معرفی و دانلود کتاب صوتی باهوش‌تر شوید! (روش‌های ساده برای پرورش ذهن)

عکس جلد کتاب صوتی باهوش‌تر شوید! (روش‌های ساده برای پرورش ذهن)
قیمت:
35000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی باهوش‌تر شوید! (روش‌های ساده برای پرورش ذهن) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی باهوش‌تر شوید! (روش‌های ساده برای پرورش ذهن) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی باهوش‌تر شوید! (روش‌های ساده برای پرورش ذهن)

کتاب صوتی باهوش‌تر شوید! (روش‌های ساده برای پرورش ذهن) نوشته تریسی پکیام الووی، راهکارها و شیوه‌های شگفت‌انگیزی جهت کنترل، مدیریت و پرورش ذهن به شما ارائه می‌کند. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه آوا تولید شده است.

تریسی پکیام الووی (Tracy Packiam Alloway) برای نوشتن کتاب باهوش‌تر شوید، هم از تحقیقات چندین ساله‌ی خود استفاده کرده‌ و هم از روانشناسان، دانشمندان و پژوهشگران دیگر در این زمینه کمک گرفته‌ است. او در هر قسمت از کتاب به جنبه‌ی متفاوتی از پرورش مغز می‌پردازد. بنابراین وقتی این کتاب را به پایان برسانید، تصویر روشن و کاملی از کارهایی که می‌توانید برای افزایش قدرت مغز خود انجام دهید، در ذهن خواهید داشت.

در این کتاب موضوعاتی از قبیل پرورش مغز، بازی‌های کامپیوتری، چه چیزهایی جهت پرورش مغز باید بخورید، چه ورزش‌هایی برای مغزتان مفید است و... با بهره‌گیری از دانش روز مورد بررسی قرار می‌گیرد. راهکارهای این اثر بسیار ساده هستند که به راحتی می‌توانید آن‌ها را با زندگی پرمشغله‌تان هماهنگ کنید. برای ایجاد دگرگونی‌های بزرگ نیازی نیست حتماً تغییرات بزرگی در زندگی‌تان اتفاق بیافتد. بسیاری از نکته‌ها و توصیه‌های این اثر دگرگونی‌های کوچکی را به وجود می‌آورند که می‌توانند مغز شما را به کلی متحول کنند.

کتاب صوتی باهوش‌تر شوید! به شما کمک می‌کند که:

- حافظه‌ی بلند مدت و کوتاه مدت خود را تقویت کنید.
- خلاقیت خود را افزایش دهید و ذهن مثبتی داشته باشید.
- رژیم غذایی و سبک زندگی مفید برای مغز خود را کشف کنید.
- سلامت و آمادگی ذهنی خود را با معماها و تمرین‌ها به حداکثر برسانید.

معرفی بخش‌های مختلف کتاب صوتی باهوش‌تر شوید!

بخش اول: اصول پرورش مغز: در این بخش، یک راهنمای گام به گام درباره‌ی چگونگی کارکرد مغز و نقش‌های کلیدی آن در اختیار شما قرار می‌گیرد. تصورات اشتباه معمول در مورد مغز و پرسش‌های متداول درباره‌ی پرورش مغز نیز در این بخش مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

بخش دوم: به خاطر بسپارید، حافظه‌ی خود را هشیار نگه دارید: امان از فراموش کردن سویچ ماشین، لیست خرید، چهره‌ها، مسیرها و... هر کسی دست کم یک بار در طول زندگی‌اش این جمله را به زبان آورده است: «چه کار می‌خواستم بکنم؟!». در این بخش، درباره‌ی سامانه‌های مختلف حافظه و این که چه می‌توانید بکنید تا حافظه‌تان بهتر کار کند صحبت شده است. توجه به توصیه‌ها باعث بهبود حافظه‌ی کلامی (زبانی)، حافظه‌ی دیداری (چهره‌ها)، و حافظه‌ی مکانی (مسیرها) خواهد شد. در مهمانی بعدی که به آن دعوت می‌شوید، شما تنها کسی خواهید بود که راه را گم نمی‌کنید و چهره و نام همه را به خاطر می‌آورید!

