دانلود کتاب صوتی پاریس از دور نمایان شد: پاریس به روایت مسافران دوره قاجار


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پاریس از دور نمایان شد: پاریس به روایت مسافران دوره قاجار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی پاریس از دور نمایان شد: پاریس به روایت مسافران دوره قاجار

کتاب صوتی پاریس از دور نمایان شد: پاریس به روایت مسافران دوره قاجار نوشته علی اکبر شیروانی، مواجهه اولیه مسافران ایرانی آن دوره را با شهر پاریس روایت می‌کند.

شما گاهی با شهری رفیق و گاهی نسبت به شهری بی‌تفاوتید و گاهی حتی خصومت و دشمنی دارید. شهرها شبیه آدم‌ها هستند، تکلیف رابطه فرد با عدم‌ها مشخص است می‌داند چرا با یکی دوستی و با دیگری عناد دارد چرا با یکی راحت و با دیگری سخت کنار می‌آید. اما شما با چه معیاری شهری را دوست دارید یا دوست ندارید؟ معماری، فضای کوچه و بازار، سبک زندگی مردم، آداب و رسوم، سوغات و کالاها؟

روح شهر کلاف پیچیده‌ای از عناصر دیدنی و نادیدنی‌اش است. همه شهرها با مجموعه‌ای از عناصرشان شکل می‌گیرند. تبریز بدون ائل گلی، مشهد بدون حرم شریف رضوی، اصفهان بدون میدان نقش جهان، یزد بدون میدان امیرچخماق، شیراز بدون حافظیه، اهواز بدون پل کارون و ... چگونه جاهایی بودند؟ ساکنان شهر روح مکان را درک می‌کنند یا مسافرانش؟ به نظر می‌رسد پاسخی قطعی برای هیچ کدام از این سوال‌ها وجود ندارد.

روح شهر مثل روح آدم‌ها بالا و پایین زیاد دارد. روز و شب، سرما و گرما، پاییز و بهار و وضعیت‌های دیگر دست به دست هم می‌دهند که شما نسبت به شهری قضاوت داشته باشید. دوستش بدارید یا متنفر باشید. به دیگران توصیه کنید به آن جا سفر کنند یا نکنند. شهر برای هر قضاوتگری به نوعی جلوه می‌کند و وجهی از خودش را نمایان می‌کند. شهر برای ساکنان یک طور ظاهر می‌شود و برای مسافران یک طور دیگر.

ساکنانی هستند که مکان‌های تاریخی و سیاحتی شهرشان را ندیده‌اند اما چنان صحبت می‌کنند که گویی هیچ‌کس چون آنان شهر را نمی‌شناسد و مسافرانی هستند که با سفری چند روزه لایه‌های ناپیدای مکان را کشف می‌کنند. تصویری که مسافران از شهر می‌دهند همیشه وجه رویاگونه و خیال‌انگیزتری دارد.

بیش از ده قرن از عمر سفرنامه‌نویسی ایرانی می‌گذرد. با نگاهی به تاریخ کتابت در ایران درمی‌یابیم که در دوره قاجار سفرنامه‌نویسی به اوج خود تا آن زمان رسید. آنچه از دوران پیش از قاجار به جا مانده گرچه برای فهم تاریخی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی آن دوران بسیار راهگشا است اما به دلیل محدود بودنش تصویری چند لایه و پازل‌گونه از موضوعی خاص به دست نمی‌دهد.

مزیت سفرنامه‌های دوره قاجار ارائه تصویر تو در تو و کاملی از زندگی و فکر مسافران است. چند خصوصیت خاص موجب رونق سفرنامه‌نویسی در دوران قاجار شد. مهم‌ترین ویژگی بهبود شرایط حمل و نقل است، با وجود اتومبیل و قطار سفر رفتن آسان و زمان سفر کوتاه شد. از آنجایی که دوره قاجار با دوره استعمار غرب هم‌زمان شد، با سفر تاجران و سیاستمداران غربی به کشورهای شرقی، پای مردم این کشورها نیز به غرب باز شد. این‌گونه سفرنامه‌نویسی به طور جدی و با شکلی جدید از آن دوران شکل گرفت.

شنیدن کتاب صوتی پاریس از دور نمایان شد به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به سفرنامه‌خوانی علاقه‌مندید این اثر تجربه لذت‌بخش و نویی را به شما ارائه می‌دهد.

در بخشی از کتاب صوتی پاریس از دور نمایان شد می‌شنویم:

داخل شهر پاریس شدم که این شهر دارالسرور شهرهای فرنگستان است و پایتخت دولت جمهوری فرانسه است که آوازه نکویی و آبادی آن عالم‌گیر است و تمام خلق آدم آرزوی دیدن این شهر قشنگ مرغوب غم‌زدا را دارند. زمین از هر جهت بر تمام پایتخت‌های آباد دنیا شرف و افتخار دارد. مردمانش همه با علم و باتربیت‌ترین ملل بیدار روی زمین می‌باشند.

دولت جمهوری فرانسه دارای 42 میلیون نفوس باتربیت و اهل علم و صنعت است. عده نفوس پایتخت آن که پاریس است غریب به چهار میلیون می‌شود. هر کسی که در دنیا آمده باشد و پاریس را ندیده باشد مثل این است که هیچ در دنیا از عدم به وجود نیامده است. می‌توان آن را بهشت روی زمین گفت.

 ۷ ساعت و ۵۵ دقیقه، ۴۴۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۳۲۰۰۰ ت - 9.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۰ دقیقه
مقدمه
۲۳ دقیقه
اطلس گل‌دار زرد نیم‌رنگ - بخش اول
۲۷ دقیقه
اطلس گل‌دار زرد نیم‌رنگ - بخش دوم
۳۷ دقیقه
پانوراما یعنی دورنما - بخش اول
۵۰ دقیقه
پانوراما یعنی دورنما - بخش دوم
۲۷ دقیقه
شهره در دل‌فریبی و غارت‌گری
۲۸ دقیقه
خانه‌ی نمره‌ی دوازدهم - بخش اول
۲۸ دقیقه
خانه‌ی نمره‌ی دوازدهم - بخش دوم
۴۳ دقیقه
خانه‌ی نمره‌ی دوازدهم - بخش سوم
۱۹ دقیقه
جاهای خیلی تماشایی
۲۶ دقیقه
خونابه‌ی لطیف و درختان موزون
۳۵ دقیقه
حوری‌ها با لباس‌های بسیار لطیف
۲۵ دقیقه
یک دسته موزیکانچی - بخش اول
۲۳ دقیقه
یک دسته موزیکانچی - بخش دوم
۳۳ دقیقه
استخوان‌های مرده‌های مقدسین - بخش اول
۴۰ دقیقه
استخوان‌های مرده‌های مقدسین - بخش دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی پاریس از دور نمایان شد: پاریس به روایت مسافران دوره قاجار

برای دانلود کتاب صوتی پاریس از دور نمایان شد: پاریس به روایت مسافران دوره قاجار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  پاریس از دور نمایان شد: پاریس به روایت مسافران دوره قاجار
حامد عظیمی
۱۳۹۹/۹/۲۰
بی نظیر است، بسیار لذت بردم
مرتضی کوثری
۱۳۹۹/۱/۲۲
نوع ادای کلمات و لحن آقایی که سه بخش " خانه نمره دوازدهم " را میخونه اونقدر بد و زنندس که کلا بیخیال گوش دادن فایل شدم و رفتم کتابشو خریدم. و کلی هم اشتباه دارن تو خوندنشون
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)