دانلود کتاب صوتی دیوار


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دیوار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی دیوار

کتاب صوتی دیوار دربردارنده‌ی هفت داستان کوتاه از نویسندگان بزرگ جهان است که توسط صادق هدایت ترجمه شده و در یک مجموعه گردآوری شده است.

هدایت در ترجمه کتاب صوتی دیوار (The Wall) تلاش کرده که نثر زیبای خود را به یادگار بگذارد و داستان‌ها را همان‌گونه که از دریچه‌ی ذهن خودش گذشته‌اند، ترجمه کند. او به متن اصلی داستان‌ها وفادار بوده، اما ترجمه‌اش آنقدر دل‌نشین است که گویی کسی داستانی را خوانده و با زبان خودش آن را برایمان روایت می‌کند.

خلاصه‌ای از داستان‌های کتاب صوتی دیوار:

دیوار: نخستین داستان این کتاب صوتی با عنوان دیوار، به روایت زندگی یک زندانی در بند می‌پردازد که در انتظار اعدام، لحظات خود را سپری می‌کند و این انتظار جهان‌بینی او را دگرگون می‌نماید. هم‌چنین این داستان مفاهیم اگزیستانسیالیستی ژان پل سارتر (Jean Paul Sartre) را برای شما بیان می‌کند.

جلو قانون: فرانتس کافکا (Franz Kafka) در داستان جلو قانون، قوانین وضع شده در جامعه را مورد تمسخر قرار می‌دهد و آن‌ها را زیر سوال می‌برد.

شغال و عرب: کافکا در داستان شغال و عرب با کمک نشانه‌ها، زندگی ملتی را که سال‌هاست زیر سلطه حاکمان زورگوی خود هستند، روایت می‌کند.

کلاغ پیر: الکساندر لانژکیلاند در داستان چهارم با عنوان کلاغ پیر، رکود ناشی از پیری در زندگی مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد.

تمشک تیغ‌دار: داستان پنجم با عنوان تمشک تیغ‌دار اثر نویسنده درخشان روس‌تبار، آنتوان چخوف (Anton Chekhov) است، داستانی هیجان‌انگیز که مربوط به قبل از انقلاب روسیه است.

مرداب حبشه: داستان ششم از نویسنده فرانسوی گاستون شرو (Gaston Cherau) با عنوان مرداب حبشه انتخاب شده است و درباره‌ی آهویی است که باردار و زاییدنش نزدیک است.

کور و برادرش: آخرین داستان با عنوان کور و برادش نوشته‌ی آرتور شنیتسلر (Arthur Schnitzler)، به روایت زندگی دو برادر می‌پردازد، برادری که زندگی خود را وقف برادر دیگر می‌کند.

صادق هدایت پیشگام داستان نویسی نوین ایران را بیشتر بشناسیم؟

صادق هدایت در 27 بهمن سال 1281 در تهران چشم به جهان گشود. او یکی از نوادگان رضاقلی‌خان هدایت طبرستانی از مردان نامدار دوران ناصری و نویسنده‌ی کتاب‌هایی مانند «اجمل التواریخ» و «مجمع الفصحا» بود.

او در سن شش سالگی به مدرسه‌ی علمیه‌ تهران رفت و در آن‌جا به تحصیل پرداخت، دوره دبیرستان را نیز در مدرسه دارالفنون گذارند. او در سال 1309 تحصیلاتش را در پاریس رها کرد و به تهران برگشت، پس از مدتی در بانک ملی مشغول به کار شد. در همین سال‌ها بود که با نویسندگان درخشانی مانند بزرگ علوی، مسعود فرزاد و مجتبی مینوی ملاقات کرد و با همکاری یکدیگر گروه ربعه را تشکیل دادند.

سرانجام صادق هدایت در سال 1330 در خانه‌ی خود به زندگی‌اش با باز گذاشتن شیر گاز پایان داد، او نخستین نویسنده‌ی برجسته‌ی ایرانی بود که دست به خودکشی زد. از دیگر آثار صادق هدایت عبارت‌اند از: بوف کور، زنده به گور، داش آکل، حاجی آقا، وغ وغ ساهاب و ترجمه‌های کتاب‌های بی‌نظیری مانند گروه محکومین، مسخ، کلاغ پیر، دیوار و ... .

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی دیوار می‌شنویم:

«او دائما با نگاه سختی به من می‌نگریست. ناگهان ملتفت شدم. دستم را به صورتم مالیدم، دیدم غرق عرق شده‌ام؛ در این سردابه، چله‌ی زمستان، در میان جریان هوا، عرق می‌ریختم. دستم را در موی سرم که از عرق به هم چسبیده بود، فرو بردم. همچنین ملتفت شدم که پیرهنم تر و به تنم چسبیده است. اقلا یک ساعت بود که عرق می‌ریختم و هیچ حس نمی‌کردم؛ اما از نظر این خوک بلژیکی مخفی نبود. روی گونه‌هایم چکه‌های عرق را دیده بود و فکر می‌کرد که این بروز حالت وحشت، تقریبا یک‌جور حالت مرضی است و خودش را سالم حس می‌کرد و به خود می‌بالید که سردش است.»

«حس کرد که نه‌تنها کور، کس دیگری جز او نداشت؛ بلکه خود او هم نمی‌توانست از برادر دست بکشد و مهربانی که از او در دل داشت، سبب قوت قلب او در زندگانی شده بود؛ ولی برای اولین بار پی برد که فقط اطمینان و مهربانی از هر دو جانب و پوزش خواستن کور برای او ناگزیر بود تا بتواند بدبختی‌های خود را با این همه بردباری تحمل بکند. او نمی‌توانست به این زودی از این امید چشم بپوشد و احتیاج به برادر داشت؛ همان‌طور که برادرش محتاج او بود.»

 ۳ ساعت و ۳۴ دقیقه، ۲۰۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۴ دقیقه
دیوار - قسمت اول
۳۷ دقیقه
دیوار - قسمت دوم
۷ دقیقه
جلو قانون
۱۵ دقیقه
شغال و عرب
۱۳ دقیقه
کلاغ پیر
۳۳ دقیقه
تمشک تیغ‌دار
۱۰ دقیقه
مرداب حبشه
۳۶ دقیقه
کور و برادرش - قسمت اول
۳۹ دقیقه
کور و برادرش - قسمت دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی دیوار

برای دانلود کتاب صوتی دیوار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  دیوار

نظرات کتاب صوتی دیوار

Mohamad Fathi
۱۳۹۹/۱/۲۶
این کتابیه با محتوا اجتماعی و انسانی از نظر ادبی و رسایی در حد خوبیه ولی از اون کتاب‌هایی نیست که آدم توش غرق بشه و فکر آدمو تا مدتها درگیر خودش کنه. در هر صورت کتاب ارزشمندیه و خوندنشو به همه پیشنهاد میکنم.
سینا خدابخشیان
۱۳۹۹/۱/۱۹
این کتاب واقعا یه شاهکار ادبیه سالها پیش این کتاب روخوندم اما هنوز از یادم نرفته حتما این کتاب رو بخونید خیلی روان و قابل فهم و تجسمه
ahmad hossini
۱۳۹۹/۱۲/۱
کتابی را که صادق هدایت ترجمه کنه خواندنیست
مشاهد همه نظرات (۳)