معرفی و دانلود کتاب صوتی زن سی ساله

عکس جلد کتاب صوتی زن سی ساله
قیمت:
۵۹۰۰۰ تومان - 10.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زن سی ساله و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زن سی ساله و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی زن سی ساله

کتاب صوتی زن سی ساله نوشته‌ی اونوره دوبالزاک، رمانی کلاسیک و عاشقانه است و زندگی دختر یک نجیب‌زاده‌ی فرانسوی را به تصویر می‌کشد. این زن که ازدواج عاشقانه‌اش با شکست مواجه شده، پس از خیانت همسرش، آسیب شدیدی به جسم و روح او وارد می‌شود.

درباره کتاب صوتی زن سی ساله:

مقاومت درباره عشق کاری دشوار است که «ژولی» به‌خوبی از عهده آن برنمی‌آید. او دختری زیبا و دلفریب است و از همسرش ویکتور که دیگر دوستش ندارد، جدا شده است؛ چرا که او به ازدواج عاشقانه‌شان پشت کرده و آسیب زیادی به ژولی می‌زند. به همین خاطر ژولی نیز به شکل پنهانی معشوقه‌ای دارد که دل کندن از او برایش امکان پذیر نیست. حاصل این عشق ممنوع اتفاقاتی را رقم می‌زند که زندگی او را دگرگون می‌کند. در ادامه رازهای ژولی برملا می‌شود و رخدادهای تراژیک مختلفی به وجود می‌آید.

بالزاک، نویسنده مشهور فرانسوی، در این رمان سعی کرده تا عواطف انسانی را به شکل دقیقی تحلیل کند و به توصیف سبک زندگی و شیوه مواجهه زنان با احساسات و خانواده در قرن 21 فرانسه بپردازد. زمان روایت داستان دوران امپراطوری «ناپلئون بناپارت» در فرانسه است. خواننده در آغاز داستان از طریق توصیف یکی از رژه‌های امپراتور در عمارت «توئیلری» با ژولی، شخصیت اصلی رمان، همراه می‌شود.

اکثر آثار بالزاک به سبک واقع‌گرانه نوشته شده و اتفاقات بر پایه حوادث حقیقی روایت می‌شوند. این نویسنده به‌قدری در توصیفات جامعه قرن 19 فرانسه خوب عمل می‌کند که بسیاری او را به‌عنوان یک مرجع معتبر برای شناخت فرانسه قرن 19 می‌شناسند. برخلاف سایر آثار بالزاک، در این رمان شخصیت مثبتی وجود ندارد و همه شخصیت‌ها در واقعی‌ترین حالت خود قرار گرفته‌اند. به عقیده برخی از منتقدین، در کنار واقع‌بینی - که عنصر همیشگی آثار بالزاک است - رگه‌هایی از بدبینی نیز در این اثر دیده می‌شود.

داستان‌های عاشقانهٔ کلاسیک در ادبیات اروپا و فرانسه قرن 18 و 19 رواج بسیاری داشت و افراد زیادی به این سبک علاقه داشتند. اتفاقات مهمی همچون فروپاشی حکومت سلطنتی، انقلاب فرانسه و زمامداری ناپلئون در آن زمان‌ها رخ‌داده که منبع الهامی برای نویسندگان آن زمان به شمار می‌رفته است. بسیاری از نویسندگان آثار خود را بر بستر این اتفاقات بنا می‌کردند و از آن‌ها الهام می‌گرفتند.

برای یافتن تصویر دقیقی از آن زمانه کافی است سری به آثار بالزاک، نویسندهٔ کم‌نظیر فرانسوی بزنید. کتاب زن سی ساله (A Woman Of Thirty) یکی از بهترین رمان‌های این نویسنده است که در غالب یک تراژدی غمگین در بستر تاریخ فرانسه به رشته تحریر درآمده است. کتاب حاضر همچنین جزو آثار متعلق به مجموعهٔ «کمدی انسانی» است.

