معرفی و دانلود کتاب همه‌ نت‌های نواخته شده

عکس جلد کتاب همه‌ نت‌های نواخته شده
قیمت:
۲۴۰۰۰ تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب همه‌ نت‌های نواخته شده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب همه‌ نت‌های نواخته شده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب همه‌ نت‌های نواخته شده

در کتاب همه‌ نت‌های نواخته شده به قلم لیزا جنوا با زندگی نوازندۀ زبردستی آشنا می‌شوید که با بیماری خاموشی، تمام توانایی و هنر نوازندگی‌اش را از دست می‌دهد و این امر تمام جنبه‌های زندگی‌اش را به طوری جدی تهدید می‌کند. این رمان مشهور و شگفت‌انگیز در سال 2018 نامزد دریافت جایزه گودریدز در بخش داستانی شده است.

دربارۀ رمان همه‌ نت‌های نواخته شده (Every Note Played):

ریچارد در اوج موفقیت و شهرت هنری است. برنامه‌های کنسرت او در هر نقطۀ جهان با استقبال بی‌نظیر روبه‌رو می‌شود. وی به طرز شگفت‌انگیز و ماهرانه‌ای می‌نوازد و گویی هر انگشت او مانند یک دستگاه پیچیده که تنها رسالت نوازندگی دارد بر پیانو کشیده می‌شود. این پیانیست خوش‌استعداد که هر قطعۀ موسیقی را با تمام احساسش می‌نواخت ناگهان با کرختی و بی‌حسی عجیب و بی‌سابقه‌ای در دستانش مواجه می‌شود... تشخیص بیماری ALS برای او همچون کابوسی است که تمام زندگی‌اش را ویران می‌کند. از کار افتادن دست‌های ریچارد به مثابۀ خداحافظی او با عشق دیرینه‌اش پیانوست.

لیزا جنوا (Lisa Genova) احساس نارضایتی و پوچی زندگی مشترک ریچارد و همسرش کارینا را با صحنه‌ای دراماتیک و نمادین توصیف می‌کند؛ کارینا عکس عروسی‌شان را از سالن پذیرایی بر می‌دارد و به جای آن آینه‌ای نصب می‌کند. او که خود مدرس پیانو است و در رابطه‌اش با ریچارد دچار تردید شده است اکنون با بحران بزرگتری روبه‌روست. ریچارد روز به روز ضعیف‌تر و ناتوان‌تر می‌شود و تقریبا تمام عضلاتش را از دست داده است. کارینا از سر ناچاری سرپرستی و مسئولیت مراقب از ریچارد را بر عهده می‌گیرد. آن‌ها در این راه دشوار با جلوۀ جدیدی از زندگی آشنا می‌شوند و سعی می‌کنند پیش از وقوع اتفاقی ناگوار که قابل پیش‌بینی است، گذشته‌شان را فراموش کنند.

داستان تکان‌دهنده و تأمل‌برانگیز همه‌ نت‌های نواخته شده، اثری خواندنی و جذاب است که فیلمی به تازگی از آن اقتباس شده و دریچه‌ای نو از مشکلات و بیماری‌های عصبی را به رویتان می‌گشاید.

نکوداشت‌های کتاب همه‌ نت‌های نواخته شده:

- رمانی زیبا و بی رحمانه، لیزا جنوا تصویری واقع گرایانه و دل انگیز از ازدواج ناموفق یک زن و شوهر در بحبوحه نبرد شوهر با ALS را به تصویر می‌کشد. (BookBub)

- این اثر من را میخکوب کرد! صداقت بی نظیری در مورد واقعیت‌های ALS، برای بیماران و خانواده، به تصویر کشیده شده که بسیار فراتر از درام یا آموزش است. (Randy Susan Meyers)

- لیزا جنوا در توصیف اثرات مخرب این بیماری، از دانش و هنر داستان‌نویسی خود بهره می‌گیرد. (مجله پیپل)

خواندن کتاب همه‌ نت‌های نواخته شده به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به داستان‌های تکان‌دهنده، ماجرایی و آموزنده علاقمندید، این اثر خارق‌العاده را از دست ندهید.

