معرفی و دانلود کتاب صوتی و من دوستت دارم

عکس جلد کتاب صوتی و من دوستت دارم
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی و من دوستت دارم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی و من دوستت دارم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی و من دوستت دارم

کتاب صوتی و من دوستت دارم، رمانی کوتاه و پر احساس از نویسنده توانای سوئدی فردریک بکمن، در مورد مرگ و زندگی و انتخاب‌های انسان‌هاست؛ داستانی پر از تصویرپردازی بی‌نظیر درباره یافتن آنچه واقعا در زندگی مهم است. بکمن به شیوه خاص خودش کتاب را روایت می‌کند و انتخاب‌هایی که زندگی بر مسیر انسان قرار می‌دهد، می‌نویسد.

کتاب صوتی و من دوستت دارم (The deal of a lifetime) داستانی است درباره آنچه که در ازای نجات یک زندگی، باید قربانی کنیم. اگر نه آینده، که گذشته هم مهم باشد. اگر نه، تنها جایی که می‌رویم، بلکه ردپایی هم که بجا می‌گذاریم اهمیت داشته باشد، اگر مجبور باشیم همه دار و ندارمان را بگذاریم؛ خود را فدای چه‌ کسی خواهیم کرد؟

و من دوستت دارم، روایتی از زبان پدری به پسرش در شب کریسمس است. این روایت از طریق یک نامه شکل می‌گیرد. پدر که شخصیتی سرشناس است در طول سال‌‌ها به فردی خود محور و بی‌‌ملاحظه تبدیل شده است و هیچ‌گونه اهمیتی به کسانی که وی را دوست دارند نمی‌دهد.

اما نگرش وی به زندگی و اطرافیانش در ملاقات وی با دختری در آستانه مرگ تغییری اساسی می‌کند و سعی دارد زندگی خود را در مسیری نو بیاندازد. بکمن در این کتاب با طنزی خاص و سبک نگارش شگفت‌‌انگیزش روایت‌گر سرگشتگی‌‌های نه تنها شخصیت اصلی داستان است بلکه به نوعی سرگشتگی انسان معاصر را نیز توصیف کرده.

فردریک بَکمن (Fredrik Backman)، متولد استکهلم، نویسنده و وبلاگ نویس سوئدی است. پیشترها شهرت وی در سوئد به خاطر وبلاگ‌نویسی بود، ولی بعدها حین مقاله‌نویسی برای مجله‌ی «مترو» موفق به نگارش کتاب «مردی به‌نام اُوِه» شد که در همان سال بیش از 600 هزار نسخه از آن فروش رفت. مردی به‌نام اوه به بیش از 30 زبان زنده‌ی دنیا ترجمه شده، رتبه اول پرفروش‌های سوئد و نیویورک تایمز را از آن خود کرده و فیلمی برگرفته از آن با همین نام در سال 2016 در سینماهای جهان اکران شد. از دیگر آثار پرفروش بکمن می‌توان به «مادربزرگ سلام رساند و گفت متأسف است» و «بریت ماری اینجا بود» اشاره کرد.

در بخش آغازین کتاب صوتی و من دوستت دارم می‌شنویم:

زن دستش را از لای موهایم بیرون کشید. تا حدی خجالت‌زده می‌نمود.

«ما نباید چیزی را احساس کنیم. ولی من... همه‌اش که کار نیست. من هم یک... کارهایی می‌کنم. من بافتنی می‌بافم.»

بعد پلوور خاکستری‌اش را نشان داد. سعی کردم با تحسین سرم را تکان بدهم چون به نظرم او هم چنین انتظاری را داشت. او هم سرش را در هاله‌ای از دود تکان داد. عمیق‌ترین نفس عمرم را همان موقع کشیدم.

گفتم: «می‌دانم که آمده‌ای مرا ببری و من هم آماده مردنم.» جوری گفتم که انگار دارم دعا می‌کنم. او هم چیزی گفت که هراسم را باز بیشتر کرد: «به خاطر تو نیامده‌ام. هنوز وقتش نیست. فردا صبح می‌فهمی که سالم و تندرستی بعد از این هم عمر درازی می‌کنی و وقت خواهی داشت که به هرچی می‌خواهی برسی.»

لرزیدم. خودم را مثل یک بچه بغل زدم و نالیدم: «پس این‌جا چکار می‌کنی؟»

«کار.»

