معرفی و دانلود کتاب صوتی دختر رهبر سیرک

عکس جلد کتاب صوتی دختر رهبر سیرک
قیمت:
۴۶,۸۰۰ تومان
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دختر رهبر سیرک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دختر رهبر سیرک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دختر رهبر سیرک

کتاب صوتی دختر رهبر سیرک نوشته‌ی یوستین گردر، داستانی شگفت‌انگیز و جذاب درباره مردی نروژی به نام پیتر است که با نگاه به گذشته، به روایت زندگی و خاطرات خود می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب صوتی دختر رهبر سیرک:

یوستین گردر (Jostein Gaarder)، نویسنده کتاب ماندگار و درخشان «دنیای سوفی»، در این کتاب صوتی، خاطرات مردی به نام پیتر را روایت می‌کند که اندیشه‌ی ثروتمند شدن را در سر خود می‌پروراند. نسخه اصلی کتاب دختر رهبر سیرک (The Ringmaster's Daughter) به زبان نروژی در سال 2001 و نخستین نسخه انگلیسی آن، در سال 2002 به چاپ رسید. این کتاب با عناوین مختلفی از قبیل: مرد داستان فروش، دختر مدیر سیرک و دختر رهبر سیرک به فارسی ترجمه شده است و توسط ناشران گوناگونی به چاپ رسیده است. «دختر رهبر سیرک» شصتمین رمان خارجی از سری کتاب‌های مجموعه ادبیات جهان است.

یوستین گردر در این کتاب صوتی همانند دیگر آثار خود در تلاش است تا موضوعات عمیق و فلسفی را در قالب یک داستان زیبا و شگفت‌انگیز ارائه دهد، اما تفاوت اصلی دختر رهبر سیرک با کتاب‌های دیگر نویسنده این است که در این اثر به موضوع فلسفه کمتر پرداخته شده است. این داستان دربردارندۀ مجموعه‌ای از تخیلات و حقایق است که نویسنده با قلمی خلاقانه و بکر داستان‌هایی در دل داستان اصلی کتاب به نگارش درآورده است که جذابیت آن را چندین برابر کرده است.

خلاصه‌ی کتاب صوتی دختر رهبر سیرک:

شخصیت اصلی و راوی این رمان، پیتر نام دارد که به روایت داستان زندگی خود می‌پردازد. پیتر کودکی سختی را پشت سر گذاشته و دچار بلوغ زودرس شده است. او از قدرت تخیل فوق‌العاده‌ای برخوردار است که بعضی مواقع این قدرت موجب می‌شود که عالم حقیقی و تخیل خود را نتواند تشخیص بدهد.

پیتر ایده‌های داستانی بی‌نظیری در سر دارد که اگر به نگارش درآورد به نویسنده‌ای مشهور تبدیل می‌شود. اما او تمایلی به نویسنده شدن ندارد و تصمیم می‌گیرد که ایده‌های بکر و منحصر به فرد خود را به دیگر نویسندگان بفروشد تا هم خودش بتواند امرار معاش بکند و هم نویسندگان خریدار ایده به آرزوهای خود، یعنی نگارش یک اثر ادبی شاهکار برسند. پیتر از این کار عجیب و غریب، درآمد بسیاری کسب می‌کرد و سالیان سال این کار را ادامه داد. اما در یکی از روزها متوجه شد که دیگران درمورد راه‌اندازی شبکه‌ی کلاهبرداری داستان‌نویسی صحبت می‌کنند. او که از این موضوع به شدت ترسیده بود آینده و جان خود را در خطر می‌بیند.

نام این کتاب از یکی از داستان‌هایی که پیتر برای نویسنده‌ای روایت می‌کند، برگرفته شده است. این داستان درباره‌ی رهبر سیرکی است که در زمان‌های بسیار دور دختر خود را گم کرده است. دختر بندبازی که در سیرک کار می‌کند در یک سانحه سقوط می‌کند و رهبر سیرک در لحظه‌ی مرگ دختر متوجه می‌شود که او دختر گمشده‌اش است.

