دانلود کتاب صوتی آخرین انار دنیا


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آخرین انار دنیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی آخرین انار دنیا

کتاب صوتی آخرین انار دنیا اثر بختیار علی، روایت مردی است که 21 سال در زندان انفرادی محبوس بوده و تنها همنشین‌اش بیابان پشت پنجره سلولش است.

او پس از این سال‌های اسارت از سوی فرمانده سابقش آزاد و متوجه می‎شود که حزب مطبوعش پیروز شده اما کشورش درگیر جنگ داخلی است. حال، همرزمان سابقش که به قدرت رسیده‎اند فاسد شده‎اند و او با همه چیز بیگانه است. فرمانده‎اش او را به قصری می‌برد که در آن‌جا راحت زندگی کند اما او می‎خواهد فرزندش سریاس را پیدا کند.

مظفر صبحگاهی، شخصیت اصلی رمان، ما را با خود به کشف جهانی تازه می‌برد. زایش رنج و دردهای بشری. «خواهران سپید» از مهم‌ترین کاراکترهای رُمان‌اند. دخترانی که بر پایه‌ی پیمانی پوچ، زایش را بر خود حرام کرده‌اند و با بکارتی ابدی، به یکی از مهم‌ترین انشعابات داستان چندبُعدی بختیار علی بدل می‌شوند. رمان پر است از قصه و حکایت‎های جالب که از دل هم داستان‎های تازه‎ای بیرون می‎کشند. کتاب حاضر در سال 2002 در سلیمانیه منتشر شد و در سال 2003 برندهٔ جایزهٔ بهترین رمان از جشنوارهٔ ادبی گلاویژ شد.

کتاب صوتی آخرین انار دنیا (The Last Pomegranate of the World)، شاهکار ادبیات کرد و رمانی جهانیست. هر چه در دست‌تان هست را بگذارید کنار و به این رمان گوش فرا دهید. شاهکاری غیر منتظره، ظریف، معصومانه، عمیق با تخیلی شگفت‌انگیز و باور نکردنی. فرم اصلی رمان رئالیسم است اما گاه به گاه به رئالیسم جادویی پیوند می‌خورد و ما را یاد «صد سال تنهایی» مارکز می‎اندازد.

آخرین انار دنیا رمانی عظیم، با زیرساخت‌های سایکولوژیک که جابه‌جا بر ساحت انسان و غلتیدن آن در وادی قدرت و پایمالی عاطفه تأکید دارد. بختیار علی (Bachtyar Ali) در این کتاب به تمام مسائل بنیادی زندگی بشر از مرگ و تنهایی و خدا و زیبایی گرفته تا خیانت و تکثیر متشابه انسان‌ها در یکدیگر نیز پرداخته است.

توجه به تصاویر پس‌‌زمینه، تأکید بر زلالی جان‌های رنج‌ برده از جنگ و فوکوس بر تبعات آن، هم‌نهشتی خودآگاه و ناخودآگاه حاکمان و نگاه واپس‌گرایشان به انسان‌های پس از قیام، کم‌رنگ بودن هستار مرکزی انسانیت در مواجهه‌ی با قدرت، و بسیاری اِلِمان‌های دیگر از مهم‌ترین موضوعات مورد بحث در رمان آخرین انار دنیا است. 

آخرین انار دنیا رمانی جهانی است چرا که تاکنون به زبان‌های آلمانی، روسی، انگلیسی، عربی، یونانی، ترکی و اخیراً هم اسپانیایی برگردان شده و هنوز هم در نشریات ادبی دنیا نقدهایی می‌خورد و اگر از پرگویی‌های گاه زائد بختیار علی و تناقض‌های کوچکی که کم‌وبیش در بعضی از شخصیت‌های قصه‌اش مثل «اکرام کوه‌نشین» وجود دارد، بگذریم با رمان فوق‌العاده قوی و تکنیکی روبه‌رو هستیم.

بختیار علی در کتاب آخرین انار دنیا، هرچند جنگ و تبعات آن را دست‌مایه‌ی اصلی داستانش کرده اما به تمام مسائل بنیادی زندگی بشر از مرگ و تنهایی و خدا و زیبایی گرفته تا خیانت و تکثیر متشابه انسان‌ها در یکدیگر نیز پرداخته و شگفتا که در انتهای داستان هم، هیچ انسانی را محکوم و مجرم یا عاری از خطا نمی‌داند. قالب داستان بر رئالیسم جادویی استوار است. 