آرام گونه‌ام را نوازش کرد. بعد به انتهای سالن رفت و جلوی دری ایستاد و پوشه‌اش را باز کرد. آرام مداد سیاهی را درآورد و نامی را خط زد. بعد در اتاق دخترک را گشود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۵ دقیقه
بخش اول
۲۵ دقیقه
بخش دوم
۱۸ دقیقه
بخش سوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی و من دوستت دارم
نویسنده
مترجمالهام رعایی
گویندهامیرمحمد صمصامی
ناشر چاپینشر نون
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی و من دوستت دارم

من یوسف زاده
۱۴۰۰/۱۱/۳
شخصیت پردازی‌ها با جزئیات انجام شده
و کاملا با شنیدن توصیفات، تصویر شخصیت‌ها در ذهن مخاطب نقش میبنده، اما با این وجود تصویر پیرزن با جزئیات خیلی بیشتری آورده شده، (نوع پوشش، عادت‌ها، اخلاقیات...) برای مثال ما از نوع پوشش لباس کودک چیزی نمیشنویم... (پس نویسنده قسمتی از شخصیت پردازی دیگر شخصیت‌ها ک
رو به عهده مخاطب گذاشته) با اینکار مخاطب تصویری خودش از انسان خودخواه و پولدار و عوضی (مترجم از این کلمه برای توصیف استفاده کرده) دارد را در ذهن مجسم میکند، همین روند برای پسر و همسر او و مادر دختربچه هم پیش گرفته شده... واین بازگذاشتن تصورات برای خواننده، هنریست ک نویسنده ب خوبی بکار گرفته، برای ایجاد ارتباط بیشتر مخاطب با کتاب.
بنظر من شروع داستان با: «من یک کودک را کشته ام» جذابیت و گرایش به ادامه داستان را در مخاطب تحریک میکند (ودر انتها داستان مخاطب رو ب سمتی پیش میبره ک کاملا متفاوت با تصوراتیست ک در ابتدا برای او ایجاد شده) کتابی پر از احساسات با داستان پردازی قوی...
شکوفه عصاره
۱۴۰۰/۱۱/۵
کتاب صوتی جذابی بود با پایان فوق‌العاده اندوهناک و واقعاً از شنیدنش لذت بردم. قبلا کتاب «مردی به نام اوه» رو از فردریک بکمن خونده بودم و قلمش واقعا گیرا هست.
این کتاب جذاب، در واقع نامه‌ایه که پدری برای فرزندش نوشته و حرف‌هاییه که هرگز با پسرش نزده و پر از تصویرسازی‌هایی که حس و حال خوبی به مخاطب
می‌ده.
کتاب «و من دوستت دارم» داستان مرد مغرور، مشهور و سرمایه‌داریه که به خاطر ابتلا به سرطان در بیمارستان بستریه و ماجراش رو از طریق نامه به پسرش مینویسه‌... اتاق کناری اون یه دختر پنج ساله اس که به دلیل سرطان بستریه و روزای اخر عمرشو میگذرونه.
راوی دائماً مرگو اطراف خودش می‌بینه، از بچگی تا حالا که مرد میانسالی هست، در زمان مرگ تمام عزیزانش، زن پوشه به دست ژاکت خاکستری‌ای رو می‌بینه که فرشته مرگ هست و مرد تمام احساسش نسبت به این لحظات، نسبت به دخترک، عروسکش و حرف‌هایشان را در نامه توضیح می‌ده.
شکیلا عزیززاده
۱۴۰۰/۸/۲۶
محشر بود خیلی جالب بود ادمو غرقه خودش میکردبا جزئیاتی که داشت تصویر چیزهایی که گوینده محترم میخوند کامل میومد جلو چشمات و کتاب خیلی عالی و اموزنده‌ای بود و اینجاش برای من خیلی جالب بود که گفت غم خودش را به شکل ترس به ادمها نشون میده غم از دست دادن زمان و مهمترین نکته‌ای که داشت زمان بود که از تک تک ثانیه‌های زندگیمون به بهترین نحو استفاده کنیم و اونقدر غرق مادیات زندگی نشیم به اطرافیانمون اونجوری که شایسته هست مهربانی کنیم براشون وقت بزاریم تا وقتی که زن ژاکت خاکستری با پرونده‌ای که اسممون توش هست به سراغمون اومد از هیچ کاری که تو دنیا کردیم احساس پشیمونی نداشته باشیم ممنون از نویسنده گوینده و‌کتابراه❤️❤️❤️
بنت الفاطمه (س) ³¹³
۱۴۰۱/۲/۹
کتابی بسیار جذاب...
