دانلود کتاب صوتی انقلاب مجارستان: مقاومت مردمی علیه توتالیتاریسم


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی انقلاب مجارستان: مقاومت مردمی علیه توتالیتاریسم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی انقلاب مجارستان: مقاومت مردمی علیه توتالیتاریسم

هانا آرنت متفکر و فیلسوف آلمانی در کتاب صوتی انقلاب مجارستان: مقاومت مردمی علیه توتالیتاریسم، به بررسی و تحلیل سیاسی انقلاب مردم مجارستان در سال 1956 می‌پردازد و ارتباط آن را با حکومت توتالیتر و سرکوبگر شوروی شرح می‌دهد.

درباره کتاب صوتی انقلاب مجارستان: مقاومت مردمی علیه توتالیتاریسم:

اولین اثر مهم هانا آرنت به نام ریشه‌های توتالیتاریسم (The Origins of Totalitarianism) در سال 1951 منتشر شد که در آن نازیسم و استالینیسم را به عنوان بزرگ‌ترین و مهم‌ترین جنبش‌های سیاسی توتالیتر در نیمه اول قرن بیستم توصیف و تحلیل کرد. فصل چهاردهم این کتاب بعدها به صورت مستقل منتشر شد که در ایران با نام کتاب صوتی انقلاب مجارستان: مقاومت مردمی علیه توتالیتاریسم (Die ungarische revolution und der totalitare imperialismus) چاپ شده است.

آرنت در این کتاب کم حجم تحلیلی سیاسی از انقلاب مردم مجارستان در سال 1956 ارائه می‌دهد که بر علیه حکومت شوروی سابق انجام شد اما تنها 12 روز طول کشید و پس از آن شوروی با سربازان و تانک‌های خود به سرکوب مبارزان پرداخت.

این متفکر حکومت شوروی را با نگرشی خاص بررسی می‌کند و از مفهومی به نام «بحران جانشینی» نام می‌برد. پدیده‌ای که به خاطر مرگ یک رهبر رخ می‌دهد و تا زمان انتخاب و جایگزینی رهبر جدید، ممکن است به خاطر خلا ایجاد شده تحولات مختلفی در میان مردم رخ دهد. هانا آرنت نیز انقلاب مجارستان و نظام سیاسی شوروی را نیز با چنین دیدگاهی تحلیل می‌کند.

کتاب صوتی انقلاب مجارستان: مقاومت مردمی علیه توتالیتاریسم به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به تاریخ و سیاست علاقه‌مند هستید و می‌خواهید دانش بیشتری در زمینه انقلاب‌های مردمی و سیاسی کشورهای اروپایی داشته باشید، این کتاب برای شما مناسب است.

هانا آرنت را بیشتر بشناسیم:

او نظریه‌پردازی سیاسی بود که بسیاری از کتاب‌ها و مقالاتش تاثیری عمیق بر روی فلسفه سیاسی جهان گذاشت و از هانا آرنت (Hannah Arendt) به عنوان یکی از مهم‌ترین اندیشمندان سیاسی قرن بیستم یاد می‌شود. بیشتر نوشته‌ها و سخنان او در مورد سیاست، ماهیت قدرت و شر در جهان هستی، دموکراسی، اقتدار و توتالیتاریسم است اما در اذهان عمومی به خاطر نظرات جنجالی‌اش پیرامون دادگاه آدولف آیشمن، افسر بلندپایه حزب نازی شهرت دارد.

هانا آرنت در سال 1906 در یک خانواده یهودی در منطقه هانوفر متولد شد با این حال خانواده او سیاسی و سکولار بودند و مادرش از هواداران سرسخت سوسیال دموکرات‌ها بود. او پس از گذراندن تحصیلات متوسطه در برلین، در دانشگاه ماربورگ نزد مارتین هایدگر، فیلسوف برجسته آلمانی تحصیل کرد و مدتی نیز با او رابطه‌ای عاطفی داشت.

