معرفی و دانلود کتاب صوتی روزها در کتابفروشی موریساکی

عکس جلد کتاب صوتی روزها در کتابفروشی موریساکی
قیمت:
۶۹۰۰۰ ۴۱,۴۰۰ تومان ۴۰%
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی روزها در کتابفروشی موریساکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی روزها در کتابفروشی موریساکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی روزها در کتابفروشی موریساکی

ساتوشی یاگیساوا در کتاب صوتی روزها در کتابفروشی موریساکی، داستان پناه بردن دختری جوان از عمق رنج و دلشکستگیِ از دست دادن هر آنچه برایش آشنا و دوست‌داشتنی بوده، به دنیای آرام و خردمندانه‌ی کتاب‌ها را روایت می‌کند. این کتاب که از عناوین پرفروش آمازون بوده، داستانی درباره‌ی امید و شروعی دوباره است.

درباره‌ی کتاب صوتی روزها در کتابفروشی موریساکی

ساتوشی یاگیساوا (Satoshi Yagisawa) در کتاب روزها در کتابفروشی موریساکی (Days at the Morisaki Bookshop) که هم‌اکنون نسخه‌ی صوتی آن مقابل شماست، داستان فرو رفتن در رنج و سپس پیدا کردن راه خارج شدن از آن را نشان می‌دهد. این داستان عاشقانه و آرام، ما را به دل زندگی دختری جوان به نام تاکاکو می‌برد که خود را از هر جهت انسانی معمولی می‌بیند. او چهره‌ای معمولی دارد، در خانواده‌ای معمولی به دنیا آمده، در مدرسه‌ای معمولی درس خوانده و حالا در شرکتی معمولی هم کار می‌کند. این معمولی بودن برای تاکاکو کافی است و او را خوشحال می‌کند. کما اینکه در همین شرکت معمولی، با مرد جوانی به هیده‌آکی آشنا شده و این آشنایی به یک تجربه‌ی عاشقانه تبدیل شده است.

حالا تاکاکو آرام و خوشحال است. او با دوست‌پسرش در رستورانی نشسته و شام می‌خورد که ناگهان خبری غیرمنتظره،‌ سقف سست آرزوهای عاشقانه‌اش را بر سرش خراب می‌کند. هیده‌آکی با لحنی کاملاً معمولی،‌ که انگار می‌خواهد خبری کاملاً پیش‌پاافتاده را بگوید، خبر از ازدواج زودهنگامش با زنی دیگر را می‌دهد؛ زنی بسیار زیبا که اتفاقاً در شرکت خودشان کار می‌کند. دنیا پیش چشمان تاکاکو سیاه می‌شود تا او به این فکر کند که از دست دادن معشوقش برایش درد بیشتری داشته یا شنیدن خبر خیانتش؟

به این ترتیب، شخصیت اصلی کتاب صوتی روزها در کتابفروشی موریساکی یعنی تاکاکو، در یک چشم برهم زدن همه‌چیزش را از دست می‌دهد. او که تحمل دیدن عشق سابقش و نامزدش را در شرکت و هنگام کار ندارد، از آنجا استعفا می‌دهد. او روزها خودش را در خانه حبس می‌کند تا فضای دلگیر خانه که با پرده‌های کشیده‌شده تاریک‌تر و تنهاتر نیز به نظر می‌رسد، پناهی برای قلب شکسته‌اش باشد. این اوضاع نابسامان تا جایی ادامه پیدا می‌کند که صبر مادر تاکاکو لبریز می‌شود و از برادرش، یعنی دایی ساتورو درخواست کمک می‌کند.

