دانلود کتاب صوتی ماهی: یک روش اثبات شده برای تقویت روحیه و بهبود نتایج


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ماهی: یک روش اثبات شده برای تقویت روحیه و بهبود نتایج و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ماهی: یک روش اثبات شده برای تقویت روحیه و بهبود نتایج

کتاب صوتی ماهی: یک روش اثبات شده برای تقویت روحیه و بهبود نتایج اثر پرفروش استفان سی. لاندین، هری پل و جان کریستنسن، به شما کمک می‌کند تا تنفر از شغل و کارتان را به عشق و علاقه تبدیل کنید و با انرژی و انگیزه در محل کارتان حاضر شوید و این حس را به همکارانتان نیز انتقال دهید.

دربارۀ کتاب صوتی ماهی: یک روش اثبات شده برای تقویت روحیه و بهبود نتایج:

فلسفه ماهی به هزاران انسان در سازمان‌ها و شرکت‌های فراوانی در سرتاسر جهان کمک کرده تا بتوانند خدمات فوق‌العاده‌ای ارائه دهند، اعتماد و کار گروهی را بهبود ببخشند و انرژی و شوق را به محل کارشان منتقل کنند.

زیبایی فلسفه ماهی این است که قادر خواهید بود آن را در همۀ قسمت‌های زندگی‌تان استفاده کنید. این فلسفه به شما کمک می‌کند تا بهتر و بیشتر متوجه شوید که تصمیم‌هایتان تا چه میزان می‌تواند بر روی دیگران اثر بگذارد و زبان مشترکی فراهم کند که موجب شود همه با یکدیگر نظرات یکسانی داشته باشند و گفتگوها را در مسیر رسیدن به یک نتیجۀ مثبت پیش ببرند.

این فلسفه زمانی واقعی می‌شود که آن را در زندگی به کار ببندید. علت موفقیت فلسفه ماهی به خاطر افرادی است که آن را به شیوه‌هایی که شما حتی نمی‌توانید تصورش را بکنید، به کار بسته‌اند.

کتاب ماهی: یک روش اثبات شده برای تقویت روحیه و بهبود نتایج (Fish: A Proven Way to Boost Morale and Improve Results)، یک داستان کلاسیک دربارۀ تبدیل کارتان به چیزی است که دوستش دارید. از هنگامی که نخستین نسخۀ کتاب ماهی در سال 2000 منتشر شده است، تا امروز بیش از 5 میلیون نسخه به 35 زبان به فروش رفته که آن را به یکی از پرفروش‌ترین آثار تجاری دوران تبدیل کرده است. دلیل این امر را می‌توان در داستان‌پردازی جذاب، توصیه‌های بدون محدودیت زمانی، رویکردی با اجرای آسان و شوقی الهام‌بخش یافت. کتاب فلسفه ماهی بهترین پیام برای عصر حاضر است.

ایدۀ اصلی داستان کتاب ماهی در مورد زنی است که رویکردش را در مورد کار تغییر می‌دهد و محیط کار بی‌روحش را به محلی سرشار از تفریح و انرژی تبدیل می‌کند. این ماجرا از فیلم شگفت‌انگیزی الهام گرفته شده که جان کریستنسن دربارۀ ماهی‌فروشان بازار ماهی پایک پِلِیس در سیاتل تهیه کرده بود. ماهیگیران هر روز با توجه زیاد و بازی‌های روحیه‌بخش، جلب مشتری می‌کنند. خدمات مشتری سطح بالای آن‌ها، باعث شده که بازار ماهی پایک پِلِیس، به یکی از موفق‌ترین فضاهای خرده‌فروشی در آمریکا تبدیل شود.

در دوران بزرگسالی انسان‌ها تقریباً 75 درصد از زمان بیداری را به فعالیت‌های مربوط به کار، مانند آماده شدن برای کار، رفت‌وآمد به محل کار، کار کردن، فکر کردن به کار و استراحت بعد از کار اختصاص می‌دهند. اگر شما آنقدر زمان روی این بخش از زندگی‌تان سپری می‌کنید، باید از آن لذت برده و انرژی بگیرید. متأسفانه افراد زیادی هنوز به امید رسیدن روزهای تعطیل و تنها برای تأمین نیازهای جای دیگری از زندگی، کار می‌کنند.

