معرفی و دانلود کتاب ابر مغز: نیروی شگفت انگیز مغزتان را آزاد کنید

عکس جلد کتاب ابر مغز: نیروی شگفت انگیز مغزتان را آزاد کنید
قیمت:
46500 تومان - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب ابر مغز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ابر مغز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ابر مغز: نیروی شگفت انگیز مغزتان را آزاد کنید

دیپاک چوپرا و رودلف ایی تانزی در کتاب ابر مغز، شما را با توانایی‌های مغز و نحوه‌ی عملکرد آن آشنا می‌کند و آموزش می‌دهد که چطور به کمک خودآگاهی و ذهن‌آگاهی به سلامت روح و جسم دست یابید و سعادت و شادمانی را برای خود به ارمغان بیاورید.

درباره‌ی کتاب ابر مغز:

شما هم این طور فکر می‌کنید که حافظه‌تان بر اثر بالا رفتن سن‌تان در حال ضعیف شدن است؟ تاکنون به این فکر کرده‌اید که سیم‌کشی اصلی مغزتان را عوض کنید؟! آیا می‌دانید سلول‌های از دست رفته مغز، چطور جایگزین و بازیابی می‌شوند؟ این نکته را شنیده‌اید که انسان فقط از ده درصد مغز خود استفاده می‌کند؟ آیا می‌توانید آگاهی‌تان را بالاتر ببرید؟ واقعیت از کجا آغاز می‌شود؟

دو شخصیت برجسته‌ی حوزه‌ی سلامت روان یعنی دیپاک چوپرا و رودلف ایی تانزی برای نخستین بار به اتفاق، کتاب ابرمغز (Super brain) را به رشته‌ی تحریر درآورده‌اند. آنان بر مبنای جدیدترین یافته‌های علم عصب‌شناسی، تصویری جدید و عملی از مغز نشان می‌دهند و به شما می‌گویند چطور می‌توان برای دست یافتن به شرایط مناسب جسمانی، ذهنی و معنوی، با مغز ارتباط ایجاد کرد و آن را به کار گرفت.

خیال کنید مغزتان پیانوی بزرگی است. میان پیانوی شما و پیانوی آلبرت اینیشتین هیچ تفاوت بیولوژیکی نیست. چوپرا و تانزی به شما یاد می‌دهند چطور همچون استادی توانمند و چیره‌دست پیانوی خود را بنوازید و نیروی انفجاری مغزتان را رها کنید.

نکوداشت‌های کتاب ابر مغز:

- کتابی بسیار هیجان‌انگیز... آن را بادقت بخوانید و همه چیز را مغز برتر جدید خود پردازش کنید. (Wayne W. Dyer، نویسنده)

- متفکرانه و جذاب. کتابی که زندگی بسیاری را بهبود می‌بخشد و راز و رمزهای مغز را افشا می‌کند. خواندن این کتاب ضروری است چراکه به شما در ساختن قوی‌ترین ابزار بدن‌تان می‌کند تا به سلامتی، طول عمر و حداکثر پتانسیل دست یابید. (Dean Ornish، استاد پزشکی دانشگاه کالیفرنیا)

- کتاب ابرمغز یک کتاب راهنمای کاربردی برای مغز است که نه براساس اطلاعات قدیمی، بلکه برپایه جدیدترین تحقیقات موجود در دنیا و خود درمانی کاملاً جدید و متفاوت نوشته شده است. (William Mobley، رئیس و استاد برجسته علوم اعصاب دانشگاه کالیفرنیا)

کتاب ابرمغز برای چه کسانی مناسب است؟

اگر می‌خواهید با توانایی‌های مغز خود آشنا شوید و به سلامت جسم و روح‌تان اهمیت می‌دهید، خواندن کتاب ابر مغز را از دست ندهید.

