دانلود کتاب صوتی جنگ سرد


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جنگ سرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی جنگ سرد

 کتاب صوتی جنگ سرد اثر بریتا بجورنلوند، کتابی دیگر از مجموعه تاریخ جهان است که به جنگ سرد اختصاص دارد. جنگ سرد اصطلاحی است که به دوره‌ای از تنش‌ها، کشمکش‌ها و رقابت‌ها در روابط ایالات متحده، شوروی و هم‌پیمانان آن‌ها در طول دهه‌های ۱۹۴۰ تا ۱۹۹۰ اطلاق می‌شود.

واژه جنگ سرد (The Cold War) در واقع یادآور نزاع ایدئولوژیک و تهدیدهایی بود که بین دو ابرقدرت آمریکا و شوروی سابق جریان داشت و هیچ‌گاه عملی نشد اما همواره سایه جنگ تسلیحاتی را در جهان می‌شد احساس کرد.

از پایان جنگ جهانی دوم در سال 1945 تا فروپاشی اتحاد شوروی در اوایل دهه 1990، تنش‌های بین‌المللی جهان را در کشمکش ایدئولوژیک معروف به جنگ سرد فرو برد. جنگ سرد بازتاب اختلاف‌های سیاسی، اقتصادی، نظامی و فرهنگی بین دو ابر قدرت‌ جهان، یعنی اتحاد شوروی و ایالات متحده بود. نبرد قدرت آنها طی بیش از چهل و پنج سال به سیر رویدادهای جهان شکل داد. این نبرد قدرت بر کشورها در هر گوشه جهان تأثیرات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی بزرگی داشت. هر چند جنگ سرد هیچ گاه شکل درگیری مسلحانه مستمر بین آمریکا و شوروی پیدا نکرد، هر دو از درگیری‌های منطقه‌ای در کره، ویتنام و افغانستان پشتیبانی و گاه با موفقیت در آن‌ها وارد شدند. ایالات متحده و اتحاد شوروی در این کشورها و نیز دیگر کشورها برای پراکنش دیدگاه‌های سیاسی خود و گسترش حوزه نفوذشان به رقابت پرداختند. افزون بر آن، هر دو کشور در مسابقه تسلیحاتی بی‌سابقه‌ای به تولید و ذخیره‌سازی جنگ‌افزارهای هسته‌ای پرداختند که تمام این سیاره را با خطر انهدام هسته‌ای مواجه کرد. با فروپاشی اتحاد شوروی و سقوط کمونیسم در اروپا، جنگ سرد پایان یافت. اما تاثیر آن تا به امروز نیز احساس می‌شود.

«مجموعه تاریخ جهان» سعی دارد چشم‌اندازی گسترده و ژرف از سیر تاریخ عرضه کند. این مجموعه با ارائه زمینه‌های فرهنگی رخدادهای تاریخی،‌ اندیشه‌های سیاسی، فرهنگی و فلسفی تاثیرگذار را در گذر مشعل تمدن از بین‌النهرین و مصر باستان به یونان، روم، اروپای قرون وسطی و دیگر تمدن‌های جهانی تا امروز را شامل می‌شود. این مجموعه، نه تنها برای آشنایی خوانندگان و مخاطبانش با مبانی تاریخ تدوین شده است، بلکه در پی آگاه ساختن آن‌ها از این واقعیت است که زندگی‌شان بخشی از سرگذشت کلی انسان‌هاست.

هر جلد از این مجموعه برداشتی جامع و روشن از یک دوره مهم تاریخ را به خواننده ارائه می‌کند.

 ۴ ساعت و ۴۴ دقیقه، ۲۶۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۵ دقیقه
پیشگفتار: جنگ سرد چه بود؟
۳۱ دقیقه
فصل اول: ریشه های جنگ سرد
۶ دقیقه
ضمائم فصل اول
۲۷ دقیقه
فصل دوم: تنش های جنگ سرد اروپا را تقسیم می کند
۱۰ دقیقه
ضمائم فصل دوم
۲۳ دقیقه
فصل سوم: جنگ سرد به آسیا گسترش میابد
۵ دقیقه
ضمائم فصل سوم
۲۵ دقیقه
فصل چهارم: جنگ سرد در داخل آمریکا
۷ دقیقه
ضمائم فصل چهارم
۲۹ دقیقه
فصل پنجم: رهبران جدید جو را آرام می کنند
۵ دقیقه
ضمائم فصل پنجم
۲۷ دقیقه
فصل ششم: کابوس های جنگ سرد - افزایش تنش ها
۸ دقیقه
ضمائم فصل ششم
۲۶ دقیقه
فصل هفتم: تنش زدایی و پس از آن
۸ دقیقه
ضمائم فصل هفتم
۲۸ دقیقه
فصل هشتم: جنگ سرد به پایان می رسد
۷ دقیقه
ضمائم فصل هشتم
۹ دقیقه
پی گفتار: بازاندیشی هایی درباره ی جنگ سرد

راهنمای دانلود کتاب صوتی جنگ سرد

برای دانلود کتاب صوتی جنگ سرد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  جنگ سرد

نظرات کتاب صوتی جنگ سرد

حامد نیک مهر
۱۳۹۹/۱۱/۲۸
کتاب خوبیه خط روند خوبی داره. اسم‌های زیادی می‌بره و انگار انتظار داره ما بشناسیم که در نتیجه بعضی جاها موضوع گم میشه. و موارد خیلی مهمی مثل رکود آمریکا و چرنوبیل توش اشاره نشدند. به هر حال خیلی حرف داره و باید شنید
احمد خلیل پور
۱۳۹۷/۹/۹
کتاب پیش رو قسمتی از واقعیتهای تلخ حاکم بر جهان پس از جنگ جهانی دوم را که هنوز هم به نوعی دیگر باعث وبانی بدبختیهاوقتل عامهای ملل مختلف را فراهم می‌آورد به رشته تحریر کشیده است
امیر واعظی
۱۳۹۷/۱۱/۶
خلاصه و چکیده بسیار خوبی در مورد جنگ سرد بود. بی‌طرفی نسبی رعایت شده. هرچند پیش زمینه فکری نویسنده ضد مارکسیستی و ضد محافظه‌کاری هست. صدای راوی بسیار مناسب بود و فضاسازی‌های خوبی داشت.
مشاهد همه نظرات (۲۶)