دانلود کتاب صوتی ثریا (رویایی که به کابوس مبدل شد)


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ثریا (رویایی که به کابوس مبدل شد) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ثریا (رویایی که به کابوس مبدل شد)

کتاب صوتی ثریا (رویایی که به کابوس مبدل شد) نوشته‌ی الکساندر شولر، به روایت خاطرات تلخ و شیرین ثریا اسفندیاری، همسر دوم محمدرضا پهلوی می‌پردازد.

الکساندر شولر (Alexander Schuller) نویسنده‌ی کتاب صوتی ثریا: رویایی که به کابوس مبدل شد (Soraya: der Roman zum groben Fernseh Ereignis)، جایگاه یکی از زنان زیبا در تاج و تخت محمدرضا پهلوی را به تصویر می‌کشد؛ روایتی واقعی، جذاب و شگفت‌انگیز از زبان همسر دوم محمدرضا پهلوی به اسم «ثریا اسفندیاری». ثریا خاطرات غم‌انگیز و شادی‌آور خود را در دروان کودکی، نوجوانی و ازدواجش با محمدرضا پهلوی را با زبانی شیرین و گویا بازگو می‌کند.

ثریا فراز و نشیب‌هایش در زندگی و دربار را به گوش همگان می‌رساند. او توسط شمس، خواهر محمدرضا پهلوی برای ازدواج با محمدرضا در مهمانی باشکوهی معرفی و دیده شد و سرانجام نیز توسط خانواده پهلوی مورد پسند قرار گرفت. بزرگترین آرزوی ثریا ملکه‌ی ایران شدن بود که در تاریخ 23 بهمن سال 1329 پس از درمان و سپری کردن دوره نقاهت بیماری‌اش (حصبه) به آن دست یافت.

دربار پهلوی در سال 1337 جدایی ثریا و شاه را اعلام کرد. شاه افسوس خود را برای ضرورت این کار، اظهار کرد و ثریا نیز گفت که حاضر است برای منافع ملی ایران، خود را قربانی کند. شاه دارایی بسیار زیادی را به ثریا اهدا کرد که مقدارش به صورت دقیق مشخص نیست، اما افرادی که آگاهی خوبی در این زمینه داشتند، این دارایی را روی هم هفده میلیون دلار برآورد کردند که در آن زمان ثروت بسیار کلانی بود. ثریا می‌توانست از عنوان خود که شهبانو بود، برخوردار باشد و همچنین جایگاه دیپلماتیک خود را حفظ کند.

محمدرضا پهلوی یک سال پس از طلاق از ثریا، در سال 1338 با فرح دیبا، دانشجوی 21 ساله ایرانی ازدواج کرد. فرح در سال 1339 ولیعهد رضا و تا سال 1349 چهار فرزند دیگر برای خاندان پهلوی به دنیا آورد. محمدرضا در سال 1346 تاج‌گذاری کرد و همسرش را شهبانو نامید.

گزارشگران بعد از جدایی ثریا باز هم در پی او بودند. غوغای او و شخصی که جایش را سر تخت طاووس گرفته بود، بیش از هر کجا در آلمان شنیده می‌شد. ثریا تلاش کرد فیلمی از زندگی خود خلق کند و از این راه به جهان هنرپیشگی قدم بگذارد، اما تلاش‌هایش به جایی نرسید.

در بخشی از کتاب صوتی ثریا (رویایی که به کابوس مبدل شد) می‌شنویم:

شمس برایش گفت که شام را در کاخ گلستان نخواهند خورد، بلکه در کاخ شهبانو مادر که نزدیک کاخ شاه است. شمس نگاهی بر ساعت مچی تازه‌اش انداخت و سرش را با خورسندی پایین داد. آنان پیاده شدند و به کاخ گام گذاشتند. تا پای به آنجا گذاشتند، ثریا یخ کرد. شاهدخت به پوزش گفت: «بدبختانه اینجا شوفاژ ندارد.» ثریا شانه‌هایش را بالا انداخت. یاد سرمای اصفهان افتاد که همیشه از سرمای اروپا هم بدتر بود. اما در آنجا دست‌کم بخاری و شومینه که بود..

 ۱۴ ساعت و ۱۸ دقیقه، ۱۱۸۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۳۴۰۰۰ ت - 10.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۹ دقیقه
پاره یکم - مقدمه
۳۰ دقیقه
بخش اول
۳۵ دقیقه
بخش دوم
۲۲ دقیقه
بخش سوم - قسمت اول
۲۰ دقیقه
بخش سوم - قسمت دوم
۲۳ دقیقه
بخش چهارم - قسمت اول
۱۵ دقیقه
بخش چهارم - قسمت دوم
۳۳ دقیقه
بخش پنجم
۲۲ دقیقه
بخش ششم - قسمت اول
۲۹ دقیقه
بخش ششم - قسمت دوم
۱۴ دقیقه
بخش ششم - قسمت سوم
۲۴ دقیقه
بخش هفتم
۳۵ دقیقه
بخش هشتم
۴۰ دقیقه
بخش نهم
۲۰ دقیقه
بخش دهم - قسمت اول
۳۱ دقیقه
بخش دهم - قسمت دوم
۲۱ دقیقه
بخش دهم - قسمت سوم
۲۰ دقیقه
بخش یازدهم
۳۰ دقیقه
پاره دوم - بخش اول - قسمت اول
۲۱ دقیقه
بخش اول - قسمت دوم
۳۷ دقیقه
بخش دوم
۱۳ دقیقه
بخش سوم
۳۰ دقیقه
بخش چهارم
۱۳ دقیقه
بخش پنجم - قسمت اول
۲۹ دقیقه
بخش پنجم - قسمت دوم
۲۲ دقیقه
بخش ششم - قسمت اول
۲۰ دقیقه
بخش ششم - قسمت دوم
۳۳ دقیقه
بخش هفتم
۱۷ دقیقه
بخش هشتم - قسمت اول
۲۴ دقیقه
بخش هشتم - قسمت دوم
۲۱ دقیقه
بخش نهم - قسمت اول
۱۵ دقیقه
بخش نهم - قسمت دوم
۲۴ دقیقه
بخش دهم - قسمت اول
۲۵ دقیقه
بخش دهم - قسمت دوم
۱۱ دقیقه
بخش یازدهم
۷ دقیقه
پس سخن

راهنمای دانلود کتاب صوتی ثریا (رویایی که به کابوس مبدل شد)

برای دانلود کتاب صوتی ثریا (رویایی که به کابوس مبدل شد) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ثریا (رویایی که به کابوس مبدل شد)

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
میترا یزدان خواه
۱۳۹۹/۶/۳۱
صدای ثریا چرا هیچ وقت بزرگ نشده کودکانه مانده... به نظرم در کتاب‌های صوتی نیازی به تغییر صدا نیست
Azadeh Akbari
۱۳۹۹/۱۱/۲۶
ملکه ناکام ولی زیبا
محمد رضا با این که چند بار پدر شد ولی هیچ کدوم به سلطنت نرسیدن
شاید نباید دل اینو میشکست
فاطمه آفتابی
۱۳۹۹/۶/۶
کتاب را تا اواخر بخش اول شنیدیم و کاش وقت نمیگذاشتم چیزی جز تشریفات اشرافی در محتوا نیست، لحن ترجمه پر تکلف است و صدایی که جای ثریا نقل قول میکند خیلی کودکانه است. توصیه میکنم وقتتان را تلف نکنید.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۷)