دانلود کتاب این آینده توست... آن را خوب بساز


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب این آینده توست... آن را خوب بساز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب این آینده توست... آن را خوب بساز

کتاب این آینده توست... آن را خوب بساز نوشته‌ی ورن ویلرایت، مطالب بسیار ارزشمندی را برای شناخت بهتر آینده در اختیار شما قرار می‌دهد.

هزاران سال است که مردم می‌خواهند از آینده بدانند. این امر که آینده را باید شناخت و به آن شکل بخشید، امکان‌پذیر است. حتی این امکان وجود دارد که بتوان بر آن تأثیر گذاشت یا آن را تغییر داد. البته همه‌ی آینده را نمی‌توان تغییر داد اما به اندازه‌ای هست که ارزش‌ داشته باشد.

شما با مطالعه‌ی این آینده توست... آن را خوب بساز (It's your future make it a good one) شگفت‌زده خواهید شد؛ اول از اینکه دریابید چقدر می‌توانید درباره‌ی آینده‌تان بدانید، دوم از اینکه چقدر می‌توانید بر آینده‌ی خود تأثیر‌گذار باشید و سوم از اینکه دریابید می‌توانید بسیاری از اتفاق‌هایی را که غیر‌ منتظره و ناخوشایند در انتظارتان هستند، کشف و از آن‌ها جلوگیری کنید.

تنها با اندیشیدن به آینده‌ی خود به شیوه‌ای نهادینه یا نظام‌مند، می‌توانید به همه‌ی موارد بالا دست یابید و این همان چیزی است که ورن ویلرایت (Verne Wheelwright) در اثر حاضر به شما عرضه می‌کند. نظامی که شما را به سوی آفرینش آینده‌ی خودتان هدایت می‌کند و سپس نشان می‌دهد چگونه تصمیم بگیرید و به آینده‌ای که می‌خواهید، دست یابید.

آینده پژوهی فردی، فرآیندی ساده و گام به گام می‌باشد که مورد استفاده‌ی هزاران نفر در سراسر جهان قرار گرفته است. شگفتی نهایی زمانی رخ می‌دهد که درمی‌یابید اندیشه‌ی شما متفاوت شده است. بی‌شک متوجه می‌شوید که آینده، بخشی از تفکرات روزمره‌تان شده است، آنگونه که شما دورنمایی بلندمدت از زندگی و جهان اطراف خود کسب می‌کنید.

نخستین گام در درک آینده‌ی خود، نگاهی مختصر به گذشته و حال است، چرا که آن‌ها مبنای ورود به آینده هستند. نقشه‌ی آینده‌ی شما، مبتنی بر زیست‌شناسی و تجربه‌ی بشر در طول قرن‌ها خواهد بود. شما در این کتاب شش نیرو را خواهید آموخت که بخشی از زندگی روزمره‌تان هستند و اینکه چگونه این نیروها، شما را در رخدادهای احتمالی زندگی خود، یاری می‌کنند. چنین شناختی از زندگی‌تان، شما را برای گام بعد آماده خواهد کرد، یعنی اکتشاف آینده‌های محتمل.

اگر چشم‌انداز و تصویری از آینده‌ای که دوست دارید در ده ‌سال دیگر در آن زندگی کنید در ذهن دارید، نمایی بلند‌ مدت از زندگی‌تان ایجاد کرده‌اید. این نمای بلند‌ مدت، رخداد‌های کوچک زندگی روزمره را در تناسب بهتری قرار می‌دهد. متوجه خواهید شد ناراحتی‌های کوچک به همان اندازه، کوچک هستند و پذیرش، مقابله و گذشت از آن‌ها آسان‌تر خواهد شد، چرا که آن‌ها در بلند‌ مدت مهم نیستند، به عبارت دیگر زندگی‌تان را آسان و تنظیم خواهید کرد.

در بخشی از کتاب این آینده توست... آن را خوب بساز می‌خوانیم:

دسته‌های گوناگونی از رویداد‌ها وجود دارند که برای آینده‌ی شما کاربرد‌هایی دارند، برخی از رویداد‌ها می‌توانند در بیش از یک دسته قرار گیرند. رویداد‌های نقطه‌ی عطف، مسیر زندگی‌تان را تغییر می‌دهند. برای مثال ازدواج، مادر‌ پدر شدن، طلاق، انتخاب یک حرفه یا کسب، مهاجرت، اخراج شدن از مدرسه، از‌ دست دادن سلامتی و مرگ همسر را می‌توان نام برد. هر کدام از این رویداد‌ها فقط باعث نمی‌شوند که زندگی شما از آنچه بود متفاوت‌تر شود (اغلب خیلی سریع) بلکه ماهیت رویداد‌های آینده را نیز تغییر خواهند داد.

