دانلود کتاب صوتی دختری که رهایش کردی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دختری که رهایش کردی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی دختری که رهایش کردی

جوجو مویز در کتاب صوتی دختری که رهایش کردی، به گونه‌ای زیبا و نوآورانه داستان خود را که به صورت موازی در دو زمان متفاوت با بازه زمانی 100 ساله است، روایت می‌کند.

کتاب دختری که رهایش کردی (The Girl You left Behind)، درباره یک نقاشی مربوط به دوران جنگ جهانی اول است. این اثر دو زندگی، دو انسان، دو کشور و دو سرنوشت را به هم ربط داده است. جوجو مویز (Jojo Moyes) با بهره‌گیری از خاطرات و حوادث دوران جنگ جهانی دوم، حال و هوای خاصی به شنونده داده و فضاسازی بسیار زیبایی را صورت می‌دهد.

رمان دختری که رهایش کردی از سال 1916، یعنی اواسط جنگ جهانی اول، شروع می‌شود. در شهر کوچکی از شهر‌های فرانسه، به نام پرون (Peronne)، که توسط سربازان منفعت طلب آلمانی اشغال شده است. سرباز‌هایی که هر چیز با ارزشی از شهر که البته شامل غذاها نیز می‌شد، را به تصاحب خود درآوردند و با وجود اینکه مردم شهر گرسنگی می‌کشیدند، آلمان‌ها بیشتر و بیشتر می‌خواستند.

هنرمندی به نام ادوارد در سال 1916 و در کشور فرانسه، همسر خود، سوفی را ترک می‌کند و به جبهه‌های جنگ می‌رود. شهر کوچک آن‌ها در اواسط جنگ جهانی اول به دست آلمان‌ها می‌افتد و تصویر چهره‌ی سوفی که ادوارد آن را کشیده، توجه یکی از فرماندهان آلمانی را به خود جلب می‌کند. سوفی که خود را در مخمصه‌ای بزرگ می‌بیند، حاضر است همه چیز خود - خانواده، آبرو و حتی زندگی‌اش را به خطر بیاندازد تا دوباره همسرش را ملاقات کند. حدود صد سال بعد، مردی اندکی قبل از مرگ ناگهانی‌اش، تصویر چهره‌ی سوفی را به همسر خود، لیو هالستون می‌دهد. به شکلی اتفاقی، ارزش حقیقی این نقاشی مشخص می‌شود و منازعه‌ای بر سر این که چه کسی صاحب برحق این نقاشی است، شکل می‌گیرد. در جریان این منازعه، تمامی عقاید و باورهای لیو به چالش کشیده می‌شوند.

کلمه جنگ همواره با واژه‌ غارتگری در کنار هم بکار گرفته می‌شوند، چنان که می‌توان غارتگری را یکی از پیامدهای گریز ناپذیر جنگ به حساب آورد. و این موضوع در تمام تاریخ به دفعات تکرار شده است. لیکن می‌توان گفت که جنگ جهانی دوم از نظر گستردگی و شدت در این مورد بی‌مانند بوده است. غارتگری علمی، مالی، هنری و… که با گذشته سال‌های متمادی همچنان پیامدهای آن گریبان‌گیر کشور آلمان به عنوان آغاز کننده جنگ است. جوجو مویز، موضوع اصلی داستان خود را اشغال‌ فرانسه توسط نازی‌ها و غارت اشیاء هنری فرانسه توسط آن‌ها قرار داده است.

جسارت و شجاعت و جنگیدن برای ارزش‌های خود، صفاتی هستند که در رمان دختری که رهایش کردی، خوب و پسندیده تلقی می‌شوند و جوجو مویز نشان می‌دهد که چگونه قهرمانان داستان با اتکا به این صفات به اهداف خودشان دست می‌یابند و چگونه در حالی که امیدشان را از دست دادند از جنگیدن دست بر نداشته و همچنان تلاش می‌کنند.

در قسمتی از کتاب صوتی دختری که رهایش کردی می‌شنویم:

«دختر، دخترى که ادوارد با او ازدواج کرده بود، با نگاهى به من مى‌‏نگریست که دیگر نمى‌‏شناختمش. او این نگاه را خیلى قبل از دیگران در من دیده بود: آن لبخند، خیلى چیزها مى‏‌گوید، از رضایتى که کسب کرده و داده است. از غرور سخن مى‌گوید. وقتى دوستان پاریسى‏‌اش از عشقش به من مطلع شدند، یک دختر فروشنده، برایشان غیر قابل قبول بود، در جوابشان او فقط لبخند زد، زیرا قبلاً این نگاه را در من دیده بود.

ایستادم و به آن دختر زل زدم، براى چند ثانیه، یادم آمد که جاى آن دختر بودن چه حسى دارد، به دور از گرسنگى، ترس، مشغول فکرهاى بیهوده درباره لحظه‌‏هاى خصوصى‌‏اى که ممکن است با ادوارد داشته باشم. او به یادم آورد که جهان مى‏‌تواند زیبا باشد، و اینکه زمانى چیزهایى مانند هنر، لذت و عشق وجود داشتند که به جاى ترس، سوپ گزنه و ساعت منع عبور و مرور، دنیاى من را پر مى‏‌کردند. این را در حالت چهره‌اش دیدم. و آن موقع فهمیدم که چه کارى کرده‌‏ام. او قدرتم را به یادم آورد و اینکه چقدر از آن قدرت در من مانده است که مى‏‌توانم با استفاده از آن بجنگم.