با نویسندۀ کتاب همه‌ نت‌های نواخته شده بیشتر آشنا شویم:

لیزا جنوا، متخصص عصب شناس و داستان‌نویس، نوامبر 1970 در آمریکا متولد شد. او خالق اثر مشهور و پرفروش نیویورک تایمز، «هنوز آلیس» است که با استقبال و توجه طیف گسترده‌ای از مخاطبان روبه‌‌رو شد؛ به طوری که در سال 2013 در لیست بهترین کتاب‌های سال قرار گرفت و یک سال بعد فیلمی از آن اقتباس شد. درونمایه آثار لیزا بیان مشکلات اجتماعی و روحی افرادی است که با بیماری‌های روانی همچون آلزایمر و ALS دست و پنجه نرم می‌کنند؛ او به هنرمندانه‌ترین شکل ممکن سعی بر آگاه‌سازی مردم دربارۀ این اختلالات دارد.

در بخشی از کتاب همه‌ نت‌های نواخته شده می‌خوانیم:

در اتاق معاینۀ دلگیر، ریچارد منتظر کتی دوویلو است. اوایل اکتبر است و این چهارمین باری است که در اتاقی بی‌روح مشابه اتاق‌های قبلی انتظارش را می‌کشد. اولین ‌بار تقریباً یک سال پیش بود. کتی پرستار متخصص است که به مراقبت‌های پزشکی در درمانگاه ای‌ال‌اس نظارت می‌کند. مراقبت واژه‌ای است که اینجا ازش استفاده می‌کنند و ریچارد رک‌وراست اعتراض نمی‌کند، ولی هر سه ماه یک‌بار که وقت می‌گیرد و می‌آید، درواقع ازش مراقبتی نمی‌کنند. همۀ کارکنان قصد خیر دارند. او هم در این مورد شکی ندارد. کتی مهربان است و معلوم است که هم به کارش و هم به ریچارد اهمیت می‌دهد. ولی به‌عنوان هماهنگ‌کنندۀ مراقبت ای‌ال‌اس، کتی فقط یک آبسلانگ در جیبش دارد.

این ویزیت‌ها فقط به درد جمع کردن و ثبت اطلاعات مربوط به علائم روبه‌وخامت بیماری می‌خورد. هر سه ماه یک‌بار توانایی‌های ازدست‌رفته‌اش قابل‌توجه و چشمگیرند و کتی و بقیۀ همکارانش آن‌ها را در جدول‌های مختلف ثبت می‌کنند. سؤال‌وجواب‌های هر روز در درمانگاه بدتر شدن اوضاع را برآورد می‌کند. کتی چند روش عملی برای کنار آمدن با شرایط پیشنهاد می‌کند، حرف‌های دلسوزانه می‌زند و اتفاقات جذاب آینده را پیش‌بینی می‌کند: فکر می‌کنی این یکی بده، پس صبر کن ببین بعدش چی می‌شه! ممکن است متخصص اعصاب دوز داروی ریلوتک را تغییر دهد. شاید هم ندهد.

حداقل سه ساعت طول می‌کشد تا همۀ سنجش‌ها انجام شود و تا آخر هر وقت درمانگاه روحیه‌اش را از دست می دهد، قسم می‌خورد دیگر برنمی‌گردد. فایده‌اش چیست؟ فرض کنیم که به‌عنوان موجود زنده، فقط کمی برای زندگی روی این سیاره وقت دارد، پس تلف کردن آن با بی‌حرکت نشستن در اتاق با کتی یا منتظر کتی ماندن برایش مثل نوعی بی‌عدالتی فاحش یا حداقل بی‌مسئولیتی مطلق است. ولی باوجوداین، ریچارد می‌آید. کارهایی را که می‌گویند انجام می‌دهد که البته باعث تعجب خودش هم می‌شود، چون اطاعت بی‌چون‌وچرا با شخصیتش اصلاً جور درنمی‌آید.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب همه‌ نت‌های نواخته شده
نویسنده
مترجمشهناز رافعی
ناشر چاپیانتشارات خوب
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۷۶
زبانفارسی
شابک978-622-6983-32-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۴۰۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب همه‌ نت‌های نواخته شده

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب همه‌ نت‌های نواخته شده

برای دریافت کتاب همه‌ نت‌های نواخته شده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.