این نوع نوشته‌ها نیاز به قوه تخیل بسیار بالایی دارد که نویسنده به خوبی از پس نوشتن بر آمده بود و مشخص بود هم قلم گیرایی دارند و هم قوه تخیل بسیار بالایی....
داستان جوری پیش می‌رفت که غمناک بود
احساس افسردگی که در نقش اصلی وجود داشت به خوبی در خواننده نفوذ میکند
و این قوت
نقطه برای یک نویسنده است که با سبک نوشتنشان تمام احساسات شخصیت داستان را به خواننده منتقل کند،
چه احساس‌های خوب و شاد چه احساسات غمناک...
و مهمتر از همه نکات آموزنده‌ای بود که با وجود غم انگیز بودن داستان به خوبی در آن مشخص بود
و نکات آموزنده زیادی را به خواننده منتقل میکرد
و البته حرف‌های شخصیت به عنوان یک پدر
زیبا بود...
اتمام... پاینده باشید
MORTEZA JAFARI
۱۴۰۰/۱۱/۲۴
نقد کتاب: متاسفانه بر خلاف ظاهر و عنوان کتاب، کتاب فوق العاده مسمومی بود، سبک کتابش بسیار شبیه کتابهای صادق هدایت بود، کتاب از نظر بنده زیاد چیز خاصی برای ارائه به خواننده نداشت فقط چیزی که قلم نویسنده به خواننده منتقل می‌کرد غم و افسردگی بی معنایی بود، داستان کتاب هم که اصلا فرصتی برای خودنمایی و جذب خواننده نداشت کل کتاب توی چند دیقه تمام می‌شد توی این فرصت کوتاه هم تمام چیزی که نصیب خواننده میشد مسمویت فکری و ذهنی نقش اصلی داستان بود، البته بنده نکته‌ای که توی تمام نقد‌هایی که بیان میکنم اینه که ضعیف‌ترین کتاب هام نکته‌هایی برای یاد گرفتن دارن.
امیدوارم نویسنده در ابتدا به یک روانشناس مراجعه کنه و بعد از درمان خودش برگرده و قلم بدست بگیره.
موفق و پیروز باشید.
ژیلا شجاعی
۱۴۰۱/۱۰/۲
سلام خانم هاشمی عزیز، گروه شما واقعا عالیه چون در کتاب صوتی اول آدم صدای گوینده براش مهم هست و ارتباطی که با گوینده کتاب برقرار می‌شه که این واقعا عالی بود و دستمریزاد باید گفت بخاطر گویندگی عالی. اما در مورد خود کتاب اولا که من کتا‌های فردریک بکمن را خوانده‌ام و در مورد کتاب‌های ایشان بسیار باید و تآمل کرد چون بیشتر کتاب‌های ایشان با بیانی فلسفی نوشته شده است اما این کتاب خیلی غم انگیز بود پر از جملات منفی من زیاد نپسندیدم اما از زحماتی که برای گویندگی این کتاب و تهیه و پخش آن کشیده شده و همچنین از کتابراه که این کتاب صوتی را بطور رایگان در اختیار ما قرار داده است بسیار ممنونم 🌹🙏
ALI REZAEI
۱۴۰۰/۱۱/۲۵
هرچی بگم کم گفتم... واقعا دست مریزاد به این قلم گیرا و جذاب که احساسات خواننده رو از ته دل ادم میکشونه بیرون و جلوی چشمانش میاره
۱_ قلم ب شدت گیرا و عالی نویسنده
۲_ تجربه دار بودن نویسنده در این خط داستان‌ها
۳_ ترکیب دید ذهنی و عینی که فراورده فوق‌العاده‌ای رو تحویل داد
۴_ خط روایی داستان و
جذاب البته کوتاه بود که بنظرم یک نقطه قوت هست
۵_ صدای رسا و گرم گوینده که داستان رو شنیدنی تر میکرد
۶_ فرازو نشیب‌های حرفه‌ای در داستان
۷_ ارایه‌های خوبی که ما را به هنر نویسنده میرسونن
علی جمالی
۱۴۰۱/۴/۴
خط داستان بسیار جذابی داشت و هیچوقت خسته کننده نمی‌شد چون پس از هر اتفاق اتفاقی جذابتر در انتظار مخاطب بود و نحوه بیان راوی باعث افزایش این جذابیت می‌شد.
در واقع کل داستان نامه‌ای از یک پدر به فرزندش است که سعی دارد به او بفهماند جای اینکه همیشه به فکر ثروت و کار کردن باشد سعی کند از زندگی لذت تا
ببرد در آخرین لحظات عمرش حسرت زندگی را نخورد. در انتهای بخش سوم جمله قشنگی گفته شد: به ما انسان‌ها یاد ندادند که نگرانی و غم خودش را به شکل ترس نشان میدهد.
