معرفی و دانلود کتاب عمیق و تاریک و خطرناک

عکس جلد کتاب عمیق و تاریک و خطرناک
قیمت:
۳۳۲۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب عمیق و تاریک و خطرناک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب عمیق و تاریک و خطرناک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب عمیق و تاریک و خطرناک

سفری ترسناک به قلب رازهای نهانِ خانوادگی... کتاب عمیق و تاریک و خطرناک، رمانی تحسین‌شده به قلم مری داونینگ هان است. در این اثر پرکشش مخاطب سرگذشت دختری به نام آلی خواهید بود که در پی کشف رازی هولناک در رابطه با گذشته‌ی خانواده‌ی خود، ناگزیر، ماجراهای خطرناک بسیاری را رویاروی خود می‌بیند. گفتنی است که کتاب پیش رو، در سال 2009، جایزه‌ی گرند کنیون را برای نویسنده‌ی خود به ارمغان آورد.

درباره کتاب عمیق و تاریک و خطرناک

سرنوشت گاه بازی‌های عجیبی برای آدمی تدارک می‌بیند. بازی‌هایی که شکست در آن‌ها به منزله‌ی تباهیِ تمام زندگی است، و پیروزی، آغازگر دورانی جدید و به‌کل متفاوت از پیش، در حیات فرد. قهرمان کتاب عمیق و تاریک و خطرناک (Deep and Dark and Dangerous) خود را درگیر یکی از خطرناک‌ترینِ این دست از بازی‌ها می‌بیند. حال، سوال این است که دست تقدیر از او چه خواهد ساخت؟ بازنده‌ای پاک‌باخته، یا برنده‌ای که پیروزی خود را به قیمتی گزاف به دست آورده است؟...

نام شخصیت اصلی کتاب عمیق و تاریک و خطرناک (اثرِ مری داونینگ هان)، آلی است. داستان این دختر سیزده‌ساله زمانی آغاز می‌شود که یک روز، به طور اتفاقی، عکسی متعلق به ایام قدیم را در گنجینه‌ی وسایل خانوادگی پیدا می‌کند. در این عکس دو چهره قابل تشخیص است: یکی سیمای مادر آلی، و دیگری، تصویرِ خاله‌ی او. عکس نفر سوم اما، گویی به طور تعمدی، مخدوش شده است. کشف هویت این نفر سوم، به دغدغه‌ی اول و آخر آلی بدل می‌شود.

ماجرا زمانی رنگ‌وبویی هیجان‌انگیز به خود می‌گیرد که آلی، طی سفر تفریحی خود در تابستان، به خانه‌ای نقل مکان می‌کند که از قضا، جواب تمام سوالات قهرمانِ داستانِ ما را در خود دارد. آلی در این خانه با داستانِ مرموز دخترکی به نام تریسا آشنا می‌شود که بنا به آنچه نُقل زبان اهالی محل است، پیشتر به شکلی مرموز در دریاچه‌ای در همان حوالی، غرق شده است. آنچه در این ماجرا برای آلی جذاب است، امکان وجود ارتباطی میان تریسا، و آن نفرِ سومِ مجهول الهویه در عکس خانوادگی است. جست‌وجوی آلی برای یافتن سوالاتی که پس از تماشای آن عکس سه‌نفره در ذهنش نقش بسته، سلسله‌ای از ماجراهای مهیب و حوادث رازآلود را به دنبال دارد. نتیجه‌ی این جست‌وجو چه خواهد بود؟ نقش بستگان آلی، خصوصاً مادر و خاله‌اش، در این بین، چیست؟ آیا آن‌ها می‌توانند دخترک را در رسیدن به مقصود خویش یاری کنند؟ یا این‌که برعکس، بناست به مانعی تمام‌عیار در مسیر کاوش‌های کارآگاه‌گونه‌ی او بدل شوند؟...

کتاب عمیق و تاریک و خطرناک نخستین بار در سال 2007 منتشر شد. این اثرِ معمایی و رازآلود، خیلی زود مورد توجه مخاطبین نوجوان خود قرار گرفت، و از سوی منتقدان و صاحب‌نظران نیز، با واکنش‌های عمدتاً مثبتی مواجه شد. در این کتاب مخاطب داستانی سرشار از تعلیق، مملو از عناصر جادویی و معمایی، و البته، آکنده از حضورِ اشباح و ارواح خواهید بود! اگر در خود یارای ورود به جهانی شگرف، هراس‌انگیز و تماماً رازآلود را می‌یابید، لحظه‌ای در مطالعه‌ی این شاهکار تکان‌دهنده درنگ نکنید...

