معرفی و دانلود کتاب هنر زندگی

عکس جلد کتاب هنر زندگی
قیمت:
۲۵۹۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب هنر زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب هنر زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هنر زندگی

کتاب هنر زندگی اثری از باب پراکتور و ساندرا گالاگر به شما می‌آموزد چگونه با نوآموزی، باورهای کاذب را از ذهن خود دور کنید و چگونه می‌توانید در زندگی قدمی به جلو بردارید.

کتاب هنر زندگی (The Art of Living) گنجینه‌ای از فراست و درایت را به شما عرضه می‌کند. با خواندن این کتاب یکی از مریدان باب پراکتور می‌شوید. وی ایده‌ها و نظرات خود را ساده و همه فهم بیان می‌کند و در این کتاب توضیح می‌دهد که چگونه از ذهن خلاق خود استفاده کنیم.

تا جایی که می‌دانیم، باب پراکتور (Bob Proctor) تنها کسی است که بیش از نیم قرن همه روزه درباره رشد شخصی مطالعه کرده است. آثار او ارزشمندترین اطلاعات را به انسان مخابره می‌کند چگونه از مسیری که در آن هستید بیرون بیایید تا بتوانید به شادی، سلامتی و ثروتی سرشار برسید. او در سرتاسر دنیا اقداماتی بسیار قابل توجه انجام داده و به میلیون‌ها انسان و شمار کثیری از سازمان‌ها کمک کرده است تا به بزرگ‌ترین هدف‌های خود برسند.

باب پراکتور استاد معروف موفقیت فردی و مالی است که در سراسر جهان شناخته شده است. او که بیش از 50 سال است به تدریس روش‌های موفقیت به مردم می‌پردازد، امروز او یکی از ثروتمند‌ترین و مشهورترین سخنرانان و نویسندگان جهان است.

باب تنها معلم زنده‌ای است که می‌توان او را از تبار بزرگانی همچون اندرو کارنگی، ناپلئون هیل و ارل نایتینگل به شمار آورد. بر روی این سیاره خاکی کسی شبیه این مرد زندگی نمی‌کند. کسی به اندازه او تعلیمات متحول‌ کننده زندگی ارائه نداده است. او تنها تعلیم نمی‌دهد، بلکه با این تعالیم زندگی می‌کند. باب اوایل دوران هشتاد سالگی خود را می‌گذراند و بیش از هر کسی که می‌شناسیم، انرژی و اشتیاق برای زندگی دارد. رفتارش به‌ گونه‌ای است که گویی به‌ تازگی مأموریت زندگی خود را آغاز کرده است. او بیش از پنجاه سال است که به مردمانی بی‌شمار کمک می‌کند تا هنر زندگی را بدون محدودیت فرا گیرند.

شگفت‌انگیزترین جنبه باب پراکتور و تعالیم او این است که از صلاحیتی هشیارانه بهره دارد. به عبارت دیگر، او کارش را عالی انجام می‌دهد و به‌ خوبی می‌داند که چرا در کارش عالی است. او تعالیمش را به شکلی با مردم در میان می‌گذارد که آن‌ها بی‌درنگ می‌توانند از آن بهره ببرند. باب پراکتور به‌مدت نُه‌ سال‌ونیم دست به مطالعاتی جدی زد، با مرشدان و معلمانی بزرگ کار کرد و کتاب‌های زیادی خواند تا بداند چگونه و چرا زندگی‌اش تغییر کرد. وقتی به واقعیت آنچه رخ داده بود پی برد، تنها کاری که می‌خواست بکند این بود که یافته‌هایش را با دیگران در میان بگذارد. او حیرت‌زده متوجه شد که تقریباً همه انسان‌های بسیار موفق نمی‌دانند که چرا موفق هستند. آن‌ها خودشان یا رؤسایشان را با این نتیجه‌گیری راضی می‌کنند که علت موفقیت‌شان هوش و استعداد زیاد، معلمان واجد شرایط و تحصیلات خوب بوده است. اما می‌بینیم بسیاری از اشخاص هوشمند با تحصیلات عالی و معلمان در خور توجه وجود دارند که موفق نیستند. وقتی کسی در تلاش و کوشش خود موفق می‌شود و علت موفقیتش را نمی‌داند، چیزی در او هست که نمی‌تواند آن را به دیگران اطلاع دهد. پراکتور نه‌ تنها موفق است، بلکه علت موفقیت خود را می‌داند. از این‌رو، از اطلاعات فراوان بهره دارد و می‌تواند آن‌ها را به دیگران انتقال دهد.

باب پراکتور به‌ راستی معتقد است که ما اشرف مخلوقات خداوند هستیم، که از ذهنی بی‌نظیر بهره داریم و تنها چیزی که نداریم همان است که کینگ سولومون خردمند مصرانه پرورش آن را به ما توصیه می‌کند، و آن درک و فهم است. ما باید بدانیم چه کسی هستیم، چرا کاری را که به آن مشغولیم انجام می‌دهیم و اگر از نتیجه کارمان راضی نیستم چگونه آن را تغییر دهیم. پراکتور استاد آموزش‌دادن این مطلب است.

