معرفی و دانلود کتاب سنگ، کاغذ، قیچی

عکس جلد کتاب سنگ، کاغذ، قیچی
قیمت:
۲۹۰۰۰ تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب سنگ، کاغذ، قیچی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سنگ، کاغذ، قیچی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سنگ، کاغذ، قیچی

کتاب سنگ، کاغذ، قیچی داستانی رازآلود و هیجان‌انگیز به قلم آلیس فینی است. این کتاب قصه‌ی زوجی جوان است که زندگی عاطفی‌شان با مشکلاتی روبه‌شده و برای رفع مشکلات آن می‌خواهند به دریاچه‌ی بلک‌واتر سفر کنند؛ اما ماجرا بسیار پیچیده‌تر از آن است که می‌پندارند... گفتنی‌ست اثر حاضر در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفته و همچنین از پرفروش‌ترین آثار ساندی‌تایمز نیز بوده است.

درباره کتاب سنگ، کاغذ، قیچی

گاه تمام سرمایه‌گذاری عاطفی‌ات را بر روی یک آدم قرار می‌دهی و زمانی که او می‌‌رود یا دیگر مانند سابق نیست، تو خالی خالی می‌شوی. گویی در یک قمار بزرگ همه‌ی سرمایه‌ات را باخته باشی. این همان احساسی بود که این اواخر آدام و کاملیا، هر دو در حال تجربه‌ی آن بودند. اما اشتباه نکنید. رمان سنگ، کاغذ قیچی (Rock Paper Scissors) کتابی عاشقانه نیست! آلیس فینی (Alice Feeney)، نویسنده‌ی پرفروش نیویورک‌تایمز، در اثر حاضر که چهارمین رمان اوست، داستانی رازآلود را برایتان روایت می‌کند که هرچقدر هم تلاش کنید نمی‌توانید پایان آن را حدس بزنید. داستان زوجی جوان که رابطه‌شان به بن‌بست خورده و تصمیم گرفته‌اند از دل ویرانی، چیزی تازه بسازند. به همین دلیل هم هست که به اسکاتلند می‌روند تا با فاصله گرفتن از شلوغی‌های شهر لندن مشکلاتشان را حل‌وفصل کنند. اما به سیاقِ همه‌ی رمان‌های معمایی، هیچ‌چیز آنطور که انتظار دارند، پیش نمی‌رود...

«کاملیا هنوز همان زنی‌ست که ده سال پیش به او دل باختم؟» «آیا آدام متوجه تارهای خاکستری میان موهای بور بلندم می‌شود؟» «تکلیف آن همه عشق که حالا با مجموعه‌ای از خاطرات بد همراه شده چیست؟» این‌ها گوشه‌ای از سوالاتی بود که قبل از رسیدن به هتل ذهن آن‌ها را درگیر کرده بود. شاید مسافرت آخر هفته همه‌ی چیزی بود که آدام و کاملیا به آن نیاز داشتند و شاید هم تنها چیزی بود که برای فرو ریختن رابطه‌ی نه‌چندان استوار آن‌ها لازم بود!

به هر روی، آدام و کاملیا به مقصد که هتلی در کنار دریاچه‌ی بلک‌واتر بود، رسیدند و با چیزهایی مواجه شدند که هیچ انتظار آن‌ها را نداشتند. گویی ماجرا بیش از یک رابطه‌ی به‌بن‌بست‌رسیده بود و کسی آن دو را زیر نظر داشت؛ کسی که نمی‌خواست آن‌ها خوشبخت باشند. آلیس فینی که با رمان پیشین خود موفقیت‌های فراوانی به دست آورده، این بار نیز اثری را پیش روی ما قرار می‌دهد که پیش از اتمام داستان، نمی‌توان آن را کنار گذاشت. هنگامی که مشغول مطالعه‌ی سنگ، کاغذ، قیچی هستید، هیچ عجیب نیست اگر در عالم خیال خود را پشت در اتاق هتل آدام و کاملیا بیابید!‌ جایی که به انتظار نشسته‌اید تا ببینید آن‌ها چگونه با دردسرهایی که بر سرشان ریخته مواجه می‌شوند. شما هم همراه با شخصیت‌های رمان سروصداهای عجیبی از سرداب کلیسا می‌شنوید و احتمالاً خود را مشغول جویدن ناخن‌هایتان می‌یابید.

