دانلود کتاب صوتی محاکمات نورنبرگ


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی محاکمات نورنبرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی محاکمات نورنبرگ

کتاب صوتی محاکمات نورنبرگ اثر جان داونپورت، به معرفی مختصر درباره‌ی محاکمه‌ی سران نازی توسط متفقین می‌پردازد و به شنوندگان کمک می‌کند تا بیشتر با روند این محاکمات همراه شوند. این کتاب توسط مهدی حقیقت خواه ترجمه و با صدای گرم و گویا آرمان سلطان زاده روایت شده است.

حزب ناسیونال سوسیالیست آلمان یا به اختصار حزب نازی به مدت دوازده سال از 1933 تا 1945 بر آلمان حکومت کرد و بر زندگی بیش از 65 میلیون نفر ساکنان آن تسلط داشت. نازی‌ها تحت رهبری آدولف هیتلر درصدد برآمدن نظام تازه‌ای بودند تا آن را به اروپا تحمیل کنند. آن‌ها به هنگام ایجاد این نظام تازه بر آن شدند تا هر کس را که به لحاظ سیاسی با آن‌ها مخالفت کند یا اینکه با معیارهای نژادی آن‌ها منطبق نباشد به زندان بیندازند یا بکشند.

کتاب صوتی محاکمات نورنبرگ (The Nuremberg trials) به شرح رویدادهای بعد از جنگ دوم جهانی می‌پردازد. بعد از پایان این جنگ بزرگ فاتحان جنگ بیش از همه در پی بازداشت و مجازات سرکردگان حزب نازی بودند. بسیاری از نازی‌ها در بهار 1945 از دست متفقین گریختند. هیتلر و نزدیک‌ترین دستیارانش خودکشی کردند. دیگر مقامات عالی‌رتبه همه مخفیانه از اروپا خارج شدند اما 22 تن از بدنام‌ترین مجرمان فرصت فرار نیافتند. آن‌ها توسط متفقین بازداشت شده و برای محاکمه به دادگاه نظامی بین‌المللی تحویل داده شدند و در ۲۰ نوامبر ۱۹۴۵ میلادی، دادگاه نورنبرگ به منظور محاکمه ۲۲ نفر از رهبران آلمان نازی که باعث کشته شدن و متلاشی شدن زندگی بیش از ۵۰ میلیون نفر، توسط متفقین جنگ جهانی دوم شده بودند تشکیل شد. این دادگاه در شهر نورنبرگ آلمان برگزار شد.

قضات و حقوق‌دانان از آمریکا و انگلیس و فرانسه و اتحادیه شوروی از ماه اوت 1945 تا سپتامبر 1946 در نورنبرگ گرد آمدند تا در دادگاه با مردانی روبرو شوند که به یک برنامه وحشتناک و آدم‌کشی بزرگ جامه عمل پوشانده بودند. ریاست دادستان‌ها را راربرت اچ. جکسون به عهده داشت و بیش از پنج میلیون صفحه مدرک به همراه هزاران حلقه فیلم از هولوکاست و ده‌ها شاهد را به دادگاه ارائه کرد.

در بخشی از کتاب صوتی محاکمات نورنبرگ می‌شنویم:

سایه نفرت از نازی ها که پس از تجاوز به لهستان در سال 1939 فرو افتاد تا 1945 بر تمام اروپا سیطره داشت و تنها با فروپاشی کامل آلمان که به کابوسی برای همه تبدیل شده بود، از بین رفت."

 ۳ ساعت و ۱۷ دقیقه، ۱۸۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۳ دقیقه
پیشگفتار: جنایت و جنایتکاران
۲۳ دقیقه
فصل اول: زندانی کردن
۵ دقیقه
ضمائم فصل اول
۲۴ دقیقه
فصل دوم: بازجویی ها
۳ دقیقه
ضمائم فصل دوم
۲۳ دقیقه
فصل سوم: دادستان ها، متهمان و قضات
۵ دقیقه
ضمائم فصل سوم
۲۱ دقیقه
فصل چهارم: دادرسی آغاز می شود
۶ دقیقه
ضمائم فصل چهارم
۲۸ دقیقه
فصل پنجم: نازی ها در جایگاه
۴ دقیقه
ضمائم فصل پنجم
۲۵ دقیقه
فصل ششم: داوری
۷ دقیقه
ضمائم فصل ششم
۱۰ دقیقه
پسگفتار: عدالت پس از نورنبرگ

راهنمای دانلود کتاب صوتی محاکمات نورنبرگ

برای دانلود کتاب صوتی محاکمات نورنبرگ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  محاکمات نورنبرگ

نظرات کتاب صوتی محاکمات نورنبرگ

محمد جلیلیان
۱۳۹۷/۵/۱۳
کتاب خیلی خوبیه، آدم واقعا حیرت میکنه از وفاداری‌ها، ایمان به اهداف و در واقع باور به "هدف وسیله رو توجیه میکنه" در بعضی حتی هنگام مواجهه با حکم اعدام...
آدم حیرت میکنه از هوش روس‌ها در پافشاریشون برای ایجاد این دادگاه، خواستن درس عبرتی که میدن در طی تاریخ باقی بمونه!
ولی یه جمله از هرمان گورین
گفته نشد، اینکه: اشتباه ما فقط این بود که شکست خوردیم، وگرنه الان ما داشتیم شمارو محاکمه میکردیم!
مرسی از این کتاب صوتی.
ش شهبازی
۱۳۹۸/۱/۲۶
از نظر محتوی، کتاب خوب و روانی است که درآن پیدا میشود کرد وقایع، نکات و لحظاتی از تاریخ را که قبل از آن هرگز نشنیده بودیم و یانمی دانستیم. آیا همین یک نکته برای اظهار خوب بودن یک کتاب کافی نیست...؟
ازلحاظ صوتی نیز گویندگی و موزیک و افکت‌های صوتی مناسبی دارد. اگرچه میتوانست بهتر هم باشد ولی در این
زمانه که اطرافمان پر است از بی‌کیفیتی، همین مقدار که صرف ساخت این اثر شد، مناسب و کافی ست....

دست شما درد نکند... و ممنون.
عزیزالله دربندیان
۱۳۹۹/۶/۱۸
با درود این اثر تاثیر زیاد روی من گذاشت، و باعث شد از خودم بپرسم، چرا انسانها پیش از انجام عملی به سرانجام آن توجه نمی‌نمایند، و فراموش می‌کنند که بالاخره روزی نتیجه اعمال خویش را خواهند دید، به حضرت مولانا مولوی
از مکافات عمل غافل نشو
گندم از گندم بروید جوزجو
بخرید خیلی خیلی عالی و مفید است.
مشاهد همه نظرات (۲۷)