معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های شعر پارسی

شعر به کلام موزون، خیال‌انگیز و تأثیرگذاری گفته می‌شود که انسان‌ها برای بیان احساسات و افکار خود استفاده می‌کنند. در ادبیات فارسی، شعر جایگاه بسیار مهمی دارد و در طول سال‌ها شاعران قالب‌های شعری گوناگونی مانند قصیده، غزل، مثنوی، مستزاد، رباعی، دوبیتی و... را برای طبع آزمایی انتخاب کرده‌اند. البته تمامی این‌ها قالب‌های شعری کلاسیک هستند و پس از انقلاب مشروطه و با شروع تحولات، شعر فارسی نیز دچار تغییرات بسیاری گشت. تا اینکه شعر نوی فارسی توسط نیما یوشیج به دوستداران شعر و ادبیات فارسی ارائه شد.

مسیری که نیما یوشیج با شعر نو آغاز کرد با احمد شاملو ادامه یافت و او نیز شعر سپید را ابداع کرد که ساختارشکن‌تر از شعر نو بود. با وجود مسیر پر فراز و نشیبی که شعر فارسی طی کرده است شما به راحتی می‌توانید درک کاملی از کتاب‌های شعر کلاسیک فارسی داشته باشید و آن‌ها را بخوانید. فروشگاه کتابراه نیز شرایط دانلود بهترین کتاب‌های شعر پارسی را برای‌تان فراهم می‌کند.

چرا باید شعر بخوانیم؟

شاید شما هم تصور می‌کنید شعر خواندن خسته‌کننده است یا درک برخی از آن‌ها سخت است و همین موارد شما را از مطالعه‌ شعر منصرف می‌کند. درست است که در بعضی نمونه‌ها تمثیل، کنایه، استعاره و ایهام باعث می‌شود اشعار کمی پیچیده به نظر بیایند اما همین رمزگشایی باعث سرگرمی و لذت ادبی می‌شود.

اگر به دنبال دلیل بیشتری برای شعرخوانی هستید، باید بدانید که مطالعه‌ی اشعار زمان کمتری نسبت به داستان‌ها و رمان‌ها می‌‌گیرند البته در اینجا منظور شاهنامه و مثنوی معنوی نیست! از طرف دیگر، خواندن شعر به شما کمک می‌کند تا دامنه‌ی واژگان خود را گسترده‌تر کنید و با کلمات جدیدی آشنا شوید که ممکن است در طول روز با آن‌ها برخورد نداشته باشید.

اشعار پر از خلاقیت هستند و به راحتی دریچه‌های جدیدی را در افکار و اندیشه‌های شما باز می‌کنند و به شما کمک می‌نمایند تا بتوانید دیدگاه‌های متفاوت را درک کنید. علاوه بر تمام این‌ها شعر چنان ظرفیتی دارد که می‌توانید از آن به عنوان رسانه‌ای برای انتقال پیام خود استفاده کنید.

از آن‌جایی که کتاب شعر عاشقانه جزو محبوب‌ترین بخش‌های ادبیات است باید بدانید؛ اشعار عاشقانه این قابلیت را دارند که در حفظ رابطه‌ی‌تان نقش مثبتی ایفا کنند، فقط کافیست که از آن به درستی استفاده کنید. 

برای خواندن اشعار کلاسیک فارسی از کجا شروع کنیم؟

اپلیکیشن کتابراه برای دوستداران شعر پارسی پیشنهادات بسیاری جذابی دارد که به راحتی بر اساس سلیقه و سطح خود می‌توانید از میان آن‌ها انتخاب کنید.

سعدی به سرودن اشعار سهل و ممتنع مشهور است برای همین دانلود کتاب‌های سعدی برای شروع گزینه‌ی مناسبی به شمار می‌آید؛ بنابراین دانلود کتاب صوتی گلستان سعدی و دانلود کتاب صوتی بوستان سعدی را در اولویت خرید خود قرار دهید. فراموش نکنید که این آثار به صورت الکترونیکی نیز در اپلیکیشن کتابراه موجود است. در مجموع این فروشگاه اینترنتی بهترین مرجع برای خرید کتاب صوتی و خرید کتاب الکترونیکی محسوب می‌شود. 

اگر می‌خوانید با سایر بزرگان ادبیات فارسی آشنا شوید، دانلود PDF کتاب مثنوی معنوی - دفتر اول، دانلود PDF کتاب مثنوی لیلی و مجنون، دانلود کتاب صوتی عاشقانه‌های حافظ، دانلود کتاب صوتی رباعیات خیام و... را در برنامه خرید خود قرار دهید.

خرید بهترین و پرفروش‌ترین کتاب شعر معاصر:

شعر معاصر فارسی در مقایسه با شعر کهن فارسی بسیار جوان است اما در همین عمر کوتاه شاعران بسیار موفقی را به ما عرضه کرده است؛ احمد شاملو، فروغ فرخ‌زاد، سهراب سپهری، مهدی اخوان ثالث و... از جمله شاعران مشهور و پرطرفداری هستند که نام آن‌ها همواره در یادها می‌ماند. همین موضوع نشان می‌دهد که دانلود کتاب شعر معاصر نیز به اندازه‌ی دانلود کتاب شعر کلاسیک پرطرفدار است. در ادامه با برخی از پرفروش‌ترین کتاب‌های شعر معاصر اشنا می‌شوید:

دانلود کتاب گلچین مداحی محمودی 
دانلود کتاب مجموعه اشعار فروغ فرخزاد
دانلود کتاب گزیده اشعار فریدون مشیری
دانلود کتاب هشت کتاب سهراب سپهری
و...

در سایت و اپلیکیشن کتابراه مرجعی مناسب برای دانلود بهترین کتاب‌های شعر پارسی با موضوع دانلود pdf  کتاب شعر نو، دانلود pdf  بهترین اشعار، دانلود pdf  بهترین کتاب شعر عاشقانه، دانلود کتاب شعر آیینی، دانلود کتاب شعر کلاسیک فارسی، دانلود کتاب شعر کهن فارسی، دانلود کتاب شعر عرفانی و... محسوب می‌شود. 

مجموعه داستان‌های
شاهنامه را از کتابراه
بخوانید و بشنوید

مشاهده کتاب‌ها