معرفی و دانلود کتاب صوتی روزها در کتابفروشی موریساکی

دایی ساتورو آدم عجیبی است. اصلاً همین عجیب بودن و مبادی آداب نبودنش باعث شده تا سال‌ها تاکاکو سراغی از او نگیرد. او ازدواج عاشقانه‌ای داشته ولی چند سال قبل به شکلی ناگهانی و ناراحت‌کننده از همسرش جدا می‌شود و حالا تنها زندگی می‌کند. وظیفه‌ی اداره‌ی کتاب‌فروشی کوچکی در توکیو که نسل‌درنسل متعلق به خانواده‌ی تاکاکو بوده، به عهده‌ی دایی ساتورو است. و حالا دایی از تاکاکو درخواست کرده تا در ازای کمک کردن به او در کارهای کتاب‌فروشی، به اتاق طبقه‌ی بالای مغازه نقل مکان کند. این نقل مکان به معنای قطع ارتباط با تمام دوستان و آشنایان تاکاکو است، ولی حداقل برای او که موقتاً شغلی ندارد و از پس هزینه‌های زندگی برنمی‌آید می‌تواند پیشنهاد خوبی باشد. تاکاکو به مغازه‌ی کتاب‌فروشی قدیمی دایی ساتورو نقل مکان می‌کند، بی‌خبر از اینکه این خانه‌ی جدید، دری به دنیایی جدید و آدم‌هایی جدید باز می‌کند...

کتاب صوتی روزها در کتابفروشی موریساکی توسط مژگان رنجبر به فارسی ترجمه شده و نشر کوله‌پشتی ناشر آن است. این کتاب را با صدای اعظم حبیبی می‌شنوید.

افتخارات کتاب روزها در کتابفروشی موریساکی

  • اثر پرفروش آمازون
  • کتاب پرفروش بین‌المللی
  • کتاب پرفروش در ژاپن
  • برنده‌ی جایزه‌ی ادبی چی‌یودا
  • نامزد دریافت جایزه‌ی British Book

نکوداشت‌های کتاب روزها در کتابفروشی موریساکی

  • مطالعه‌ی این کتاب در یک بعدازظهر آرام در پارکی زیبا بسیار لذت‌بخش است. (لس‌آنجلس تایمز)
  • ساتوشی یاگیساوا با وجود تمام توصیفات پرجزئیاتش، نثری روان و ساده دارد. (بوک‌لیست)
  • داستان عاشقانه‌ای درباره‌ی کتاب‌ها و کتاب‌فروشی‌ها که با روایتی صمیمانه و طنازانه تکمیل می‌شود. (Kirkus Reviews)
  • این کتاب دقیقاً مانند خود کتابفروشی موریساکی، مینیمال اما پر از تجربه است. (New York Journal of Books)
  • تأمل‌برانگیز و صادقانه. (The Uncorked Librarian)

معرفی و دانلود کتاب صوتی روزها در کتابفروشی موریساکی

اقتباس سینمایی از کتاب روزها در کتابفروشی موریساکی

فیلم ژاپنی Morisaki shoten no hibi با اقتباس از داستان این کتاب در سال 2010 ساخته شده و Asako Hyuga کارگردانی آن را به عهده داشته است.

کتاب روزها در کتابفروشی موریساکی برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به رمان‌های خارجی عاشقانه، از شنیدن این کتاب لذت خواهند برد.

در بخشی از کتاب صوتی روزها در کتابفروشی موریساکی می‌شنویم

روز بعد، دیگر خواب نماندم و به‌نحوی فهمیدم که باید در کتاب‌فروشی چه‌کار کنم. خوشبختانه، کسب‌وکار بیشتر اوقات تا بعدازظهر راکد بود. من پشت پیشخان می‌نشستم و خوابم می‌برد. از وقتی ‌که آنجا سروسامان گرفتم، برنامه‌ی روزانه‌ام چندان تغییر نمی‌کرد. صبح، اولین کاری که می‌کردم باز کردن کتاب‌فروشی بود و رسیدگی به کارها تا وقتی که دایی‌ام بیاید و من را از شرّ وظایفم خلاص کند. بعد خودم را به‌زحمت به طبقه‌ی بالا می‌کشاندم و زیر ملافه‌های فوتونم می‌رفتم و می‌خوابیدم.