آلیس فینی نامی آشنا برای طرفداران رمان‌های جنایی و معمایی است. رمان دیگرش با عنوان «من گاهی دروغ می‌گویم» که در سال 2017 منتشر شده بود، نیز افتخارات متعددی را از آن نویسنده‌اش کرد و همان سال هم در فهرست پرفروش‌‍‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفت. حالا این نویسنده‌ی برجسته با کتاب سنگ‌، کاغذ، قیچی بازگشته تا لذت ادبی درخشان و هیجانی وصف‌ناپذیر را برای طرفدارانش رقم بزند. کتاب نام‌برده محصول سال 2021 است که تاکنون به زبان‌های متعددی ترجمه شده و چندین جایزه ادبی هم دریافت کرده که فهرست این افتخارات و جوایز را در ادامه مطالعه خواهید کرد. رمان سنگ، کاغذ، قیچی با استقبال گسترده‌ی صاحب‌نظران و منتقدان روبه‌رو شده و برخی آن را یادآور فیلم درخشش کوبریک می‌دانند.

سریال اقتباس‌شده از کتاب سنگ، کاغذ، قیچی

نتفلیکس در حال ساخت سریالی بر اساس رمان پرافتخار آلیس فینی است. تا این‌ لحظه، اطلاعات بیشتری از این سریال در دسترس نیست.

جوایز و افتخارات کتاب سنگ، کاغذ، قیچی

- از پرفروش‌های نیویورک‌تایمز
- در فهرست کتاب‌های پرفروش ساندی‌تایمز
- در فهرست پرفروش‌های بین‌المللی
- نامزد جایزه‌ی گودریدز (داستان و رمان جنایی و معمایی)
- نامزد جایزه‌ی ITW در سال 2022
- در فهرست 10 کتاب جنایی - معمایی برتر Publishers Weekly در پاییز 2021
- موردانتظارترین کتاب جنایی CrimeReads در تابستان سال 2021
- کتاب برگزیده‌ی ماه Club Selection

نکوداشت‌های کتاب سنگ، کاغذ، قیچی

- عاشقش شدم! (سارا پینبرو)
- من را از صحنه‌ی ابتدایی جذب کرد. (فیلیپا ایست)
- تیزبینانه، ماهرانه و مملو از غافلگیری. (الیزابت فلین)
- یک تریلر فوق‌العاده و بسیار سرگرم‌کننده. (کاترین ریان هاید)

کتاب سنگ، کاغذ، قیچی مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به رمان‌های جنایی و معمایی شیفته‌ی کتاب سنگ، کاغذ، قیچی خواهند شد.

با آلیس فینی بیشتر آشنا شویم

آلیس فینی نویسنده و روزنامه‌نگار پیشین شبکه BBC است که پانزده سال به عنوان خبرنگار، سردبیر خبر، تهیه‌کننده برنامه‌های هنری و سرگرم‌کننده کار کرده است. او از سن 30 سالگی و در لابه‌لای فعالیت‌های روزانه‌اش شروع به نوشتن رمان کرد و هم اکنون یکی از نویسندگان پرفروش نیویورک‌تایمز به شمار می‌رود که آثارش به بیست زبان دنیا ترجمه شده است. از دیگر کتاب‌های او می‌توان به رمان من گاهی دروغ می‌گویم اشاره کرد.

در بخشی از کتاب سنگ، کاغذ، قیچی می‌خوانیم

قرار بود بعد از مراسم افتتاحیه با هم باشیم، اما روز بعد، هنری از تو خواست در چند مراسم دیگر هم همراهی‌اش کنی. می‌فهمم نمی‌توانستی نه بگویی، اما دلم می‌خواست به او جواب مثبت نمی‌دادی. درک می‌کنم همیشه طرف‌دار پروپاقرصش بوده‌ای و می‌فهمم چقدر سپاسگزاری که اجازه داده کارهایش را اقتباس کنی. می‌دانم برای حرفه‌ات چقدر اهمیت دارد، اما مگر من بهایش را نپرداخته‌ام؟ تنهایی پرسه زدن در یک شهر، وقتی تو دست آن نویسنده را به‌جای دست من در دست گرفته‌ای، تصورم از یک سالگرد ازدواج خوب نبود.