بخش سوم: پرورش یک ذهن شاداب و سالم: استرس، نگرانی و افسردگی می‌تواند کارکرد مغز شما را مختل کند. این مشکلات ممکن است بر روی شغل، روابط و حتی برنامه‌های شما برای آینده تأثیر منفی داشته باشد. اما همه‌ی این‌ها قابل تغییر است. شما می‌توانید کارهای بسیاری برای بهبود بهداشت روانی خود را انجام دهید که از نظر علمی هم تأیید شده هستند. بیاموزید که چگونه با استرس و نگرانی مبارزه کرده، شادی را به انتخاب همه روزه‌ی خود تبدیل کنید. این تغییرات واقعاً موجب بهبود کارکرد مغز شما خواهد شد. شاید یکی از جذاب‌ترین راه‌های پرورش مغز، ایجاد دوستی‌های سالم باشد. حتی دوستی‌های دیجیتال (از طریق شبکه‌های اجتماعی) نیز می‌توانند دگرگونی‌های مثبتی به ارمغان بیاورند.

بخش چهارم: توجه به جسم، نگاهی به رژیم غذایی و سبک زندگی مفید برای مغز: غذای مفید برای مغز لزوماً بی‌مزه نیست، در این بخش با غذاها و نوشیدنی‌های خوشمزه‌ای آشنا می‌شوید که برای تقویت مغزتان مفید هستند. در این اثر توصیه‌هایی از زمان پیش از تولد (بارداری) تا بزرگسالی آورده شده تا در هر سنی که هستید، بهانه‌ای برای بهره نبردن از آنچه که می‌خورید نداشته باشید. در این بخش، در مورد فعالیت‌های فیزیکی که بر روی افزایش کارکرد مغز بهترین تأثیر را دارند نیز صحبت شده است.

بخش پنجم: بزن بریم بازی! بازی‌های پرورش ذهن در خانه: این بخش بازی‌های مختلفی را شامل می‌شود که می‌توانید برای پرورش مغزتان آن‌ها را در خانه انجام دهید. بازی‌های مورد علاقه‌تان را از میان بازی‌های کلامی، بازی‌های عددی، و بازی‌های حافظه انتخاب کنید.

بخش ششم: بخش ده‌تایی‌ها: بخش ده‌تایی‌ها، ده مورد مهم را که می‌توانید با انجام آن‌ها مغز خود را پرورش دهید به شما آموزش می‌دهد. در فصل 18، با ده موردی که باعث افزایش کارآیی مغز می‌شوند آشنا می‌شوید. این توصیه‌ها، فعالیت‌های مفرح و لذت‌بخشی هستند که هر کس می‌تواند آن‌ها را انجام دهد. اجازه ندهید بهانه‌ی نداشتن وقت، شما را از پرورش مغزتان باز بدارد. در بخش 19، ده بازی که می‌توانید بیرون از خانه آن‌ها را انجام دهید معرفی خواهم کرد.

دکتر تریسی پکیام الووی مدیریت مرکز حافظه و یادگیری در سنین مختلف را در دانشگاه استرلینگ بریتانیا بر عهده دارد. او در سال 2009 به دلیل دسترسی بالای تعداد وسیعی از مخاطبین به اکتشافات علمی‌اش برنده جایزه معتبر «جوزف لیستر» از سوی انجمن دانش بریتانیا شد. دکتر الووی بیش از 75 مقاله‌ی علمی و کتاب درباره‌ی حافظه‌ی فعال و یادگیری نوشته است. او همچنین نخستین آزمون‌های استاندارد حافظه‌ی فعال را برای مربیان طراحی کرده است که توسط سازمان «ارزیابی پیرسون» منتشر شده است.

