دانلود کتاب صوتی ابر ابله


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ابر ابله و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ابر ابله

کتاب صوتی ابر ابله نوشته‌ی ارلند لو، داستانی ساده لوحانه اما تکان دهنده از یک جوانی نروژی است که ناگهان در یک بحران روحی و فلسفی قرار می‌گیرد و برای یافتن سوالات خود و یک آرامش درونی، همه چیز از جمله دانشگاهش را رها می‌کند و به کارهایی ساده و پیش افتاده می‌پردازد.

درباره کتاب صوتی ابر ابله:

رمانی فوق‌العاده از ارلند لو، نویسنده نروژی که در سال 1996 منتشر شد و با ترجمه به نوزده زبان در سطح جهانی به محبوبیت فراوانی رسید. کتاب صوتی ابر ابله (Naïve Super) در سال 2006 موفق شد به انتخاب روزنامه Dagbladet، در فهرست بهترین رمان‌های نروژی از سال 1981 تا 2006 قرار بگیرد و برنده جایزه ادبی Européen des Jeunes بشود.

کتاب ابر ابله داستان مردی بیست و چند ساله را روایت می‌کند که در سراسر رمان نامش مجهول است و نویسنده هیچ اسم و رسمی برایش در نظر نمی‌گیرد. او ناگهان امیدش را نسبت به زندگی از دست می‌دهد و درگیر سوالات و دغدغه‌هایی گیج کننده و فلسفی می‌شود؛ به همین خاطر تحصیلات خود را در دانشگاه رها می‌کند، بیشتر وسایلش را می‌فروشد و به آپارتمان خالی برادرش می‌رود. همچنین راوی داستان شیفته نظریه‌های علمی مدرن درباره زمان و نسبیت است و برای یافتن معنای زندگی دست به کارهای عجیب و ساده لوحانه می‌زند؛ برای مثال فعالیت‌های کودکانه‌ و تکراری انجام می‌دهد، با اسباب بازی‌های چوبی بازی می‌کند، توپ را مکررا به دیوار روبه‌رویی خود پرتاپ می‌کند و کتاب‌هایش را می‌خواند.

ابر ابله روایتگر زندگی جوانی‌ست که برای پیدا کردن خود و پر کردن تنهایی‌اش به اشیای اطرافش مانند دوچرخه، میخ و بشقاب روی می‌آورد و خود را با آن‌ها سرگرم می‌کند. ارلند لو نیز به خوبی توانسته انزوای راوی داستان را توصیف کند و درونیاتش را شرح دهد.

کتاب صوتی ابر ابله برای چه کسانی مناسب است؟

اگر می‌خواهید ساعت‌ها سرگرم باشید و خنده به لب‌تان بیاید و همراه با داستان با مفاهیم و دغدغه‌های فلسفی نیز آشنا شوید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

ارلند لو را بیشتر بشناسیم:

او یک داستان‌نویس، فیلمنامه‌نویس و منتقد نروژی‌ست که در حوزه ادبیات کودک و بزرگسال قلم می‌زند و داستان‌هایی در ظاهر ساده لوحانه و طنزآمیز برای مخاطبانش می‌نویسد. ارلند لو (Erlend Loe) با داشتن سبک مخصوص خود به یکی از نویسندگان محبوب اسکاندیناوی تبدیل شده و به خوبی می‌تواند با طنزی انتقادی جامعه مدرن نروژ را به چالش بکشد.

ارلند لو پیش از این در یک کلینیک روانپزشکی کار می‌کرد اما پس از آن مدتی به عنوان روزنامه نگاری مستقل فعالیت داشت و در سال 1998 نیز یکی از بنیانگذاران انجمن فیلمنامه نویسان اسلو شد.

جوایز و افتخارات ارلند لو:

- برنده جایزه Aschehoug در سال 2013
- برنده جایزه کاپلن 1997 (Cappelen Prize)
- برنده جایزه کتابفروشان نروژی برای رمان L در سال 1999 (Norwegian Booksellers' Prize)

در بخشی از کتاب صوتی ابر ابله می‌شنویم:

بور خوابیده است؛ خیلی خسته بود. حتی زمانی که خیلی از وقت خوابش گذشته بود، همچنان با ماشین برقی مسابقه‌اش بازی می‌کردیم. گذاشتم او ببرد و بعد با هم کلمه بازی کردیم؛ از آن‌هایی که باید اولین کلمه‌ای که به فکرت می‌رسد بگویی، خیلی سریع. امیدوار بودم که مثلا من بگویم خورشید و بعد بور بگوید خواب ولی خیلی زود وضع بازی بهم ریخت چون او مدام می‌گفت جیش! هر چه می‌گفتم او فقط می‌گفت جیش و بعد هم کلی می‌خندید ولی الان خوابیده است.

به آپارتمان برادرم سری زدم و به آمریکا فکسی زدم. نوشتم: ولوو پرسرعت، عمری با روزهای خوب و خوش. یک پلیور پشمی هم برداشتم. الان در بالکن خانه بور نشسته‌ام و می‌نوشم. پدر و مادرش در یکی از کابینت‌ها کلی نوشیدنی دارند. قصد داشتم وقتی دل و جرئت به دست آوردم، ادامه‌ی آن کتاب ترسناک درباره زمان را بخوانم و حالا مشغول مطالعه‌اش هستم.

پل درباره انیشتین مطالبی نوشته است؛ متوجه می‌شوم که انیشتین رفیق من است. ظاهرا در تئوری‌اش گفته که گذشته، حال و آینده درکنار هم وجود دارند؛ این یکی از نتایج نظریه نسبیت است. طبیعی‌ست که دستگیرم نمی‌شود که چطور چنین چیزی ممکن است اما این خیلی مهم نیست، اصلا برایم اهمیت ندارد که چطور امکان پذیر است.

 ۵ ساعت و ۲۴ دقیقه، ۳۰۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰۰ ت - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۸ دقیقه
دیوار
۲۳ دقیقه
درخت
۱۴ دقیقه
دوچرخه
۱۲ دقیقه
زندگی
۱۸ دقیقه
حیوانات
۲۱ دقیقه
تخته
۲۲ دقیقه
پرنده
۲۸ دقیقه
بیرون از خانه
۱۹ دقیقه
دوست
۲۰ دقیقه
باران
۱۵ دقیقه
دست
۳۴ دقیقه
ان
۳۱ دقیقه
یک هشتصد پارک‌ها
۴۰ دقیقه
کلاه ایمنی

راهنمای دانلود کتاب صوتی ابر ابله

برای دانلود کتاب صوتی ابر ابله و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ابر ابله