دانلود کتاب صوتی هنر برقراری ارتباط


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هنر برقراری ارتباط و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی هنر برقراری ارتباط

کتاب صوتی هنر برقراری ارتباط نوشته تیچ نات هان، راهکارها و روش‌های طلایی به شما جهت ایجاد و بهبود روابط‌تان ارائه می‌کند تا گفتگوی بهتری با اطرافیان خود داشته باشید.

تیچ نات هان (Thich Nhat Hanh)، در کتاب صوتی هنر برقراری ارتباط (The art of communicating) با بکارگیری تجربه بالایی که با زوجین، همکاران و در درگیری‌های بین‌المللی داشته است، عناصر گره‌گشا و سازنده‌ی روابط سالم و آگاهانه را برای شما بیان می‌کند. هم‌چنین او مسائل و موضوعات مهم و پیش پا افتاده‌ای را در برقراری ارتباط با هم‌نوع به شما می‌آموزد.

ارتباط برقرار کردن با دیگران یکی از مهم‌ترین نیازهای انسان و بشر است و در صورت عدم ایجاد رابطه پیامدهای دلخراش و ناخوشایندی به همراه خواهد داشت. در زمان‌های قدیم زندگی مردم از پیچیدگی‌های کمتری برخوردار بود، نظام‌های سازمانی کمتری وجود داشت و اشخاص در رابطه‌های خود نقش‌های ساده و مشخصی داشتند. اما امروزه زندگی انسان‌ها پیچیده‌تر شده و نیاز به روابط بیشتری دارد و انسان‌ها باید مهارت‌های ایجاد ارتباط را بیاموزند.

تنها ماندن دردناک است و تنهایی یکی از قدیمی‌ترین و شایع‌ترین دغدغه‌های انسان‌ها در طول تاریخ به حساب می‌آید. خداوند انسان‌ها را موجودی اجتماعی خلق کرده است تا در هنگام تنهایی در خود احساس خلا کنند و سپس به سمت ارتباط برقرار کردن روی بیاورند.

ارتباط برقرار کردن بسیار پیچیده است و تاثیر به سزایی در رفتار، احساسات، خلق‌وخو و زندگی شخصی و اجتماعی افراد می‌گذارد. این موضوع از قدیم مورد توجه اندیشمندان و دانشمندان حوزه‌ی روانشناسی بوده است و مباحث روانشناسی بسیاری در این‌باره نوشته شده.

برای ارتباط برقرار کردن با دیگران باید اصول و قواعد خاصی را رعایت کرد. گفتارهای محبت‌آمیز، راست‌گویی و گفتن حقیقت و مهرورزی پایه و اساس ارتباطی موفق و ماندگار را تشکیل می‌دهند. اما گاهی برخی اختلاف‌ها و مشکلات موجب از هم پاشیدگی ارتباطات می‌شود و آن را برای شما پیچیده می‌کند، ذهن شما را درگیر می‌کند و یا شما را عصبانی می‌کند. نات هان در این اثر به شما کمک می‌کند تا مجددا به درون خود بنگرید و با تغییر افکار خود شرایط را بهبود بخشید.

تیچ نات هات نویسنده‌ای درخشان، شاعری پرآوازه و پژوهشگری برتر است که در سال 1926 در ویتنام چشم به جهان گشود. او راهبی بودایی و یکی از فعالان صلح است، او به اغلب کشورهای دنیا سفر کرده و سخنرانی بین‌المللی در زمینه‌‌ی مختلفی از قبیل صلح و فعالیت‌های صلح‌آمیز، جلوگیری از خشونت علیه حیوانات و... به حساب می‌آید. او مخالف مصرف فرآورده‌های دامی و استفاده ابزاری از حیوانات و انجام آزمایش بر روی آن‌هاست. او در برهه‌ای از زندگی خود دچار خونریزی مغزی شد و پس از ماه‌ها درمان توانست بهبودی خود را به دست بیاورد، اما او نمی‌تواند صحبت کند. او سال‌ها از کشور خود به فرانسه تبعید شده بود، اما پس از چندین سال توانست اجازه‌ی ورود بگیرد و به کشور خود بازگردد.

جوایز و افتخارات تیچ نات هان:

- کاندیدای دریافت جایزه صلح نوبل در سال 1967
- جایزه شجاعت و وجدان در سال 1991
- دریافت دکترای افتخار از دانشگاه هنگ‌کنگ در سال 2017

هم‌چنین او سوژه‌های فیلم‌ها، رمان‌ها و مستندات بسیاری بوده است و تاثیر به سزایی در افکار و عقاید عموم مردم گذاشته است. او در حال حاضر بیش از 100 کتاب به نگارش درآورده و بیش از 70 عنوان این کتاب‌ها به زبان‌ها مختلفی ترجمه شده است. برخی آثار او که به زبان فارسی ترجمه شده‌اند عبارت‌اند از: معجزه توجه آگاهی، آرامش حقیقی، خرد تسلط بر خشم و شادمانی.