چیزی که این کتاب توضیح می‌دهد، توجه به مشتری و همکاران، تصمیم به لذت بردن و سوق دادن روز انسان‌ها به شادی، معنا و کمال است. فلسفه ماهی چه برای سازمان‌های بزرگ و چه کوچک، قابل اجراست. این فلسفه به همان اندازه که در بخش عمومی مؤثر است، در بخش خصوصی نیز تاثیر دارد. در واقع این ابزار قدرتمند، می‌تواند به زندگی هم در خانه و هم سرکار طراوت ببخشد.

این کتاب تنها راجع به ماهی فروختن نیست، بلکه یک داستان عاشقانه است. آن را با همکارانتان در محل کار به اشتراک بگذارید و چهار استراتژی آن را تمرین کنید. آماده باشید، زیرا وقتی با شوق، انرژی و اشتیاقی که در وجود هر کدام از شما قرار دارد، ارتباط برقرار کنید، نتایج شگفت‌انگیزی رخ خواهد داد.

ماهی یک مَثَل و یک داستان خیالی دربارۀ پیدا کردن منبع عمیق انرژی، خلاقیت و شوقی است که درون هر کدام از شما با یادگیری دوست داشتن کاری که انجام می‌دهید، وجود دارد؛ حتی اگر در آن زمان دقیقاً کاری که دوست دارید را انجام ندهید.

کتاب صوتی ماهی: یک روش اثبات شده برای تقویت روحیه و بهبود نتایج برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به شغلتان علاقه ندارید و می‌خواهید این حس را تغییر بدهید و به فرد پرنشاطی در محل کار تبدیل شوید این کتاب را گوش دهید.

با نویسندگان کتاب صوتی ماهی بیشتر آشنا شویم:

استفان سی. لاندین (Stephen C. Lundin) تجربه‌ای که در زمان نوشتن فلسفه ماهی به دست آورد را به محل کار خودش و سازمان‌های زیادی در 56 کشور دنیا برد. اکنون او کارهایش را محدود کرده و بر امور عام‌المنفعه تمرکز کرده است و به سازمان‌هایی که توسط افراد مسن یا آسیب‌پذیر اداره می‌شوند کمک می‌کند.

هری پل (Harry Paul) با ارائۀ ایده‌ها و مفاهیم کتاب‌هایش از طریق کلیدواژه‌ها و سمینارهای پرانرژی و خوش‌بینانه دور دنیا سفر می‌کند. او برنامه‌هایش را براساس کتاب‌های «ماهی: راهی اثبات شده برای تقویت روحیه و بهبود نتایج»، «چه کسی برتری را دزدیده است؟ چه چیزی مانع می‌شود تا در محل کار خود بهترین باشیم» و «تغییر جهت فوری» ارائه می‌دهد. به این ترتیب مردم برای رفتن به سرکار و سخت‌کوشی هیجان‌زده می‌شوند.

خالق کتاب فلسفه ماهی جان کریستنسن (John Christensen) مؤسسۀ یادگیری چارت هووس را تأسیس کرد. کار او توسعۀ ابزارهای یادگیری است که به افراد کمک می‌کند تا با اجرای تمرین‌های چهارگانه توان بالقوه‌شان را شکوفا کنند. از جان و تیم‌اش فیلم‌های زیادی در مورد محیط‌های کاری که فلسفۀ ماهی در آن انجام می‌شود وجود دارد که در مدارس، درمانگاه و مکان‌های مدیریتی برنامه‌های خاصی اجرا کرده و به تیم‌ها کمک می‌کنند تا انرژی فلسفۀ ماهی را حفظ کنند.

در بخشی از کتاب صوتی ماهی: یک روش اثبات شده برای تقویت روحیه و بهبود نتایج می‌شنویم:

آن روز یک دوشنبۀ بارانی، تیره، دلمرده و دلگیر واقعی در سیاتل بود. بهترین چیزی که هواشناسِ کانال چهار می‌توانست گزارش دهد، این بود که قرار است بعدازظهر ابرها از آسمان بروند. در چنین روزهایی، ماری جین رمیرز دلش برای کالیفرنیای جنوبی تنگ می‌شد.