رویداد‌های چرخه‌ی زندگی یا زیست شناختی، شامل رشد‌ کردن، پرورش یافتن، پیر‌ شدن و مرگ می‌باشند. این رویداد‌ها ارتباط نزدیکی با مراحل زندگی دارند، پس می‌توان آن را تا‌ حدی دقیق اندازه‌گیری کرد و خیلی در زندگی‌تان غیر‌ منتظره نخواهند بود.
رویداد‌های قانونی بر اساس قوانین و مقررات رخ می‌دهند. اغلب رویداد‌هایی هستند که به سن فرد مرتبط هستند. برای مثال زمانی که یک کودک به اندازه‌ی کافی برای مدرسه بزرگ نشده باشد، نوجوان برای گواهی‌نامه‌ی رانندگی شایسته نباشد، برای رأی دادن کوچک باشد، یا برای خدمت سربازی واجد شرایط نباشد و زمانیکه کارکنان واجد شرایط مراقبت بهداشتی و مزایای بازنشستگی باشند. برخی رویداد‌ها نتیجه‌ی قانون‌شکنی بوده و منجر به جریمه، بازداشت یا زندان می‌شوند. سایر رویداد‌ها از جمله شکل دادن یک کسب‌و‌کار یا خرید خانه، الزامات قانونی زیادی دارند، از جمله مدارک و پرداخت مالیات. بسیاری از این رویداد‌ها قابل پیش‌بینی نیز هستند و بخشی از زندگی شما خواهند شد.

 ۳۲۹ صفحه، ۷ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-2695-81-2 

چاپ ۱۳۹۲: ۳۸۸۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۹۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

قدردانی نویسنده
منتظر باشید شگفت‌زده شوید
درآمد
همه می‌خواهند از آینده سر در بیاورند!
نقشه‌ی آینده‌ی شما، مراحل زندگی‌تان
مردم در آینده‌ی شما
روندها و نیروها، پیش‌بینی تغییر در آینده‌ی شما
نیروهای زندگی شما، گذشته، حال و آینده
نیروهای شکل‌دهنده‌ی دنیای شما، جهانی، ملی و محلی
رویدادهایی که زندگی شمار را تغییر خواهند داد
ارزش‌های فردی، راهنمای شما در آینده
واقعیت شما، نقاط قوت، نقاط ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها
اکتشاف آینده‌ی شما، توسط سناریوها
ساخت سناریوی پایه
نیروهای پیشران مسیر سناریوهای شما را تغییر خواهند داد
روایت داستان درباره‌ی آینده شما
برنامه‌ریزی راهبردی فردی
چشم‌اندازی از آینده‌ی شما
استراتژی برای دستیابی به چشم‌اندازتان
خلق برنامه‌ی عملیاتی
تجزیه و تحلیل برنامه‌تان
رویدادهای غیر منتظره‌ و برنامه‌ریزی احتیاطی
زندگی کردن با برنامه‌تان
دورنمای بلندمدت زندگی و حرفه‌ی شما
کاربرگ‌های پر نشده برحسب فصل
درباره‌ی نویسنده
منابع

راهنمای دانلود کتاب این آینده توست... آن را خوب بساز

برای دانلود کتاب این آینده توست... آن را خوب بساز و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  این آینده توست... آن را خوب بساز

نظرات کتاب این آینده توست... آن را خوب بساز

asadollah hematian
۱۳۹۸/۱۰/۱
با توجه به نگاه کارآفرینی آقای رضایی، در این هم حوزه کتاب ارزشمندی است
مهران سلامی نور
۱۳۹۹/۲/۱۶
حتما پیشنهاد می‌کنم بسیار کتاب کاربردی بود
ساجده شاحیدر
۱۳۹۸/۱/۳۱
ممنون از کتابراه برای این کتاب کاربردی.
مشاهد همه نظرات (۳)