دانلود کتاب صوتی فیل‌ها


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فیل‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی فیل‌ها

کتاب صوتی فیل‌ها اثر شاهرخ گیوا، روایتی از کلکسیونری تنها به نام فیروز است، او به جمع‌آوری اسکناس‌هایی که مردم روی آن‌ها چیزی نوشته‌اند، علاقه دارد.

فیروز شخصیت اصلی کتاب صوتی فیل‌هاست. او کارمند سابق چاپخانه بانک مرکزی، مردی ثروتمند و میانسال است. تنها مشغله‌‌ی فیروز در زندگی این است که اسکناس‌هایی که مردم رویشان نوشته‌اند را جمع‌آوری کند. او تنها زندگی می‌کند و حدود 19 سال خود را با دلتنگی‌ها، شادی‌ها و غم‌های مردم که روی اسکناس‌ها نوشته‌اند، سرگرم کرده تا شاید از تنهایی خسته کننده خود بیرون بیاید.

پس از مدتی فیروز با زن شصت ساله‌ای به نام عطیه آشنا می‌شود. عطیه زن ثروتمندی است و مرغداری بزرگی دارد. کمی بعد او به طرز وحشتناکی خودکشی می‌کند و مرگ عطیه و تاثیر نوشته‌های روی اسکناس‌ها، باعث ایجاد تغییرات بزرگی در حال و روز فیروز می‌شود و در آخر به واسطه همین اتفاقات، او به معنای تازه‌ای از چیستی زندگی دست می‌یابد.

آثار دیگر شاهرخ گیوا عبارت‌اند از: اندوه مونالیزا و مسیح، سین، فنجان قهوه و سیگار نیم‌سوخته.

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی فیل‌ها می‌شنویم:

«زندگی یک قاعده روشن دارد: چیزی را بده و جایش چیز دیگری بگیر. و براساس همین قاعده است که می‌شود مقداری پول پرداخت کرد و در ازای آن همه آدم‌ها را خرید. فقط کافی است تاجری باشی با هوش متوسط. و اگر این طور نباشی چیزی را می‌دهی و چیزی که به جای آن می‌گیری حجمی دردناک است که می‌چسبد گوشه زندگی‌ات. قاعده روشنی است، تاجر خوب بودن برابر است با زندگی خوب داشتن. پول آدمی را رام می‌کند. تقصیری هم نداریم! زمانی نه خیلی دور، احساس خطر که می‌کردیم به غارها پناه می‌بردیم، و حالا به جای غار پشت چک پول‌ها، اسکناس‌ها و اوراق اعتباری پنهان می‌شویم. همه فریبکاریم و پشت نقاب پناه می‌گیریم، همه خودفروشیم اما هرگز حاضر به اعتراف نیستیم و به صراحت نمی‌گوییم: "بیا من را به فلان قیمت بخر!" صراحت لهجه اسکناس‌ها را در لفافی از قانون، عشق، محبت و حتی انسانیت می‌پیچیم»

«چند روز پس از مرگ پیرزن جادو، زندگی فیروز بالا و پایین شد. جسد حلق‌آویز پیرزن را در مرغداری‌اش و در میان سوله جوجه‌های چند روزه یافتند. تا کارگرهای سحرگاهی مرغداری از راه برسند و با چشمان خواب‌زده گیج نعش را بیابند، ساعت‌ها میان زمین و هوا معلق مانده و کبود شده بود. و در تمام این ساعات صدها جوجه تپل کرکدار، بی‌اعتنا به تجسم مرگ بر فراز سرهاشان آوازی ممتد را دم گرفته بودند که: جیک‌جیک... جیک‌جیک... جیک... جیک... جیک‌جیک... جیک‌جیک... جیک... جیک‌جیک... جیک... جیک‌جیک... جیک... جیک‌جیک‌جیک... جیک‌جیک... جیک‌جیک... جیک... جیک... جیک... جیک‌جیک... جیک...»

 ۵ ساعت و ۲۹ دقیقه، ۳۰۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۳۶۰۰۰ ت - 10.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳ دقیقه
بخش اول
۱۰ دقیقه
بخش دوم
۱۹ دقیقه
بخش سوم
۹ دقیقه
بخش چهارم
۱۶ دقیقه
بخش پنجم
۱۳ دقیقه
بخش ششم
۲۱ دقیقه
بخش هفتم
۲۶ دقیقه
بخش هشتم
۲۲ دقیقه
بخش نهم
۱۷ دقیقه
بخش دهم
۲۰ دقیقه
بخش یازدهم
۲۲ دقیقه
بخش دوازدهم
۱۱ دقیقه
بخش سیزدهم
۱۶ دقیقه
بخش چهاردهم - یک
۲۴ دقیقه
بخش چهارده - دو
۱۸ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۵ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۱ دقیقه
بخش هفدهم
۱۷ دقیقه
بخش هجدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی فیل‌ها

برای دانلود کتاب صوتی فیل‌ها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  فیل‌ها
امید ایزدی
۱۳۹۸/۱/۷
بی نظیر بود پیشنهاد میکنم حتما دوبار گوش بدین تا کاملا واستون جا بیوفته داستان
مریم مینا
۱۳۹۷/۱۲/۲۳
بابد جالب باشه لطفا نسخه متنی این کتاب رو هم بزارید ممنون میشم
بهناز کیانی
۱۳۹۹/۴/۱۱
از این کتاب لذا بردم هم داستان جذابی داشت و هم گوینده عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)