مدتی است انگار خودت نیستی. می‌دانم عزادار اکتبری، می‌دانم او فراتر از یک همکار بود و از بین رفتن آرزوی دیدن فیلمت حتماً ناراحت‌کننده است، اما باز هم انگار موضوع دیگری در میان است. چیزی که به من نمی‌گویی. آدم‌هایی در زندگی ما حضور دارند، کسانی که سال‌ها باقی می‌مانند، و تعدادی هم مثل جهانگردها از زندگی‌مان عبور می‌کنند. گاهی گفتن تفاوتش سخت است. ما نمی‌توانیم و نباید به هر کسی که ملاقات می‌کنیم بچسبیم و من جهانگردان زیادی در زندگی‌ام دیده‌ام، کسانی که باید فاصله‌ام را با آن‌ها حفظ می‌کردم. اگر نگذاری کسی زیادی نزدیک شود، آسیب نمی‌بینی.

امروز را تنها گذراندم و بخش‌هایی از نیویورک را دیدم که ندیده بودم و در همان حال تو به‌همراه هنری وینتر در شهر می‌گشتی. شاید آن نویسندۀ مُسن یا معدود دفعاتی که در کنارش بودی برایت جالب باشد، اما در زندگی واقعی، او یک آدم منزوی است، زیادی مشروب می‌نوشد و راضی کردنش خیلی سخت است. نمی‌توانم این چیزها را به تو بگویم، چون نباید بدانم. من هم مثل تو تمام رمان‌هایش را خوانده‌ام. آخرین رمانش، در بهترین حالت، خیلی معمولی بود، اما تو همچنان طوری رفتار می‌کنی که انگار یارو صورت تناسخ‌یافتۀ شکسپیر است.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سنگ، کاغذ، قیچی
نویسنده
مترجمسحر قدیمی
ناشر چاپینشر نون
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۹۶
زبانفارسی
شابک978-622-7566-57-4
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۹۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سنگ، کاغذ، قیچی

