دانلود کتاب صوتی شدن


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی شدن

کتاب صوتی شدن (میکروکتاب)، اثر معروف میشل اوباما، روایتی جذاب و دل‌نشین از زبان همسر رئیس جمهور سابق آمریکا باراک اوباما است که درباره‌ی زندگی خود، از زمان کودکی‌اش تا هنگامی که از کاخ سفید بیرون رفت، صحبت می‌کند.

کتاب شدن (Becoming) پس از چاپ اولش به سرعت، عنوان پرفروش‌ترین و درخشان‌ترین کتاب‌ سال آمریکا را دریافت کرد و حاوی 3 بخش با عناوین من شدن، ما شدن و بیشتر شدن است که سه دوره‌ی مختلف از زندگی میشل را بیان می‌کند.

میشل اوباما (Michelle Obama) در این میکروکتاب صوتی، از ابتدا به توصیف زندگی‌ خود می‌پردازد؛ از طبقه‌ی دوم خانه‌ی یکی از دوستانشان در جنوب شهر شیکاگو که به خاطر نرخ زیاد جرم و جنایتش مشهور است. ولی او با کوشش به موفقیت می‌رسد و زندگی حیرت‌آوری برای خود رقم می‌زند. میشل دختر یک خانواده‌ی فقیر و کارگر بود که برای تحصیل در یک دبیرستان خوب پذیرفته می‌شود و از این راه می‌تواند به هاروارد برود. او وکالت می‌خواند و در آخر به کاخ سفید راه می‌یابد.

او شما را با خود در بحث‌های شخصی‌‌اش همراه می‌کند که اگر شوهرش برای رفتن به سمت ریاست جمهوری اقدام کند، وظیفه آینده خودش به عنوان تصویری مشهور ولی دور از نکوهش در کمپین همسرش چه می‌شود. خاطرات بسیار دل‌نشین و با شوخ طبعی و رک‌گویی‌ غیر مرسوم، روایت می‌شوند. او شرح واضحی از پشت صحنه‌ی تاریخ خانوادگی‌ و فرودش به محل توجه جهانی و نیز زندگی‌شان در کاخ سفید در مدت 8 سال را ارائه می‌دهد، همانطور که او می‌آید تا از کشورش آگاهی پیدا کند و کشورش او را بهتر بشناسد.

این میکروکتاب صوتی شما را به آشپزخانه‌های آیوا و سالن‌های رقص باکینگهام، به زمان‌های نفس‌گیر غم و جهندگی عظیمی می‌برد. همان‌گونه که او سعی می‌کند به درستی زندگی کند و از نیروی شخصی و صدایش در خدمت گروهی از عقیده‌های والاتر استفاده کند، شما را درون قالبی از یک ضمیر شگفت و پیشرو از تاریخ می‌برد.

میشل اوباما را بیشتر بشناسیم؟

میشل اوباما نخستین بانوی نخست آمریکایی - آفریقایی در تاریخ ایالات متحده‌ آمریکا است. او از دانشگاه هاروارد و پرینستون فارغ‌التحصیل شده است و مدرک حقوق دارد. او تا قبل از زن اول شدن، فعالیت‌های کاری و اجتماعی بسیاری در شیکاگو انجام داده بود. میشل ارزش بسیاری برای محیط زیست و زنان قائل است و در زمانی که زن نخست بود، سعی می‌کرد در این دو زمینه فعالیت‌های فراوانی انجام دهد. او در حالی در سال 2018 به عنوان بانوی ستایش شده آمریکا برگزیده شد که 16 سال پی در پی این شهرت در اختیار هیلاری کلینتون بود.

میکروکتاب چیست؟ چرا میکروکتاب‌ها مفید هستند؟

این کتاب صوتی در قالب میکروکتاب به شما عرضه شده تا با صرف هزینه و زمان کمتر از تمام بخش‌های اصلی و مهم، به دور از حاشیه و اضافه‌گویی کتاب اصلی از محتوای آن بهره‌مند شوید. میکروکتاب‌ها تحت قواعد و استانداردهای خلاصه‌نویسی برای شما چکیده شده‌اند. شما با شنیدن آن‌ها‌‌‌ همان اطلاعات مفیدی را دریافت می‌کنید که کتاب اصلی در اختیارتان می‌گذارد.

