معرفی و دانلود کتاب صوتی قلاب: چگونه محصولی بسازیم که مخاطب را شبانه روز درگیر کند

عکس جلد کتاب صوتی قلاب: چگونه محصولی بسازیم که مخاطب را شبانه روز درگیر کند
قیمت:
۱۲۰۰۰۰ ۸۴,۰۰۰ تومان ۳۰%
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قلاب: چگونه محصولی بسازیم که مخاطب را شبانه روز درگیر کند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قلاب: چگونه محصولی بسازیم که مخاطب را شبانه روز درگیر کند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی قلاب: چگونه محصولی بسازیم که مخاطب را شبانه روز درگیر کند

کتاب صوتی قلاب: چگونه محصولی بسازیم که مخاطب را شبانه روز درگیر کند از نیر ایال و رایان هوور، به شما آموزش می‌دهد که چگونه محصولی باکیفیت تولید کنید تا مشتریان نتوانند از آن دست بکشند و همواره از شما خرید کنند. این اثر کتاب منتخب سال آمازون و یکی از بهترین کتاب‌های حوزه کسب‌وکار به انتخاب مخاطبان سایت گودریدز است.

درباره کتاب صوتی قلاب:

بسیاری از کسب‌وکارها برای آنکه بتوانند سال‌های متمادی به فعالیت خود ادامه دهند، باید محصولاتی را تولید کنند که مشتریان حس وابستگی به آن داشته باشند و آن را دوست بدارند. کتاب صوتی قلاب: چگونه محصولی بسازیم که مخاطب را شبانه روز درگیر کند (Hooked: how to build habit-forming products) تکنیک‌های بدیع و کاربردی ارائه می‌دهد تا شرکت‌ها بتوانند جایی برای خود در ذهن کاربران ایجاد کنند.

درواقع شرکت‌های موفق به این مسئله پی برده‌اند که جذب میلیون‌ها کاربر دیگر عامل موفقیت نیست؛ بلکه باید محصولی را تولید کنند که مردم نتوانند از آن دست بکشند و به نوعی در قلاب آن‌ها گیر بیفتند. اگر شرکت‌ها بتوانند حس اعتماد و وفاداری را در کاربران خود ایجاد کنند، یعنی موفق شده‌اند در سبک خرید آن‌ها ماندگار شوند. اما این کار به راحتی امکان‌پذیر نیست و اگر شما نیز صاحب کسب‌وکاری هستید و می‌خواهید مشتریان به قلاب شما وصل شوند، باید از تکنیک‌هایی مشخص و دقیق استفاده کنید.

در همان ابتدا با شنیدن کتاب صوتی قلاب، پنج پرسش مهم در ذهن‌تان شکل می‌گیرد:

- مشتریان چه چیزی را دوست دارند و به چه چیزی نیاز دارند؟ آیا محصول شما می‌تواند دردی از آن‌ها دوا کند؟
- چه چیزی باعث می‌شود که محصول شما جذابیت کافی را برای مشتریان داشته باشد؟
- مشتریان برای دستیابی به پاداش، چه اقداماتی را انجام می‌دهند؟ چه راهکارهایی وجود دارد تا این روند آسان‌تر شود؟
- آیا پاداشی که برای آن‌ها در نظر گرفتید، راضی کننده بوده است؟ آیا باز هم منتظر آن هستند؟
- چه مشتریانی در محصول شما سرمایه گذاری می‌کنند؟ آیا این کار به مرور باعث بهبود ارزش و کیفیت تولیدات شما می‌شود؟

نیر ایال با همکاری رایان هوور برای پاسخ به سوالات بالا، مدل قلاب را در این کتاب به تفصیل شرح داده‌اند؛ فرایندی چهار مرحله‌ای که منجر به تغییر رفتار مشتری و در نهایت خرید از شما می‌شود؛ بدون آنکه زیر بار هزینه‌های هنگفت تبلیغات بروید. درواقع مفهوم قلاب شدن به این معناست که محصولات کسب‌وکار شما در دنیای پرتغییر امروز همچنان از رقبایتان پرفروش‌تر و محبوب‌تر باشد و بتوانید از بسترهای جدید فروش همچون اینترنت و شبکه‌های اجتماعی نهایت استفاده را ببرید.

کتاب صوتی قلاب، راهنمایی مناسب برای تمامی مدیران محصول، طراحان، بازاریابان و بنیان گذاران استارت آپ است و با آوردن مثال‌های به روز و کاربردی به شما آموزش می‌دهد که چگونه عادت خرید مشتریان معطوف به محصولات شما باشد و چگونه یک محصول پرطرفدار و پرفروش تولید کنید.

نیر ایال و رایان هوور را بیشتر بشناسیم:

نویسندگان کتاب صوتی قلاب، نیر ایال (Nir Eyal) و رایان هوور (ryan hoover) با نوشتن این اثر پرفروش توانستند به شهرتی جهانی برسند.