M R
۱۴۰۱/۵/۲۵
کتاب خوبی بود و داستان قشنگی داشت. شاید در مقایسه با داستانهای معمایی و حتی جنایی سطح خیلی بالایی نداشته باشه و توقع کتابخوانهای حرفه‌ای رو برآورده نکنه اما اول ریتم داستان و ترتیب وقایع و دوم شیوه روایت داستان از زبان قهرمانان داستان متفاوت و بسیار جذاب هست. مورد بعدی که به زیبایی و تاثیرگذاری کمک داستان بسیار کرده جملات و عبارات بسیار با معنی و تامل برانگیزیه که از زبان قهرمانان داستان گفته میشه و خواننده رو عمیقا به فکرفرو میبره. مثلا "بزرگ‌ترین مشکل آدم‌های این زمانه همین است: قدر چیزهایی را که دارند نمی‌دانند، مدام بیشتر می‌خواهند. نمی‌خواهند برایش کار کنند. نمی‌خواهند آن را کسب کنند. وقتی چیزی را که می‌خواهند به دست می‌آورند، مثل بچه‌های لوس نق می‌زنند و می‌نالند. خیلی از آدم‌ها فکر می‌کنند دنیا چیزی به آن‌ها بدهکار است و بقیه را مقصر انتخاب‌های نادرستشان در زندگی قلمداد می‌کنند. همه هم فکر می‌کنند اگر اوضاع مطابق نقشه‌هایشان پیش نرفت، می‌توانند فرار کنند"
شقایق پیمانی
۱۴۰۱/۴/۲۷
در شروع کتاب احساس میکردم با یک حس بدی طرف شدم و لحن نویسنده یکجورهایی برام سرشار از انرژی منفی بود. تعریف این کتاب رو زیاد شنیده بودم برای همین ادامش دادم... حدود ۱۰۰ صفحه‌ی انتهایی به معنای واقعی کلمه، شوکه شدم!!
اگر لفظ "فوق العاده" رو برای این اثر به کار ببرم اغراق کردم، ولی خالی از لطف نیست
که بگم این نویسنده واقعا متفاوت و دور از انتظار داستان رو پیش برده... به نحوی که حسِ گرفته شده از این کتاب، ماجرا، شخصیت‌ها و هرچیز دیگه‌ای رو به یکباره، دگرگون میکنه. با اینکه از موضوع خیانت و این قبیل بیزارم، ولی این رمان رو دوست داشتم
شاید حتی یکبار دیگه هم بخونمش! ممنونم کتابراه💜☘️
پریا عسگری خوش شعار
۱۴۰۱/۵/۲۶
کتاب خوب و قشنگی بود. نویسنده قلم خوب و قوی‌ای داشت اما تو صد صفحه آخر به طور کامل شوکه میشید و به هر چیزی که تا الآن خوندین و تصور میکردین شک میکنید! شخصیت‌هایی که تصور میکردین کاملا جا به جا میشن.
مجبور میشین برگردین عقب و نامه هارو با دید بازتر و با تصور شخصیت درست بخونید.
جزئیات براتون جذاب
میشن و خیلی چیز‌های دیگه که فقط با خوندنش متوجهشون میشید.
اما نباید از نگاه نویسنده به ازدواج و نتیجه گیری‌ها چشم پوشی کرد.
به نظرم هرکسی که قصد ازدواج داره باید این کتابو بخونه و یک سری از واقعیت هارو بفهمه.
Hestia ***
۱۴۰۱/۴/۲۷
هرچند از واژه عاااالی بود برای اظهار نظر در مورد کتابها پرهیز میکنم چون در واقع مخاطب احتمالی و بعدی کتاب، سردرگم میشه.
اما داستان پر از اسرار این کتاب، شخصیت پردازی، انسجام متن، ترجمه‌ی روان و شیوای خانم سحر قدیمی، شما رو با یه کتاب عالی، مواجه میکنه و هر لحظه و در هر فصل با یه غافلگیری جدید، شوکه میشین و همه چیز غیر قابل پیش بینی هست (برای من که، اینطور بود).
سارا سوری
۱۴۰۱/۶/۱۴
خیلی داستان گیرا و مهیجی بود. لحظه‌های دلهره آور و ترسناک کم نداشت. تا بخش آخر داستان سوالات زیادی رو در ذهن خواننده ایجاد می‌کرد و مخاطب رو وادار می‌کرد که تا انتهای داستان با شخصیت‌ها همراه باشه. از بخش بندی کتاب به شدت خوشم اومد به خصوص اواخر کتاب حسابی سورپرایز شدم. در مجموع چون خواننده‌ی پر و پا قرص داستانهای مهیج و جنایی‌ام از خوندن این کتاب خیلی لذت بردم
S S
۱۴۰۱/۵/۲۲
اینهمه تعریف عالی و فوق العاده عجیبه، برای کسی که چندتا کتاب خوب خونده باشه این در بهترین حالت معمولی بود، بعد از تمام شدن کتاب مطمئن بودم روایت داستان از اول اشتباه داشته تا مثلا مرموزتر بشه، برگشتم و در همون یکی دو بخش اول کتاب اشکالاتی که قضیه رو پیچیده کرده بود مشخص بود. هیچ پیام خاص و چیز تاثیرگذاری نداشت، با نخوندنش هیچ چیز از دست نمیدین جز یه مقدار حس بد.