تحقیقات وی به طور گسترده‌ در سطح بین‌المللی مورد توجه قرار گرفته است و رسانه‌هایی همچون Scientific American، Forbes، US News، ABC News، BC، BBC، گاردین و دیلی میل به آن‌ها پرداخته‌اند. سخنرانی‌های بین‌المللی او در آمریکای شمالی، اروپا، آسیا، و استرالیا طرفداران بسیاری دارد. وی همچنین در زمینه‌ی اهمیت حافظه‌ی فعال به «بانک جهانی» مشاوره ارائه می‌دهد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
12 دقیقه
مقدمه
16 دقیقه
بخش اول: اصول پرورش مغز - فصل 1: مقدمه‌ای بر موضوع پرورش مغز
32 دقیقه
فصل 2: شناخت مغز
29 دقیقه
فصل 3: پرورش مغز برای برآوردن نیازها
42 دقیقه
بخش دوم: به خاطر بسپارید، حافظه‌ی خود را هشیار نگه دارید - فصل 4: جلا دادن حافظه‌ی بلند مدت
30 دقیقه
فصل 5: بهبود حافظه‌ی کوتاه مدت
28 دقیقه
فصل 6: افزایش مهارت‌های زبانی
33 دقیقه
فصل 7: تشخیص چهره‌ها و به خاطر سپردن آدرس‌ها
40 دقیقه
بخش سوم: پرورش یک ذهن شاداب و سالم - فصل 8: افزایش خلاقیت
42 دقیقه
فصل 9: ایجاد فضای ذهنی مثبت
27 دقیقه
فصل 10: بهره بردن از مواهب صلح و صفا و آرامش
31 دقیقه
فصل 11: اجتماعی کردن مغز
43 دقیقه
بخش چهارم: توجه به جسم؛ نگاهی به رژیم غذایی و سبک زندگی مفید برای مغز - فصل 12: تغذیه‌ی مغز
31 دقیقه
فصل 13: جستاری در محرک‌ها؛ داروها و کافئین
44 دقیقه
فصل 14: ورزیدگی ذهنی/جسمی
7 دقیقه
بخش پنجم: بزن بریم بازی! بازی‌های پرورش ذهن در خانه - فصل 15: بازی‌های فکری کلامی
7 دقیقه
فصل 16: بازی‌های فکری عددی
9 دقیقه
فصل 17: بازی‌های منطقی
22 دقیقه
بخش ششم: بخش ده‌تایی‌ها - فصل 18: ده عادت جدید برای پرورش مغز
15 دقیقه
فصل 19: ده بازی فکری برای بیرون از خانه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی باهوش‌تر شوید! (روش‌های ساده برای پرورش ذهن)
نویسنده
مترجمصنم شاهدعلی
گویندهمیلاد تمدن
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی سلامت، بهداشت و تغذیه، کتاب‌های هوش و حافظه
قیمت نسخه صوتی
35000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی باهوش‌تر شوید! (روش‌های ساده برای پرورش ذهن)