با نویسندگان کتاب ابر مغز بیشتر آشنا شویم:

دیپاک چوپرا (Deepak Chopra)، پزشک، نویسنده‌ی بیش از 65 کتاب و چندین کتاب پرفروش نیویورک‌تایمز است. او پزشک متخصص داخلی و غدد درون‌ریز، عضو کالج امریکایی پزشکان، انجمن آندروکریونولوژیست‌های بالینی، دستیار استاد برنامه‌های اجرایی مدرسه‌ی مدیریت کلاگ در دانشگاه شمال غربی و مدیر اجرایی برجسته‌ی مدرسه‌ی کسب و کار کلمبیا در دانشگاه کلمبیاست.

تفکرات و آثار چوپرا شهرت جهانی دارد؛ چراکه او را از بنیان‌گذاران درمان معنوی می‌دانند و همواره به نقش مهم و اثرگذار معنویت و خودشناسی برای درمان بسیاری از بیماری‌های جسمی و روحی معتقد است. درواقع دیپاک چوپرا باور و عمل به قوانین معنوی را در دنیای مادی و ماشینی شده‌ی امروز الزامی می‌داند.

«اکسیر، بازتاب سایه، جاده عشق، چگونه خدا را بشناسیم، جوان‌تر بمانید، عمر طولانی تری داشته باشید، در شادی پایدار زیستن، ذهن بی انتها، جسم پردوام و هفت قانون معنوی موفقیت» از معروف‌ترین کتاب‌های ترجمه شده چوپرا در ایران هستند.

رودلف ایی. تانزی (Rudolph E. Tanzi) استاد عصب‌شناسی دانشگاه هاروارد و مدیر واحد تحقیقات ژنتیک و کهولت در بیمارستان عمومی ماساچوست (ام. ‌جی. ‌اچ.) است. دکتر تانزی از دهه‌ی 1980 در حال بررسی ژنتیک بیماری‌های عصبی ژنتیک بوده و در اولین مطالعاتی که با استفاده از شاخص‌های ژنتیک برای پیدا کردن ژن بیماری (بیماری هانتینگتون) انجام شد، شرکت داشت. دکتر تانزی برای اولین بار ژن بیماری آلزایمر و تعداد دیگری از بیماری‌ها را کشف کرد و در حال حاضر مدیر برنامه‌ی ژنوم آلزایمر است. او درمان‌هایی را برای بیماری آلزایمر نوید داده است. وی عضو چندین هیئت تحریریه و انجمن‌ مشاوره‌ی علمی است و ریاست کنسرسیوم تحقیقات تأمین بودجه‌ی درمان آلزایمر را بر عهده دارد.

او جوایز بسیاری دریافت کرده است که از میان آن‌ها می‌توان به جوایز برتر تحقیقات بیماری آلزایمر اشاره کرد: جایزه‌ی متروپولیتن لایف و پوتامکین. دکتر تانزی دستیار نگارش صدها مقاله‌ی تحقیقات علمی و کتاب بوده است: او همچنین در نوشتن کتاب «رمزگشایی تاریکی: جستجو به دنبال دلایل ژنتیکی بیماری آلزایمر» شرکت داشته است.

در بخشی از کتاب ابر مغز می‌خوانیم:

مغز شما درست در همین لحظه در حال بازسازی است. این فرایند مستلزم محرک نیست. زنده بودن کافی است. همچنین می‌توانید خاصیت ارتجاعی عصبی را از طریق قرار گرفتن در معرض تجارب جدید بهبود بخشید. بهتر از آن این است که آگاهانه مهارت‌های جدید فرابگیرید. اگر شور و اشتیاق هم نشان دهید که چه بهتر. عمل ساده‌ی هدیه کردن حیوانی خانگی به فردی مسن برای مراقبت از آن، تمایل بیشتری برای زندگی را در او القا می‌کند. این واقعیت که مغز تحت ‌تأثیر قرار می‌گیرد، باعث ایجاد تفاوت می‌شود. ولی باید به خاطر داشته باشیم که نورون‌ها خدمت‌کاران ما هستند. کاردِ تشریح، تغییرات سطح انشعابات عصبی و ژن‌ها را برملا می‌سازد. ولی آنچه واقعاً احساس سرزندگی را در فرد مسن بیدار می‌کند، به دست آوردن هدفی جدید و چیزی جدید برای دوست داشتن است.

