دانلود کتاب صوتی قوی سیاه: تاثیر بسیار زیاد غیرممکن‌ها روی زندگی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قوی سیاه: تاثیر بسیار زیاد غیرممکن‌ها روی زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی قوی سیاه: تاثیر بسیار زیاد غیرممکن‌ها روی زندگی

نسیم نیکولاس طالب در کتاب صوتی قوی سیاه: تاثیر بسیار زیاد غیرممکن‌ها روی زندگی (میکروکتاب)، با طرح نظریه قوی سیاه بسیاری از باورهای ذهنی‌تان را به چالش می‌کشد و به شما درباره نحوه مواجهه انسان‌ها با رویدادهای غیرقابل پیش‌بینی توضیح می‌دهد. این اثر به مدت 36 هفته در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار داشت.

درباره میکروکتاب صوتی قوی سیاه:

بارها اتفاقاتی در زندگی افتاده که هیچ‌کس فکرش را نیز نمی‌کرده است؛ وقایعی که با مفاهیمی نظیر عدم اطمینان، شانس و احتمال گره خورده و انسان‌ها هیچ وقت آن را پیش بینی نمی‌کردند. نسیم نیکولاس طالب در میکروکتاب صوتی قوی سیاه: تاثیر بسیار غیرممکن‌ها روی زندگی (The black swan)، به بررسی علل و پیامدهای چنین رویدادهایی در سراسر دنیا پرداخته و با طرح مباحث فلسفی، علمی و تاریخی، آن‌ها را به خوبی تحلیل می‌کند. روزنامه The Sunday Times نیز در سال 2007 این اثر را یکی از دوازده کتاب تاثیرگذار پس از جنگ جهانی دوم معرفی کرده است.

این کتاب شما را با یک اصطلاح جدید به نام قوی سیاه آشنا می‌کند. قوی سیاه به معنای یک واقعه بسیار دور و غیرمحتمل است که سه ویژگی اساسی دارد:

- غیرقابل پیش بینی است.
- تاثیر گسترده‌ای بر انسان‌ها دارد.
- پس از وقوع آن، انسان‌ها به دنبال توضیحی برای آن هستند، تا این اتفاق را غیرتصادفی و قابل حدس بدانند.

درواقع اتفاقاتی نظیر کشف قاره استرالیا، حادثه یازده سپتامبر، ظهور گوگل، جنگ ایران و عراق، پیدایش داعش، جنگ جهانی اول و دوم، ظهور ادیان، فروش کتاب‌های هری پاتر، وقایع زندگی شخصی همه انسان‌ها و... همگی قوهای سیاهی هستند که زندگی بسیاری از انسان‌های کره زمین را تغییر داده و هیچ‌کس نیز آماده ظهور آن‌ها نبوده است.

نسیم نیکولاس طالب میکروکتاب صوتی قوی سیاه را در سال 2007 منتشر کرد و با استفاده از داستان و حکایت‌های زندگی شخصی‌‌اش، نظریه خود را شرح داد. او معتقد است که قوهای سیاه تقریبا همه چیز جهان را شکل می‌دهند و می‌گوید که انسان‌ها بیشتر بر روی کلیات و چیزهای آشنا تمرکز می‌کنند و سخت یاد می‌گیرند که به مسائلی توجه کنند که درباره آن چیزی نمی‌دانند. به همین خاطر قادر نیستند به طور واقعی فرصت‌ها را تخمین بزنند و غیرممکن‌ها را تصور کنند؛ درواقع بیشتر انسان‌ها به ساده‌سازی و طبقه بندی مفاهیم عادت کرده‌اند.

این نویسنده سال‌هاست که در این باره تحقیق کرده و به شما نشان می‌دهد که چگونه همه مردم خودشان را گول می‌زنند و فکر می‌کنند که از دانش زیادی برخوردارند؛ در حالیکه بدون هیچ دلیل خاصی انسان‌ها تفکر خود را محدود می‌کنند و همچنان از وقوع اتفاقات بزرگ متعجب می‌شوند؛ وقایعی که جهان را ساخته است.

در انتها باید گفت که نیکولاس طالب نوع نگاه‌تان به جهان را دچار تحولاتی می‌کند و ترفندهای ساده و شگفت آوری را برای مقابله با قوهای سیاه و بهره مندی از آن‌ها نشان‌تان می‌دهد.

نسیم نیکولاس طالب را بیشتر بشناسیم:

یکی از نویسندگان و تحلیل‌گران برجسته دنیا که با نوشتن کتاب قوی سیاه به شهرتی جهانی رسید، نسیم نیکولاس طالب (Nassim Nicholas Taleb) نام دارد. او یک مقاله نویس، محقق و تحلیل‌گر حوزه مهندسی مدیریت ریسک است و توانسته بیش از پنجاه مقاله علمی در حوزه فلسفه، اقتصاد، آمار، امور مالی و اخلاق منتشر کند.