وقتی اتفاقات سه سال گذشته را در ذهنش مرور می‌کرد، با خود فکر کرد عجب دنیای پر از فرازونشیبی. همسرش دن یک پیشنهاد خیلی خوب از شرکت میکرورول دریافت کرده بود و ماری نیز این اعتماد به نفس را داشت که در صورت تغییر محل زندگی بتواند کار چدیدی پیدا کند. تنها در عرض چهار هفتۀ کوتاه، آن‌ها به محل کارشان اطلاع دادند، وسایلشان را جمع و نقل مکان کرده و مهدکودک خوبی را برای فرزندانشان برد و استیسی نیز پیدا کردند. خانۀ آن‌ها درست به موقع وارد بازار املاک لس‌آنجلس شد و فوراً فروش رفت. اعتماد به نفس ماری جین کاذب نبود و او سریعاً یک پست مدیریتی در مؤسسۀ مالی فرست گارانتی، یکی از بزرگ‌ترین مؤسسات مالی سیاتل، پبدا کرد.

 ۳ ساعت و ۱۶ دقیقه، ۱۹۵ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳ دقیقه
دربارۀ کتاب
۵ دقیقه
پیشگفتار
۴ دقیقه
فصل اول - سیاتل، دوشنبه صبح
۴ دقیقه
فصل دوم - مؤسسۀ مالی فرست گارانتی
۸ دقیقه
فصل سوم - طبقۀ سوم
۵ دقیقه
فصل چهارم - زباله‌دان انرژی سمی
۳ دقیقه
فصل پنجم - یک تغییر در روند همیشگی
۸ دقیقه
فصل ششم - بازار ماهی پایک پلیس با شهرت جهانی
۴ دقیقه
فصل هفتم - دیدار دوباره
۵ دقیقه
فصل هشتم - رفتارتان را انتخاب کنید
۳ دقیقه
فصل نهم - شجاعت تغییر
۳ دقیقه
فصل دهم - یک سفر به‌یادماندنی
۶ دقیقه
ایمان - اثر دیوید وایدز
۹ دقیقه
فصل یازدهم - یکشنبه بعدازظهر
۳ دقیقه
فصل دوازدهم - صبح دوشنبه
۹ دقیقه
فصل سیزدهم - سخنرانی ماری جین
۳ دقیقه
فصل چهاردهم - شنبه در بازار ماهی
۴ دقیقه
فصل پانزدهم - بازی کردن
۵ دقیقه
فصل شانزدهم - خوشحالشان کن
۴ دقیقه
فصل هفدهم - تمرکز داشتن
۳ دقیقه
فصل هجدهم - یکشنبه بعدازظهر
۲ دقیقه
فصل نوزدهم - صبح دوشنبه
۵ دقیقه
فصل بیستم - گردش علمی
۷ دقیقه
فصل بیست‌ویکم - ملاقات‌های جمعه بعدازظهر
۵ دقیقه
فصل بیست‌ودوم - آخر هفته در بازار ماهی
۵ دقیقه
فصل بیست‌وسوم - مشخص شدن نقشه
۲ دقیقه
فصل بیست‌وچهارم - تیم‌ها به سرکار می‌روند
۳ دقیقه
فصل بیست‌وپنجم - گزارشات تیم‌ها
۳ دقیقه
فصل بیست‌وششم - تیم بازی کردن
۷ دقیقه
فصل بیست‌وهفتم - تیم خوشحالشان کن
۷ دقیقه
فصل بیست‌وهشتم - گروه تمرکز داشتن
۲ دقیقه
فصل بیست‌ونهم - گروه رفتارت را انتخاب کن
۵ دقیقه
فصل سی‌ام - اجرای تمرین رفتارت را انتخاب کن
۴ دقیقه
فصل سی‌ویکم - یکشنبه هفتم فوریه، کافی‌شاپ، یک سال بعد
۳ دقیقه
فصل سی‌ودوم - جشن جایزۀ بهترین رئیس زن
۳ دقیقه
دربارۀ نویسندگان
۳۴ دقیقه
درس‌های کتاب فلسفۀ ماهی

راهنمای دانلود کتاب صوتی ماهی: یک روش اثبات شده برای تقویت روحیه و بهبود نتایج

برای دانلود کتاب صوتی ماهی: یک روش اثبات شده برای تقویت روحیه و بهبود نتایج و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ماهی: یک روش اثبات شده برای تقویت روحیه و بهبود نتایج