در اتاقم فقط وسایل کاملاً ضروری وجود داشت. مطمئنم که اصلاً شبیه زندگی بقیه‌ی آدم‌ها نبود، اما مناسب احوال من بود. صادقانه بگویم، با وضعیت ذهنی‌ای که داشتم، آماده بودم تا همه‌ی چیزهای دنیوی را رها کنم.

دایی ساتورو بعدازظهرها می‌آمد. او لباس‌های گَل‌وگشادی به تن می‌کرد که در شرکت‌های معمولی امکان پوشیدنشان نبود. وقتی می‌آمد تو، اولین کاری که می‌کرد بررسی دفتر حساب‌کتاب بود و بعد سفارش‌های آنلاین. سپس، می‌رفت سراغ تلفن تا با کسی راجع‌به موضوعی گپ بزند یا برای کار چیزی سفارش بدهد. می‌توانستم شکایاتش را بشنوم که به فرد آن ‌سوی خط می‌گوید: «نه بابا، امکان نداره!» یا «اینکه خیلی بی‌رحمانه‌ست، نه؟» یا «اگه نتونیم این رو پشت‌سر بذاریم...» شاید از وضعیت کسب‌وکار شکایت داشت. با این ‌حال، لحن صدایش همیشه شاد بود.

چیزی که در کسب‌وکار کتاب‌های دست‌دوم انتظارش را نداشتم این بود که شبکه‌اش این‌قدر گسترده باشد. طبق گفته‌ی دایی‌ام، شبکه‌ی کتاب‌فروش‌ها و روابط شخصی‌ بخش مهمی از کار است‌ تا مطمئن شوی همیشه می‌توانی فهرستی از کتاب‌های جدید بیاوری و اجازه ندهی کتاب‌فروشی خالی بماند. کتاب‌فروشی خاصی مثل موریساکی نمی‌توانست فهرست کتاب‌هایش را صرفاً با خرید کتاب‌ از مشتری‌هایی تأمین کند که برای فروش می‌آمدند. مزایده‌های دوره‌ای که اتحادیه‌ی کتاب‌فروشی‌ها سازماندهی می‌کرد برای کتاب‌فروشی‌ها ضروری بود تا بتوانند کتاب‌های دست‌دوم بیشتری به دست بیاورند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
67 دقیقه
قسمت یک
51 دقیقه
قسمت دو
62 دقیقه
قسمت سه
54 دقیقه
قسمت چهار
71 دقیقه
قسمت پنج
64 دقیقه
قسمت شش

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی روزها در کتابفروشی موریساکی
نویسنده
مترجممژگان رنجبر
راویاعظم حبیبی
ناشر صوتیانتشارات کتاب کوله پشتی
سال انتشار۱۴۰۲
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۶۹۰۰۰ ۴۱,۴۰۰ ت ۴۰%
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی روزها در کتابفروشی موریساکی

