معرفی و دانلود کتاب صوتی و من دوستت دارم

عکس جلد کتاب صوتی و من دوستت دارم
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی و من دوستت دارم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی و من دوستت دارم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی و من دوستت دارم

کتاب صوتی و من دوستت دارم، رمانی کوتاه و پر احساس از نویسنده توانای سوئدی فردریک بکمن، در مورد مرگ و زندگی و انتخاب‌های انسان‌هاست؛ داستانی پر از تصویرپردازی بی‌نظیر درباره یافتن آنچه واقعا در زندگی مهم است. بکمن به شیوه خاص خودش کتاب را روایت می‌کند و انتخاب‌هایی که زندگی بر مسیر انسان قرار می‌دهد، می‌نویسد.

کتاب صوتی و من دوستت دارم (The deal of a lifetime) داستانی است درباره آنچه که در ازای نجات یک زندگی، باید قربانی کنیم. اگر نه آینده، که گذشته هم مهم باشد. اگر نه، تنها جایی که می‌رویم، بلکه ردپایی هم که بجا می‌گذاریم اهمیت داشته باشد، اگر مجبور باشیم همه دار و ندارمان را بگذاریم؛ خود را فدای چه‌ کسی خواهیم کرد؟

و من دوستت دارم، روایتی از زبان پدری به پسرش در شب کریسمس است. این روایت از طریق یک نامه شکل می‌گیرد. پدر که شخصیتی سرشناس است در طول سال‌‌ها به فردی خود محور و بی‌‌ملاحظه تبدیل شده است و هیچ‌گونه اهمیتی به کسانی که وی را دوست دارند نمی‌دهد.

اما نگرش وی به زندگی و اطرافیانش در ملاقات وی با دختری در آستانه مرگ تغییری اساسی می‌کند و سعی دارد زندگی خود را در مسیری نو بیاندازد. بکمن در این کتاب با طنزی خاص و سبک نگارش شگفت‌‌انگیزش روایت‌گر سرگشتگی‌‌های نه تنها شخصیت اصلی داستان است بلکه به نوعی سرگشتگی انسان معاصر را نیز توصیف کرده.

فردریک بَکمن (Fredrik Backman)، متولد استکهلم، نویسنده و وبلاگ نویس سوئدی است. پیشترها شهرت وی در سوئد به خاطر وبلاگ‌نویسی بود، ولی بعدها حین مقاله‌نویسی برای مجله‌ی «مترو» موفق به نگارش کتاب «مردی به‌نام اُوِه» شد که در همان سال بیش از 600 هزار نسخه از آن فروش رفت. مردی به‌نام اوه به بیش از 30 زبان زنده‌ی دنیا ترجمه شده، رتبه اول پرفروش‌های سوئد و نیویورک تایمز را از آن خود کرده و فیلمی برگرفته از آن با همین نام در سال 2016 در سینماهای جهان اکران شد. از دیگر آثار پرفروش بکمن می‌توان به «مادربزرگ سلام رساند و گفت متأسف است» و «بریت ماری اینجا بود» اشاره کرد.

در بخش آغازین کتاب صوتی و من دوستت دارم می‌شنویم:

زن دستش را از لای موهایم بیرون کشید. تا حدی خجالت‌زده می‌نمود.

«ما نباید چیزی را احساس کنیم. ولی من... همه‌اش که کار نیست. من هم یک... کارهایی می‌کنم. من بافتنی می‌بافم.»

بعد پلوور خاکستری‌اش را نشان داد. سعی کردم با تحسین سرم را تکان بدهم چون به نظرم او هم چنین انتظاری را داشت. او هم سرش را در هاله‌ای از دود تکان داد. عمیق‌ترین نفس عمرم را همان موقع کشیدم.

گفتم: «می‌دانم که آمده‌ای مرا ببری و من هم آماده مردنم.» جوری گفتم که انگار دارم دعا می‌کنم. او هم چیزی گفت که هراسم را باز بیشتر کرد: «به خاطر تو نیامده‌ام. هنوز وقتش نیست. فردا صبح می‌فهمی که سالم و تندرستی بعد از این هم عمر درازی می‌کنی و وقت خواهی داشت که به هرچی می‌خواهی برسی.»

لرزیدم. خودم را مثل یک بچه بغل زدم و نالیدم: «پس این‌جا چکار می‌کنی؟»

«کار.»