ma pa
۱۴۰۱/۱۱/۶
این دومین داستان و اولین داستان کوتاهی بود که از این نویسنده خوندم/شنیدم و به نظرم واقعا نویسنده‌ی حاذقی هستند. فهمیدن چیزی که میگن سخت نیست. حرفی که میزنن دلنشینه و باعث میشه که بخوای همه‌ی کتاب رو زودتر بخونی. ترجمه‌ی خوبی هم داشت و با اینکه با تغییر عنوان کتاب‌ها موافق نیستم (نام اصلی کتاب the a deal of lifetime هستش)؛ ولی حداقل بی ربط نبود. راوی هم به خوبی تونسته بود سرد بودن مرد و البته سردرگمی اون رو بیان کنه.
Belal Muhammadi
۱۴۰۰/۱۱/۸
آیا تا بە حال حس کردەاید کە قبلا این لحظات را تجربە کردەاید حتی اگر تداوم حستان تنها برای یک لحظه باشد.؟
با خواندن این کتاب یاد میگیرید بە هر آنچە توان اعتراف کردن بە آن را نداشتەاید تن در دهید
شاید شما نیز همچون من از فراموش شدن میراثتان می‌ترسید، البتە تا لحظەای کە میراث با ارزشتری بیابید که
میراثی حتی اگر شدە برای لحظه‌ای شما را در اذهان یاداور شود
من نامش را حس تعلق میگذارم که از دوست داشتن می‌آید.!
مصطفی شریفی
۱۳۹۸/۷/۱۰
امروز ۳ تا کتاب خوندم، ۱. بانوی پیشگو _ ۲_ پلیکان و ۳_ همین کتاب. اولی که شروعش افتضاح بود ولی بعدش بد نشد، دومی کلا داغون، یعنی داغون ها؛ اما این کتاب تمام ضعف دو تای قبلی رو پر کرد. واقعا عالی بود. داستانی کوتاه، اما پر از معنی و مفهوم درباره زندگی. واقعا عالی بود. دست بچه‌های ماه آوا و گویندش هم درد نکنه، آفرین به کار حرفه‌ای تون.
Zeinab Hoseini
۱۴۰۰/۸/۲۶
رمان غمناک و تلخ و در عین حال تامل برانگیز بود، اینکه ما باید از زمان و فرصتی که داریم به درستی استفاده کنیم، زندگی که به ما بخشیده شده تمام ثانیه‌های عمرما ارزشمنده، همیشه باید به یاد مرگ باشیم، مادیات اهمیت چندانی ندارند و چیزی که مهمه عشق، محبت، دوستی، عطوفت و سایر ارزش‌های اخلاقیه.. ممنونم از نویسنده و گوینده عزیز بابت رمان زیبا و آموزنده تون 🌹🌹
زهرا یاوری
۱۳۹۹/۱/۷
واقعا محشر بود. صدای آقای صمصامی عزیز با لحن گیرا و دل‌نشینشان و تبحر ایشان در خواندن یکی از نقات قوت این کتاب صوتی است. همچنین داستان هرچند کوتاه اما بسیار تاثیرگذار که در قالب یک نامه از پدری به پسرش که در حقش کوتاهی کرده بود و با موضوع زندگی، بیان شده است واقعا دوست‌داشتنی بود‌. از دست‌اندر کاران کتابراه و ماه‌آوا بسیار سپاس‌گزار هستم
Alireza Mahmoodi
۱۴۰۰/۱۱/۱۴
کتاب صوتی ومن دوستت دارم اثرفردریک بکمن، نامه‌ی پدر به پسرش در لحظه‌های آخر عمرش داستان جالبی است با صدای عالی واجرای خیلی خوب گوینده رمانی بی‌نظیر و الهام بخش فقط می‌بایست با دقت گوش کرد خیلی تأمل برانگیز و تأثیر گذار که تا مدتی ذهنم را درگیر کرده بود و انتهای داستان واقعا ناراحت کننده بود و بغض گلویم را گرفت ازدست اندکاران ماه آوا و کتابراه کمال تشکر دارم
Zohre R
۱۳۹۸/۵/۱۵
قسمتی از داستان قابل تأمل بود: این شهر تنها جائیست که انگار زاویه باد از پائین به بالا می‌وزد. اینجا جائیست که اگر چتر را سرو ته بگیری بیشتر به کار می‌آید.... . . . این رمان مثل تلنگری بود برای یاد آوری جوهره‌ی عشق که گاهی در گیرو دار زندگی‌های ماشینی به فراموشی سپرده میشه. بد نبود اما "مردی به نام اوه" چیز دیگه‌ای بود.
مشاهده همه نظرات ۳۰۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی و من دوستت دارم

برای دریافت کتاب صوتی و من دوستت دارم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.