دانلود کتاب صوتی نصرالله منشی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نصرالله منشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی نصرالله منشی

کتاب صوتی نصرالله منشی نوشته‌ی لیلا برزگر، درباره یکی از نویسندگان برجسته دوران حکومت غزنویان است که توانست با ترجمه کتاب ارزشمند کلیله و دمنه از عربی به فارسی، نام خود را در تاریخ زنده نگه دارد. این اثر یکی از زیباترین کتاب‌های مجموعه فرزانگان به شمار می‌رود.

درباره کتاب صوتی نصر الله منشی:

یکی از آثار مجموعه فرزانگان کتاب صوتی نصرالله منشی است که به زندگی یکی از منشیان دربار غزنوی در سده ششم هجری قمری می‌پردازد.

ابوالمعالی نصرالله بن محمد بن عبدالحمید منشی ملقب به ابوالمعالی در شهر غزنه به دنیا آمد. او در زمان حکومت شاهان غزنوی می‌زیست و به خاطر سواد و دانش بالایش از همان دوران جوانی توانست وارد دربار شود و مسئولیت کارهای دیوانی را بر عهده بگیرد.

نصر الله منشی بیشتر به خاطر ترجمه فارسی کتاب کلیله و دمنه شهرت فراوانی دارد. او این کار را در زمان بهرام شاه غزنوی آغاز کرد و در پایان کار آن را به پادشاه تقدیم نمود؛ به همین خاطر کتابش به کلیله و دمنه بهرامشاهی نیز شهرت دارد.

او توانست در دربار به جایگاه‌های بالاتری برسد؛ در ابتدا نصرالله منشی به عنوان منشی‌ شروع به کار کرد، پس از آن در دوران سلطنت خسروشاه غزنوی به سمت دبیری رسید و در زمان خسرو ملک آخرین شاه این سلسله، موفق شد که به مقام وزارت برسد. همین شرایط ابوالمعالی را در شرایط سختی قرار داد و به خاطر حسادت و کارشکنی دشمنانش، به زندان افتاد و در همانجا نیز به قتل رسید.

کتاب صوتی نصر الله منشی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به ادب، فرهنگ و تاریخ کشورمان علاقه‌مند هستید و می‌خواهید سرنوشت بزرگان و صاحب نظران ایرانی را بدانید، مطالعه‌ی کتاب‌های مجموعه فرزانگان به شما پیشنهاد می‌شود.

لیلا برزگر را بیشتر بشناسیم:

یکی از داستان‌نویسان موفق چند دهه اخیر، لیلا برزگر نام دارد. او در سال 1355 در شهر شیراز به دنیا آمد و تحصیلات خود را در رشته ادبیات نمایشی گذرانده و از سال 74 تاکنون به طور جدی به نویسندگی مشغول است.

او بیشتر در حوزه کودک و نوجوان می‌نویسد که برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از: «ترن پیر خواب‌آلود، خاطرات موش کور، بی‌‌سیم چی کوچک، تارتن و آهنگ بیشه زار و خورشید زخمی»

جوایز و افتخارات لیلا برزگر:

- کتاب بی سیم چی کوچک برگزیده کنگره مردانی
- داستان کوتاه زنی که پرید برگزیده جشنواره مهر وماه
- کتاب خورشید زخمی برگزیده کتاب سال 85 در حوزه کودک و نوجوان
- داستان کوتاه یادداشت‌هایی با مداد آرایش برگزیده جشنواره سراسری داستان متیل
- داستان کوتاه زن درون کمد دیواری برگزیده هشتمین جایزه ادبی صادق هدایت در سال 88

در بخشی از کتاب صوتی نصر الله منشی می‌شنویم:

برزویه طبیب وقتی که به هندوستان رسید، اطراف دربار پرسه زد. در مجالس بزرگان و دانشمندان شرکت کرد و با مردم کوچه و بازار دوستی و مهربانی ورزید. خلاصه به هر جایی رفت و آمد و این چنین وانمود کرد که برای طلب علم و دانش به هندوستان آمده است. اگر چه خود استادی تمام بود ولی مانند شاگردان در محضر هر استادی حاضر می‌شد و برای آموختن هر علمی تلاش می‌کرد تا شاید در جایی یا از کسی سرنخی از آن کتاب ارزشمند به دست آورد.

روزها و شب‌ها می‌گذشت و او از هر فرصتی استفاده می‌کرد. دوستان فراوانی یافت و آن‌ها را به انواع گوناگون آزمایش کرد تا اینکه دوستی پیدا کرد که بسیار خردمند و در دوستی با برزویه طبیب یک رنگ بود. دوستی برزویه با او بالا گرفت و بر برزویه ثابت شد که اگر رازش را به او بگوید، او حق دوستی را نمی‌شکند و احترام او را به جا می‌آورد. وقتی مدت زمانی گذشت و دوستی و برادری آن‌ها محکم‌تر شد، برزویه راز خود را بر او فاش کرد.

 ۱ ساعت و ۳۱ دقیقه، ۸۵ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۴ دقیقه
بخش اول
۲۳ دقیقه
بخش دوم
۳۱ دقیقه
بخش سوم
۱۴ دقیقه
بخش چهارم: نکاتی درباره ترجمه کلیله و دمنه

راهنمای دانلود کتاب صوتی نصرالله منشی

برای دانلود کتاب صوتی نصرالله منشی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  نصرالله منشی