آرام گونه‌ام را نوازش کرد. بعد به انتهای سالن رفت و جلوی دری ایستاد و پوشه‌اش را باز کرد. آرام مداد سیاهی را درآورد و نامی را خط زد. بعد در اتاق دخترک را گشود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۲۵ دقیقه
بخش اول
۲۵ دقیقه
بخش دوم
۱۸ دقیقه
بخش سوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی و من دوستت دارم
نویسنده
مترجمالهام رعایی
گویندهامیرمحمد صمصامی
ناشر چاپینشر نون
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۱۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی و من دوستت دارم

زهرا یاوری
۱۳۹۹/۱/۷
واقعا محشر بود. صدای آقای صمصامی عزیز با لحن گیرا و دل‌نشینشان و تبحر ایشان در خواندن یکی از نقات قوت این کتاب صوتی است. همچنین داستان هرچند کوتاه اما بسیار تاثیرگذار که در قالب یک نامه از پدری به پسرش که در حقش کوتاهی کرده بود و با موضوع زندگی، بیان شده است واقعا دوست‌داشتنی بود‌. از دست‌اندر کاران کتابراه و ماه‌آوا بسیار سپاس‌گزار هستم
مصطفی شریفی
۱۳۹۸/۷/۱۰
امروز ۳ تا کتاب خوندم، ۱. بانوی پیشگو _ ۲_ پلیکان و ۳_ همین کتاب. اولی که شروعش افتضاح بود ولی بعدش بد نشد، دومی کلا داغون، یعنی داغون ها؛ اما این کتاب تمام ضعف دو تای قبلی رو پر کرد. واقعا عالی بود. داستانی کوتاه، اما پر از معنی و مفهوم درباره زندگی. واقعا عالی بود. دست بچه‌های ماه آوا و گویندش هم درد نکنه، آفرین به کار حرفه‌ای تون.
Zohre R
۱۳۹۸/۵/۱۵
قسمتی از داستان قابل تأمل بود: این شهر تنها جائیست که انگار زاویه باد از پائین به بالا می‌وزد. اینجا جائیست که اگر چتر را سرو ته بگیری بیشتر به کار می‌آید.... . . . این رمان مثل تلنگری بود برای یاد آوری جوهره‌ی عشق که گاهی در گیرو دار زندگی‌های ماشینی به فراموشی سپرده میشه. بد نبود اما "مردی به نام اوه" چیز دیگه‌ای بود.
Dream Land
۱۳۹۹/۱۱/۲۴
از تک تک عزیزانی که برای تهیه نسخه صوتی این کتاب عالی زحمت کشیدن تشکر میکنم یه کتاب عالی پر از احساسات که باصدای دلنشین بهترین راوی.. خیلی راضی هستم از خریدم هر شخصی که این در خرید این کتاب شک داره توصیه میکنم حتما بخره وزود گوش بده مستقیم کلمات وارد قلب و روحت میشن.. عالی تر از عالی..
Monir Naghikhani
۱۳۹۹/۹/۱۴
جالب بود، درمورد مرگ وبیماری وزندگی وخلاصه همه چیزهای بد وخوب وبیشتر بد زندگی، برایم دردناک بود چون دوست ندارم بچه هارو بیمار ببینم، دلم میخواد اونها همیشه لبخند رو لباشون باشه، ولی خب متأسفانه اینهم جبر زندگیهتشکر میکنم از گوینده محترم
مهدیه مطهری
۱۳۹۹/۱/۱۱
کتاب‌های بکمن منو وادار به فکر کردن راجب مسائلی میکنه که روحم تشنه‌ی دونستن راجب اوناست و سوالاتی رو برام ایجاد میکنه که شاید تا بحال بهشون فکر نکرده بودم... خوشحالم که با این نویسنده آشنا شدم...
yoga yogl
۱۳۹۷/۸/۱۶
طرح موضوعات بی‌اختیاری انسان در قبال هستی، بیماری، زندگی، مرگ، شهرت، پول، مقام، خوشبختی و... بسیار بسیار عمیق، متفکرانه و عبرت آموز بود.
delaram naderi
۱۳۹۷/۱۱/۳۰
من قلم بکمن رو دوست دارم هر چند سبک اینکار تا حدی با کارهای دیگش متفاوت بود. ولی لذت بردم. و روایت هم خوب بود.
مشاهده همه نظرات ۱۳۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی و من دوستت دارم

برای دریافت کتاب صوتی و من دوستت دارم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.