نیر ایال یک نویسنده، مدرس و سرمایه گذار آمریکایی‌ست که رشته مدیریت بازرگانی را در دانشگاه استنفورد خوانده و در حوزه تبلیغات فعالیت‌های گوناگونی را انجام داده است.

او در زمان دانشجویی خود به همراه دوستانش شرکتی را تاسیس کردد که تبلیغات آنلاین را در فیس بوک قرار می‌داد و پس از این پروژه بود که او به حوزه روانشناسی کاربران و مصرف کنندگان علاقه پیدا کرد. نیر ایال علاوه بر این مدتی به عنوان مشاور در زمینه طراحی محصول فعالیت کرد.

اما تخصص اصلی ایال مهندسی رفتار است که دوره‌های دانشگاهی متعددی را در این حوزه برگزار کرده و کتاب‌های مختلفی درباره تلاقی روانشناسی و فناوری و تجارت نوشته است.

رایان هوور نیز یکی از فعالان حوزه فناوری است و پس از همکاری با نیر ایال، شرکتی به نام پروداکت هانت را بنیان نهاد که به «محل کشف پدیده‌ی بعدی فناوری» شهرت دارد.

کتاب صوتی قلاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر کسب‌وکاری برای خود دارید و به کتاب‌های حوزه بازاریابی و روانشناسی مصرف کنندگان علاقه مند هستید، این کتاب برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی قلاب می‌شنویم:

همه کسب‌وکارها در نهایت به کاربران برای رسیدن به هدفی کمک می‌کنند. کاهش مراحل مورد نیاز برای رسیدن به خروجی مورد نظر باعث افزایش احتمال وقوع آن خروجی می‌شود. اما محصول باید وعده‌هایش را محقق کند تا بتواند کاربرانش را حفظ کند. کاربرها باید محصول را راه حل مطمئنی برای مشکلات‌شان یعنی مرهمی برای التهابی که به دنبال تسکینش هستند، بدانند تا تناظرهای مربوط ایجاد شوند.

مرحله سوم مدل قلاب، پاداش متنوع است. در این مرحله با حل مشکل کاربران و تقویت انگیزه اقدامی که در مرحله قبل انجام داده‌اند، به آن‌ها پاداش می‌دهید. اما برای درک اینکه چرا پاداش به خصوص پاداش متنوع تا این حد قوی است، ابتدا باید سفری به اعماق ذهن انسان بکنیم.

در دهه 1940 دو پژوهشگر به نام‌های جیمز هولز و پیتر میلنر، به طور تصادفی کشف کردند که هوس‌های ما از ناحیه خاصی از مغز نشات می‌گیرد. این دو پژوهشگر الکترودهایی در مغز موش‌های آزمایشگاهی کار گذاشتند که به موش‌ها امکان می‌داد، شوک‌های الکتریکی ظریفی به بخش کوچکی از مغز خود به نام هسته آکومبنس وارد کنند. موش‌ها به سرعت گرفتار این احساس شدند. این دو پژوهشگر نشان دادند که موش‌های آزمایشگاهی حاضرند قید آب و غذا را بزنند و حتی روی توری برق دار دردناکی بدوند تا بتوانند اهرم ایجاد کننده این شوک‌های فشار را بفشارند.

چند سال بعد پژوهشگران دیگری واکنش‌های انسانی محرک‌های خودانگیخته را در همان ناحیه از مغز بررسی کردند؛ نتایج این آزمایش نیز مانند آزمایش موش‌ها حیرت انگیز بود. شرکت کنندگان هیچ چیز نمی‌خواستند جز اینکه بتوانند به فشردن دکمه محرک مغزی ادامه دهند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
2 دقیقه
معرفی
5 دقیقه
سخن ناشر / پیشگفتار مترجم
25 دقیقه
مقدمه
44 دقیقه
فصل اول: ناحیه عادت
35 دقیقه
فصل دوم: محرک
49 دقیقه
فصل سوم: اقدام
67 دقیقه
فصل چهارم: پاداش متنوع
45 دقیقه
فصل پنجم: سرمایه گذاری
28 دقیقه
فصل ششم: حالا با این‌ها می‌خواهید چه کار کنید؟
27 دقیقه
فصل هفتم: مطالعه موردی، نرم افزار ام جی
34 دقیقه
فصل هشتم: عادت آزمایی و شناسایی عادت‌های فرصت ساز
1 دقیقه
عوامل تولید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی قلاب: چگونه محصولی بسازیم که مخاطب را شبانه روز درگیر کند
نویسنده،
مترجمسعید قدوسی نژاد
راویمحسن خدری
ناشر چاپیانتشارات آریاناقلم
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی اقتصاد و مدیریت، کتاب‌های بازاریابی و فروش
قیمت نسخه صوتی
۱۲۰۰۰۰ ۸۴,۰۰۰ ت ۳۰%
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی قلاب: چگونه محصولی بسازیم که مخاطب را شبانه روز درگیر کند

