دانلود کتاب صوتی فلسفه‌ای برای زندگی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فلسفه‌ای برای زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی فلسفه‌ای برای زندگی

ویلیام بی. اروین در کتاب صوتی فلسفه‌ای برای زندگی، شما را با مکتب فلسفی رواقی آشنا می‌کند و با بررسی آموزه‌ها و حکمت‌های آن، راهکارهایی برای انسان مدرن امروزی ارائه می‌دهد تا بتواند زندگی شاد، پر آرامش و معنادارتری داشته باشد.

درباره کتاب صوتی فلسفه‌ای برای زندگی:

یکی از ترس‌های بزرگی که بسیاری از انسان‌ها با آن روبه‌رو هستند، این است که در پایان عمرشان متوجه هدر دادن زندگی‌شان بشوند؛ حتی اگر تلاش بسیاری نیز در طول حیات خود کرده باشند. ویلیام بی. اروین در کتاب صوتی فلسفه‌ای برای زندگی (A Guide to the Good Life) حکمت فلسفه رواقی را که یکی از مشهورترین و موفق‌ترین مکتب‌های فکری در روم باستان است، زنده می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه بینش و اندرزهای این فلسفه هنوز در زندگی مدرن قابل استفاده است.

کتاب فلسفه‌ای برای زندگی به شما کمک می‌کند که براساس این فلسفه باستانی کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشید. در واقع اروین با استفاده از بینش‌های روانشناختی و تکنیک‌های عملی رواقیون، نقشه‌ی راهی را برای شما به تصویر می‌کشد تا با عمل به آن بتوانید از شر احساسات آزاردهنده‌تان خلاص شوید و به یک آرامش درونی برسید.

همچنین علاوه بر آشنایی با تکنیک‌های رواقیون، نویسنده تجارب خود را نیز در این زمینه به اشتراک می‌گذارد و به شما می‌آموزد که چگونه نگرانی‌های هر روزه خود را به حداقل برسانید، گذشته را رها کنید و با توهین، اندوه، پیری و وسوسه‌های منحرف کننده کنار بیایید.

این کتاب صوتی از چهار بخش تشکیل شده است؛ بخش اول به پیدایش فلسفه رواقی می‌پردازد و این مکتب و بزرگانش را معرفی می‌کند، در بخش دوم با فنون روان‌شناختی رواقی و در بخش سوم با حکمت‌ها و اندرزهای رواقیون آشنا می‌شوید و در بخش چهارم نیز کارکردهای مکتب رواقی برای زندگی مدرن امروزی معرفی می‌شوند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی فلسفه‌ای برای زندگی:

- اگر به دنبال فلسفه‌ای برای زندگی‌تان هستید این کتاب راهنمایی خوب و قابل تامل برای شماست. (روزنامه Austin American-Statesman)

- کتاب اروین راهنمایی مناسب و عالی برای رواقیون و یا افرادی است که به دنبال چنین مکتب و تفکراتی هستند. (The Common Review)

- اروین تسلط بالایی بر روی مکتب‌های فلسفی رواقی و یونانی و رومی دارد و متفکران رواقی را نیز به خوبی می‌شناسد. (Philosophical Practice)

- مخاطبانی که اروین برای آن‌ها می‌نویسد فیلسوف نیستند؛ درواقع همه می‌توانند از مزایای آموزه‌های فلسفی او برای داشتن یک زندگی معنادارتر استفاده کنند. (Library Journal)

- دکتر اروین از زبان بسیار ساده‌ای در کتاب خود استفاده کرده است. او مفهومی از رواقی مدرن ارائه می‌دهد و خوانندگان مدرن را ترغیب می‌کند که رواقی گرایی را انجام دهند. (مجله The Nation)

کتاب صوتی فلسفه‌ای برای زندگی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به مسائل فلسفی علاقه‌مند هستید و می‌خواهید زندگی را از دریچه‌ای جدید ببینید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

ویلیام بی. اروین را بیشتر بشناسیم:

او در دانشگاه ایالتی رایت رشته فلسفه را تدریس می‌کند و تاکنون هفت کتاب در زمینه تخصصی خود نگاشته است. ویلیام بی. ایروین (William Braxton Irvine) برای مجلات و رسانه‌های معتبری همچون وال استریت ژورنال، هافینگتون پست، تایم، بی‌بی‌سی و... می‌نویسد.

