دانلود کتاب صوتی تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی

کتاب صوتی تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی اثر مایکل ج. مارتین کتاب دیگری است از مجموعه تاریخ جهان که به تبعیض نژادی در آفریقا در قرن بیستم و تاریخ آن اختصاص دارد.

در سال 1948 در کشور آفریقای جنوبی قانون تبعیض‌نژادی تصویب شد. قانون نژاد پرستانه‌ای که 55 سال رنج و درد ناگفته را برای میلیون‌ها انسان به ارمغان آورد. شرایط زندگی زیر بار قانون آپارتاید (Apartheid) در آفریقای جنوبی را می‌توان اینگونه توصیف کرد: انزوا و تنهایی سیاه‌پوستان، امکانات عمومی فرسوده، خدمات شهری جدا برای سیاه‌پوستان و... . 

نژادپرستی در همه فرهنگ‌ها و در همه زمان‌ها وجود داشته است، اما تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی (Apartheid in south Africa) در قرن بیستم بی‌همتا بود چون به سیاست رسمی حکومت تبدیل و به اجرا گذاشته شده بود. از سال ١٩٤٨ به بعد، هر فردی در کشور به یک گروه نژادی رسمی منتسب می‌شد. طی زمان، رفته رفته قوانین بیشتری به تصویب رسید تا جدایی اعضای نژادهای گوناگون تضمین شود و بدین ترتیب حقوق همه بجز اروپاییان به شدت محدود شد و این سیاست، نابرابری را به قانون کشور تبدیل ساخت. کسانی که در درستی این قانون شک می‌کردند یا برضد آن دست به کار می‌شدند با خطر زندان و حتی مرگ مواجه می‌گشتند.

هدف آپارتاید از ابتدا روشن بود، محدود کردن حقوق سیاه‌پوستان که اکثریت وسیع جمعیت آفریقای جنوبی را تشکیل می‌داد، به منظور تضمین تسلط اقلیت کوچک سفید پوست بر کشور. نیروی پلیس و ارتش آفریقای جنوبی به مدت بیش از چهل سال در برابر قوانین بی‌رحمانه آپارتاید مقاومت کرد اما در آخر آن را درهم شکست. هزاران نفر کشته و ده‌ها هزار نفر زندانی یا شکنجه شدند.

مایکل ج. مارتین (Michael Martin) در این کتاب ماجرای پر فراز و نشیب تبعیض نژادی (آپارتاید) در آفریقای جنوبی را به خوبی به تصویر می‌کشد. خواننده، این کتاب را با تأمل در ریشه‌های تبعیض نژادی آغاز می‌کند، در ادامه با نقشه‌های اهریمنی برای تضمین برتری سفیدها هم‌چون نقشه‌ی قانونی کردن نژاد پرستی، از یک سو و روند بیداری سیاهان، مقاومت و نبردهایشان از سوی دیگر مواجه می‌شود، در نهایت نیز کتاب را با درک چگونگی پایان تبعیض نژادی و برقراری آشتی بین سیاه و سفید، به پایان می‌رساند.

 ۴ ساعت و ۴ دقیقه، ۲۲۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۱ دقیقه
پیشگفتار: پیروزی روح انسانی
۲ دقیقه
ضمائم پیشگفتار
۲۸ دقیقه
فصل اول: ریشه‌های تبعیض نژادی
۴ دقیقه
ضمائم فصل اول
۳۰ دقیقه
فصل دوم: نقشه‌ای اهریمنی
۴ دقیقه
ضمائم فصل دوم
۲۲ دقیقه
فصل سوم: مقاومت و سرکوب
۴ دقیقه
ضمائم فصل سوم
۲۶ دقیقه
فصل چهارم: تبعیض نژادی بزرگ
۴ دقیقه
ضمائم فصل چهارم
۲۵ دقیقه
فصل پنجم: بیداری سیاهان و قیام سووتو
۶ دقیقه
ضمائم فصل پنجم
۲۹ دقیقه
فصل ششم: نبرد با تمساح بزرگ
۵ دقیقه
ضمائم فصل ششم
۲۸ دقیقه
فصل هفتم: پایان تبعیض نژادی
۷ دقیقه
ضمائم فصل هفتم
۷ دقیقه
پسگفتار: حقیقت و آشتی
۲ دقیقه
ضمائم پسگفتار

راهنمای دانلود کتاب صوتی تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی

برای دانلود کتاب صوتی تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی
ali namjoo
۱۳۹۷/۴/۱۰
این سری کتابهای تاریخ جهان عالی هستند.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)