دانلود کتاب صوتی عصر وایکینگ


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عصر وایکینگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی عصر وایکینگ

کتاب صوتی عصر وایکینگ اثر دیوید شفر از مجموعه تاریخ جهان، با نثری روان به معرفی بیشتر وایکینگ‌ها و تاثیر آن‌ها در تاریخ جهان و وحشتی که در دل اروپاییان انداختند، می‌پردازد.

درسده‌های 8 تا 11 میلادی در کل اروپا، به‌ ویژه در شمال این قاره قبیله‌ای جنگجو سر برآورد. آن‌ها علاوه بر جنگاوری به ادبیات نیز علاقه‌ داشتند و تاجرانی چیره دست و بسیار موفق بودند. این جنگ‌آوران مناطق بسیاری را نیز کشف کردند که دوبلین پایتخت ایرلند شمالی از معروف‌ترین آن‌هاست. نورس‌ها که بعدها به وایکینگ معروف شدند تاثیر مهم و ماندگاری بر فرهنگ غرب و تاریخ جهان داشتند.

تاریخدانان معمولاً حمله به لیندیسفارن را آغاز عصر وایکینگ می‌دانند. آوای وحشتی که مهاجمان نورس با خود آورده بودند، و سرعت و سهولتِ حمله آن‌ها از دل دریاهای باز، ترس و وحشت را در دل ساکنان این مناطق زنده کرد.

وایکینگ‌ها کنترل خود را بر تصور ما حفظ کرده‌اند، اما تصویر آن‌ها توسط افسانه‌های قرون وسطی و مدرن بسیار تحریف شده‌ است. این درست است که وایکینگ‌ها غارت کرده‌اند و به بردگی گرفته‌اند اما به‌ صورت صلح‌آمیز نیز، ساکن شدند و یک شبکه وسیع تجاری را توسعه داده‌اند. آن‌ها بسیار فراتر از سرزمین‌های خود در کشتی‌های سریع و محکم‌شان، نه فقط برای حمله بلکه برای اکتشفات، سفر کرده‌اند و برخلاف شهرت ترسناک آن‌ها، کلاه‌های شاخ‌دار به سر نمی‌کردند.

کتاب صوتی عصر وایکینگ (Viking conquests) حمله‌‌های وایکینگ‌ها را شرح می‌دهد اما نگاهی بر تلاش‌های آن‌ها در تجارت، سیاست، اکتشاف و استعمارشان نیز می‌‌اندازد و آشکار می‌سازد که چطور هنر، ادبیات و اندیشه مذهبی واکینگ‌ها به طریقی بی‌نظیر در بقیه اروپا نیز نمو کرده‌اند.

مجموعه تاریخ جهان می‌کوشد چشم‌اندازی گسترده و ژرف از سیر تاریخ عرضه کند. این مجموعه با ارائه زمینه‌های فرهنگی رخدادهای تاریخی، خواننده را مجذوب خود می‌کند. مجموعه تاریخ جهان، اندیشه‌های سیاسی، فرهنگی و فلسفی تأثیرگذار را در گذر مشعل تمدن از بین‌النهرین و مصر باستان به یونان، روم، اروپای قرون وسطی و دیگر تمدن‌های جهانی تا روزگار ما پی می‌گیرد. 

این مجموعه که برای آشنایی مخاطبان با مبانی تاریخ تدوین شده، در پی آگاه ساختن آن‌ها از این واقعیت است که زندگی‌شان بخشی از سرگذشت کلی انسان‌هاست. 

در قسمتی از کتاب صوتی عصر وایکینگ می‌شنویم:

در این سال (793) اهریمنانی مخوف در نورثامبریا ظاهر شدند و در دل اهالی هراسی شوم فکندند: اینان چون جلوه‌های بی‌نظیر رعد بودند و اژدهایانی آتشین از پسشان در هوا پرواز می‌کردند، و کمی بعد قحطی عظیمی در گرفت و سپس در همان سال یورش شوم کافران، کلیسای خدا در لیندیسفارن را با غارت و قتل عام نابود کرد.

فهرست مطالب

۱۰ دقیقه
پیشگفتار: وحشت‌آفرینی طایفه‌ی کافران
۳۲ دقیقه
فصل اول: زایش و شکل‌گیری فرهنگ وایکینگ‌ها
۶ دقیقه
ضمائم فصل اول
۸ دقیقه
فصل دوم: اولین اشغال‌ها: وایکینگ‌ها در انگلستان و ایرلند ریشه می‌گیرند - قسمت اول
۱۹ دقیقه
فصل دوم: اولین اشغال‌ها: وایکینگ‌ها در انگلستان و ایرلند ریشه می‌گیرند - قسمت دوم
۶ دقیقه
ضمائم فصل دوم
۱۹ دقیقه
فصل سوم: حکومت وایکینگ‌ها: سلسله‌ی دوبلین و شاه‌های دانمارکی انگلستان - قسمت اول
۲۰ دقیقه
فصل سوم: حکومت وایکینگ‌ها: سلسله‌ی دوبلین و شاه‌های دانمارکی انگلستان - قسمت دوم
۸ دقیقه
ضمائم فصل سوم
۲۰ دقیقه
فصل چهارم: نقطه‌ی اوج: وایکینگ‌ها در مملکت فرانک‌ها و اروپای غربی - قسمت اول
۲۲ دقیقه
فصل چهارم: نقطه‌ی اوج: وایکینگ‌ها در مملکت فرانک‌ها و اروپای غربی - قسمت دوم
۸ دقیقه
ضمائم فصل چهارم
۳۰ دقیقه
فصل پنجم: نورماندی: اوج فتوحات وایکینگ‌ها
۸ دقیقه
ضمائم فصل پنجم
۲۱ دقیقه
فصل ششم: ظهور روسیه: وایکینگ‌ها در اروپای شرقی و امپراتوری بیزانس - قسمت اول
۱۹ دقیقه
فصل ششم: ظهور روسیه: وایکینگ‌ها در اروپای شرقی و امپراتوری بیزانس - قسمت دوم
۵ دقیقه
ضمائم فصل ششم
۲۳ دقیقه
فصل هفتم: سال 1066: وایکینگ‌ها کنار می‌روند
۵ دقیقه
ضمائم فصل هفتم
 ۴ ساعت و ۴۸ دقیقه، ۲۶۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی عصر وایکینگ

برای دانلود کتاب صوتی عصر وایکینگ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  عصر وایکینگ
منا صالح
۱۳۹۸/۳/۲۹
کتاب بد نبود ... گویندگی خانم پریمون خیلی خوب بود ... اما تدوین کتاب خوب نبود .. یکی دو دفعه وسط گویندگی صدای کتاب قطع میشد و تا یکی دو دقیقه بی صدا ثانیه هاش میگذشتن و دوباره از وسط یه جریان دیگه که بیشتر...
عقیل عقیلی
۱۳۹۸/۱/۱۹
واقعا کتاب تاریخیِ مفیدی بود
M Rz
۱۳۹۷/۱۲/۷
درود.کتاب خوبی بود. تعداد از سوالات من را جواب بود .سبک بیان و تدوین کتاب نیز خوب بود.به ویژه صدای گرم گویندگان نیز بر جالبی کتاب افزوده بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)