این نویسنده لبنانی - آمریکایی علاوه بر تجارت شخصی خود، استاد چندین دانشگاه بوده و از سال 2008 به عنوان استاد برجسته مهندسی ریسک در دانشکده مهندسی Tandon دانشگاه نیویورک تدریس کرده است.

نسیم نیکولاس طالب در کشور لبنان بزرگ شده اما مدتی بعد به دلیل شروع جنگ‌های داخلی، کشورش را ترک کرده و به فرانسه می‌رود. او با حضور در فرانسه به تحقیق و بررسی ابعاد جدیدی از فلسفه و اصل شک‌گرایی پرداخت و نتیجه آن نوشتن کتاب پرفروش قوی سیاه بود.

نکوداشت‌های میکروکتاب صوتی قوی سیاه:

- از نظر ادبی بسیار درخشان! (Los Angeles Times)
- کتابی که تفکر مدرن را تغییر داد. (روزنامه The Times)
- اثری لذت بخش و جذاب که مخاطب را به خوبی جذب می‌کند. (Financial Times)
- قوی سیاه دیدگاه من در مورد نحوه کار جهان را تغییر داد. (دنیل کانمن، برنده جایزه نوبل)
- قوی سیاه کتابی جذاب، جاه طلبانه و قابل تحسین است. (The New York Times Book Review)

میکروکتاب چیست؟ چرا میکروکتاب‌ها مفید هستند؟

میکروکتاب‌های سبکتو در حقیقت چکیده‌ای مهم از کتاب‌ها هستند که شما بتوانید آن‌ها را در زمانی معقول بخوانید. همه ما در روز زمان‌های پرت زیادی داریم که می‌توانیم با میکروکتاب آن را به زمان طلایی تبدیل کنیم.

میکروکتاب‌ها شامل بخش‌های ثابتی هستند، در ابتدا توضیحاتی در مورد نویسنده وجود دارد چرا که وقتی شما با نویسنده آشنا باشید بهتر با کتاب ارتباط برقرار می‌کنید. بخش بعدی، توضیحی کلی در مورد کتاب است که شما بتوانید در یک نگاه با مبحث کلی کتاب آشنا شوید و بخش آخر هم چکیده مفید آن است.

در بخشی از میکروکتاب صوتی قوی سیاه می‌شنویم:

زمانی که یک اروپایی می‌خواهد در مورد یک آمریکایی حرف بزند او را «بی‌فرهنگ، ضعیف در ریاضی و بی‌دانش» قلمداد می‌کند. احتمالا به این دلیل است که آمریکایی‌ها علاقه‌ای به معاملات دست و پا گیر ندارند و این از نظر اروپایی‌ها که دائم سرشان در حساب و کتاب است، بی‌فرهنگی محسوب می‌شود. اما حقیقتی وجود دارد و آن این است که آمریکا برخلاف کشورهای موزه‌رو، به خلاقیت بها می‌دهد و در این زمینه تلاش می‌کند. در زمینه جهانی شدن آمریکا توانست با خلاقیت به صادر کردن مشاغل بپردازد. اقتصاد آمریکا روی تولید ایده تمرکز دارد. آمریکا محصولات شرکت‌هایی چون نایکی، دل و... را به کشورهای خواهان صادر می‌کند. اما قطعات آن باید توسط کشورهای در حال توسعه تولید شود و کارهای معاملاتی و حساب و کتابش هم توسط کشورهای اروپایی صورت بگیرد. البته اقتصادی که در آن به ایده‌ها بها می‌دهد، نشان می‌دهد که به سایر ایده‌های کوچک‌تر پاداشی داده نمی‌شود و بین سایر تولید کنندگان ایده نابرابری شکل می‌گیرد.

در دنیای معمولی‌ها رویدادهای خاص نمی‌توانند به صورت تنهایی کاری از پیش ببرند. فقط اتفاقات و رویدادهایی که به صورت جمعی هستند، اهمیت دارند. به عنوان مثال یک انسان معمولی در سال در حدود 800 هزار کالری مصرف می‌کند.

حتی اگر در یک روز خودتان را با خوردن زیاد خفه کنید باز هم در میزان کالری سالیانه شما تاثیری نخواهد گذاشت. اما در مقابل آدمی که وزن زیادی دارد، رقم کالری قابل توجه است و در دنیای معمولی‌ها عجیب به نظر می‌رسد.