نظرات کتاب صوتی ماهی: یک روش اثبات شده برای تقویت روحیه و بهبود نتایج

Maedre
۱۳۹۹/۱۲/۱۴
وقتی در توضیحات کتاب کلمه «فلسفه ماهی» رو خوندم، مشتاق شدم که به شنیدن مشغول بشم و از این عنوان عجیب سردربیارم
جوابی که گرفتم تاثیرگذار و بیاد ماندنی بود.
ممکنه با این مطالب کتاب از قبل و به هنگام مطالعه مکاتب فلسفی همچون رواقی‌گری و اپیکوریسم برخورد کرده باشید، مکاتبی که فلسفه‌ای برای زندگانی و
ارائه می‌کنند. بااین‌حال در وهله اول آموزشات این مکاتب چندان منسجم دسته‌بندی شده نیستند؛ و دوم اینکه مخاطب از آغاز کتاب ماهی نه با پند و اندرز، بلکه با یک روایت روبرو میشود: نمونه‌ای عملی از پیام کتاب در قالب داستانی و روایتی ساده. شخصا از شنیدن اون به وجد اومدم. «ماهی» آیکون بزرگ و فراموش نشدنی برای این اثر شناخته شده‌است؛ گویی با شنیدن اون چراغی در ذهنتان روشن می‌شود و سریعا بیاد بازار ماهی پایک پلیس و مردم پر شور و شوقش می‌افتید. همین عبارت ساده حک شدن و ماندگاری اون در خاطرتان رو آسان‌تر و دلنشین‌تر می‌سازه. پیام این کتاب فلسفه‌ای‌ ست ساده اما کارا و عملی برای زندگی روزمره و به هنگام اشتغال‌مان.
مطالعه کتاب رو بشما توصیه میکنم اگر از زندگی و کار خود لذت نمی‌برید و فلسفه‌ای برای زندگی در پیش رو ندارید.
در آخر هم ممنونم که این کامنت رو خوندید. هدفم اینه که هرازگاهی یک نظر قابل استفاده و نه چیزی مثل «موسیقی که پخش می‌شد رو دوست نداشتم، یک ستاره» بذارم.
شاد و پیروز باشید
س ف
۱۳۹۹/۱۲/۱۵
به خود کتاب و نحوه نگارش جذاب اون و لحن گوینده و نحوه جا انداختن و حک کردن اصل موضوع آموزنده کتاب نمره کاملی میدم، کتاب کتاب خوبی بود،
ولی آیا در ایران ما این نحوه رفتار در محیط کار جواب میده؟ آیا مدیران مافوق ما طالب اجرای چنین شیوه‌های مدیریتی هستند؟ آیا کارمندان ظرفیت پذیرش چنین راهکارهایی را
دارند؟
آیا اصل موضوع این کتاب تو کشور ما میتونه عملی و کاربردی بشه؟
مدتهاست که با مفهوم تئوری انتخاب روبرو شدم، و از من خواسته شده که انتخاب کن شاد باشی...
ولی پیامد این تئوری تو جامعه ما این بوده که انتخاب کردن شادی به هر قیمت، حتی به قیمت نابود کردن بقیه.
جای حرف و بحث زیاده، با تئوری انتخاب مشکلی ندارم ولی احساس میکنم که اکثریت جامعه ما و مردم ما ظرفیت پذیرش و درک درست از مفاهیم اصیل و ناب خلق زندگی زیبا باهم و درکنار هم رو ندارند،
مشتاقم که نظرات ارزشمند و محترمانه دوستان رو هم در مورد دیدگاهم بدانم
باتشکر
ترلان *
۱۳۹۹/۱۲/۱۳
این کتاب خیلی زیبا بود
راجع به اینه که چجوری یک محیط کاری مسموم با انرژی منفی رو به یک محیط پرانرژی که کار توش لذت‌بخش هست تبدیل کنیم!
اینقدر داستانش کشش داشت که خارج از برنامه نشستم تمومش کردم، مهم نیست که خارج از برنامه انجامش دادم، واقعا لذت بردم از خوندنش
خداروشکر که خدا کتابراه رو سر راهم قرار داد♥️
مشاهد همه نظرات (۳۵۶)