افتخارات کتاب عمیق و تاریک و خطرناک

- برنده‌ی جایزه‌ی مارک تواین برای بهترین داستان جوانان (2010)
- نامزد دریافت جایزه‌ی ادگار آلن پو در بخش یانگ ادالت
- برنده‌ی جایزه‌ی Maud Hart Lovelace Book
- نامزد دریافت جایزه‌ی کودکان آیووا (2011)
- برنده‌ی جایزه‌ی گرند کنیون (2009)

نکوداشت‌های کتاب عمیق و تاریک و خطرناک

- کتاب عمیق و تاریک و خطرناک یک داستان ترسناک مختصر و زیباست که طی مدت زمانی اندک خوانده می‌شود. (Bulletin of the Center for Children's Books)
- کتابی که لرزه‌هایی ممتد در ستون فقرات خواننده ایجاد می‌کند!... داستان مری داونینگ هان به طرز مطبوعی سرد و آکنده از غرابت است. (Kirkus Reviews)
- مری داونینگ هان در کتاب عمیق و تاریک و خطرناک بهترین فرم خود را در معرض نمایش گذاشته است. (Amazon)
- یک داستان اسرارآمیزِ کلاسیک که تماماً از تعلیق و معما برساخته شده است. (School Library Journal)

کتاب عمیق و تاریک و خطرناک مناسب چه کسانی است؟

نوجوانانِ علاقه‌مند به داستان‌های ترسناک و دوست‌داران رمان‌های رازآلود و معمایی، دو گروه از مخاطبین اصلی کتاب عمیق و تاریک و خطرناک از مری داونینگ هان‌اند.

با مری داونینگ هان بیشتر آشنا شویم

مری داونینگ هان (Mary Downing Hahn) متولد سال 1937 و اهل کشور آمریکاست. شهرت این نویسنده بیش از همه ناشی از نگارش رمان‌هایی خواندنی در حیطه‌ی ادبیات کودک و نوجوان است. در این زمینه، از سه کتاب «قدم بر روی ترک‌ها»، «بگذار هلن بیاید» و «داستان یک روح»، به عنوان بهترین عناوین در کارنامه‌ی ادبی او یاد می‌شود.
نخستین کتاب مری داونینگ هان در سال 1979 به انتشار رسید. از آن زمان تا به امروز، حدود بیست عنوان اثر داستانی از این نویسنده‌ی پرکار منتشر شده است. گفتنی است که اغلب آثار مری داونینگ هان، به زبان‌های مهم دنیا ترجمه شده و از سوی منتقدان و خوانندگان در سراسر جهان، با واکنش‌های مثبت مواجه گشته‌اند.

افتخارات مری داونینگ هان

- برنده‌ی جایزه‌ی Missouri's 2010 Mark Twain for the best book for young readers
- برنده‌ی جایزه‌ی Dorothy Canfield Fisher Children's Book
- برنده‌ی جایزه‌ی Edgar for Best Juvenile
و...

در بخشی از کتاب عمیق و تاریک و خطرناک می‌خوانیم

طبق معمول، دالسی ناهار ساندویچ کَره‌ی بادام‌زمینی و مربا با شیرکاکائو درست کرده بود.
اِما بشقابش را پس زد و نق‌نق کرد: «من کره‌ی بادوم‌زمینی و مربا دوست ندارم.»
دالسی با تعجب نگاهش کرد. «از کِی تا حالا؟»
«از الان.» مثل تمام بچه‌ها لب ورچید و بُغ کرد. «مال بچه‌هاست.»
«این چه حرفیه؟ من و آلی هم داریم می‌خوریم. یعنی ما هم بچه‌ایم؟»
اِما گفت: «من پنیر می‌خوام.»
گفتم: «مگه تو سالاد تُن ماهی دوست نداشتی؟»
اِما بهم چشم‌غره رفت. «هر چی دلم بخواد، دوست دارم!»
دالسی دست‌هایش را گذاشت روی دست‌های من و اِما. «می‌شه لطفاً بهم بگین چه خبر شده دخترها؟»
بهش گفتم: «تقصیر سیسیه. به اِما کارهای زشت یاد می‌ده.»
اِما بهم دهن‌کجی کرد. «نه‌خیرم!»
سعی کردم آرام باشم؛ پرسیدم: «پس واسه چی این‌قدر باهات بدجنسی کرد؟»
اِما گفت: «نه‌خیر، نکرد! تو بدجنسی کردی!»
با نهایت حیرت، زل زدم به دخترخاله‌ام. «مگه من چی‌کار کردم؟»
اِما با بغض رو کرد به مامانش. «آلی بهم گفت احمق، بهم گفت نی‌نی‌کوچولو.»
به دالسی گفتم: «من نگفتم! من هیچ‌وقت از این حرف‌ها نمی‌زنم. سیسی بهش این چیزها رو گفته، نه من.»

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب عمیق و تاریک و خطرناک
نویسنده
مترجمنگار شجاعی
ناشر چاپیانتشارات پرتقال
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۱۸
زبانفارسی
شابک978-600-462-774-0
موضوع کتابکتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
۳۳۲۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب عمیق و تاریک و خطرناک

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب عمیق و تاریک و خطرناک

برای دریافت کتاب عمیق و تاریک و خطرناک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.