بالزاک نگارش این رمان را در سال 1829 شروع و پس از آن چندین بار آن را بازنویسی کرد. نسخه نهایی زن سی ساله سرانجام در سال 1842 در پاریس به انتشار رسید. او به‌خوبی توانسته درونیات یک زن و خواسته‌های او را محور داستان قرار دهد و با قلم توانمند خود واقعیت را به شکلی صریح به تصویر بکشد. همچنین او با توصیفاتی که از وضعیت تاریخی، سیاسی و اجتماعی آن دوران داشته تصویر واضحی از واقعیت آن برهه از تاریخ پیش چشم خواننده قرار می‌دهد.

کتاب صوتی زن سی ساله مناسب چه کسانی است؟

اگر به رمان‌های فرانسوی، کلاسیک و عاشقانه علاقه دارید، شنیدن این کتاب برایتان لذت‌بخش خواهد بود.

اونوره دوبالزاک را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده در سال 1779 در شهر تور در جنوب فرانسه متولد شد و در آغاز جوانی به پاریس رفت. او پس از اتمام تحصیلات در پاریس منشی یک وکیل شد. اونوره دوبالزاک (honore de balzac) از سال 1830 مجموعه تمامی آثار کامل و ناقص خود را که متشکل از داستان کوتاه، رمان و مقالهٔ تحلیلی است «کمدی انسانی» نامید.

در این مجموعه آثار، وضعیت فرانسه در بین سال‌های 1815 تا 1848 به تصویر کشیده شده است. تعدادی از آثار این مجموعه در ایران ترجمه و منتشر شده‌اند که از بین آن‌ها می‌توان به «باباگوریو، شوآن‌ها، دخترعمو بت، پزشک دهکده، اوژنی گرانده، کشیش دهکده و زن بی‌گناه» اشاره کرد. به عقیده منتقدان و کارشناسان ادبی، بالزاک سردمدار «رئالیسم اجتماعی» در ادبیات به شمار می‌آید.

او تابه‌حال الهام‌بخش بسیاری از نویسندگان، فیلسوفان و حتی فیلمسازان زیادی بوده و تأثیر زیادی در آثار آن‌ها گذاشته است. از میان آن‌ها می‌توان به نویسندگانی مثل «امیل زولا»، «چارلز دیکنز»، «هنری جیم»، «گوستاو فلاوبرت»، فیلمسازانی مانند «آکیرا کوروساوا»، «اریک رومر» و فیلسوفانی همچون «کارل ماکس» اشاره کرد. اونوره دوبالزاک همچنین نشان لژیون دونور، بالاترین نشان افتخار کشور فرانسه، را از آن خود کرده است. وی سرانجام در 51 سالگی در پاریس از دنیا رفت و در قبرستان «پرلاشز»، محل دفن بسیاری از بزرگان ادبیات، دفن شد.

در بخشی از کتاب صوتی زن سی ساله می‌شنویم:

یک افسر سابق گماشتهٔ مخصوص ناپلئون که ما او را تنها آقا یا ژنرال می‌نامیم که در زمان تجدید سلطنت ثروت زیادی جمع کرده به ورسای آمده بود تا در آن جا به تفریح و خوش‌گذرانی مشغول شود و در جاده‌ای که به خیابان «سن کلود» منتهی می‌شد بین کلیسا و دروازهٔ مونتروی در خانه‌های ییلاقی ساکن شده بود. شغل درباری‌اش به او اجازه نمی‌داد که از پاریس دور شود. این خانهٔ ییلاقی که سابقاً محل عشق‌ورزی‌های یکی از اشراف بزرگ بود، فضای بسیار وسیعی داشت. باغ‌هایی که در وسط آن ساختمان قرار گرفته بود، آن را از چپ و راست از اولین خانه‌های مونتروی و خانه‌های کوچکی که در اطراف دروازه ساخته شده بود جدا می‌کرد. بدین ترتیب صاحبان این باغ در دو قدمی شهر بی‌آنکه زیاد دورافتاده باشند، از لذت و تنهایی بهره‌مند می‌گردیدند.

