دانلود کتاب صوتی امپراتوری اینکا


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی امپراتوری اینکا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی امپراتوری اینکا

کتاب صوتی امپراتوری اینکا اثر دنیس نیشی سنت ده هزار ساله اینکاها و برپایی امپراتوری آن‌ها را از نخستین فرمانروای اینکا تا تشکیل ارتش توانمندشان، به صورت جامع و کامل برای شنونده روایت می‌کند.

در دورانی که هنوز تاریخ آن به درستی برآورد نشده است، اینکاها به روی صحنه هستی آمدند، آن‌ها مردان و زنان نیرومندی بودند از نژاد سرخ‌پوست با شانه‌های پهن و قفسه سینه بر آمده، فک و چانه قوی، دندان‌های سفید، بینی بزرگ و موهای صاف، پرپشت و مشکی. ریشه‌ها، پیدایش و تکامل تمدن اینکا، هنوز در هاله‌ای از ابهام باقی‌ مانده‌ است.

امپراتوری اینکا (The Inca empire) سرزمین‌هایی را در بر می‌گرفت که از نظر جغرافیایی و اقلیمی وضعی افراطی داشتند: یا سرد بودند یا به غایت گرم. سلسله کوه‌های آند که بلندترین رشته کوه قاره‌های آمریکای شمالی و جنوبی به شمار می‌روند، مشخص‌ترین سیمای سرزمین این قوم بودند.

درباره‌‌ی تاریخ این قوم، منبع و نوشته‌ای وجود ندارد، چون اینکاها فاقد خط بوده‌اند. اما به نظر می‌رسد قبایل اینکا که در پیرامون دریاچه‌ی تی‌تی‌کاکا می‌زیسته‌اند، در سده‌ی دوازدهم میلادی به رهبری مانکوکاپاک، فرمانروای افسانه‌ای اینکا، سرزمین‌های مجاور را فتح کرده و با بنای شهر کوزکو، تمدن اینکا را بنیان نهاده‌اند.

اینکاها موفق شده بودند که بر تمام سرزمین‌ها کاملا متفاوت با رعایت تساوی حقوق کامل و دقیق حکومت کنند. به عنوان مثال افراد سالم ملزم به حمایت از معلولان در کشت و زرع بوده‌اند. شیوه رهبری و حکومت آنان چنان مؤثر و عادلانه بود که توانستند تمدن‌های مختلف را به یکدیگر جوش دهند به طوری که جامعه آنان رشد کرد، شکوفا شد، و در پاره‌ای موارد مضمحل و کوچک شد و در خانواده‌ای از ملل جذب گردید.

تاریخ همیشه سرشار از ناگفته‌هاست. تمدن‌های باستانی و زندگی آن‌ها گویای نحوه برخورد هر قوم و ملیتی با شرایط مختلف است. کنکاش در تاریخ بدون درک موقعیت و شرایط محیطی هیچ گاه کامل نیست.

 ۴ ساعت و ۱۱ دقیقه، ۲۳۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۰ دقیقه
پیشگفتار: سرزمین اینکاها
۲۲ دقیقه
فصل اول: سنتی ده هزار ساله
۶ دقیقه
ضمائم فصل اول
۳۶ دقیقه
فصل دوم: اینکاها
۶ دقیقه
ضمائم فصل دوم
۲۲ دقیقه
فصل سوم: برپایی امپراتوری
۷ دقیقه
ضمائم فصل سوم
۳۲ دقیقه
فصل چهارم: هر فردی مکانی در جامعه داشت
۴ دقیقه
ضمائم فصل چهارم
۳۱ دقیقه
فصل پنجم: آخرین شاهان بزرگ
۵ دقیقه
ضمائم فصل پنجم
۳۸ دقیقه
فصل ششم: برخوردی تاریخی
۲ دقیقه
ضمائم فصل ششم
۲۹ دقیقه
فصل هفتم: زندگی تحت فرمانروایی اسپانیایی‌ها
۱ دقیقه
ضمائم فصل هفتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی امپراتوری اینکا

برای دانلود کتاب صوتی امپراتوری اینکا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  امپراتوری اینکا
Mehdi Gharib
۱۳۹۸/۱/۱۶
بسیار زیبا
زهرا علی بابایی
۱۳۹۹/۵/۱۸
هرکسی علاقه به تاریخ اقوام و تمدن‌ها داره بخونه من که خیلی باکتاب ارتباط برقرار کردن و دوستش داشتم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)