او در سال 1929 ازدواج کرد اما با شروع جنگ جهانی و قدرت‌گیری آلمان نازی، زندگی آرنت نیز مانند دیگر یهودیان با مشکلات مختلفی روبه‌رو شد. حتی در سال 1933 با روی کار آمدن هیتلر به جرم انجام تحقیقات غیرقانونی در مورد یهودستیزی در آلمان نازی دستگیر و مدت کوتاهی در زندان گشتاپو زندانی شد. اما پس از آزادی به چکسلواکی و سوئیس فرار کرد.

آرنت در سال 1940 بار دیگر ازدواج کرد و با حمله آلمان به فرانسه بار دیگر دستگیر شد اما توانست فرار کند و برای همیشه به ایالات متحده برود. او از آن پس به عنوان نویسنده و ویراستار مشغول به فعالیت شد و با انتشار کتاب ریشه‌های توتالیتاریسم در سال 1951 خود را به عنوان یک متفکر جدی معرفی کرد و پس از آن بود که دیگر کتاب‌هایش همچون «وضع بشر، بحران‌های جمهوریت و آیشمن در اورشلیم گزارشی در باب ابتذال شر» را نوشت.

سرانجام این متفکر برجسته آلمانی در سال 1975 بر اثر حمله قلبی درگذشت و آخرین کتاب خود را نیمه کاره گذاشت.

در بخشی از کتاب صوتی انقلاب مجارستان: مقاومت مردمی علیه توتالیتاریسم می‌شنویم:

یک منتقد آمریکایی روسی الاصل به درستی به این توجه داد که سخنرانی خروشچف در کنگره بیستم حزب نه نشان دهنده آغاز استالین زدایی بود و نه بیانگر اوج آن؛ بلکه برعکس اعلام پایان استالین زدایی به شمار می‌رفت. اما بدون شک همین سخنرانی موجب عصیان در لهستان و قیام در مجارستان شد. اگر این حوادث را از دیدگاه رویدادهای پس از مرگ استالین بنگریم، ناگزیر باید از خود بپرسیم چنین حوادثی چگونه رخ داد؟

ظاهرا این سخنرانی تعیین کننده در اقمار شوروی از ابتدا به گونه‌ای متفاوت از شوروی فهمیده شد. چنانچه قصد و هدف سخنران را مبنا قرار دهیم، بی‌تردید آنچه که اتفاق افتاد چیزی جز یک سوتفاهم فاجعه آمیز نبود. آنچه که ضمن این سوتفاهم مشخص شد، تفاوتی بود که در روحیه مردم این کشورها و ملت شوروی در مقایسه با تجربیاتی که مردم شوروی به طرزی مصیبت بار و وحشتناک در یک تفکر توتالیتر کسب کرده‌اند، وجود داشت.

 ۳ ساعت و ۱۵ دقیقه، ۱۸۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۱۰۰۰ ت - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۰ دقیقه
سخنی با خواننده
۷ دقیقه
تذکر مترجم
۱۹ دقیقه
مقدمه
۵۱ دقیقه
روسیه پس از مرگ استالین
۵۴ دقیقه
انقلاب مجارستان
۴۵ دقیقه
سیستم اقماری

راهنمای دانلود کتاب صوتی انقلاب مجارستان: مقاومت مردمی علیه توتالیتاریسم

برای دانلود کتاب صوتی انقلاب مجارستان: مقاومت مردمی علیه توتالیتاریسم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  انقلاب مجارستان: مقاومت مردمی علیه توتالیتاریسم

نظرات کتاب صوتی انقلاب مجارستان: مقاومت مردمی علیه توتالیتاریسم

احمد پورقاسم شادهی
۱۴۰۰/۱/۱۲
کتاب بسیار عالی‌ای هست. تنها نکته مهم درباره این کتاب این است که بهتر است همزمان با نسخه صوتی، نسخه چاپی کتاب را داشته باشیم. کتاب نکات قابل تامل زیادی دارد که فتیل صوتی اجازه تفکر را نمیدهد.
مشاهد همه نظرات (۱)