معرفی و دانلود کتاب به بالا نگاه کن!: چگونه نگاهی هوشمندانه و فرامعمول به مسائل مالی داشته باشیم

عکس جلد کتاب به بالا نگاه کن!: چگونه نگاهی هوشمندانه و فرامعمول به مسائل مالی داشته باشیم
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب به بالا نگاه کن! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب به بالا نگاه کن! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب به بالا نگاه کن!: چگونه نگاهی هوشمندانه و فرامعمول به مسائل مالی داشته باشیم

گاهی با تغییر زاویه‌ی دیدمان به یک مساله‌ی پیچیده، راه حل آن را پیدا می‌کنیم. رابرت کیوساکی و کیم کیوساکی در کتاب به بالا نگاه کن! به ما نشان می‌دهند که چاره‌جویی در مواجهه با بحران‌های مالی نیز از این قاعده مستثناء نیست و کافی‌ست در هنگام قرار گرفتن در بن‌بست‌ مالی، فرصت‌های موجود را شناسایی کنیم و از آن‌ها بهره ببریم. این کتاب با در نظر گرفتن پاندمی کرونا و رکود اقتصادی در جهان معاصر، راهکارهای مالی و سرمایه‌گذاری زیادی را به شما نشان می‌دهد.

درباره‌ی کتاب به بالا نگاه کن!

شیوع کرونا تعطیلی کسب‌وکارهای زیادی را به همراه داشت؛ بسیاری از مشاغل دچار بحران‌های جدی شدند و به یک باره ورشکستگی را تجربه کردند اما همین معضل اقتصادی برخی افراد را هوشیارتر کرد و باعث شد تا به نقاط ضعف و قوت خود پی ببرند یا روش‌های مدیریتی و مالی خود را به‌روز نمایند.

علاوه بر این کرونا به همه مردم جهان نشان داد که تکیه کردن بر اقتصاد دولتی با خطرات زیادی همراه است و امید بستن به برخی وعده‌های حمایتی به یأس بدل خواهد شد.

در این برهه‌ی ناامیدکننده‌ی تاریخی رابرت کیوساکی و همسرش کیم با ارائۀ مطالبی کارآمد سعی کردند تا به همه کمک کنند تهدید پیش‌آمده را به فرصت تبدیل نمایند و یک خانه‌تکانی اساسی برای پای نهادن به دنیای تازه مالی، همراه با قواعد جدید بازی انجام دهند.

ابوالفضل طاهریان ریزی کتاب به بالا نگاه کن را از منابع مختلفی که رابرت و کیم کیوساکی نوشته شده گردآوری و ترجمه کرده است. مولفین کتاب تلاش دارند تا کلیدی‌ترین مطالب کاربردی در مورد کسب و کار، تورم، تکنیک‌های حفظ دارایی، مدیریت هوشمندانۀ زمان، استفاده از بدهی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری را به خوانندگان آموزش دهند.

این زوج موفق تصویر درستی از آینده به شما نشان خواهند داد و با پیش‌بینی شرایط مالی و چالش‌های اقتصادی پیش‌رو، از شکست کسب‌وکارتان جلوگیری خواهند کرد. در واقع کتاب به بالا نگاه کن باعث می‌شود مسائل مالی را از زاویه‌ی بالاتر و فرامعمول بنگرید و همواره چند قدم جلوتر از سایرین گام بردارید.

کتاب به بالا نگاه کن مناسب چه کسانی است؟

اگر برای حل مشکلات مالی خود به مشاوره و راهنمایی نیاز دارید، کتاب حاضر راهکارهای مناسبی به شما ارائه می‌دهد و مسیر سرمایه‌گذاری شما را روشن می‌گرداند.

با رابرت کیوساکی و کیم کیوساکی بیشتر آشنا شویم

شهرت نویسنده‌ی آمریکایی ژاپنی کتاب حاضر بیشتر مرهون کتاب «پدر پولدار، پدر بی‌پول» است. رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki) در طول زندگی خود به فعالیت‌های مختلفی پرداخته که تجارت، آموزش، سرمایه‌گذاری و... بخشی از آن را تشکیل می‌دهند.

کتاب‌های کیوساکی در سراسر جهان به چاپ رسیده‌اند و در تمام کشورها، ازجمله ایران، با استقبال خوانندگان مواجه شده‌اند. «ارتقای هوش مالی»، «دانشکده کسب‌وکار»، «راهنمای ثروتمند شدن» تنها بخشی از کتاب‌های این نویسنده‌ی پرفروش هستند.

کیم کیوساکی (Kim Kiyosaki) بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت پدر پولدار است و در نگارش برخی کتاب‌ها با رابرت کیوساکی همکاری داشته است. دغدغه‌ی کیم معطوف به سواد مالی زنان است و عقیده دارد که «وقتی پای پول درمیان باشد، زنان آموخته‌اند که به همسرانشان، اعضای خانواده یا دولت وابسته باشند، درحالی‌که باید خودشان این مسئولیت را بر عهده بگیرند.»