جلوی خانه و در ورودی خانه برخلاف معمول مستقیماً به جاده‌ای باز می‌شد که شاید در سابق کمتر در آن آمدورفت می‌شد. به نظر می‌رسید به حقیقت نزدیک باشد که این ساختمان دلپسند را لویی پانزده برای دخترخانم دارمان ساخته باشد و پیش از اینکه آقایی به اینجا بیاید، مردان خوش‌گذران آن را چون کازینویی می‌دانستند که داخل آن و زینت و آرایشش عیاشی‌های معنوی اجداد ما را آشکار می‌کرد

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۹ دقیقه
بخش یک: نخستین خطاها / قسمت اول
۳۳ دقیقه
بخش یک: نخستین خطاها / قسمت دوم
۳۸ دقیقه
بخش یک: نخستین خطاها / قسمت سوم
۳۳ دقیقه
بخش یک: نخستین خطاها / قسمت چهارم
۵۳ دقیقه
بخش یک: نخستین خطاها / قسمت پنجم
۶۲ دقیقه
بخش دو: رنج‌های ناشناخته
۶۶ دقیقه
بخش سه: سی سالگی
۳۷ دقیقه
بخش چهار: تقدیر خداوند
۷۱ دقیقه
بخش پنج: دو ملاقات / قسمت اول
۶۳ دقیقه
بخش پنج: دو ملاقات / قسمت دوم
۴۰ دقیقه
بخش شش: پیری مادری خطاکار

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی زن سی ساله
نویسنده
مترجمعلی اصغر خبره زاده
گویندهرامونا شاه
ناشر چاپیانتشارات امیرکبیر
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۵۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۵۹۰۰۰ ت - 10.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی زن سی ساله

علی رستمی ابیوردی
۱۴۰۰/۱۱/۱۴
مشاهد نمودم اکثر نظر دهندگان لذت نبرده بودنند حق دارن آثار بالزاک بزرگترین رمان نویس جهان کتابهایش را همه کس ملتفت نمیشوند، سامرست موام نویسنده شهیر انگلیسی در کتاب ده رمان برتر جهان مینویسد بزرگترین رمان جهان جنگ و صلح و بزرگترین رمان نویس جهان و استاد سخن انوره د بالزاک می‌باشد، و این رمان زن سی ساله را بالزاک در سی روز نوشته و یکی از شاهکارهای بالزاک می‌باشد، دکتر علی رستمی
مهران فانی
۱۴۰۰/۱۰/۱۵
یک کلاسیک عاشقانه و پرمحتوای دیگر از بالزاک بزرگ!
ترجمه آقای مخبرزازه هم بی نقص بود.
راوی هم عالی بود. مخصوصا دیالوگها را استادانه انجام می‌داد.
Simin Farzi
۱۴۰۰/۵/۱۶
قبلا نظرم را ثبت کردم اما حذف شده. نمیدانم بدلیل سانسورهای زیاد بود یا کل اثر نچسب بود. صدای گوینده هم ابدا گیرا نبود. در کل داستان غیر قابل باور و نچسبی بود.
Mitra Fakhra
۱۴۰۱/۷/۲۸
بسیار عالی بود درسهای زبادی در خود داشت
ولی به طرز اشکاری سانسور شده بود، واقعا باعث تاسف است.
چون من این کتاب را بیست سال پیش خوانده بودم
شبنم ح.ض
۱۴۰۰/۶/۵
بشدت کتاب خسته کننده‌ای بود 'و با تشکر از گوینده اصلا خوانش جذابی نداشت و حیف زمان و هزینه تلف شده برای این کتاب
Zahra
۱۴۰۱/۲/۳۰
چقدرررررر سانسور داشت. ژولی چش بود که افسرده بود؟
گوینده هم که انگار داره اخبار می‌خونه
صفورا امیری
۱۴۰۰/۵/۲۷
کتاب خوبه ولی گوینده وصداش از جذابیت داستان کاسته
محسن نادری
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
قشنگ بود جزییات زیبا بیان شده بود بیشتر سرگرم کننده بود
عاطفه بابایی
۱۴۰۱/۱/۱۸
در آستانه سی سالگی هستم
MALIHE JAFARZADE
۱۴۰۰/۴/۱۲
صدای گوینده افتضاحه
مشاهده همه نظرات ۱۰

راهنمای مطالعه کتاب صوتی زن سی ساله

برای دریافت کتاب صوتی زن سی ساله و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.