دانلود پادکست پول و زندگی مشترک


خرید پادکست

برای دانلود قانونی پادکست پول و زندگی مشترک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی پادکست پول و زندگی مشترک

پادکست پول و زندگی مشترک اثر رابرت کیوساکی به مسائل مالی، یکی از مشکلاتی که اغلب زوج‌ها با آن درگیر هستند پرداخته است. این پادکست از روی فایل ویدیویی ترجمه و آماده‌سازی شده است.

رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki) یکی از بهترین مدرسان موفقیت مالی در این کتاب می‌گوید:

من و کیم در خانواده‌ی تحصیلکرده‌ای بزرگ شدیم که متاسفانه فقیر بودند، فقیر نه از لحاظ اراده و احساس، بلکه از لحاظ مالی فقیر بودند. چون آن‌ها کارمند و به دنبال کار بودند. سعی می‌کردند پولشان را پس‌انداز کنند و در بازار بورس سرمایه گذاری می‌کردند. در واقع هیچ ایده‌ای درباره کارآفرینی و سرمایه‌گذاری نداشتند.

من زمانی که ۷ سال بیشتر نداشتم و در هاوایی زندگی می‌کردم یک‌بار مادرم را دیدم که در تنهایی خودش گریه می‌کرد و دلیلش هم این بود که ما هیچ پولی نداشتیم. پدرم مدرک دکترا داشت ولی با این حال پول زیادی درنمی‌آورد، ۴ تا بچه داشتند و من اون زمان ۷ سال بیشتر نداشتم و نمی‌توانستم درک کنم که چرا مادرم به خاطر پول گریه می‌کند. آن زمان از دست پدرم عصبانی شدم و با خود گفتم که چطور پدرم به خودش اجازه می‌دهد، ببیند مادرم گریه می‌کند و به او پول نمی‌دهد، آن زمان بود که با خودم عهد کردم که به یک آدم پولدار تبدیل شوم تا اینکه به معلمی تبدیل شوم که هیچ پولی ندارد، با عقل جور در نمی‌آمد.

به عنوان یک بچه چنین ایده‌ای داشتم ولی نمی‌دانستم چطور باید به آن جایگاه برسم. نقطه‌ی مشترک بزرگی که من و کیم داشتیم این بود که پدرانمان در میانه‌های موقعیت شغلیشان از کار اخراج شدند. پدر من وقتی ۵۰ ساله بود کارش را از دست داد و برای خانواده‌ی ما مشکل بزرگی به وجود آورد. من خودم به عنوان یه آدم بالغ از کار اخراج نشدم اما می‌توانم تصور کنم که چه شرایط بدی را در خانواده به وجود می‌آورد. مادر من درست بعد از اون اتفاق بود که از دنیا رفت. دو سه ماه بعد از اخراج شدن پدرم از کار، سکته‌ی قلبی کرد و از دنیا رفت. آن‌ها هیچ پولی نداشتند با این حال، با وجود تمامی این‌ها، پدرمن، پدر فقیر من می‌گفت که علاقه‌ای به پول درآوردن ندارد، چطور می‌شود که یک نفر بگوید که به پول علاقه‌ای ندارد. به همین خاطر ما تصمیم گرفتیم که کمپانی پدر ثروتمند را تاسیس کنیم و من و کیم درباره‌ی پول صحبت کنیم، چون یاد گرفتیم که پول چه چیز مهمی برای ما و خانواده‌هایمان است.

رابرت کیوساکی اقتصاددان پیشرو و صاحب تئوری‌های نوآورانۀ اقتصادی در دنیاست. او بهترین و موفق‌ترین مدرس موفقیت مالی در یک و نیم ‌دهه‌ی گذشته است. وی با نوشتن تفکرات ناب و دست اول اقتصادی در کتاب خود با نام پدر پولدار، پدر بی‌پول تمامی علاقه‌مندان به مباحث اقتصادی و مالی را مبهوت خود کرده است.

این کتاب چنان مرزهای فروش را در هم شکسته که بعید است تا اطلاع ثانوی، کتابی بتواند به رکوردهای فروش این کتاب، نزدیک شود. اما آن‌چه این کتاب و سایر آثار کیوساکی را متمایز از دیگران می‌کند، فروش‌های حیرت‌انگیزشان نیست، بلکه نوع آموزه‌های آن‌هاست؛ آموزه‌هایی که از انگیزشِ صرف، بسیار فراتر می‌روند و با مخاطب‌شان بر مبنای واقعیت‌ها و اعداد و ارقامی حرف می‌زنند که در زندگی او وجود دارند و جنبه‌ای بسیار متفاوت از وضعیت امروز او را می‌نمایانند و همین، عامل انگیزش اوست تا توانایی‌های خود را در کار اندازد تا بسیار فراتر از امروز خویش شود.

 ۵۱ دقیقه، ۴۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید پادکست

فهرست مطالب

۱۳ دقیقه
بخش اول
۹ دقیقه
بخش دوم
۱۷ دقیقه
بخش سوم
۱۲ دقیقه
بخش چهارم

راهنمای دانلود پادکست پول و زندگی مشترک

برای دانلود پادکست پول و زندگی مشترک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود پادکست  پول و زندگی مشترک
حسین ملک زاده
۱۳۹۸/۸/۱۹
بسیار عالی، برای زن و شوهر‌ها بسیار خوب است، فقط ایران تحقق این موضوعات رو بسیار عقب می‌ندازه
مهدی نیکزاد
۱۳۹۹/۵/۲۶
عالی و خیلی کاربردی
Mahnaz Salim
۱۳۹۹/۳/۲۸
من هیچی نفهمیدم. چرا سربسته و لج درار توضیح میدن؟
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۴)