حمیده شولی
۱۴۰۱/۵/۱۶
نویسنده خیلی ماهرانه داستان رو جلو می‌بره بطوری که آخر داستان متوجه میشی که چخبره و غیرقابل پیش بینی بود و یه جاهاییش باعث ایجاد ترس در مخاطب میشه مخصوصا اگر هنگام شب بخونی کتاب رو... دوس داشتم نویسنده بیشتر درمورد جزئیات بگه در کل کتاب متوسط رو به بالایی بود...
یکی از جملات زیبای کتاب: از داستان زندگی آدم‌های دیگر لذت ببر، اما یادت باشد از زندگی خودت هم لذت ببری
کیمیا سوار
۱۴۰۱/۶/۱۶
داستان شروعی خوبی داشت. و از یه جایی به بعد واقعا شوکه کننده بود. جوری که میخواستم برگردم و همه چیز رو از اول بخونم. ارزش یه بار خوندن رو داره. یه جاهاییش گیج کننده هست. و داستان خلاصه‌ای تموم شد. ‌ انگار اتفاقاتو جمع بندی کردی. یه جورایی این اجازه رو به مخاطب نداد تا با نشونه‌ها درگیر بشه و بخواد معمای داستان رو حل کنه و این نویسنده بود که حلشون کرد.
الهه جوان
۱۴۰۱/۷/۹
جزو یکی از کتاب‌های بی‌نظیری بود که خوندم. و با اینکه آدمی نیستم که دوبار کتابی رو بخونم، حس میکنم، حتما یه روز دوباره میخونمش.
حس‌ها عالی منتقل شده بود، و از اون سوپرایزهای یهویی که وسط داستان میفهمیدی و غافلگیرت می‌کرد خوشم می‌اومد ودر نهایت
پایان فوق العاده‌ای داشت.
به نظرم حتما تجربه خوندن این کتاب رو به خودتون هدیه بدین.
Fateme Edrissi
۱۴۰۱/۶/۲۵
شاید کتاب از نظرهایی خوب باشد اما به عنوان یک زن متاهل باور دارم که روابطی که به تصویر می‌کشد بسیار تاریک و زننده است و چیزی از عشق، محبت و درک متقابل در آن دیده نمیشود و همین باعث شد که نتوانم کتاب را تا پایان تحمل کنم
ضمن اینکه یک فیلم ایرانی هم براساس این رمان ساخته شده (نام فیلم در خاطرم نیست)
صدیقه نصراللهی
۱۴۰۱/۶/۱۹
کتابی معمایی، هزارتوی دروغ و فریب بود. هنوز هم مطمئن نیستم تمام آن را کامل درک کرده ام. سبک نگارش جالبی دارد‌ باید برای خواندنش حوصله به خرج داد تا به قسمتهای جذاب آن یا کشف دروغها برسید. کمی هم تخیل چاشنی آن بود عدم شناخت چهره!!!! که خود موجب اشتباهات نویسنده در بعضی موارد شده بود
Melissa Sarichloo
۱۴۰۱/۶/۸
کتاب داستان خیلی قشنگی داره اما روند داستان یکم حوصله سر بره ولی بخاطر پلات توییسته شوکه کننده‌ای که داره ارزش خوندن داره و خیلی جمله‌های قشنگ و تاثیر‌گزاری داره مثل:
تنها نکته خوبِ از دست دادنِ همه چیز آزادی‌ای است که از نداشتنِ چیزی برای از دست دادنْ سرچشمه می‌گیرد.
پری پارسا
۱۴۰۱/۵/۱۲
نظر نوشتن درباره این کتاب، جوری که خطر اسپویل نداشته باشه، حداقل برای من سخته.
واقعا شوکه کننده بود، روند داستان جوری تغییر کرد که اصلا قابل حدس نبود و مجبور بودی دوباره به ابتدای داستان رجوع کنی و توی ذهنت رابطه‌ها رو حلاجی کنی.
واقعا عالی بود و پیشنهاد میکنم حتما بخونین.
نیلوفر ملکی
۱۴۰۱/۵/۸
کتاب جالبی بود غافلگیری‌های به موقع داشت و غافلگیری آخر کتاب هم خیلی غیر منتظره بود کلا میشه گفت یه کتاب معمایی و تا حدودی دلهره آور بود البته در نامه‌هایی که برای شوهرش مینوشت حرفهای غمگین و ناراحت کننده‌ای مطرح می‌کرد اما ایده نوشتن نامه‌ها جالب بود
محمودی
۱۴۰۱/۶/۱۱
کتاب به آن شکل مرسوم جنایی نبود ولی زیبایی آن در سایه قرار داشتن چیزهایی بود که به تدریج آشکار میشد. با این که شخصیت زیاد نداشت اما نویسنده به خوبی از عهده کاربر آمده بود، حوصله بر نبود.
مشاهده همه نظرات ۴۷

راهنمای مطالعه کتاب سنگ، کاغذ، قیچی

برای دریافت کتاب سنگ، کاغذ، قیچی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.