دانلود کتاب صوتی جنگ داخلی آمریکا


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جنگ داخلی آمریکا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی جنگ داخلی آمریکا

کتاب صوتی جنگ داخلی آمریکا اثر جیمز آ. کوریک به نقد و بررسی یکی از بزرگ‌ترین و خونبارترین جنگ‌های تاریخ می‌پردازد.

مسائل و موضوعاتی که منجر به جنگ داخلی آمریکا شدند، متعدد و دیرینه بودند و از شیوه‌های متفاوت زندگی در ایالات شمالی و جنوبی نشئت می‌گرفتند. همان طور که وایگلی می‌نویسد: «نیروهای جنگ داخلی... نیروهایی ایدئولوژیک بودند که به دلیل تعهد به باورها و ارزش‌های جوامع خود درگیر جنگ شدند.» اگر انقلاب آمریکا ایالات متحده را به وجود آورد، جنگ داخلی آمریکا ملت آمریکا را تعریف کرد. 

جنگ داخلی آمریکا (American Civil War) از بررسی آثار مکتوب در مورد جنگ داخلی آمریکا گردآوری شده است، اشاره می‌کند که چطور تقسیمات شمال و جنوب در طول این نبرد اتفاق افتاد و به معرفی رهبران، ژنرال‌ها، فرماندهان و مهارت‌های نظامیشان و همین طور موفقیت‌هایشان می‌پردازد و نگاهی جالب توجه و عمیق به زندگی در طول جنگ و پس از آن در آمریکا دارد. 

جنگ داخلی آمریکا بزرگترین جنگی است که تا به حال در نیمکره غربی به وقوع پیوسته است. یک جنگ در مقیاسی استثنایی. هیچ واقعه‌ای در تاریخ این کشور به اندازه‌ی این رویداد که بین سال‌های 1861 تا 1865 رخ داد، توجه آمریکایی‌ها را به خود معطوف نکرده است. تقریباً 5/3 میلیون سرباز در دو ارتش خدمت کردند و در حدود ده هزار نبرد، درگیری، حمله، محاصره و عملیات دریایی رخ داد. این جنگ اولین جنگی بود که با مقیاس وسیع و با سلاح‌های عصر صنعتی انجام می‌شد، جنگ داخلی آمریکا مصادف بود با تولید مسلسل، تفنگ خودکار، تفنگ دوربین‌دار و رزم‌ناوهای زره‌پوش، به علاوه یک زیردریایی که عملاً یک کشتی دشمن را غرق کرد.

راه‌آهن برای نخستین بار نقشی اصلی در جنگ ایفا کرد، زیرا قطارها در حالی که تلگراف ارتباط سریع را میسر کرده بود، سربازان و تجهیزات را حمل می‌کردند. دیگر نوآوری‌ها عبارت بودند از: استفاده از بالون برای هدایت آتش توپخانه و بهبود تکنیک‌های جنگ سنگر به سنگر. علاوه بر این بیشتر جذابیت جنگ داخلی در نتیجۀ وقوف به این نکته است که این جنگ در تاریخ آمریکا واقعه‌ای بسیار مهم بوده است. در واقع سرنوشت ایالات متحده در قلب این نبرد قرار داشت.

 ۵ ساعت و ۳۴ دقیقه، ۳۰۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۱ دقیقه
پیشگفتار: جنگ بزرگ
۲۳ دقیقه
فصل اول: در مسیر جنگ
۹ دقیقه
ضمائم فصل اول
۲۶ دقیقه
فصل دوم: سال 1861: نخستین گلوله‌ها
۸ دقیقه
ضمائم فصل دوم
۲۰ دقیقه
فصل سوم: سال 1862: جبهه‌ی شرق - قسمت اول
۲۱ دقیقه
فصل سوم: سال 1862: جبهه‌ی شرق - قسمت دوم
۹ دقیقه
ضمائم فصل سوم
۳۴ دقیقه
فصل چهارم: سال 1862: جبهه‌ی غرب
۹ دقیقه
ضمائم فصل چهارم
۲۳ دقیقه
فصل پنجم: سال 1863: پشت جبهه‌ها
۱۰ دقیقه
ضمائم فصل پنجم
۳۷ دقیقه
فصل ششم: سال 1863: نقاط عطف
۹ دقیقه
ضمائم فصل ششم
۲۶ دقیقه
فصل هفتم: سال 1864: جنگ ادامه می‌یابد
۹ دقیقه
ضمائم فصل هفتم
۲۵ دقیقه
فصل هشتم: سال 1865: شکست و پیروزی
۱۱ دقیقه
ضمائم فصل هشتم
۱۴ دقیقه
پسگفتار: عواقب جنگ

راهنمای دانلود کتاب صوتی جنگ داخلی آمریکا

برای دانلود کتاب صوتی جنگ داخلی آمریکا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  جنگ داخلی آمریکا

نظرات کتاب صوتی جنگ داخلی آمریکا

علی پاینده
۱۳۹۹/۸/۱۸
خیلی عالی بود فقط به نظرتون نباید یه جا یه نقشه‌ای چیزی از این جنگ‌ها و شهرها و طریقه‌ی حمله‌ها می‌ذاشتید تا خواننده دقیق بفهمه چی به چیه؟ چون خیلی از این شهرها و نقشه‌ها توی اینترنت فارسی هم دقیق گیر نمیان.
Yazdan Rzm
۱۴۰۰/۱/۱۱
خوب بود. متشکرم تاریخ آمریکا سرتاسر شگفتی و عصیان و هیجان است همین 300 سال براستی سرزمینی ساخته که اکنون ما قدرتش را میبینیم آنچه از دل این هیاهو بخواست یگانه بود، قانون و آزادی‌های بر پایه قانون اساسی آمریکا
ali namjoo
۱۳۹۸/۸/۱۷
بسیار عالی و پر بار هست. استفاده کردم و لذت بردم از گوش کردن به این کتاب
مشاهد همه نظرات (۷)