در قسمتی از کتاب صوتی هنر برقراری ارتباط می‌شنویم:

«برخی افراد به راحتی به دیگران اعتماد نمی‌کنند. برای چنین افرادی, تصور درد دل کردن با جامعه‌ای بزرگ‌تر دشوار است. ما باید کمی احتیاط کنیم یا حتی بسیار ظنین باشیم. دیگران می‌گویند ما را دوست دارند و درک می‌کنند. ما باید بتوانیم راه‌هایی برای کمک به شخصی بیابیم که گنجایش دریافت محبت و درک را ندارد. گاهی عشق واقعی وجود دارد. تفاهم واقعی وجود دارد، لیکن شخص به عشق و تفاهم اعتقاد ندارد؛ و به همین دلیل است که هیچ‌وقت نتوانسته آن را دریافت کند. آن شخص مثل روحی گرسنه است. در آیین بودا، «روح گرسنه» کسی است که معده‌ای بزرگ و خالی دارد و بسیار گرسنه است ولی گلویش بسیار کوچک است. حتی با وجود مقدار زیادی غذا آن شخص نمی‌تواند آن را قورت دهد. او نمی‌تواند چیزی جذب کند. پس اگر مقدار زیادی تفاهم و عشق هم عرضه شود. آن شخص نمی نواند آن را دررخود جا دهد.»

 ۴ ساعت و ۲۹ دقیقه، ۲۴۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۵ دقیقه
غذای ضروری
۲۰ دقیقه
برقراری ارتباط با خود
۲۹ دقیقه
بازگردید
۲۳ دقیقه
کلیدهای برقراری ارتباط با دیگران
۳۵ دقیقه
گفتار محبت‌آمیز
۱۵ دقیقه
شش ورد برای گفتار محبت‌آمیز
۲۶ دقیقه
ورد چهارم
۲۲ دقیقه
وقتی که مشکلات پیش می‌آیند
۲۳ دقیقه
آشتی دادن در خانواده‌ها
۱۸ دقیقه
ارتباط آگاهانه در محل کار
۱۴ دقیقه
ایجاد جامعه در جهان
۱۲ دقیقه
ارتباط ما استمرار ماست
۱۸ دقیقه
تمرین‌هایی برای روابط محبت‌آمیز

راهنمای دانلود کتاب صوتی هنر برقراری ارتباط

برای دانلود کتاب صوتی هنر برقراری ارتباط و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  هنر برقراری ارتباط

نظرات کتاب صوتی هنر برقراری ارتباط

رامین آقامحمدی
۱۴۰۰/۱/۱۲
سلام به همه
قسمت آپدیت در آخر کامنت بخون هر کی گوش کرده اگه نظرم درسته لایک اگه نه دیسلایک.
مشکل دانلود دارم فایل اول دانلود نمیشه (با استفاده از منو حساب کاربری گزینه راهنمایی و پستیبانی اوکی شد)
صدای گوینده واقعا عالیه اینجوری بگم که جوری مطالب رو بیان میکنند گویا خودشون نویسنده هستند که رو
جاهایی نیاز هست کمی صداشون بلند میکنن و جاهایی که لازم هست با آرامش و لحن بسیار آرام و دلنشین مطالب رو بیان می‌کنند و مطالب احساسی رو با لحنی بیان میکنند که یه جوری احساسی بودن موضوع رو متوجه بشی
بعدا آپدیت میکنم کامنتم رو و تجربم رو میگم
آپدیت:
کل کتاب رو گوش کردم اطلاعات اطراف ما و اطلاعات اینترنت به عنوان غذا میدونه و میگه بهتره کنترل کنیم چ اطلاعاتی دریافت میکنیم و میگه با خودت ارتباط بر قرار کن به نفس کشیدن خودت دقت کن و روی نفس کشیدن تمرکز کن مثل آموزش یوگاست اصلا خوشم نیومد واسه ادمای نسل ما نیست یا حداقل من اینجوری حس میکنم مثلا تو یه قسمت میخواد به شوهر یه خانم بگه به خانومت توجه کن میگه «گل شما به آبیاری نیاز داره» اونا میرن یه دور با ماشین میزنن و شاد و خندون برمیگردن و یا مثلا هی میگه از «دم و بازدم خود آگاه باشید» همه چی اوکی میشه یا مثلا وقتی زیاد با کامپیوتر کار میکنی الارام بزار بعد سه تا نفس بکش به دم بازدم حتما توجه کن یه لبخند بزن به کارت ادامه بده و... من از این مدل کتاب‌ها خوشم نمیاد
کل حرفش فک کنم اینه با خودت ارتباط برقرار کنی با دیگران هم میتونی دم و بازدم هم یادت نره
fateme zzz
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
این کتاب خیلی خوبه. من واقعا ازش لذت بردم. از همه‌ی اشخاصی که تلاش کردن تا این کتاب آماده بشه و همین طور از کتابراه که اینو در اختیار ما گذاشت ممنونم. به هر کسی که آرامش رو توی روابطش می‌خواد این کتاب رو توصیه می‌کنم. به آرامش رسیدن توی روابط کار واقعا سختیه و نیاز به تلاش همیشگی داره و توصیه‌های این کتاب کمک می‌کنه که این تلاش مقداری آسان تر بشه.
فاطمه جهانگیر
۱۳۹۹/۹/۱۱
کتاب خوبی نبود! ٣بخش اول حدود ٦٠ دقیقه تمام حرفش این بود که به خودشناسی و فکرکردن روزانه در درون خودتون بپردازید. میگه با خودت ارتباط برقرار کن تا بتونی با بقیه ارتباط برقرار کنی. این موضوع رو بیش از حد تکرار میکنه و با مثالهایی نه چندان مرتبط و جالب تلاش داره این موضوع رو اثبات کنه. کتابهایی خیلی خیلی تاثیرگذارتری منباب این مساله هست که خوندم 👎🏻👎🏻👎🏻
مشاهد همه نظرات (۳۳۳)