بختیار علی در هر ژانری که به فعالیت پرداخته، تحسین منتقدان را برانگیخته است. فعالیت‌های بختیار علی، خط بطلانی است بر این ادعا که نویسنده را تنها به وجه کاری خودش محدود می‌کند و هرگونه شاخه‌پری دیگر را مساوی با هدر رفتن انرژی و انحراف از معیار اصلی می‌خواند. بختیار در سال‌های فعالیتش همواره تئوری‌پردازی بزرگ و مقاله‌نویسی برجسته بوده است. در فعالیت‌های سیاسی‌اش همچون یک مصلح اجتماعی عمل کرده است. اشعارش به‌ شدت مورد توجه بوده و به‌ لحاظ ساختار و داشتن پس‌زمینه‌های فلسفی، جریان‌ساز بوده است و در کعب آخر کاراکتر چند وجهی‌اش، داستان‌نویسی (رمان‌نویسی) خلاق و جهانی است. رمان‌نویسی که درازگویی را با رمان، اشتباه نمی‌گیرد و همچون یک ناظر بی‌طرف، تنها به مختصات انسان در جغرافیایی بی‌مرز و تکثیر شده می‌پردازد. بختیار علی، رئالیسم جادویی را برای رمانش برگزیده است.

«آخرین انار دنیا» رمان عامه پسندی نیست ولی جذابیت‎ آن به حدی است که به بسیاری از زبان ها ترجمه شده است.
برخی منتقدان، بختیار علی را حرفه‌ای‌ترین داستان‌نویس کرد زبان می‎دانند. این رمان تحسین بسیاری از کارگردان‌ها و نویسندگان مطرح دنیا همچون دیوید لینچ را برانگیخته است.

در قسمتی از کتاب صوتی آخرین انار دنیا می‌شنویم:

مظفر صبحگاهی پس از 21 سال اسارت در وسط بیابان، به دنبال پسرش سریاس صبحگاهی آمده‌ است. در این فاصله حزب وی به قدرت رسیده و در حالی‌ که جنگ داخلی کشور را دربر گرفته‌ است، از حزبی انقلابی به جریانی فاسد تبدیل شده‌ است. وی با سه سریاس صبحگاهی مواجه می‌شود سریاس اول در میدان گاری‌چی‌ها به قتل می‌رسد. سریاس دوم سرباز است و پس از سال‌ها جنگ اسیر می‌شود. سریاس سوم در کودکی در آتش یک بمب دچار سوختگی شده‌ است.

 ۱۶ ساعت و ۱۵ دقیقه، ۶۷۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۲ دقیقه
بخش اول
۲۳ دقیقه
بخش دوم
۲۶ دقیقه
بخش سوم
۴۲ دقیقه
بخش چهارم
۳۲ دقیقه
بخش پنجم
۱۸ دقیقه
بخش ششم
۳۷ دقیقه
بخش هفتم
۳۱ دقیقه
بخش هشتم
۲۵ دقیقه
بخش نهم
۳۳ دقیقه
بخش دهم
۲۲ دقیقه
بخش یازدهم
۲۴ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۵ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۸ دقیقه
بخش چهاردهم
۲۴ دقیقه
بخش پانزدهم
۳۳ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۳ دقیقه
بخش هفدهم
۱۹ دقیقه
بخش هجدهم
۲۱ دقیقه
بخش نوزدهم
۲۸ دقیقه
بخش بیستم
۲۹ دقیقه
بخش بیست و یکم
۳۷ دقیقه
بخش بیست و دوم
۴۵ دقیقه
بخش بیست و سوم
۳۴ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۳۸ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۲۶ دقیقه
بخش بیست و ششم
۲۷ دقیقه
بخش بیست و هفتم
۳۳ دقیقه
بخش بیست و هشتم
۳۴ دقیقه
بخش بیست و نهم
۲۷ دقیقه
بخش سی‌ام
۲۹ دقیقه
بخش سی و یکم
۳۴ دقیقه
بخش سی و دوم
۳۵ دقیقه
بخش سی و سوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی آخرین انار دنیا

برای دانلود کتاب صوتی آخرین انار دنیا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  آخرین انار دنیا

نظرات کتاب صوتی آخرین انار دنیا

سمیرا سرخیان
۱۳۹۸/۹/۷
کتاب بی‌نظیریه... توصیفاتش محشر... خیلی خیلی با روح ادم بازی میکنه و اینقدر جذاب که نمیتونی کنارش بزاری اما کاش گوینده‌ای درخورش میخوند خیلیی. خیلی باتحکم خونده یجاهایی اصلا اشتباه گفت کلمات را بنظرم. میخاسته هیجان بیشتری بده ولی بدترش کرده بخصوص پارت. اول کاملا باید اروم خونده بشه اینقدر هیجان و بلندی برای زندانی با ٢١سال تو زندان بودن متضاد
mahsa hosseini
۱۳۹۷/۱۱/۴
واقعا عالیهه! جایزه جشنواره گلاویژو رو برده و ازش یه نمایشنامه تئاتر ساختن! بهترین نویسنده کورده در نوع خودش!
مصطفی داداشی
۱۳۹۹/۸/۱۸
رمان خوبی بود در رسته رمان‌های ضد جنگ. با روایت لطیف و روان. و تصویرسازی‌های قوی. انتخاب موسیقی و صدای ساز باغلاما و خوانش بسیار قوی، این اثر رو شنیدنی تر کرد. ممنونم.
مشاهد همه نظرات (۲۴)