دانلود کتاب صوتی شب‌های روشن


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شب‌های روشن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی شب‌های روشن

کتاب صوتی شب‌های روشن یکی از آثار برجسته‌ی فئودور داستایوسکی، آمیخته با فضایی رمانتیک است که احساسات پنهان دو شخصیت داستان را به زیبایی به تصویر می‌کشد و در آمیزشی ویژه از تنهایی، رویا و دلدادگی می‌گوید.

فئودور داستایوفسکی (Fyodor Mikhailovich Dostoyevsky) در کتاب صوتی شب‌های روشن (White nights) نیز مانند سایر آثار بی‌نظیرش، غلیان حس و زوایای پنهان روح را نمایش می‌دهد.

این اثر یک عاشقانه‌ی کوتاه و شنیدنی‌ست که با صدای دل‌نشین کاوه یانقی روایت می‌شود. صدای دو اشتیاق است که در چند شب در هم بافته شده است. بازتاب ناله‌ی دو جان مهرجوست که در کنار هم روی نیمکتی به ناله درآمده‌اند و راهی به سوی هم می‌جویند و درِ گشوده‌ی بهشت خدا را به خود نزدیک‌تر می‌یابند.

داستان کتاب شب‌های روشن درباره‌ی جوان خیال‌بافی است که تنهایی را به خوبی می‌فهمد. کسی که سال‌هاست تنها زندگی می‌کند و مانند دیگر شخصیت‌های اصلی داستایفسکی با مردم عادی فرق دارد. این جوان 26 ساله مدام تنهایی خود را با شهر پترزبورگ تقسیم می‌کند. با دیوارها و در و پنجره‌‌های شهر در دل می‌کند و ادعا دارد بهتر از هر کسی آنان را درک می‌کند. در یکی از روزها زمانی که با دلی خوش، آواز می‌خواند و در حال قدم زدن به سمت خانه است، شخصی توجهش را جلب می‌کند: «زنی کنار راهش ایستاده، به جان‌پناه آبراه تکیه داده است. بر طارمیِ جان‌پناه آرنج نهاده و پیدا است که به آب تیره خیره شده. کلاه زرد رنگ بسیار قشنگی بر سر دارد با روسریِ توری سیاه دلفریبی روی آن.» در ادامه متوجه می‌شود که زن در حال گریه کردن است و به هیچ‌وجه متوجه حضور او نیست. جوان ناخودآگاه به سمت دختر کشیده می‌شود و طی یک اتفاق با او آشنا می‌شود. آن‌ها برای روز بعد قرار ملاقات می‌گذارند، داستان زندگی خود را برای همدیگر تعریف می‌کنند و…

فئودور داستایفسکی نیازی نداشت برای خلق این شخصیت، زیاد از روح و روان خودش بگریزد اگر به زندگی شخصی داستایفسکی بنگریم، درمی‌یابیم که سرچشمه‌ی همه‌ی عنصرهایی است که در کتاب شب‌های روشن می‌بینیم.

فیودور میخاییلوویچ داستایفسکی نویسنده، رمان‌نویس، روزنامه‌نگار و فیلسوف مشهور روسیه بود و خالق کتاب‌های جنایت و مکافات، برادران کارامازوف، تسخیر شدگان و... است. داستایوسکی آثار ادبی منحصر بفردی به نگارش درآورده است که روانشناسی فضای آشفته‌ی سیاسی، اجتماعی و معنوی قرن 19 در روسیه را بررسی می‌کند. رمان‌هاى داستایوفسکى سرشار از هیجان بوده و در عین حال که رمان هستند، انباشته از افکار و اندیشه‌اند. او در 20 سالگی نویسندگی را آغاز کرد و نخستین رمان داستایفسکی مردم فقیر (Poor Folk) برای اولین بار در سال 1846 هنگامی که داستایفسکی تنها 25 ساله بود، چاپ شد.

در بخشی از کتاب صوتی شب‌های روشن می‌شنویم:

در حالی که می‌خندید گفت: «دیدی زنده ماندی!»
گفتم: «دو ساعت است که آمده‌ام. نمی‌توانی تصور کنی که امروز بر من چگونه گذشت!»
گفت: «می‌توانم، می‌توانم... به همان‌جا برویم. می‌دانی چرا اینجا هستم؟ من نیامده‌ام که مثل دیشب در مورد مسائل پیش پا افتاده صحبت کنم، می‌دانی. از حالا به بعد باید عاقلانه و آگاهانه‌تر رفتار کنیم. دیشب ساعت‌ها در این مورد فکر کردم.»
گفتم: «در چه موردی باید عاقل‌تر باشیم؟ من قبول دارم، اما واقعاً این عاقلانه و آگاهانه‌ترین اتفاقی است که در زندگیم رخ داده.»
«واقعاً؟ اول از همه باید خواهش کنم که اینقدر دستم را فشار ندهی. ثانیاً می‌خواهم بدانی که تمام امروز را از تو در شگفت بودم.»
«خوب، به چه نتیجه‌ای رسیدی؟»
«نتیجه؟ به این نتیجه رسیدم که باید از اول شروع کنیم. امروز صبح فهمیدم که اصلاً تو را نمی‌شناسم و شب گذشته رفتار بچه‌گانه‌ای داشته‌ام. دیشب مثل یک دختر احمق رفتار کردم. طبیعتاً در قلب خود احساس گناه می‌کنم، به عبارت دیگر وقتی خود را به خاطر تجزیه و تحلیل رفتار شب گذشته‌ام، تحسین می‌کردم، تصمیم گرفتم برای جبران اشتباهم تمام جزئیات زندگی تو را بدانم و چون من کسی نیستم که از تو سؤال کنم خودت باید همه چیز را بگویی، تمام اسرارت را. حالا چه جور آدمی هستی؟ با عجله جواب مرا بده. داستان زندگیت را برایم بگو.»
با فریادی از ترس گفتم: «داستانم؟ داستانم! چه کسی به تو گفته که من داستانی دارم؟»
با خنده حرفم را قطع کرد و گفت: «اگر داستانی نداری پس چگونه زندگی کرده‌ای»

 ۲ ساعت و ۳۲ دقیقه، ۱۴۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۱ دقیقه
شب اول
۴۰ دقیقه
شب دوم
۲۷ دقیقه
سرگذشت ناستنکا
۱۸ دقیقه
شب سوم
۲۶ دقیقه
شب چهارم
۱۰ دقیقه
صبح روز بعد

راهنمای دانلود کتاب صوتی شب‌های روشن

برای دانلود کتاب صوتی شب‌های روشن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  شب‌های روشن

نظرات کتاب صوتی شب‌های روشن

sadegh heidari
۱۳۹۸/۹/۷
یک عاشقانه‌ی آرام و موقر، فیلمی هم بر اساس همین کتاب ساخته شده (با همین نام) که به اندازه‌ی کتاب تاثیر گذار نیست، اما زیباست
نرجمه سروش حبیبی از این کتاب خیلی زیباتر است
اشکان معتمد
۱۳۹۹/۶/۸
موضوع کتاب معمولى است اما بر خلاف دیگر کارهاى داستایوفسکى گیرا نبود البته گوینده کتاب هم بسیار ضعیف بود و کتاب را بى روحتر مى کرد در مجموع ارزش گوش دادن نداشت
میثم برهمن
۱۳۹۸/۱۱/۱۲
نسخه ترجمه شده رو برا مطالعه میخواستم اگ میشه علاوه بر صوتی نسخه ترجمه شده رو جهت مطالعه بزارین ممنون میشم
مشاهد همه نظرات (۱۵)