جملات برگزیده‌ کتاب به بالا نگاه کن!

- بینوایان می‌گویند: «بعداً وقت خواهم داشت.» ثروتمندان می‌گویند: «اگر الآن وقت نداشته باشم، بعداً هم آن را نخواهم داشت.»

- یکی از تفاوت‌های اساسی بین یک کارمند و یک کارآفرین این است که کارمند زمان می‌فروشد در حالی که کارآفرین ارزش می‌فروشد.

- خوش‌بینی ساده‌لوحانه به نیروهای خارج از کنترل شما اعتماد دارد تا شما را ایمن نگه دارد. خوش‌بینی واقع‌بینانه به نبوغ شما اعتماد دارد تا شما را ایمن نگه دارد.

- کارمندان و کارآفرینان طرز فکر متفاوتی دارند که نحوه نگرش آن‌ها به جهان را شکل می‌دهد؛ و این طرز فکرها وقتی صحبت از تعامل با دنیا به میان می‌آید، همه چیز را شکل می‌دهند، از نحوه تعامل آن‌ها با فرزندانشان گرفته تا نحوه تصمیم‌گیری آن‌ها برای خرید.

در بخشی از کتاب به بالا نگاه کن می‌خوانیم

یکی از تفاوت‌های اساسی بین یک کارمند و یک کارآفرین این است که کارمند زمان می‌فروشد در حالی که کارآفرین ارزش می‌فروشد. به همین دلیل، کارمند همیشه در دنیای کمبود زندگی می‌کند. از سوی دیگر، کارآفرین در دنیای فراوانی زندگی می‌کند.

ما به عنوان انسان فقط زمان و انرژی زیادی داریم. از آنجایی که یک کارمند زمان می‌فروشد، یعنی برای ساعاتی که برای کار صرف می‌کند، چک حقوق دریافت می‌کند، تنها به اندازه زمان و انرژی در روز می‌تواند کار کند. بالاخره باید بخورند و بخوابند. اگر آن‌ها فرد متعادلی هستند، باید وقت خود را با خانواده و دوستان بگذرانند و شاید یک یا دو سرگرمی را دنبال کنند. با این حال، حتی اگر کاری جز کار انجام نمی‌دهند، باز هم می‌توانند ارزش 24 ساعته را در هر روز تولید کنند.

کارآفرینان ارزش می‌فروشند؛ بنابراین، آن‌ها می‌توانند از زمان و انرژی فراتر روند. آن‌ها به جای اینکه زمان خود را بفروشند، آن را در ساختن سیستم‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنند که بدون هیچ تلاشی از طرف کارآفرین، کار کرده و ارزش ایجاد می‌کنند.

بنابراین، برای مثال، یک کارمند می‌تواند یک همبرگر عالی درست کند، اما یک کارآفرین سیستمی می‌سازد که میلیون‌ها همبرگر عالی می‌سازد. این مدل کسب و کار اساسی مک‌دونالد است. یا به عنوان مثالی دیگر، یک توسعه‌دهنده وب کد ایجاد می‌کند، اما کارآفرین کسب‌وکاری را ایجاد می‌کند که محصولات را از طریق آن وب‌سایت 7/24 به فروش می‌رساند. توسعه‌دهنده وب تمام انرژی خود را در یک روز 8 یا 10 ساعته به کار می‌برد. صاحب کسب و کار انرژی هزاران مصرف‌کننده را همیشه به سایت خود هدایت می‌کند. این بسیار قدرتمندتر است و ثروت واقعی چگونه ساخته می‌شود.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل 1: کسب و کار و سرمایه‌گذاری
فصل 2: آیا زمان در کنار شما نیست!
فصل 3: چرا شما هرگز زمان کافی برای سرمایه‌گذاری ندارید؟
فصل 4: تورم: می‌آید یا می‌رود؟
فصل 5: بازی گردش مالی را به جمع‌های خانوادگی خود اضافه کنید
فصل 6: سه حرکت هوشمندانۀ پول کریسمس
فصل 7: سال جدید، بدهی جدید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب به بالا نگاه کن!: چگونه نگاهی هوشمندانه و فرامعمول به مسائل مالی داشته باشیم
نویسنده،
مترجمابوالفضل طاهریان ریزی
ناشر چاپیانتشارات طاهریان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۷۶
زبانفارسی
شابک978-622-284-213-0
موضوع کتابکتاب‌های آموزش سرمایه گذاری، بورس و فارکس
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب به بالا نگاه کن!

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب به بالا نگاه کن!

برای دریافت کتاب به بالا نگاه کن! و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.