یوستین گردر کیست؟

یوستین گردر استاد فلسفه و تاریخ عقاید در سال 1952 در نروژ چشم به جهان گشود. اغلب داستان‌ها و رمان‌های او دربردارنده‌ی موضوعات و سوالات فلسفی است. او در ادبیات جهان و فلسفه‌ی غرب امروزی توانسته نامی درخشان را برای خود به ارمغان بیاورد و بیشتر شهرتش را مدیون کتاب «دنیای سوفی» است که اثری ماندگار و درخشان و بی‌سابقه است، دنیای سوفی به اغلب زبان‌هاى گوناگون جهان ترجمه شده و میلیون‌ها نسخه‌ى آن به فروش رفته، براساس این رمان شگفت‌انگیز فیلمی نیز ساخته شده و با استقبال بسیاری روبه‌رو شده است؛ از دیگر آثار وی می‌توان به قصر قورباغه‌ها، مرد غیرقابل اعتماد، راز تولد، قصری در پیرینه، دنیای انا درون یک آیینه درون یک معما، دختر پرتقال و... اشاره کرد.

در قسمتی از کتاب صوتی دختر رهبر سیرک می‌شنویم:

فقط فضای طبیعت و آمدن دخترها می‌توانست برای زمان کوتاهی به من آرامش فکری بدهد. حتی قبل از آن که دوران پیش‌دانشگاهی را شروع کنم، ذاتا عارف بودم. جهان را به صورت وجودی رؤیایی و طلسم شده می‌دیدم. در دفتر خاطراتم نوشتم: کمابیش از کنه همه چیز سر درآورده‌ام و تنها چیزی که نمی‌توانم از آن سر دربیاورم، خود جهان است. جهان بسیار عظیم و غیرقابل درک است. و از مدت‌ها پیش این موضوع را رها کرده‌ام. این تنها مسئله‌ای است که راه را بر درک کامل و قطعی جهان می‌بندد. چون احساساتی بودم، حتی نمی‌توانستم تصور کنم به دختری که دوستش ندارم بگویم عاشقش هستم. شاید به همین خاطر بود که خیلی از دخترها را به خانه‌ام دعوت می‌کردم. خودم می‌دانستم ممکن است روزی فرا برسد که عاشقی وفادار بشوم. تا جایی که به خودم مربوط می‌شد، می‌توانستم مابقی عمرم را با دختری که واقعا عاشقش می‌شدم، در کلبه‌ای کوچک در دل جنگل سپری کنم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
27 دقیقه
بخش اول
21 دقیقه
بخش دوم
31 دقیقه
بخش سوم
23 دقیقه
بخش چهارم
25 دقیقه
بخش پنجم
32 دقیقه
بخش ششم
21 دقیقه
بخش هفتم
20 دقیقه
بخش هشتم
27 دقیقه
بخش نهم
17 دقیقه
بخش دهم
15 دقیقه
بخش یازدهم
28 دقیقه
بخش دوازدهم
28 دقیقه
بخش سیزدهم
24 دقیقه
بخش چهاردهم
28 دقیقه
بخش پانزدهم
22 دقیقه
بخش شانزدهم
21 دقیقه
بخش هفدهم
17 دقیقه
بخش هجدهم
29 دقیقه
بخش نوزدهم
31 دقیقه
بخش بیستم
29 دقیقه
بخش بیست و یکم
21 دقیقه
بخش بیست و دوم
24 دقیقه
بخش بیست و سوم
21 دقیقه
بخش بیست و چهارم
26 دقیقه
بخش بیست و پنجم
20 دقیقه
بخش بیست و ششم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دختر رهبر سیرک
نویسنده
مترجمشقایق قندهاری
راویمیلاد تمدن
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۲۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دختر رهبر سیرک

شادی شادباد
۱۴۰۱/۳/۲۱
کتاب جالبی بود اما به نسبت سایر کتاب‌های گوردر ضعیف بود.
کمی هم حوصله سر بر بود.
اما برای کسایی که علاقه به داستان کوتاه و نویسندگی دارن خوب بود.
علی جعفریان
۱۴۰۳/۱/۱
کتابی که شخصیت اصلی آن به شدت علاقه به نوشتن دارد و نوشته هایش را می‌فروشد و آخر داستان که می‌فهمد کسی که با آن در ارتباط بوده دخترش بوده
ستایش فلاحی
۱۳۹۹/۶/۳۱
اشتباه نوشته اسم نویسنده یوستین گاآردر هستش
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دختر رهبر سیرک

برای دریافت کتاب صوتی دختر رهبر سیرک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.