در بخشی از میکروکتاب صوتی شدن می‌شنویم:

در ایالات متحده برای بانوی اول هیچ منصب و وظیفه‌ای در نظر گرفته نشده بود و همه طبق آن چیزی که خودشان می‌خواستند این جایگاه را پیش می‌بردند. من در کاخ سفید احساس بیگانه بودن داشتم. می‌دانستم که ممکن است آنطور که به بانوان اول سفیدپوست احترام می‌گذاشتند هم به من احترام نگذارند. من در هر شرایطی باید وقارم را حفظ می‌کردم. حتی در آن شرایط هم این سوال را از خودم می‌پرسیدم که آیا به اندازه‌ کافی خوب هستم؟ ذهنم از کارهایی که باید انجام دهم پُر شده بود و هیچ راهی برای داشتن یک برنامه‌ دقیق به ذهنم نمی‌رسید.

اما در این شرایط هم سعی می‌کردم که فقط رو به جلو حرکت کنم و اولویتم ساشا و مالیا بودند. من باید مدرسه‌ مناسبی برای بچه‌ها پیدا می‌کردم تا بتوانم همه چیز را تحت کنترل داشته باشم و باراک هم مشغول انتخاب اعضای کابینه‌ خود بود. محافظان زیادی داشتیم. ماشین‌های بسیار سنگین که به سیستم‌های حفاظتی و مراقبتی مجهز بودند. من یک بار به کاخ سفید آمده بودم که آن هم برای بازدید از طرف یک تور بود.

کاخ سفید بسیار بزرگ بود، 133 اتاق، 35 حمام و 28 شومینه داشت. اما واقعیت را می‌توان زمانی درک کرد که آن جا زندگی کنیم. دو سال بعد من رسما وارد این خانه شدم، این بار باراک و دختران هم همراه من بودند. وارد کاخ شدم و دستپاچگی در وجودم موج می‌زد، اما بوش و همسرش از ما استقبال گرمی به عمل آوردند. همسر بوش سعی کرد بیشتر جاهای کاخ را نشانم دهد و من هم به این باور رسیدم که روزی نوبت من است که بتوانم تجربیاتم را در اختیار بانوی اول بعدی قرار دهم.
در کاخ همه چیز متفاوت بود و من امیدوار بودم که برای ساشا و مالیا متفاوت باشد و چیزی نتواند آن‌ها را محدود کند و از حوزه‌ی فعالیتشان که اقتضای سنشان بود بکاهد. در روز تحلیف همه‌ اعضای خانواده‌ام آمدند. این روز نمادین بسیار فوق‌العاده برای خانواده‌ ما بود که امیدوار بودم برای کشور هم همینطور باشد.

 ۲ ساعت و ۲ دقیقه، ۹۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۴۸۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳ دقیقه
میکروکتاب چیست
۱ دقیقه
درباره کتاب
۱ دقیقه
درباره نویسنده
۵ دقیقه
مقدمه
۴۷ دقیقه
فصل اول: من شدن
۴۳ دقیقه
فصل دوم: ما شدن
۲۱ دقیقه
فصل سوم: بیشتر شدن

راهنمای دانلود کتاب صوتی شدن

برای دانلود کتاب صوتی شدن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  شدن

نظرات کتاب صوتی شدن

یداله کثیرلو
۱۳۹۹/۷/۴
با سلام و سپاس از زحمات مترجم و تمام کسانی که این اثر را فراهم کردند متأسفانه به خاطر عدم امانت داری و سانسور قسمتهای که اصلا مورددار نیست مورد پسند بنده واقع نشد مثلا وقتی در مقدمه میگه آرزوهام ساده بود دوست داشتم سگ داشته باشم و خونه پله دار و ماشین چهار درب و... و خطهای بعدی و طوری پیش میره اینگار یه ترجمه بسیار آزاد با دخل و تصرف دل بخواهی است
_Sepide _
۱۴۰۰/۱/۹
کتاب خیلی روان و دوستانه روایت شده که نکته مثبتیه. روایتی از یک دختر جنوب شهر تا بانوی اول آمریکا شدن!
نکته منفی اینکه احساسات در لحن گوینده بیش از حده
کیمیا اشرفی
۱۳۹۸/۱۲/۱۰
بنظرم چون بازبان ساده نوشته شده میتونه تاثیر بیشتری روی خواننده بزاره و میشه باهاش ارتباط برقرار کرد وهمینطور میتوان احساس میشل رو درک کرد. ممنون
مشاهد همه نظرات (۸)