معرفی و دانلود کتاب علم و آیین‌ها: تاثیر تجربه‌های معنوی راهگشا بر بدن، مغز و سلامتی

عکس جلد کتاب علم و آیین‌ها: تاثیر تجربه‌های معنوی راهگشا بر بدن، مغز و سلامتی
قیمت:
۱۸۵۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب علم و آیین‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب علم و آیین‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب علم و آیین‌ها: تاثیر تجربه‌های معنوی راهگشا بر بدن، مغز و سلامتی

کتاب علم و آیین‌ها نوشتۀ روپرت شلدریک، تمرین‌هایی را برای نحوۀ مراقبه، زیارت، شکرگزاری و... ارائه می‌دهد که برای پیروان تمامی ادیان سودمند است و به آن‌ها کمک می‌کند تا یک زندگی معنوی همراه با آرامش روح و ذهن را برای خود بسازند.

دربارۀ کتاب علم و آیین‌ها:

تمامی اصول و تمرین‌هایی که در کتاب علم و آیین‌ها (Science and spiritual practices) به آن‌ها پرداخته شده برای پیروان تمامی ادیان و آیین‌ها مناسب است. برای تمامی مردمان مسیحی، یهودیان، مسلمانان، هندوها، بودیست‌ها، آنیمیست‌ها و نئوشمن‌هایی که معنوی‌اند و نه مذهبی. تمامی این تمرینات توسط پیروان دیگر مذاهب و همین‌طور خداناباوران و ندانم‌گراها انجام می‌شود. این تمرین‌ها منحصر به مذهبی‌ها یا غیرمذهبی‌ها نیستند، بلکه در اختیار همه و پذیرای همه هستند.

مطالعات علمی بسیاری نشان داده‌اند که این تمرین‌ها برای کسانی که آن‌ها را انجام می‌دهند مزایایی در بر دارند. به عنوان مثال، کسانی که تمرین سپاسگزاری را انجام می‌دهند به طور متوسط شادتر از کسانی هستند که این کار را انجام نمی‌دهند. نویسنده این کتاب را به این دلیل نگاشته، چرا که باور دارد در عصر سکولار، بشر به شدت نیازمند کشف دوبارۀ این تمرین‌ها است، خواه مذهبی باشد،خواه غیرمذهبی.

هفت تمرینی که روپرت شلدریک (Rupert Sheldrake) در این کتاب به بحث می‌گذارد، میان تمامی مذاهب مشترک است. تمامی مذاهب همگان را تشویق به شکرگزاری می‌کنند. تمامی سنت‌ها زیارت دارند: هندوها به معبد می‌روند تا به خدایان و الهه‌هایشان هدایایی پیشکش کنند یا به کوه مقدسی همچون کیلاش یا رودخانۀ مقدسی همچون گنگ می‌روند. مسلمانان به مکه می‌روند. یهودیان، مسیحیان و مسلمانان به اورشلیم می‌روند. در اروپای غربی، مسیحیان به سانتیاگو د کامپوستلا، رم، کانتربری و چارتر می‌روند. کاتولیک‌های ایرلندی به کوه مقدس کروگ پاتریک و دریاچه‌ی دِرگ که یک دریاچه‌ی مقدس است می‌روند.

نکوداشت‌های کتاب علم و آیین‌ها:

- من شخصاً بسیاری از تمرین‌های معنوی توصیف شده در این کتاب توسط روپرت شلدریک را به کار بسته‌ام و عشق، شادی، همدلی، شکرگزاری و تعادل فکری بیشتری را تجربه کرده‌ام. همۀ ما مدیون روپرت هستیم، کسی که با تمام توان ما را هم از لحاظ علمی و هم از لحاظ معنوی به بینشی عمیق رساند. (دیپاک چوپرا)

- من این کتاب را دوست دارم! تعداد کمی از دانشمندان زندۀ دنیا شور و اشتیاق و جسارتی همچون شلدریک برای سؤال کردن و تحقیق کردن روی پاسخ سؤالات و بیان نتیجه‌ای که همگان بتوانند درک کندد را دارند. وقتی این کتاب را مطالعه کنید، آمادۀ یک سفر هیجان‌انگیز باشید. (دکتر متیو فاکس، نویسندۀ کتاب نعمت اولیه و راهی به سوی خدا)