محبوبه مرادی
۱۴۰۲/۱/۶
کتاب خیلی خوب و روانی هست. ابتدا ذهن رو درگیر یو مسئله مهم میکنه که همین عنوان کتاب هست. قلاب شدن ما به محصولات بدون اینکه متوجه باشیم.
در در نهایت تکنیک‌هایی برای طراحی یک محصول قلاب دار ارائه میده
همه‌ی فروشندگان و صاحبان کسب وکار این کتاب رو باید بخونن.
و به نظرم مطالعه ش برای مصرف کنندگان هم خالی از لطف نیست. اینکه بدونیم‌ چرا به یک محص ب وابسته میشیم بد نیست.
amin attar
۱۴۰۰/۱۱/۲
کتاب جالب و مفیدی هست برای دوستانی که میخوان محصول طراحی کنند ولی بیشتر مثالها مربوط به شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک و اینستا و ایمیل هست و عموما کاربرد واسه محصولات تک فروش مثل بیمه عمر و آموزشی نمیخوره البته خودش هم در بخشی از کتاب ذکر می‌کنه، در مجموع صدا و بیان عالی هست و واسه دوستانی که محصول چند بار فروش یا مصرفی تولید میکنن پیشنهاد میکنم
متینا طباطبایی
۱۴۰۱/۲/۶
بی نظیرترین کتابی که در زندگیم خوندم و البته صدای بی نظیر و گرم گوینده روهم نباید ندید گرفت.
عالی و کاربردی بود و همین طور چشم آدم رو باز میکنه که چقد راحت در دام قلاب‌های تبلیغاتی میفتادیم و از این به بعد اگر خواستیم وارد این مقوله هم بشیم آگاهانه انتخاب میکنیم مثل همین قلاب نظر نوشتن 😁
به هر بیزنس و هر انسانی عمیقا پیشنهاد میکنم.
Tαɾα 𝘎𝘩𝘰𝘳𝘣𝘢𝘯𝘪
۱۴۰۲/۱۱/۱۸
قبل از خوندنش شاید انتظار زیادی ازش داشتم اما چندان از نظر من کتاب برجسته‌ای نبود. الان که تمومش کردم حس نمی کنم چیز زیادی بهم اضافه شده! منظورم این نیست که به درد نمی خوره و خوندنش وقت تلف کردنه، اما چندان چیزی هم بهتون اضافه نمیکنه. شاید برای من جالب نبود.
جعفر وحیدیان
۱۴۰۲/۱/۶
یک جمله توی کتاب خیلی جذاب هست اینکه مردم به خوردن مسکن راغب تر‌اند تا خوردن مولتی ویتامین بااینکه همین اول کتاب گفت این کتاب برای فروش بیمه عمر مناسب نیست اما این جمله ش خیلی به کارم اومد
سعید ف
۱۴۰۱/۷/۱
بی نظیره. اگر ایده‌ای دارید که میخواید اجراش کنید ابن کتاب بسیار راه گشاست. گاهی اوقات اینقدر حجم اطلاعات کاربردیش زیاده که باید نگه دارید و نوت بردارید
سعید
۱۴۰۱/۷/۱۶
خیلی خوبه. اگه مدیر محصول هستید حتما بخونید. واقعا روش درست و کاربردی رو ابداع کرده. هم ترجمه و هم گوینده بسیار سلیس و روان و عالی بود.
امین قدس
۱۴۰۳/۱/۱۲
بسیار عالی و حرفه‌ای بود یک کتاب که واقعا مخصوصا در فروش‌های اینترنتی و تبلیغات محیطی کمک شایان به همه میکنه
بابک نیک نیا
۱۴۰۲/۳/۵
قلاب کتاب مهمی برای مدیران استارتاپ‌ها و طراحان نرم‌افزار و اپلیکیشن‌های کاربردی قطعا به حساب میاد.
mehdi abbasi
۱۴۰۰/۹/۲۲
تکنیک‌هایی خوبی را ارائه میده و طرز فکر و نگرش برای گسترش کسب و کار را تغییر میده، ارزشمند هست.
امید واعظی
۱۳۹۹/۱۰/۱۲
لطفاً نسخه متنیش رو هم اضافه کنید
مهدی بازدید
۱۴۰۳/۴/۲۰
واقعا عالی بود، من ۵ ماه هست که دیگه نه سیگار نه هیچ نیکوتین مصرف نمیکنم
Raana Mansouri
۱۴۰۳/۱/۱۷
کتاب بسیار خوب و کاربردی است در زمینه تبلیغ و فروش ممنونم از کتابراه
Mohsen Shokouhmand
۱۴۰۲/۶/۲۹
کتاب فوق العاده‌ای است خصوصا اگر در حوزه مدیریت محصول و مارکتینگ فعال هستین
Ali Habibi
۱۴۰۱/۱۲/۸
واقعا خدا دوستم داشته که تونستم این کتاب رو هم کاغذیشو بخرم هم صوتی
مشاهده همه نظرات 30

راهنمای مطالعه کتاب صوتی قلاب: چگونه محصولی بسازیم که مخاطب را شبانه روز درگیر کند

برای دریافت کتاب صوتی قلاب: چگونه محصولی بسازیم که مخاطب را شبانه روز درگیر کند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.