هانیه ع
۱۴۰۳/۳/۱
اگه توی بازه‌ای از عمرتون رکود بیرونی و سفر درونی رو تجربه کردید، این کتاب رو درک خواهید کرد. شخصیت اصلی این کتاب در پی شکست عاطفی و تجربه‌ی غمگینی که داشته؛ به کتابفروشی داییش نقل مکان می‌کنه... توی این مدت کمی استراحت میکنه، سعی میکنه با تجربیات بدی که داشته کنار بیاد و تجدید قوا میکنه تا به و از روتین روال زندگی معمولیش برگرده... تجربیات آدم‌های اطرافش استفاده می‌کنه، کتابخون میشه و... به نظرم یه چیزی توی کتاب خیلی تکرار شده بود: چیزی که در ظاهر به نظر می‌رسید و برداشت می‌شد؛ با شخصیت و طرز فکر واقعی اون افراد گاها متفاوت بود. انگار نویسنده با چندیدن مثال میخواست ثابت کنه تنها زمان قضاوت کردن و نظر دادن واقعی در مورد شخصیت کسی، بعد از شناختن و وقت گذروندن با اون فرده. اگر تا حالا دچار تحولات درونی شدین، اگر از خوندن رمان‌هایی با خط داستانی اروم و ملایم لذت میبرید، اگر جمله‌های زیبا و پاراگراف‌های قشنگ شما رو به فکر فرو میبره، این کتاب برای شما میتونه انتخاب خوبی باشه. در عین حال اگر عاشق داستان‌های پر فراز و نشیب هستید ممکنه این کتاب رو دوست نداشته باشید. گوینده‌ی کتاب هم عالی و درجه یک بود.
ام البنین زمانی
۱۴۰۳/۲/۵
یک داستان ژاپنی با سیری ملایم و دلنشین و همچنین پر از نکته‌های ارزشمند برای درک بهتر زندگی و داشتن ارتباطی بهتر با خود و دیگران. کتابی که با خواندن آن پله پله و گام به گام، همراه با شخصیت اصلی داستان، رشد می کنیم و بزرگ می شویم و برای من کتابخوان، نکته بسیار خوب کتاب اثربخشی مطالعه در رشد شخصیتی و فردی ما است نکته‌ای که خودم تجربه کرده‌ام ولی عده ای نسبت به آن بی توجهند و دیگر اینکه تا با کفش‌های کسی راه نرفته ایم، کسی را داوری نکنیم. هر کس در زندگی دیدگاه و بینشی دارد و ما نباید برای رفتارها و تصمیمات شخصی دیگران، نسخه بپیچیم. بیان داستان هم بسیار دلنشین بود. سپاس از کتابراه برای انتشار این کتاب ارزشمند
اعظم منصوری
۱۴۰۳/۲/۲۴
کتاب صوتی روزها در کتابفروشی موریساکی کتابی بسیار جالب و جذاب است که ساتوشی یاگیساوا آن را نوشته است و خانم اعظم حبیبی بسیار زیبا آن را روایت کرده است و باعث شده با اشتیاق بیشتر داستان را دنبال کنیم. کتاب را با لذت فراوان گوش کردم و آن را بسیار پسندیدم. شخصیت اول داستان که پس از یک شکست احساسی و به دلمرده افسرده میشود کمک داییش که شخصیت بسیار محکمی دارد کم کم این شکست را فراموش میکند و دوباره به اجتماع و زندگی بر میگردد و با افراد مختلف رابطه برقرار میکند و از زندگیش لذت میبرد و زندگی جدیدی را تجربه میکند و....
با تشکر از کتابراه عزیز و راوی داستان که با روایت زیبایش بر جذابیت داستان افزود.
بیتا بقالان
۱۴۰۳/۱/۲۷
نمونه ای از یک زندگی معمولی که هر کدوم از ما در طول زندگی میتونیم باهاش مواجه بشیم. ریتم داستان بدون هیچ هیجانی پیش رفت که البته با وجود این همه استرس حاکم بر جامعه بد نبود. همچنین چون اصلا با ادبیات شرق دور اشنایی ندارم این همه اسم کتاب و نویسنده ای که شخصیت اول داستان در موردشون صحبت کرد رو نمیشناختم نتونستم کامل با کتاب ارتباط برقرار کنم در کل بد نبود ممنون از کتابراه
Shiva
۱۴۰۳/۳/۲۸