در بخشی از کتاب هنر زندگی می‌خوانیم:

ری در خلال اولین مکالمه‌مان موضوعی حیاتی را با من در میان گذاشت. او گفت: «برای موفق‌ شدن تنها به یک ویژگی احتیاج داری. باید نظم و انضباط داشته باشی.»

من علاقه‌ای به نظم و انضباط نداشتم. معنایش را درک نمی‌کردم. من در نیروی دریایی کانادا کار کرده بودم که شبیه روزگاری بود که به مدرسه می‌رفتم و کاری را که به من می‌گفتند انجام نمی‌دادم، با این تفاوت که در نیروی دریایی اگر کاری را که به شما می‌گفتند انجام نمی‌دادید به‌ شدت به دردسر می‌افتادید، چون برای کارتان حقوق می‌گرفتید. در سالروز تولد بیست‌ویک سالگی‌ام مرا به زندان انداختند و در تمام‌ طول روز برایم کلاس گذاشتند.

راستی، کاری که با ما می‌کردند جنون‌آمیز بود. اما من می‌دانستم مقررات از چه قرار است. با این حال در دل می‌گفتم: لعنت بر شما. من مطابق مقررات شما رفتار نمی‌کنم: می‌دانید، به نظر من دولت باید همه جوان‌ها را شش ماه یا یک سال برای خدمت اجباری به نیروی زمینی یا دریایی ببرد تا به رشد سریع آن‌ها کمک کند. در خدمت سربازی ذهن شما را می‌سازند.

خوب، ذهن مرا ساختند اما به من این احساس را دادند که تأدیب و نظم و انضباط معادل مجازات است. اگر کاری را که به من می‌گفتند نمی‌کردم، مجبورم می‌کردند تفنگ بر دوش در محوطه کلاغ‌پَر بروم. تفنگی که آن را روی سرم می‌گذاشتند و کلاغ‌پَر می‌کردم، چهارکیلو و نیم وزن داشت. اما قراردادن یک تفنگ چهار کیلوونیمی حتی برای چند دقیقه، به شما این احساس را می‌دهد که وزنه‌ای مطابق چهارصدوپنجاه کیلو را روی سرتان گذاشته‌اید. و به‌راستی هم که همین‌طور است.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
کلاس اول: هر چه باشد می‌توانید آن را به دست آورید
کلاس دوم: دقیقاً همان کاری را بکنید که به شما می‌گویم
کلاس سوم: تنها به یک ویژگی احتیاج دارید
کلاس چهارم: اگر نمی‌توانید همه آن‌ها را تمیز کنید هیچ‌ کدام‌شان را تمیز نکنید
کلاس پنجم: مشکل جایی است که شما هستید
کلاس ششم: پول نوعی میکروسکوپ است
کلاس هفتم: شما جمع کل اندیشه‌های خود هستید
کلاس هشتم: شما پیشاپیش آن را به دست آورده‌اید
کلاس نهم: الگوی موجود کهنه شده است
کلاس دهم: قدرتمندترین نیروی ما
کلاس یازدهم: از کجا بفهمید راه را اشتباه می‌روید
کلاس دوازدهم: تنها محدودیت قدرت
کلاس سیزدهم: پایکوبی کنید تا باران ببارد
کلاس چهاردهم: تنها منبع عرضه
کلاس پانزدهم: ترسیم جادویی
کلاس شانزدهم: تنها چیزی که می‌توانید کنترل کنید
کلاس هفدهم: رؤیاهای خود را تحقق‌یافته بپندارید
کلاس هیجدهم: مجبور نیستید همه کارها را خودتان بکنید
کلاس نوزدهم: حرکت کنید
کلاس بیستم: از سطح بالا کار کنید و به سطح پایین برسید
کلاس بیست‌ویکم: مسئله بر سر پول نیست
کلاس بیست‌ودوم: قدر مواهب خود را بدانید
کلاس بیست‌وسوم: زمان تلاش فرا رسیده است

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب هنر زندگی
نویسنده،
مترجممهدی قراچه داغی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۵۹
زبانفارسی
شابک978-964-236-897-6
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۹۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب هنر زندگی

زهرا محمدی
۱۴۰۰/۸/۲۹
بنظر می‌رسد باب پراکتور بیش از آنکه راهکاری ارائه دهد به تعریف خاطرات زندگی خود می‌پردازد که البته می‌تواند کمی سودمند باشد.
raha rahan
۱۳۹۷/۱۲/۹
کوتاه و واضح و خیلی تاثیر گذار بود
محمد امین لاکتراشی
۱۴۰۰/۱۲/۱۸
کتاب عالی بود و جامعی بود
Mahan Zarif
۱۳۹۹/۱/۹
نویسنده انسان بزرگیست
سارا فروزانی
۱۴۰۰/۹/۹
اگر تا کنون هیچ کتابی را در خصوص موفقیت و شناحت توانمندیهای خود نخواند ه اید همین یک کتاب را با دفت بارها و بارها بخوانید. ب تعداد یک کتابخانه 5هزار جلدی کاربرد داشته و تمام نکات آن عملی است. امیدوارم خوانندگان محترم به عمق نوشته و کفته‌های آقای پراکتر پی ببرند. با سپاس از کتابراه که اینگونه کتابهای پربار را در اختیار عموم قرار میدهد. با سپاس فروزانی
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب هنر زندگی

برای دریافت کتاب هنر زندگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.