ادوارد، قسم مى‏‌خورم وقتى برگردى یکبار دیگر همان دخترى شوم که نقاشى‌‏اش را کشیدى.»

 ۱۷ ساعت و ۴۱ دقیقه، ۹۷۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰۰ ت - 9.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۰ دقیقه
بخش اول
۴۱ دقیقه
بخش دوم
۳۴ دقیقه
بخش سوم
۴۲ دقیقه
بخش چهارم
۳۲ دقیقه
بخش پنجم
۳۵ دقیقه
بخش ششم
۳۶ دقیقه
بخش هفتم
۴۶ دقیقه
بخش هشتم
۲۹ دقیقه
بخش نهم
۲۲ دقیقه
بخش دهم
۳۲ دقیقه
بخش یازدهم
۲۰ دقیقه
بخش دوازدهم
۳۳ دقیقه
بخش سیزدهم
۳۷ دقیقه
بخش چهاردهم
۳۷ دقیقه
بخش پانزدهم
۴۰ دقیقه
بخش شانزدهم
۳۵ دقیقه
بخش هفدهم
۲۹ دقیقه
بخش هجدهم
۲۸ دقیقه
بخش نوزدهم
۳۰ دقیقه
بخش بیستم
۳۲ دقیقه
بخش بیست و یکم
۳۶ دقیقه
بخش بیست و دوم
۳۲ دقیقه
بخش بیست و سوم
۳۰ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۲۶ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۳۵ دقیقه
بخش بیست و ششم
۲۵ دقیقه
بخش بیست و هفتم
۴۱ دقیقه
بخش بیست و هشتم
۴۲ دقیقه
بخش بیست و نهم
۲۳ دقیقه
بخش سی‌ام
۲۳ دقیقه
بخش سی و یکم
۱۶ دقیقه
بخش سی و دوم
۳۱ دقیقه
بخش سی و سوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی دختری که رهایش کردی

برای دانلود کتاب صوتی دختری که رهایش کردی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  دختری که رهایش کردی

نظرات کتاب صوتی دختری که رهایش کردی

کاربر A
۱۳۹۸/۶/۹
به نظر من رمانی بسیار گیرا، با مفهوم و پر ماجراست. نویسنده بسیار توانمند است که رمانی به این دقت، با داستانی جالب و توصیفات دقیق نوشته است. همه ماجراها در داستان به شکلی منظم و حساب شده و زیبا پیش میرود، حوادث به خوبی پرورانده میشوند، رمان به شکلی زیبا شروع میشود و به خوبی پایان می‌یابد. پایان بندی داستان چیزی است که بعضی از نویسندگان عزیز از عهده آن برنمی آیند. همچنین ترجمه و معادل سازی آن به خوبی صورت گرفته است. بیان خانم راضیه هاشمی به خصوص در بخشهای غیر گفتگویی بسیار عالی و درجه یک بود و حس واقعی داستان را می‌رساند. فقط به نظر من بهتر بود در بخش گفتگوها، کمی بیان خود را طبیعی تر میکردند چون در بعضی از این بخش‌ها احساس میکردم گفتگوهای شخصیتهای داستانی کمی مصنوعی میشود.
در مورد بیان آقای رضا عمرانی هم فکر میکنم با شنیدن آن میتوان یک حس خوب از شنیدن یک رمان زیبا را داشت. و تغییر صدای و حالت گویش ایشان به هنگام تغییر شخصیتهای داستانی خوب و زیبا بود.
فکر میکنم (در مورد هر دو قسمت) بهتر بود که در بین پاراگراف‌ها (البته در بعضی جاها) مکث بیشتری صورت می‌گرفت.
خسته نباشید.
Shiva Nouri
۱۳۹۸/۳/۱۳
موضوع جنگ و تاثیر اون بر سرنوشت انسانها همیشه برای من یکی از موضوعات مهم و قابل تامل بوده. این کتاب صوتی رو به شدت توصیه می‌کنم از دو جهت. اول به خاطر داستان بسیار تاثیر گذارش و دوم به خاطر روایت بسیار عالی و روان راویان کتاب که در مقایسه با کیفیت کتابهای صوتی که این روزها در اینترنت دیده میشه یه سر و گردن بالاتر قرار میگیره. ممنون از ماه آوا
میم عین
۱۴۰۰/۱/۱۷
خوب بود خواننده رو به خوش بینی به آدم‌ها و جهان و بشریت دعوت میکنه آخرش هم قابل پیش بینی نیست و خواننده رو با خودش میکشونه تا ته داستان البته از اون کتابا هم نیست که اگه ورداشتین زمین نزارین تا تموم بشه و کمی طولانیه و بعضی جاها الکی روده درازی کرده و اگه هنوز آثار کلاسیک جهان رو مطالعه نکردین و وقت و بودجه زیادی ندارین برای کتابخوانی بهتره اول اونا رو بخونین
مشاهد همه نظرات (۲۱۱)