دانلود کتاب صوتی مرگ آرتمیو کروز


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مرگ آرتمیو کروز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مرگ آرتمیو کروز

کتاب صوتی مرگ آرتمیو کروز اثر کارلوس فوئنتس، درباره‌ی پیرمرد ثروتمندی به نام آرتمیو کروز است که در روزهای آخر عمرش و زمانی که در تخت خواب خود نفس‌های پایانی‌اش را می‌کشد، به مرور زندگی خود می‌پردازد و به دست‌آوردهای خود در این دنیای پوچ می‌نگرد.

آرتمیو کروز، این پیرمرد در حال مرگ در زمان انقلاب سروان بوده و برای آرمان‌های انقلاب و رسیدن به هدف انقلاب بسیار تلاش کرده است. این اثر تک‌تک لحظه‌های زندگی او را به تصویر می‌کشد.

کتاب صوتی مرگ آرتمیو کروز (The Death of Artemio Cruz) را یکی از درخشان‌ترین نمونه‌های جریان سیال ذهن در ادبیات آمریکای لاتین است. کارلوس فوئنتس (Carles‬ Fuentes) در آثارش از سبک خاصی پیروی نمی‌کند. دید و نگرش اصلی فوئنتس در این اثر انقلاب مکزیک و تاریخ پر فرازونشیب آن است. به این باور تاریخی که بیشتر انقلاب‌ها فرزندان خود را می‌خورند و اگر دیکتاتوری را از میان بردارند در قرارداد نانوشته دیکتاتور دیگری را بر جای او می‌نشانند، اشاره می‌کند. این کتاب صوتی افکاری که در ذهن سروان گذشته و سرمایه‌دار کنونی در حال مرگ می‌گذرد را روایت می‌کند و مدام بین زمان حال و گذشته در رفت و آمد است.

کارلوس فوئنتس، در سال 1928 در پاناماسیتی چشم به جهان گشود. او تحصیلات خود را در شیلی، آرژانتین و آمریکا گذراند. کارلوس یکی از سرشناس‌ترین چهره‌های ادبیات معاصر مکزیک است. وی مانند پدرش دیپلمات شد و چند سالی در کشورهایی چون فرانسه، انگلیس، هلند، پرتغال و ایتالیا خدمت کرد. در سن 29 سالگی به نویسندگی روی می‌آورد و اولین رمان خود "جایی که هوا صاف است" را چاپ کرد. از او آثار بسیاری باقی مانده که عبارت‌اند از: «آئورا»، «آسوده‌خاطر»، «زلال‌ترین آسمان»، «پوست نو»، «مکان مقدس» و... . وی بر اثر بیماری قلبی در سال 2012 درگذشت.

در قسمتی از کتاب صوتی مرگ آرتمیو کروز می‌شنویم:

«چرا طرف «ویلا» را نمی‌گیری؟
طرف یک رئیس دیگر را بگیرم که چه بشود؟ که ببینم تا چه مدت دوام می‌آورد و بعد به سراغ یکی دیگر بروم تا این که بالاخره باز به زندان بیفتم و منتظر دستور اعدامم باشم؟»

«ای بابا! گفتم که، ما به هر حال شکست خورده‌ایم. من با شما روراستم. لشکر ما تار و مار شده. تبدیل به دسته‌های پراکنده‌ای شده که در کوهستان‌ها سرگردانند و روز به روز از تعدادشان کم می‌شود، چون خیلی از نفرات به دهکده‌ها و مزرعه‌های خودشان برمی‌گردند. دیگر خسته شده‌ایم. چندین سال است که داریم مبارزه می‌کنیم.»

«من، بیدار می‌شوم. تماس این جسم سرد با اندامم بیدارم می‌کند. نمی‌دانستم که آدم گاهی بی‌اختیار ادرار می‌کند. چشمانم را بسته نگه می‌دارم. نزدیک‌ترین صداها را هم نمی‌شنوم. اگر چشمانم را باز کنم می‌توانم بشنوم؟… اما پلک‌هایم سنگین و انگار از سرب است، گویی لایه‌ای از مس روی زبانم نشسته، در گوش‌هایم انگار چکش می‌کوبند. هوایی که فرو می‌برم آکنده از نوعی… نوعی نقره‌ی زنگ‌زده است.»

 ۱۵ ساعت و ۲۵ دقیقه، ۸۵۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰۰ ت - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۳ دقیقه
بخش اول
۲۸ دقیقه
بخش دوم
۲۷ دقیقه
بخش سوم
۲۵ دقیقه
بخش چهارم
۳۲ دقیقه
بخش پنجم
۲۵ دقیقه
بخش ششم
۲۴ دقیقه
بخش هفتم
۲۲ دقیقه
بخش هشتم
۲۰ دقیقه
بخش نهم
۲۵ دقیقه
بخش دهم
۲۷ دقیقه
بخش یازدهم
۲۱ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۲ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۹ دقیقه
بخش چهاردهم
۳۸ دقیقه
بخش پانزدهم
۱۷ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۱ دقیقه
بخش هفدهم
۲۳ دقیقه
بخش هجدهم
۲۶ دقیقه
بخش نوزدهم
۳۶ دقیقه
بخش بیستم
۱۶ دقیقه
بخش بیست و یکم
۳۶ دقیقه
بخش بیست و دوم
۲۳ دقیقه
بخش بیست و سوم
۲۴ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۲۹ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۲۴ دقیقه
بخش بیست و ششم
۱۸ دقیقه
بخش بیست و هفتم
۲۵ دقیقه
بخش بیست و هشتم
۳۹ دقیقه
بخش بیست و نهم
۲۰ دقیقه
بخش سی‌ام
۳۴ دقیقه
بخش سی‌ و یکم
۲۱ دقیقه
بخش سی‌ و دوم
۳۶ دقیقه
بخش سی‌ و سوم
۲۸ دقیقه
بخش سی و چهارم
۳۲ دقیقه
بخش سی‌ و پنجم

راهنمای دانلود کتاب صوتی مرگ آرتمیو کروز

برای دانلود کتاب صوتی مرگ آرتمیو کروز و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مرگ آرتمیو کروز
Pejman Pirmoradi
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
درمانى قطعى براى بى خوابى این کتاب با صداى راوى و موضوع مثل جویدن دیازپام با اگزازپام به همراه کلنوزپام است
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)