خاصیت ارتجاعی عصبی بیشتر در مورد ماده صدق می‌کند تا ذهن. ذهن شما در حالی که افکارتان مسیرهای عصبی جدیدی را ایجاد می‌کنند، به ماده تبدیل می‌شود. در گذشته این پدیده مورد تمسخر قرار می‌گرفت و دانشمندان عصب‌شناس را به دلیل استفاده از اصطلاح خاصیت ارتجاعی عصب تحقیر می‌کردند. بسیاری از مفاهیم جدیدی که ده‌ها سال بعد تأثیرگذار خواهند بود و جریان اصلی روز را تشکیل خواهند داد هم، در دنیای امروز بی‌معنی و بی‌فایده به نظر می‌رسند. خاصیت ارتجاعی عصبی برای اینکه مورد تأیید قرار گیرد، نقطه‌ی آغاز دشواری را پشت سر گذاشت.

اینکه ذهن از چنین تأثیری روی ماده برخوردار است، در دهه‌ی 1980 برای هر دوی ما از اهمیتی حیاتی برخوردار بود. دیپاک روی بُعد معنوی روابط ذهن و جسم تمرکز کرده بود و مراقبه و طب جایگزین را ترویج می‌کرد. یکی از گفته‌هایی که اخیراً شنیده بود الهام‌بخش او بود: «اگر می‌خواهید از ماهیت افکار گذشته‌ی خود مطلع شوید، به جسم امروزتان و اگر می‌خواهید به وضعیت جسم خود در آینده پی ببرید، به افکار امروزتان نظر کنید».

فهرست مطالب کتاب

درباره‌ نویسنده
بخش اول: پرورش بزرگ‌ترین موهبت
عصر طلایی مغز
ابطال پنج تصور غلط
راه‌حل‌های مغز برتر
زوال حافظه
قهرمانان مغز برتر
راه‌حل‌های مغز برتر
افسردگی
بخش دوم: ساختن واقعیت
مغز شما، دنیای شما
راه‌حل‌های مغز برتر
اضافه‌وزن
مغز شما در حال تکامل است
راه‌حل‌های مغز برتر
اضطراب
مغز احساسی
راه‌حل‌های مغز برتر
بحران‌های زندگی
از عقل تا شهود
راه‌حل‌های مغز برتر
قدرت خود را پیدا کنید
جایگاه شادی
راه‌حل‌های مغز برتر
خوددرمانی
بخش سوم: معما و نوید
مغز علیه پیری
راه‌حل‌های مغز برتر
حداکثر عمر
مغز روشنگر
راه‌حل‌های مغز برتر
تبدیل خدا به واقعیت
توهم واقعیت
راه‌حل‌های مغز برتر
حال خوب
گفتار پایانی رودی
نگاهی به آلزایمر در پرتوِ امید
گفتار پایانی دیپاک
فراتر از مرزها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ابر مغز: نیروی شگفت انگیز مغزتان را آزاد کنید
نویسنده،
مترجممریم تقدیسی
ناشر چاپیانتشارات پندار تابان
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات324
زبانفارسی
شابک978-600-6895-38-3
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های هوش و حافظه
قیمت نسخه الکترونیک
46500 ت - 8.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ابر مغز

سیاووش جلالی مهر
۱۴۰۲/۱/۴
بی شک قدرت مغز بی نهایت و بی انتها است
در این کتاب نگارنده سعی دارد قسمتی از این قدرت نامحدود را رمزگشایی کند.
مهدی
۱۴۰۲/۳/۱۳
انسجام فکری در کار دیپاک چوپرا نیست، آخرش معلوم نیست چکار کنیم برای مغز، همش بیان نظریات متناقض
سیدمحمد میری
۱۴۰۱/۸/۲۶
در کل کتاب خوبیست ولی باید با دقت خوانده شود و ترجمه خوب و روانی ندارد
سید باقر عسکری
۱۴۰۱/۶/۲۵
بسیار عالی از خواندنش لذت بردم
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب ابر مغز

برای دریافت کتاب ابر مغز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.