 ۳ ساعت و ۲۰ دقیقه، ۱۸۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۴۸۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۴ دقیقه
میکروکتاب چیست؟
۳ دقیقه
درباره کتاب و نویسنده
۱۷ دقیقه
مقدمه: درباره پَر و بال پرندگان
۲۹ دقیقه
فصل اول: دوران آموزشی یک شک‌گرای تجربی
۳ دقیقه
فصل دوم: قوی سیاه یوجنیا
۱۲ دقیقه
فصل سوم: بورس‌باز و روسپی
۱۵ دقیقه
فصل چهارم: چطور احمق نباشیم
۸ دقیقه
فصل پنجم: تایید
۱۴ دقیقه
فصل ششم: خطای ناشی از قصه‌پردازی
۱۱ دقیقه
فصل هفتم: با امید چیزی زندگی کردن
۱۸ دقیقه
فصل هشتم: خوش اقبالی شکست‌ناپذیر
۷ دقیقه
فصل نهم: خطای قمارخانه‌ای
۱۱ دقیقه
فصل دهم: رسوایی پیش‌بینی
۸ دقیقه
فصل یازدهم: چطور فضله پرنده را پیدا کنیم؟
۷ دقیقه
فصل دوازدهم: حاکمیت دانایان، یک رویا
۷ دقیقه
فصل سیزدهم: اگر نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم، پس چه کار کنیم؟
۶ دقیقه
فصل چهاردهم: از سرزمین معمولی‌ها به سرزمین افراطی‌ها
۳ دقیقه
فصل پانزدهم: منحنی توزیع نرمال
۵ دقیقه
فصل شانزدهم: زیباشناسی تصادفی
۳ دقیقه
فصل هفدهم: منحنی توزیع نرمال در مکان‌های نادرست
۴ دقیقه
فصل هجدهم: عدم قطعیت شیادان
۴ دقیقه
فصل نوزدهم: چگونه از قوی سیاه انتقام بگیریم
۲ دقیقه
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

راهنمای دانلود کتاب صوتی قوی سیاه: تاثیر بسیار زیاد غیرممکن‌ها روی زندگی

برای دانلود کتاب صوتی قوی سیاه: تاثیر بسیار زیاد غیرممکن‌ها روی زندگی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  قوی سیاه: تاثیر بسیار زیاد غیرممکن‌ها روی زندگی
ایمستر emaster
۱۳۹۹/۱۱/۱۲
دارای نکات جدید و آموزنده‌ی بسیار، فقط با فصل‌های ابتدایی که به نظر من زیاد از حد درگیر جنگ‌های داخلی شده نتوانستم ارتباط برقرار کنم ولی در ادامه نکات بسیار ارزشمندی را مطرح می‌کند که ارزش چندین بار گوش دادن و عمیق شدن در موضوع را دارد.
کتایون معتقدی
۱۳۹۹/۱۰/۱۹
باید چند با گوش کنیم ولی خوبه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)
اقتصاد، آینده نگری، میکروکتاب، میکروبوک، پرفروش ترین نیویورک تایمز، کتاب پرفروش، پرفروش نیویورک تایمز، آینده پژوهی، آینده نگری چیست، علم آینده نگری، آینده پژوهی چیست، کتاب آینده پژوهی، معنی آینده نگری، نقش آینده نگری در زندگی، دانلود کتاب قوی سیاه، نظریه قوی سیاه، کتاب قوی سیاه، تئوری قوی سیاه، کتاب قوی سیاه نسیم نیکلاس طالب، کتاب قوی سیاه خرید، نقد کتاب قوی سیاه، کتاب قوی سیاه صوتی، کتاب قوی سیاه نسیم، کتاب قوی سیاه نسیم نیکولاس طالب، نسیم نیکلاس طالب، قوی سیاه کتاب، کتاب قوی سیاه بهترین ترجمه، کتاب قوی سیاه تاثیر بسیار زیاد غیرممکن ها روی زندگی، کتاب قوی سیاه تاثیر رویدادهایی که وقوع شان را محال می پنداشتیم، کتاب اندیشه ورزی پیرامون ریسک، دانلود کتاب نسیم نیکلاس طالب، نسیم طالب کتاب، نسیم نیکلاس طالب کیست، کتابهای نسیم نیکلاس طالب، دانلود کتاب قوی سیاه اندیشه ورزی پیرامون ریسک، خرید کتاب قوی سیاه، عدم قطعیت، مفهوم عدم قطعیت، جنبه های اجتماعی عدم قطعیت، ریسک، ریسک پذیری، The black swan، Nassim Nicholas Taleb، The black swan the impact of the highly improbable، Nicholas Taleb Nessim، Nicholas Taleb Nissim، the impact of the highly improbable