مهداد
۱۳۹۹/۳/۲۱
اگر شما نوجوان و جوان هستین حتما این نظر رو بخونید کتاب خوبیه بیشتر به درد والدینی میخوره که دنبال پرورش حافظه کودکان خودشون هستن و زیاد به افزایش حافظه نوجوانان جوانان راهکار زیادی ارائه نمیده بیشتر پژوهش‌ها و تحقیقات پزشکی رو بیان میکنه با تشکر از آقای تمدن عزیز اما اینطور کتاب‌ها رو اگر به صورت متن داشته باشد بهتره چون نیازه راهکار‌ها را به صورت کتبی داشته باشیداگر شما فرد بالغی هستید (مخصوصا اگه دانش آموز و دانشجو هستید) و دنبال افزایش حافظه هستید کتاب *حافظه نامحدود* رو بخونید با تشکر از کتابراه عزیز
Mojtaba Jj
۱۳۹۸/۱۰/۲
به نظرم اطلاعاتی که راجع به مغز و کارکردش داده بود خوب بود اما از بخشی که شروع میکنه به روشهای پرورش مغز به نظرم دیگه جذابیتشو از دست میده چون روشها یه چیزای خیلی ساده رو بیان میکنه که خیلیامون روزمرگی اونها رو انجام میدیم و یا روش اصلا کاربردی و قابل اجرا نیست به هر حال من از کتاب توقع روشهای جدیدتر و کاربردی تر داشتم
محمد قوامی
۱۳۹۸/۷/۲۵
عااااالی عاااالی چقدر، ریز و دقیق و جزیی بیان کرده، برای من بینهایت کاربرد داشت متشکرم متشکرم
Kian Tehranchi
۱۳۹۸/۷/۲۵
عالی عالی عالی بود. واقعا کتاب بی‌نظیریه. مدت‌ها بود که دنبال این چنین کتابی بودم. ممنون از کتابراه و ناشر صوتی این کتاب.
علیرضا رضایی
۱۳۹۹/۵/۱۶
سلام. من این کتاب را خریدم. دو بخش آن را گوش دادم. کتاب خوبی است. بنظر من در مورد مغز و پرورش آن هر چقدر هزینه کنیم باز هم کم است. اما ‌ای کاش خواننده‌ی کتاب صدای رساتر، پر انرژی تر و جذابتری داشت. انسان احساس می‌کند گوینده‌ی کتاب فشار زیادی برای انجام کارش متحمل می‌شود. همین احساس به شنونده هم منتقل می‌شود.
مانی نادری
۱۳۹۸/۸/۱۸
بسیار عالی بود این کتاب، خیلی قشنگ انواع حافظه رو توضیح میده و راهکار‌های تقویت حافظه رو ارائه می‌کنه، واقعا عالی بود، صدای گوینده هم طوری به دل متن میشینه که انگار خود نویسنده داره برات تعریف می‌کنه و تاثیرگذاری اثر رو دوچندان می‌کنه، بسیار راضی هستم از این خرید.
Aliskandari
۱۴۰۱/۱۱/۱۱
سلام به همه دوستان
کتاب پیش رو کتاب بسیار مناسبی هست برای شناخت و درک هرچه بهتر عملکرد مغذ و تقویت کارایی آن و تکنیک‌ها و راهکارهایی ارائه میده که ساده و عملی هستن و مفیده و میتونه موثر واقع بشه خوانش خوبی داره و برای من بسیار مفید بود، سپاس فروان از کتابراه
John Smith
۱۳۹۸/۸/۵
کتاب فوق العاده کاربردی بود. عالی و بی‌نظیر بود. مرسی کتابراه
رامین کرمی
۱۴۰۱/۸/۱۵
با سلام و تشکر فراوان از اپلیکیشن عالی کتابراه
واقعا کتاب خوب و آموزنده‌ای بود و من بیشتر از سه بار کامل کتاب رو گوش دادم و حسابی هم آموزش دیدم و هم لذت بردم
واقعا عالیه کتاب‌های صوتی شما چون من خیلی وقت خواندن ندارم اما میتونم راحت گوش بدم همه جا
سعید ساعی
۱۳۹۹/۴/۱۴
این کتاب هم جز چندین کتابیه که هرکسی باید حتما اونو بخونه صوت دلنشین باعث میشه کتاب رو بهتر درک کنید و ارتباط بهتری باهش برقرار کنید ارزش خرید رو داره حتما بخرید بخونید و گوش بدید عالیه واقعا......
ندا شیرخانی
۱۴۰۰/۱۲/۱۰
خوب بود. مطالب حالب و ارزشمندی مطرح شد.
البته تا نیمه‌های کتاب برای من چیز جدیدی نداشت، اما در نیمه دوم بیشتر مرا حذب کرد و گفته هایش درباره خواص چای سبز و مصرف غذاهای سالم، مرا مصمم تر کرد.
ارزش خواندن دارد.
محدثه پناهی
۱۳۹۹/۱۲/۱۰
خوب میشه گفت تا الان که گوش کردم خوب بوده صدا گذاری خوب و دلنشین است و توضیحات طوری است که واقعا لازم به شنیدن و عمل کردن دارد نویسنده حرف اضافی و خارج از موضوع نزده است و همه چیز به جا مطرح شده در کل عاللیه
Pariya Davoodi
۱۴۰۰/۱۱/۱۳
کتاب جالبیه و درمورد ساختار‌های ذهنی به خوبی بیان کرده. شاید این کتاب بهتون کمک کنه که به خودتون با شناختش کمک کنید و سطح هوشیتون رو با کیفیت تر و بالاتر ببرید.
سمیه مظلوم
۱۳۹۹/۹/۲۶
عالیه واقعا... من هفته‌ای ۲تا ۳تا کتاب میخونم... سرعت عمل آدمو تو خوندن بالا میبره البته من کتاب صوتی وبیشتر دوست دارم... ممنونم از کسانیکه زحمتشو میکشن...
Mahdieh Najafzadeh
۱۳۹۹/۲/۲
کتاب بسیار دقیق و نکته سنجی بود و به مطالعات و دستاوردهای علمی استناد میکرد. خواندن و عمل کردنش به کسانی ک مایل به افزایش توانمندی مغزشان هستند توصیه میکنم.
مشاهده همه نظرات 126

راهنمای مطالعه کتاب صوتی باهوش‌تر شوید! (روش‌های ساده برای پرورش ذهن)

برای دریافت کتاب صوتی باهوش‌تر شوید! (روش‌های ساده برای پرورش ذهن) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.