- کتاب علم و آیین‌ها کتابی است که از خواندنش لذت خواهید برد و باید حتماً و فوراً خوانده شود. این کتاب را بخرید، بخوانید و به تمامی دوستان خود و پیروان روش‌های علمی بدهید. شلدریک در این کتاب به ما کمک می‌کند زنده بمانیم و زندگی را به درستی درک کنیم. همۀ ما نیازمند این یاری می‌باشیم. (دکتر چارلز فاستر، نویسندۀ کتاب حیوان بودن)

- اگر تشنۀ دادن طعم و مزه‌ای بیشتر به زندگی‌تان هستید، کتاب علم و آیین‌ها از روپرت شلدریک بهترین نقطۀ شروع است. این کتاب برای مدرنتیۀ تشنه و درمانده همچون احیای دوباره است و از این رو برای بقای ما حیاتی است. (لاری دوزی، نویسندۀ کتاب یک ذهن)

کتاب علم و آیین‌ها برای چه کسانی مناسب است؟

این اثر برای افرادی که به موضوعاتی چون مدیتیشن و مراقبه علاقه‌مند هستند بسیار جذاب خواهد بود.

در بخشی از کتاب علم و آیین‌ها می‌خوانیم:

از دهۀ 1960م، نشریات علمی هزاران اثر را در زمینۀ اثرات مراقبه روی سلامتی و تندرستی منتشر کرده‌اند. این اثرات شامل کاهش اضطراب و نگرانی، کاهش واکنش‌های آلرژیک پوست، کمتر شدن احتمال بروز آریتمی قلبی، رهایی از سرفه و آسم‌های برونش، کمتر شدن مشکلات یبوست، کم شدن مشکلات زخم اثنا عشر، خستگی و تنبلی، کمتر شدن فشار خون در افرادی که از فشار خون بسیار بالا رنج می‌برند، کاهش درد، کاهش بی‌خوابی، بهبود باروری و کمک به کمتر شدن افسردگی است.

مطالعات انجام شده روی بچه مدرسه‌ای‌ها و دانشجویانی که مراقبه کرده‌اند نشان می‌دهند که مراقبه اثرات مثبت قابل توجهی روی تندرستی و صلاحیت اجتماعی آن‌ها داشته است. حتی در امریکا سپاه تفنگداران دریایی تلاش کردند از تمرین ذهن‌آگاهی برای افزایش عملکرد نیروها استفاده کنند.

یکی از روزنامه‌نگارانی که از یک کمپ آموزشی در ویرجینیا دیدن کرده بود شرح‌حال آموزش‌های دشوار و سختی را که با دوره‌های سکوت کامل برگزار می‌شد بدین گونه بیان داشت: «شما مردانی را می‌بینید که با یونیفرم و تفنگی که به پشتشان بسته‌اند، در وضعیت گل نیلوفر نشسته‌اند.» آموزشی که آن‌ها دریافت می‌کردند برای کمتر کردن ترس، افزایش عملکرد ذهنی تحت فشار جنگ و بالا بردن ظرفیتشان برای همدردی طراحی شده بود. اما این روایت نشان می‌دهد که مراقبۀ ذهن‌آگاهی سکولار چه مسیری را از ریشۀ بودایی خود طی کرده و به چه شکلی درآمده است. تصورش هم دشوار است که چطور افزایش اثربخشی و کارایی ارتش را می‌توان با عشق و محبت نسبت به دشمنان ترکیب کرد.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه
1: مراقبه و ماهیت ذهن‌ها
2: جریان شکرگزاری و قدردانی
3: اتصال دوباره با جهان ورای انسان
4: ارتباط با گیاهان
5: آیین‌ها و حضور گذشته
6: آواز خواندن، سرود خواندن و قدرت موسیقی
7: زیارت و اماکن مقدس
8: نتیجه‌گیری: تمرین‌های معنوی در یک عصر سکولار

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب علم و آیین‌ها: تاثیر تجربه‌های معنوی راهگشا بر بدن، مغز و سلامتی
نویسنده
مترجملیلا ثریاصفت
ناشر چاپیانتشارات بذر خرد
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۳۲
زبانفارسی
شابک978-622-728308-2
موضوع کتابکتاب‌های انرژی درمانی، کتاب‌های ادیان
قیمت نسخه الکترونیک
۱۸۵۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب علم و آیین‌ها

احمدرضا
۱۴۰۰/۱/۴
کتابی در راستای مدیتیشن و یا مراقبه و آشنایی از تمام ادیان هست که خوب بودنش بخاطر جامع بودن و همپوشانی تمام ادیان هست
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب علم و آیین‌ها

برای دریافت کتاب علم و آیین‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.