای راوی هم که مثل همیشه عالیه. سپاس
Hoori
۱۴۰۲/۵/۶
کتاب خیلی خوبی هست مخصوصا برای کسانی که تازه با مبحث ذن آشنا شدند. آموزش خوبی هست و از اهمیت اعتماد به نفس هم کمی نوشته شده و در کل، پیشنهاد میشه برای آرامش و کمک به خودتان، این کتاب رو تهیه کنید.
محمود مدبری
۱۴۰۲/۲/۳۱
کتاب عالی است اما چند تکته:
آهنگ بین پاراگراف‌های چرا هندی است؟ با اینکه ذن ژاپنی است
دوما خانم گوینده‌ای کاش قبلا در ارتباط با ذن مطالعه‌ای داشت
خود کتاب عالی و تاثیرگذار است
سپاسگزارم
Hamid Mahdian
۱۴۰۰/۱۰/۱۲
کتاب فوق‌العاده هستش و به همه افرادی که پی رسیدن به آرامش درونی و رشد آگاهی هستن پیشنهاد میکنم.... تدوین و گویندگی خیلی خوب مرسی...
مهرس می
۱۴۰۱/۵/۲
دوستان ایا کل کتاب هست من خریدمش فقط ایمدوارم کل کتاب باشه هی ولی من کتاب خودش رو دارم واقعی نه مجازی و میخوام گوش بدم اینطوری راحت تره
پگاه پارسا
۱۴۰۱/۱۱/۲۹
کتابی با شروع کردن آن جریانی سیال و روان در شما شروع میشود، لطافتی که با روح قابل لمس است. به مانند خود زندگی،
سمیه رنجکش
۱۴۰۱/۱۰/۱۳
نکات ساده و کاربردی را معرفی می‌کند که روزانه میشه انجام داد که آرامش و حال خوب داشتن با روشهای ساده اما تاثیرگذار هست.
امیررضا امجدی
۱۴۰۲/۶/۱
نکات جالب و کاربردی گفته میشه البته تعدادی از نکات مختص به فرهنگ ژاپنه اما بیشترشون عملیه
سپیده علیپور
۱۴۰۱/۷/۹
کتابی پر از آرامش. کاش بتونیم همینطور که تو کتاب نوشته تو زندگی همیشه آرامش خودمون و حفظ کنیم.
Maedeh Nazari
۱۴۰۱/۴/۱۵
یکی از بهترین کتاب‌هایی بود که خوندم، اصلا ارمانگرا نبود و واقعا حس خوبی منتقل کرد
حانیه زهروی
۱۴۰۱/۳/۱۸
کتاب بسیار مفیدی بود برای یک زندگی با آرامش و رشد درون
حتما به راهکارای کتاب عمل کنید
مشاهده همه نظرات 26

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ذن: هنر ساده زیستن

برای دریافت کتاب صوتی ذن: هنر ساده زیستن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.