در بخشی از کتاب صوتی فلسفه‌ای برای زندگی می‌شنویم:

اکثر پدر و مادرها وقتی فرزندشان را از دست می‌دهند، از نظر عاطفی ویران می‌شوند؛ روزها بی‌وقفه اشک می‌ریزند و مدت‌ها دست و دل‌شان به هیچ کاری نمی‌رود. حتی مدت زیادی بعد از این اتفاق هم وقتی چشم‌شان به عکس فرزندشان می‌افتد، دوباره کوه غم بر دل‌شان آوار می‌شود و دیدگان‌شان به اشک می‌نشیند.

پرسش این است که یک فرد رواقی چطور به از دست دادن فرزندش واکنش نشان می‌دهد؟ ممکن است تصور کنید یک رواقی در چنین وضعیتی هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد یا هر احساسی را که داشته باشد، سرکوب می‌کند و یا اینکه حتی یاد گرفته است اصلا غصه نخورد.

این تصور که یک رواقی هیچ وقت غصه نمی‌خورد، هر چند خیلی شایع است اما تصور درستی نیست. رواقیون به این نتیجه رسیده بودند که احساساتی نظیر اندوه و ماتم عمدتا غیر ارادی هستند.

 ۱۰ ساعت و ۴۷ دقیقه، ۵۶۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۳۸۰۰۰ ت - 11.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۲ دقیقه
سخن سرپرست مجموعه تجربه و هنر زندگی
۳۴ دقیقه
مقدمه
۲۹ دقیقه
بخش اول: ظهور رواقی‌گری - فصل اول: فلسفه به زندگی می‌پردازد
۳۴ دقیقه
فصل دوم: رواقییون نخستین
۴۳ دقیقه
فصل سوم: مکتب رواقی رومی
۵۲ دقیقه
بخش دوم: راهکارهای روانشناختی رواقی - فصل چهارم: فکر کردن به اتفاقات ناگوار
۳۶ دقیقه
فصل پنجم: دوگانه اختیار، چگونه شکست ناپذیر شویم؟
۱۹ دقیقه
فصل ششم: تقدیرگرایی، رها کردن گذشته و حال
۲۰ دقیقه
فصل هفتم: پرهیز از لذت، مواجهه با سویه تاریک لذت
۱۴ دقیقه
فصل هشتم: مراقبه و تامل، مشاهده رواقی زیستن خویشتن
۱۶ دقیقه
بخش سوم: توصیه‌های رواقی - فصل نهم: وظیفه، در باب عشق ورزی به نوع انسان
۱۸ دقیقه
فصل دهم: روابط اجتماعی، درباب ارتباط با دیگران
۲۴ دقیقه
فصل یازدهم: توهین، در باب صبوری دربرابر تحقیرها
۱۴ دقیقه
فصل دوازدهم: اندوه و ماتم، پاک کردن اشک با عقل
۱۵ دقیقه
فصل سیزدهم: خشم، در باب غلبه بر دشمن خوشی
۱۷ دقیقه
فصل چهاردهم: ارزش‌های شخصی، قسمت اول - در باب شهرت طلبی
۲۴ دقیقه
فصل پانزدهم: ارزش‌های شخصی، قسمت دوم - در باب زندگی پر زرق و برق
۱۱ دقیقه
فصل شانزدهم: تغییر، در باب تاب آوردن تغییر مکان
۲۰ دقیقه
فصل هفدهم: دوران پیری، در باب تبعید شدن به خانه سالمندان
۱۱ دقیقه
فصل هجدهم: مردن، در باب فرجامی خوب برای یک زندگی خوب
۱۲ دقیقه
فصل نوزدهم: در باب رواقی شدن، هم اکنون شروع کن و آماده تمسخر شدن باش
۳۸ دقیقه
بخش چهارم: رواقی زیستن در زندگی مدرن - فصل بیستم: افول مکتب رواقی
۶۱ دقیقه
فصل بیست و یکم: فلسفه رواقی بازنگری شده
۷۲ دقیقه
فصل بیست و دوم: رواقی زیستن

راهنمای دانلود کتاب صوتی فلسفه‌ای برای زندگی

برای دانلود کتاب صوتی فلسفه‌ای برای زندگی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  فلسفه‌ای برای زندگی

نظرات کتاب صوتی فلسفه‌ای برای زندگی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.