دانلود کتاب صوتی گاو بنفش


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گاو بنفش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی گاو بنفش

ست گودین در کتاب صوتی گاو بنفش به اهمیت و روش های متمایزسازی برند می‌پردازد. مفهوم گاو بنفش یعنی تولید محصولی نو که با همه‌ی آنچه در بازار هست، فرق کند.

امروزه آغاز یک کسب و کار جدید بسیار سخت شده است. در هر حوزه‌ای از بازار که بخواهید شروع به کار کنید، قبلاً عده‌ای در آن پا گذاشته‌اند و احتمالاً اسم و رسمی هم دارند. خیلی از آن‌ها خواهان رقیب نیستند. بنابراین اگر دست خالی و با ایده‌های تکراری اقدام کنید حتماً سرنوشت ایده‌آلی برای کسب و‌ کار‌تان وجود نخواهد داشت. از طرفی دیگر نمی‌تون گفت چون قبلاً عده‌ای مشغول به کار شده‌اند، باید دست روی دست بگذارید و فقط نظاره‌گر باشید. بدون شک راه حلی وجود دارد.

گاو بنفش (Purple cow) کتابی ضروری برای بازاریابان است. شیوه‌های قدیمی بازاریابی از بین رفته‌اند و ست گودین (Seth Godin) شما را وادار می‌کند که به تجارت خود اطمینان نداشته باشید و خطر کنید. این اثر بر تمایز داشتن تمرکز دارد و نویسنده در آن می‌گوید: این انتخاب شماست که متفاوت و در چشم باشید یا اینکه اصلاً در دید نباشید.

در این کتاب گروه بازاریان ست گودین اصرار دارند که با طراحی، آفرینش و فروش محصولات جدید به فکر رونق بازار خود باشید و رویکردهای متغیر را با تجارت‌تان انطباق دهید. این کار تضمین بقای شرکت و البته نوآوری در آینده می‌شود. نویسنده در گاو بنفش، تاجران را به شجاعت و رها کردن تبلیغات چند میلیون دلاری فرامی‌خواند.

گودین در بخش اول کتابش دلیل نامگذاری این کتاب را این گونه شرح می‌دهد: برای هر کسب و‌ کاری وجود چندین P ضروری است که تعدادی از پر اهمیت‌ترین آن‌ها محصول (product)، قیمت (price)، مکان (place) و تبلیغات (promotion) محسوب می‌شوند. ولی فقط وجود این حروف P کافی نیست. او اعتقاد دارد که شرط کافی برای دستیابی به موفقیت یک کسب و کار وجود یک P جدید یعنی گاو بنفش (purple cow) است.

ست گودین سخنگوی ملی افتخاری و نویسنده‌ی چهار اثر پرفروش در دنیا به شمار می‌رود. او نویسنده و ویراستار مجله‌ی فست کمپانی و مشاور تغییر و تحول است، همچنین چند شرکت موفق را راه‌اندازی نموده و اداره می‌کند. او سالیان زیادی در حوزه‌ی بازاریابی فعالیت داشته است و در این کتاب سعی دارد تا انگیزه‌ای را در شما به وجود آورد که یک گاو بنفش در هر چیزی قرار دهید و موضوعی مورد توجه به وجود آورید.

نظر گودین این است که تأثیر تبلیغات بسیار کم‌تر از گذشته شده و بهترین تبلیغ برای محصول یا خدمتی متمایز را انجام کاری خاص و جالب توجه معرفی می‌کند. او شیوه‌ی بازاریابی درست را ایجاد تفاوت و خلق کاری جدید می‌داند. این یک هشداری برای بازاریابانی محسوب می‌شود که می‌خواهند به تبلیغ محصولی جدید بپردازند که درخور ارزش بازاریابی در همان مراحل اولیه است.

در این کتاب، نویسنده به بررسی چرایی و چگونگی تمایز می‌پردازد و مثال‌هایی واقعی از برندهای جهان را بیان می‌کند: استارباکس، جت‌بلو، اپل و شرکت‌هایی مانند آن‌ها صاحب چه هستند که شما ندارید؟‌ بیان تجربه‌های واقعی باعث جذاب‌تر شدن این اثر شده است. گودین شما را تشویق می‌کند نگاهی دوباره به کسب و‌ کار خود داشته باشید.

در بخشی از کتاب صوتی گاو بنفش می‌شنویم:

آیا خاص بودن جسارت می‌طلبد؟

بیدادگری همیشه خاص نیست. مطمئنا این کار لازم نیست. گاهی جسارت باعث رنجش می‌شود. خواننده‌ی مشهور «اوزی اسبورن» موفق است. او هر دو خصوصیت جسارت و خاص بودن را دارد، اما هنرمندی که در نمایش، بدن خود را مثل یک خوک با پلیدی آلوده کند این دیگر نشانه‌ی بدبختی آشکار اوست.

افتادن در دام تبلیغاتی که از بالا تا پایین ردیف شده‌اند، بستن پاپیون سبز و تبلیغات را با منابع مفتضح پرکردن کار آسانی است. بی‌نزاکتی شاید گاهی به طور اتفاقی به کار آید اما نمی‌تواند یک راهبرد باشد. این کار ناامید کننده است. غیر منصفانه، فانتزی، خیالی یا هرچه که باشد، باید هدفی داشته باشد و نیاز است که درون محصول ساخته شده، ریشه داشته باشد.

 ۴ ساعت و ۳۱ دقیقه، ۲۵۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۵ دقیقه
معرفی
۳۱ دقیقه
بخش اول
۳۱ دقیقه
بخش دوم
۳۶ دقیقه
بخش سوم
۲۸ دقیقه
بخش چهارم
۳۶ دقیقه
بخش پنجم
۴۱ دقیقه
بخش ششم
۶۴ دقیقه
بخش هفتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی گاو بنفش

برای دانلود کتاب صوتی گاو بنفش و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  گاو بنفش
میثم شعبانی
۱۳۹۸/۸/۲۳
نسبت به کتاب هایی که خوندم کتابی پرکاربرد بود
پیمان محمدی
۱۳۹۸/۹/۲۱
عالی بود و پیشنهاد می‌کنم چند بر بار گوش دهید و با توجه به کسب و کارتان بومی سازی کنید.
رضا خرسند
۱۳۹۸/۹/۲۰
مطالب کتاب بسیار آموزنده و کاربردی هست، متفاوت فکر کردن و متفاوت بودن رو به خوبی آموزش میده پیشنهاد میکنم حتماً این کتاب رو گوش کنید
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۷)