بدون شک در این مقطع از زندگیم این کتاب محشر بود. یک کتاب دلنشین، حال خوب کن و خیلی نزدیک به زندگی‌های معمولی ما، چیزی که احتمالا وسط آشوب و استرس این روز‌ها میتونی از شنیدنش لذت ببری و البته که پر از نکات کلیدی و جذاب و قابل استفاده. خیلی اتفاقی این کتاب به پستم خورد اما بعد از تموم شدنش اعتراف میکنم که در بهترین زمان ممکن به دستم رسید خوانش کتاب بسیار عالی
Eti Atshani
۱۴۰۳/۲/۱۱
داستان از زبان دختری بیان میشود، که در مقطعی زندگی واحساساتش دگرگون میشود. وبعد با هم نشینی با اقوام سالخورده خود، ا این مر حله عبور کرده و به مفاهیم عمیق تری دست پیدا می‌کند، این اتفاقات در روزمرگی و به اسانی پیش میرود صدای خانم گوینده خوب بود بجز مواقعی که با فریاد سخن میگفت، مرا از قصه بیرون می‌انداخت، ممنون از همه شما بخصوص خواننده کتاب
Rahil najafi
۱۴۰۳/۲/۱۸
کتاب با ریتمی ارام و البته قابل تامل پیش می‌رفت و البته طنز گونه بیان کردنش توسط راوی ان را بسیار لذت بخش می‌کرد و با انکه هیچ هیجانی در داستان نبود اما بسیار لذت بخش بود و ان را بسیار دوست داشتم ریتم ارام آن ما را هم آرام می‌کند حتما آن را پیشنهاد می‌کنم و ممنون از تمامی عوامل و کتابراه
فراز فرنیا
۱۴۰۳/۱/۱۰
یک داستان ملایم وساده بدون هیجان واتفاقات غیر معمولی، فضای قصه را دوست داشتم، صدای راوی زیباست ولی زمانی که بجای کاراکترها حرف میزنند تقریبا فریاد میکشند واین آزارنده است، من درطول داستان دائما مشغول کم وزیاد کردن صدا بودم، با تشکر وآرزوی موفقیت برای همه هنرمندان گرامی
Bee .
۱۴۰۳/۲/۳۱
اول بگم که صدای راوی بسیار دلنشین و زیبا بود. اما خود کتاب نکته خاصی رو دنبال نمیکنه و صرفا یک زندگی روزمره عادی است که جذابیت و کشش خاصی هم نداشت. با این حال میشه گفت در دسته کتاب‌هایی که گاها حس خوبی منتقل می‌کنند قرار میگیره.
پاییز میرزایی
۱۴۰۳/۱/۲۰
انقدر کتاب جالب و گیرا بود که من چندبار گوش دادم. شخصیت دایی رو بسیار دوست داشتم، با اینکه همه فکر میکردن خیلی بیخیال و سرخوش هست اما شخصیت قشنگی داشت. راوی خیلی خوب و دلنشین این کار رو انجام دادن و کتاب جذاب تر شده بنظرم
Tαɾα 𝘎𝘩𝘰𝘳𝘣𝘢𝘯𝘪
۱۴۰۳/۳/۱
داستان اوج و فرود خاصی نداشت اما دلنشین بود.
مسیری که فرد برای التیام دلشکستگی هاش طی کرد و درنهایت دوباره به شیوه‌ی خودش شادی رو پیدا کرد؛ برام جالب بود.
درکل کتاب خوبیه خوانش خوب و قابل قبولی هم داشت
فرانک شافعیان
۱۴۰۳/۱/۱۶
داستان فوق العاده‌ای بود. بعضی از جملات کتاب تو ذهنم مونده. مثل این جمله که یادت باشه که عشق ورزیدن کار اشتباهی نیست و باید عاشق بود و عشق ورزید.
ستاره
۱۴۰۳/۱/۶
به نظرم کتاب جالب و زیبایی بود، اما کمی میانه‌های داستان دنبال خط ربط‌های بیشتری بودم که نویسنده میتونست بهتر بهش بپردازه و کلا پیشنهاد می‌کنم ارزش شنیدن یا خوندن داره
پریسا پریسا
۱۴۰۳/۳/۱۰
نه میتونم بگم عالی بود نه میتونم بگم افتضاح بود بسیار معمولی بود قسمت‌های از کتاب قشنگ قسمت‌های بسیار حوصله سر بر
مریم آقایی
۱۴۰۳/۲/۶
کتاب آروم و ملایمیه، شخصیت موموکو و دایی جذابه، روش برخورد موموکو با زندگی و مشکلاتش رو خیلی دوس داشتم
مشاهده همه نظرات 37

راهنمای مطالعه کتاب صوتی روزها در کتابفروشی موریساکی

برای دریافت کتاب صوتی روزها در کتابفروشی موریساکی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.